İşte TL'nin Yeni Simgesi

Kodla Büyü
Arkadaşlar yorumları okudum ancak sanırım şartlardan haberiniz yok
Tvden seyrettiğim kadarıyla sadece t ve l harfleri olacak ve iki paralel çizgi olacak
yeni paranın anlamı da şuymuş
yarım çapa=güven
2 paralel yukarıya doğru çizgi=yükselen değer

trt sitesindeki yorum çok güsel
hayırlı olsun bence hak etti hiçkimsenin dikkatini çekmemiş t e tayyip erdoğan simge orda L göremedim t ve e harflari var buda simgenin tayyip erdoğan olduğunu gösterir paraya resmini koymasada simgesini koydu

tenten' Alıntı:
hayırlı olsun bence hak etti hiçkimsenin dikkatini çekmemiş t e tayyip erdoğan simge orda L göremedim t ve e harflari var buda simgenin tayyip erdoğan olduğunu gösterir paraya resmini koymasada simgesini koydu
L göremediği yerde E nasıl görmüş :?:

Yarışmada 3. olan simge. Bence daha güzel...

Ekli dosyalar

• simge.JPG
    simge.JPG
    1.8 KB · Görüntüleme: 536
Silivri'den yazıyorum :cry: işin şakası bir yana daha neler üretilir neler bu simgeyle ilgili :puhaha:

Ekli dosyalar

• 426557_331957040173963_100000790083776_770056_1876123296_n.jpg
    426557_331957040173963_100000790083776_770056_1876123296_n.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 527
oyungezer' Alıntı:
tenten' Alıntı:

E görünür yapayım. :)

Ekli dosyalar

• simge.jpg
    simge.jpg
    28.9 KB · Görüntüleme: 540
son 7 arasından bu simge diğerlerine fark atıyor bence.

Ekli dosyalar

• simge.jpg
    simge.jpg
    18.9 KB · Görüntüleme: 536
bölümde arkadaşlarla finale kalanları incelerken ortak fikrimiz simgesi euro olan(beğendiğimiz için değil tahmin) seçilir demiştik.Dediğimiz gibi oldu...

Ziraat Bankasının simgesi kadar orjinal simge görmedim,keşke biraz daha özgün olsaydı.

çift çizgi benim tuhafıma gitti :S

Ekli dosyalar

• euro.gif
    euro.gif
    365 bayt · Görüntüleme: 524
  • lg_dollar.gif
    lg_dollar.gif
    1.1 KB · Görüntüleme: 523
  • 120103-TL_SİMGE.hlarge.jpg
    120103-TL_SİMGE.hlarge.jpg
    3.3 KB · Görüntüleme: 523
gazete vatan
"euro ve sterlininn gayri meşru çocuğu"
aynen öyle olmuş

ben oldukça başarılı buldum.

basit, estetik ve kullanışlı bir simge.

ilk ağızdan, alıntı, kopyala yapıştır yapmadan simgenin tasarım ekibinde bulunan "Tülay Lale" nin ağzından :

bir ekiple birlikte bu simgeyi tasarladık.yarışmaya 3 simge göndermiştik. bu birinci seçildi. t ve l'yi nasıl estetik bir şekilde birleştiririz onu düşündük...

tasarımımızda çipa benzetimi yoktur.

yen ve euro'ya benzediği doğrudur. aynı kulvarda oldukları için biraz benzesin istedik.

simgede bulunan yukarıya doğru iki çizgi, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan köprüyü temsil etmektedir. doğu ile batıyı.....

çizgilerinin yukarı doğru olmasının sebebi, istikrar ve yükseliş halinin sürekli devam etme eğiliminde olmasıdır.

verilecek ödülün ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yok...

ancak ben ve ekibim için ödülden ziyade, böyle bir simgeyi tasarlamak ve kullanıldığını görmek bizi mutlu edecektir....

oyungezer' Alıntı:
tenten' Alıntı:

Hocam çıkarmak istedin mi herşeyden birşey çıkarılır, bu simgeden de her harf çıkar, kimisi tayyipin t'sini, kimisi yok artık'ın y'sini çıkarır.

Ekli dosyalar

• simge.jpg
    simge.jpg
    32.9 KB · Görüntüleme: 519
Yapılan eleştirilere göre; Türk Lirası'nın yeni simgesini ters döndürdüğünüzde "Ermeni para "Dram"ın simgesi" ortaya çıkıyor.

Yanda gördüğünüz TL simgesiyle birlikte, altta Ermeni Para biriminin simgesini de göstererek, yorumu sizlere bırakıyorum.

---------------------------------------TL------------------------------------------------------------------------------------------------Dram-------------------------------------
tl-yeni3.jpg
-------------
ermeni-para.jpg

Geri