İbret Verici Sınav Soruları

Kodla Büyü
Her ne kadar bu arkadaşımızın branşı farklı da olsa, bilgisayar konusunda hiç bilgisi olmasa bile bir öğretmen böyle soru hazırlamaz. Hazırlamamalı. kendi adıma hiçbir fikrim olmadığı bir derste ben böyle bir soru hazırlamam... Bu soruları eğer gerçekten bir öğretmen hazırlamışsa artık eğitim sistemimiz çökmüştür. Toprağı bol olsun...

20.soru dışında doğru düzgün bir soru yok nerdeyse.
oda soru değildirde içindekilere göre bişeye benzetilebilir.

duayen' Alıntı:
Her ne kadar bu arkadaşımızın branşı farklı da olsa, bilgisayar konusunda hiç bilgisi olmasa bile bir öğretmen böyle soru hazırlamaz. Hazırlamamalı. kendi adıma hiçbir fikrim olmadığı bir derste ben böyle bir soru hazırlamam... Bu soruları eğer gerçekten bir öğretmen hazırlamışsa artık eğitim sistemimiz çökmüştür. Toprağı bol olsun...
hocam şimdi beni hiç bilmediğim bi derse bile soksan açar bakarım internetten plan, sınav örnek soru flan bişeyler bulurum öyle yaparım. hiç yapamadım birine sorarım nasıl oluyor ne bitiyor. bu resmen dalga geçmiş bence bilişim dersiyle. hakaret etmeyin demiş ama bence bunu hazırlayan branşı ne olursa olsun öğretmen olamaz. teknolojin bu kadar özürlüde nasıl gireceksin o notları eokula hayret.

:eek: :eek: :eek:
Biz de insanlara google=internet denkleminin yanlışlığını anlataduralım.

teknolojinin doruklarında hazırlanmış bir sınav kağıdı

ironik

birileri bilgisayarbilisim diye bir sitenin olduğunu sınava hazırlayan arkadaşa söylemeli

sahi bilgisayarda oluşan dosyalar nereye gidiyor ? gelen gider giden gelmez mi? :puhaha:

duayen' Alıntı:

Kesinlikle katılıyorum... 3 yıl İngilizce dersine, 1 yıl Türkçe dersine girdim. 3-5 ayrı kaynaktan kontrol edip derse hazırlanırdım, soru hazırlardım... Gerçekten bunun dersi bilmekle alakası yok, boş vermişlik, kolaya kaçma veya dersi küçümseme...

arkadaşlar bence , sorular saçma olsa da seviyeye uygun...dikkatli okursanız yazdıklarımı hak verirsiniz...mesela
1.çoğu öğrenci eğer anasayfa google olarak ayarlanmamışsa "hocam burda internet yok" diyor
2.üstüne basa basa ve göstere göstere monitörün bilgisayar olmadığını onun bir parçası olduğunu söyleme rağmen sınavda sorduğumda monitöre bilgisayar diyor
3.öğrencilerin çoğunda klavye kısayollarını anlatırken oyun tuşlarından örnek veriyorlar, ve de slaytı sadece ödev hazırlama olarak görüyorlar ona da aşinalar.
4.kısacası bu soruların tümü öğrenci ağzından yazılmış ve onların cevap verebileceği türden sorular...

son bir örnek vercem yoksa çatlarım...bugün yaptığım sınavdaki sorulardan biri...ve böyle cevap veren 3-5 kişi gözüme takıldı inanın
Melis müzik dinlemeyi çok sevmektedir. Boş zamanlarında bilgisayarında kayıtlı olan müzikleri dinlemektedir. Ancak Melis’in üç aylık küçük bir kardeşi vardır. Melis müzik dinlerken kardeşi sesten rahatsız olup uyanmaktadır. Çünkü bilgisayar kardeşinin uyuduğu odada bulunmaktadır. Melis’in kardeşini rahatsız etmeden sadece kendisinin duyabileceği şekilde müzik dinleyebilmesi için hangi donanımı kullanması gerekir?
el cevap:sesini kısması gerekir
bu herşeyi özetler sanırım
öğretmen arkadaşa lafım yok...geçerlilik güvenirlilik vs onları tartışmam bile ama seviyeye uygunluk bence 10 numara...

insan hangi bi tarafını eleştireceğini şaşırıyor. öğretmene laf söylemeyin demişsiniz ama ben bu zamanda eliyle sınav kağıdı hazırlayan bütün branş öğretmenlerini kınıyorum. sorulara söylenecek söylenmiş zaten.

bu soruları hazırlayan öğretmen kör oldu.
soruları çözen öğrenciler felç oldu.
hemen 10 kişiye bu soruları göndermezsen,
maazallah...

adam elinde hazırlamış soruları yaw.
bilgisayardan yazmaya kalksa Allah bilir ne zorluklar çekecekti
ne beklersiniz ki bu adamın sorularından...

elrond' Alıntı:
arkadaşlar bence , sorular saçma olsa da seviyeye uygun...dikkatli okursanız yazdıklarımı hak verirsiniz...mesela
1.çoğu öğrenci eğer anasayfa google olarak ayarlanmamışsa "hocam burda internet yok" diyor
2.üstüne basa basa ve göstere göstere monitörün bilgisayar olmadığını onun bir parçası olduğunu söyleme rağmen sınavda sorduğumda monitöre bilgisayar diyor
3.öğrencilerin çoğunda klavye kısayollarını anlatırken oyun tuşlarından örnek veriyorlar, ve de slaytı sadece ödev hazırlama olarak görüyorlar ona da aşinalar.
4.kısacası bu soruların tümü öğrenci ağzından yazılmış ve onların cevap verebileceği türden sorular...

son bir örnek vercem yoksa çatlarım...bugün yaptığım sınavdaki sorulardan biri...ve böyle cevap veren 3-5 kişi gözüme takıldı inanın
Melis müzik dinlemeyi çok sevmektedir. Boş zamanlarında bilgisayarında kayıtlı olan müzikleri dinlemektedir. Ancak Melis’in üç aylık küçük bir kardeşi vardır. Melis müzik dinlerken kardeşi sesten rahatsız olup uyanmaktadır. Çünkü bilgisayar kardeşinin uyuduğu odada bulunmaktadır. Melis’in kardeşini rahatsız etmeden sadece kendisinin duyabileceği şekilde müzik dinleyebilmesi için hangi donanımı kullanması gerekir?
el cevap:sesini kısması gerekir
bu herşeyi özetler sanırım
öğretmen arkadaşa lafım yok...geçerlilik güvenirlilik vs onları tartışmam bile ama seviyeye uygunluk bence 10 numara...

Hocam son derece doğru tespit. Sadece bana mı öyle geliyor diyordum ama demekki değil... Google = İnternet, monitör = bilgisayar...

Hiç kimse, bu kağıda yazılanların herhangi bir öğretmen tarafından yazıldığına, beni ikna edemez. Uyduruk bir kağıt üzerinden öğretmenleri rencide edici yorumlar yazanlar bir kez daha düşünün derim. zaten olmayan mesleki saygınlığımıza bir darbe de siz vurmayın.

konuyu açan arkadaş bu dersin o öğretmene zorla verildiğini yazmış. en baştan okumaya başladım. tam da öğretmen demek ki bilgisayardan hiç anlamıyormuş diye düşünürken 18. soruyu gördüm. şimdi şöyle düşünüyorum: bu öğretmen neyin peşinde?

internetten indirseymiş bari soruları dağbaşında mı görev yapıyor?

suç öğretmende değil zorunlu bir dersin kaynağını(çalışma kitabı ve klavuz kitabı) basıp göndermeyen TTKB de. Öğretmen ne yapsın kaynağı olmayınca kafasına göre takılmış.

Geri