össye hazırlanmayı düşünüyorum benim gibi düşünen var mı?

Kodla Büyü

bötezede

Site Gezgini
meslekte 4.yılım ve başladığımdan beri hep seçmeli ders olması formatörlük çalışma saatleri sıkıntıları öğrencilerin ve öğretmenlerin bize bakış açısı norm fazlası olmam vb. sıkıntılardan dolayı bu branşta emekliliği düşünemiyorum ve öss ye yaş daha fazla ilerlemeden girmek istiyorum benim gibi düşünen var mı? dershaneye yazılmak istiyorum ama öğretmenim deyince aval aval bakıyorlar atanamadınız heralde gibi bir sorunun ardından hayır ben kadroluyum ama össye girmek istiyorum insanlara ayrı ayrı dert anlatmakta zor evde hazırlansam yapabilirmiyim destek olmadan bilemiyorum

hangi bölümü istiyorsunuz?ne mezunusunuz?girdiğiniz sene kaç puan aldınız?
veri eksikliği olduğu için düşüncemi belirtemiyorum:)
aynı dert bende de var, ama biraz daha karışık sizinkinden...

böte mezunuyum hocam tef mezunu olsam belki meslek lisesine geçerim derdim ama öyle bir şansımız yok anadolu lisesi mezunuyum lise yıllarında çok bilinçli değildim hazırlanıp girdiğim söylenemez şansımı deneyeceğim bakalım puan sistemi değiştiği için yazmamın bir anlamı olmayacak ama en yüksek öğretmenlikti benim girdiğim dönemde

kaç mezunusunuz liseden? hangi bölüm için sınava girmeyi düşünüyorsunuz?

2003 mezunuyum bölüm olarak yüksek hedeflerim var ama daha gerçekçi olursak en azından matematik öğretmenliğini kazanabilirim diye düşünüyorum

bötezede' Alıntı:
2003 mezunuyum bölüm olarak yüksek hedeflerim var ama daha gerçekçi olursak en azından matematik öğretmenliğini kazanabilirim diye düşünüyorum

yüksek hedef ne hocam bende merak ettim şimdi :)

sizinle konuşacağım daha sonra, ama şimdi çıkmam lazım...tam yerindesiniz:)

Hocam ben ve eşimde düşünüyoruz bu sene tekrar sınava girmeyi. İkimizde Böte mezunuyuz. A grubu kadroları tercih edebileceğimiz bölümleri tercih etmeyi düşünüyoruz.

aynen...al benden de o kadar...ben de düşünüyorum okumayı ama maaşsız da olmaz ne yaparım bilmiyorum..şimdilik sınıf öğretmenliği ya da okul öncesi öğretmenliği düşünüyorum ama bakalım sonuca göre hareket edicem

gelişimci' Alıntı:
aynen...al benden de o kadar...ben de düşünüyorum okumayı ama maaşsız da olmaz ne yaparım bilmiyorum..şimdilik sınıf öğretmenliği ya da okul öncesi öğretmenliği düşünüyorum ama bakalım sonuca göre hareket edicem
bulunduğunuz şehirde ikinci öğretim okursanız mesleğinize de devam edebilirsiniz...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
bulunduğunuz şehirde ikinci öğretim okursanız mesleğinize de devam edebilirsiniz...
inş hocam bak bu hiç aklıma gelmemişti sağolasın :)
sınava bi hazırlanıp girelim de bakalım sonuç ne olacak duruma göre yapıcaz bir şeyler bu iş böyle devam edemez
bitirdikler bizi

gelişimci' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
inş hocam bak bu hiç aklıma gelmemişti sağolasın :)
sınava bi hazırlanıp girelim de bakalım sonuç ne olacak duruma göre yapıcaz bir şeyler bu iş böyle devam edemez
bitirdikler bizi
inşallah herşey istediğin gibi olur :) ben de 2010da tekrar girdim sınava, yardımcı olabileceğim birşey olursa sorarsın hocam

hocam o zaman hemen sorayım araştırdım netten ama pek anlayamadım
ilk önce ygs ye sonra sanırım lys ye giriliyor
okul öncesi ve sınıf öğretmenliği için hangisinden gireceğim ben sınava? sadece sayısal1 kısmı mı olacak yoksa sayısal 2 de oalcak mı trigonometri gibi?

hocalarım size bir sorum olacak. anadolu öğretmen lisesi çıkışlıyım. öss girsem tekrardan öğretmenlik seçsem acaba ek puan alabilirmiyim

hocam okul öncesi öğretmenliği ygs-5, sınıf öğretmenliği tm-2'den alıyor. ygs 1,2,3,4,5,6 dediğimiz eski 1. bölüm oluyor. yani okul öncesi öğretmenliği için sadece ygs'ye gireceksin, sınıf öğretmenliği için ise muhtemelen ygs + matematik + türk dili edebiyatı sınavına girmelisin...
hocam ygs ortak zaten, bütün dersler var ve herkesin girdiği sınav. diğer sınavlar ise alan sınavları oluyor. ösym'nin yayınladığı ygs-lys kılavuzu vardı, orada hangi bölümün hangi türden aldığı, hangi tür için hangi sınavlara girildiği yazıyordu. internetten bulabilirsin ayrıca şuraya da bakabilirsin: http://www.dogrutercih.com/program2011/tablo4/goster

sahrak' Alıntı:
hocalarım size bir sorum olacak. anadolu öğretmen lisesi çıkışlıyım. öss girsem tekrardan öğretmenlik seçsem acaba ek puan alabilirmiyim
niye almayasın ki hocam. ama ortaöğretim puanı eskisi kadar etkili değil...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hocam okul öncesi öğretmenliği ygs-5, sınıf öğretmenliği tm-2'den alıyor. ygs 1,2,3,4,5,6 dediğimiz eski 1. bölüm oluyor. yani okul öncesi öğretmenliği için sadece ygs'ye gireceksin, sınıf öğretmenliği için ise muhtemelen ygs + matematik + türk dili edebiyatı sınavına girmelisin...
hocam ygs ortak zaten, bütün dersler var ve herkesin girdiği sınav. diğer sınavlar ise alan sınavları oluyor. ösym'nin yayınladığı ygs-lys kılavuzu vardı, orada hangi bölümün hangi türden aldığı, hangi tür için hangi sınavlara girildiği yazıyordu. internetten bulabilirsin ayrıca şuraya da bakabilirsin: http://www.dogrutercih.com/program2011/tablo4/goster
teşekkürler hocam sağolasın
en iyisi okul öncesi galiba, sınıf için fazla çalışmam gerek onu da zaten formatörken yapamam
zaten formsayon derslerini almadığımız için 2 yılda bitiyormuş bölüm öyle ya da böyle biter bir başlayalım da hele
en zor geleni sonra tekrardan kpss ye hazırlanmak :D o zaman kim bilir oöö tabam puanı kaç olur fırlar heralde

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sahrak' Alıntı:
hocam ben öğretmen liselerinin verdiği ek puandan bahsediyorum. 24 veriyor idi 30 a çıkmış diye biiliyorum, yanlışmı acaba?

gelişimci' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
teşekkürler hocam sağolasın
en iyisi okul öncesi galiba, sınıf için fazla çalışmam gerek onu da zaten formatörken yapamam
zaten formsayon derslerini almadığımız için 2 yılda bitiyormuş bölüm öyle ya da böyle biter bir başlayalım da hele
en zor geleni sonra tekrardan kpss ye hazırlanmak :D o zaman kim bilir oöö tabam puanı kaç olur fırlar heralde
hocam muafiyet üniversiteye göre değişiyor, bazı üniversiteler ortak derslerden muaf etmiyor
kadrolu olduğun için tekrar kpssye girmene gerek yok, branş değişikliğine başvurabilirsin

sahrak' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sahrak' Alıntı:
hocam ben öğretmen liselerinin verdiği ek puandan bahsediyorum. 24 veriyor idi 30 a çıkmış diye biiliyorum, yanlışmı acaba?
tamam hocam ben de onu anladım zaten, maksimum puanları söyleyim ham 500, ortaöğretim 75, ek puan 30
eskiden 300-80 oranı vardı ortaöğretimle ham puan arasında, şimdi 500-75. gördüğün gibi ortaöğretim puanının etkisi azaldı...

arkadaşım ben uzun zamandır düşünüyorum ama bulunduğum yerde üni yok var da işte 2 yıllıklar sadece ben geçen yıl hukuk okumayı kafaya takmıştım fen lisesi mezunuyum rahat kazanırım diyodum ama insan evliyken de böyle bişey için eşini bırakıp gitmek istemiyo ama madem ki bekarsınız ya da bulunduğunuz yerde böyle bi imkan var kesinlikle kullanın hocam ya da açıköğretimle uzaktan eğitime bakın onlar çalışırken de olur işletme fln bitirirseniz ki 4 yıldan kısa zamanda bitiyomuş muaf olunan derslerle sonra kpssyle yine atanırsınız böte okumak ve kazanmak kolay değil başardığınıza göre rahat rahat o zaman da alırsınız iyi bi puan iktisat fln da öyle çok yüksek puanla alınmıyor ve gayet iyi yerlerde iyi maaşla çalışıyo adamlar madem ki imkanınız var kullanın ve kurtulun bu branştan

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sahrak' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sahrak' Alıntı:
tamam hocam ben de onu anladım zaten, maksimum puanları söyleyim ham 500, ortaöğretim 75, ek puan 30
eskiden 300-80 oranı vardı ortaöğretimle ham puan arasında, şimdi 500-75. gördüğün gibi ortaöğretim puanının etkisi azaldı...
anladım hocam teşşekkür ederim, ne yapsam yükseklisans mı lisansmı karar veremiyorum

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hocam sizi takip ediyorum forumdan ilköğretim matematik öğretmenliği okudugunuz biliyorum ve bende çok istiyorum şu branştan kurtulmayı.bu yıl formatörlük yapmayacagım genelde evde izinli olacağım için sınava girmek istiyorum bu yıl olmazsa hiç olmaz diye düşünüyorum kaç net yapmıştınız hatırlıyormusunuz ygs ve lys den kaç puan almıştınız

bötezede' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hocam sizi takip ediyorum forumdan ilköğretim matematik öğretmenliği okudugunuz biliyorum ve bende çok istiyorum şu branştan kurtulmayı.bu yıl formatörlük yapmayacagım genelde evde izinli olacağım için sınava girmek istiyorum bu yıl olmazsa hiç olmaz diye düşünüyorum kaç net yapmıştınız hatırlıyormusunuz ygs ve lys den kaç puan almıştınız
hocam netlerimi hatırlamıyorum ama ygs 468, lys 425 çekmiştim. ortaöğretim puanım çok kötü (61) geldi. ayrıca lysdeki konuların yarısından çoğuna hiç bakamadım bile. çok yanlış yaptık ama hiç beklemediğim bir şekilde bölüme girdim. 1 yıl düzenli çalışarak batıda bir üniversite kazanabilirsin hocam :)

merhaba arkadaşlar valla öyle kızgın öyle küskünüm ki böteye. yüksek lisans başvurusu yaparken böte ile ilgili hiçbir şey görmek istemedim. şu an gazi de eğitim programları ve öğretimde y.lisans yapıyorum. böteden kurtulmak herkes gibi benim de en büyük dileğim. okullarda 2.sınıf öğretmen muamelesi görmekten bıktım. aycan seni de tebrik ederim. kurtuluşun hayorlı olsun

Bende bu yıl sınava girmeyi düşünüyorum. ama ben ne istediğime karar veremedim. ilköğretim matematik mi? sınıf öğretmenliği mi? yoksa öğretmenlikten farklı birşey mi? bunun bir kararını verebilsem :(

bak değerli hocam önce seni tebrik ederim düşüncenden dolayı.Şu anda mesleğimiz halen istenilen pozisyonda değil.yaşın genç mesleğin başındasın ne yap ne et git oku.Ben 13 sene önce üniversite bitirdim.İgsden çektim takım elbiseyi elimde notebook.Elime yazıyı tutuştırdular çay bile ikram etmeden.Takım elbiseyle önce tarlaları geçtim çitler üstünden atladım akşam ilk önce tuvalet temizledim.Ertesi gün elime badanayı aldım okulu boyadım.O günden bugüne sadece sınıflar okullar değişti ama meslek ilerlemedi.Kardeşim önce öğretmenlik yaptı sonra 2.üniversiteyi bitirdi ben dalga geçtim üstüme bir de y lisans yaptı.Şimdi mesleğini değiştirdi sadece çay içiyor yolluk alıyor 1 gece nöbet tutuyor tam 3 gün işe gitmiyor güzel meslekler de var.Not sakın sınıf öğrt olmayın

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
bötezede' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hocam netlerimi hatırlamıyorum ama ygs 468, lys 425 çekmiştim. ortaöğretim puanım çok kötü (61) geldi. ayrıca lysdeki konuların yarısından çoğuna hiç bakamadım bile. çok yanlış yaptık ama hiç beklemediğim bir şekilde bölüme girdim. 1 yıl düzenli çalışarak batıda bir üniversite kazanabilirsin hocam :)
hocam lys ne kadar etkili puan ortalaması mı alınıyor

akrabam 2 yıllık demiryolu bölümünde okudu şu anda tramway kullanıyor ve günde 6 saatden fazla çalışmıyor maaş 2500tl bayramlarda çek kurban var lise mezunu uyumayın

Geri