İşte TL'nin Yeni Simgesi

Kodla Büyü
efecan1903' Alıntı:
bende bununla katılmıştım.daha özgün olmalı diye yorum yapmıştım,ben osmanlı tuğrasından esinlenerek yola çıktım.hatta tuğranın içinde bu simge gizliydi.bütün dünyaya nam salmış atalarımızın tuğrasını tl mizin simgesi olarak kullanmak güzel olabilir diye düşünmüştüm. (yorumlarınız kendimi geliştirmem için önemli)

çok şık olmuş

pythagorean' Alıntı:
efecan1903' Alıntı:
bende bununla katılmıştım.daha özgün olmalı diye yorum yapmıştım,ben osmanlı tuğrasından esinlenerek yola çıktım.hatta tuğranın içinde bu simge gizliydi.bütün dünyaya nam salmış atalarımızın tuğrasını tl mizin simgesi olarak kullanmak güzel olabilir diye düşünmüştüm. (yorumlarınız kendimi geliştirmem için önemli)
Senin simgeni yanından geçirmezler hocam paranın. senin simged şan ve şeref dolu tarihimiz var. ama gerçekten çok güzel olmuş. Ben olsam şimdiki simgeden daha önce bunu düşünürdüm.
sağolun hocam teşekkür ederim düşünceleriniz için

ozgurgitarim' Alıntı:
ben oldukça başarılı buldum.

basit, estetik ve kullanışlı bir simge.

ilk ağızdan, alıntı, kopyala yapıştır yapmadan simgenin tasarım ekibinde bulunan "Tülay Lale" nin ağzından :

bir ekiple birlikte bu simgeyi tasarladık.yarışmaya 3 simge göndermiştik. bu birinci seçildi. t ve l'yi nasıl estetik bir şekilde birleştiririz onu düşündük...

tasarımımızda çipa benzetimi yoktur.

yen ve euro'ya benzediği doğrudur. aynı kulvarda oldukları için biraz benzesin istedik.

simgede bulunan yukarıya doğru iki çizgi, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan köprüyü temsil etmektedir. doğu ile batıyı.....

çizgilerinin yukarı doğru olmasının sebebi, istikrar ve yükseliş halinin sürekli devam etme eğiliminde olmasıdır.

verilecek ödülün ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yok...

ancak ben ve ekibim için ödülden ziyade, böyle bir simgeyi tasarlamak ve kullanıldığını görmek bizi mutlu edecektir....
Hocam bu açıklamayı dinlemedim Tülay LALE'nin ağzından ancak böyle bir açıklama varsa eğer ayıp etmiş. Çünkü aşağıdaki linktede görüleceği gibi yarışmaya katıldığı tasarım düz çizgilerden ibaretti. Kim yaptı neden yaptı bilemem ancak çizgiler sonradan yukarı doğru eğim verilerek simgenin son hali ortaya çıktı. Bu durumda kendine ait olmayan bir kısım hakkında "çizgilerinin yukarı doğru olmasının sebebi, istikrar ve yükseliş halinin sürekli devam etme eğiliminde olmasıdır." diyerek bir açıklamada bulunmuş, hayret!

esen5252' Alıntı:
Simgedeki oklar dün yukarı bakıyordu, bugün düzelmiş :)

http://www.tcmb.gov.tr/yeni/duyuru/2012 ... sonucu.php

Hocam verdiğiniz linkteki haliyle yarışmaya katılan tasarım birinci seçildi. Ancak daha sonra üzerinde ufak tefek oynamalar yapıldı. Aşağıdaki resimlerde bu farkı görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• tl_birinci.jpg
    tl_birinci.jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 773
  • TLSimge.jpg
    TLSimge.jpg
    25.9 KB · Görüntüleme: 773
efecan1903' Alıntı:
file.php
Hocam tebrik ederim, keşke bu olsaymış.

by_rebel' Alıntı:
efecan1903' Alıntı:
file.php
Hocam tebrik ederim, keşke bu olsaymış.
bu simge mevcut olandan 5-6 gömlek daha üstün..

sevmedim bende
nedense herşeyimiz orijinal olmak yerine hep birilerinin simgelerine benzilmeye çalışılıyor biraz ermeni biraz euro biraz da dolar kokusu var hepsini harmanlayıp yapmışlar bir şeyler :p

NE GEREK VARDI.. HERŞYEİMİZ TAM BİR SİMGEMİZ EKSİK YA. SEN ÖNCE PARANIN DEĞERİNİ ARTTIR. LAFLA DEĞİL İCRAATLA.

Geri