İdare Bana Şöyle Bir Yazılı Görev Verebilir mi?

Kodla Büyü
"Okul müdürünün verdiği diğer görevleri yapar" ifadesi net olarak müdür yardımcıların görevlerinde geçiyor. Ben meslek lisesinde çalıştığım için Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinde öğretmenlerin görevinde böyle bir ifade yok. Alan ve atölye şeflerinin görevlerinde de böyle bir ifade yok. İlköğretimde çalışan branş öğretmenlerinin görevlerinde geçiyor mu bilmiyorum. İlköğretim yönetmeliğini okumak gerekir. Biri okuyup yazsın buraya:) Geçtiğini zannetmiyorum.
Müdür yardıcımcısının şifreyi vermek istememesi, bu benim görevim bunu da sana yaptırmayayım işi paylaşalım anlamında mı, yoksa şifreyi size güvenmediği için mi vermek istemedi. Müdür yardımcısının şifreyi ne şekilde olursa olsun vermemesi bana göre normal. Fotograf çekmek öğretmenin görevi değil. Öğretmen gönüllü olarak yapmak isterse yapar. Yazılı olarak da daha yazmamışlar sanırım. Yazacaklarını da zannetmem. Blöf bence.
Bu şifrelerle ilgili başımdan geçen bir olayı anlatayım. 2005 yılında şu anki okuluma yeni gelmiştim. GElir gelmez bana bir görev verdiler. Biliyorsunuz o sezon ilk defa uzman öğretmenlik sınavı yapıldı. Başvurular için öğretmenlerin fotoğraflarının da sisteme eklenmesi gerekiyordu. Bana fotoğrafların tarayıcıdan taratılarak sisteme(o zaman ilsis, şimdi mebbis) aktarmamı istediler şifreyi de verdiler tabi. Ben tarattım ve sisteme akatardım. Sonra müdüre işimin bittiğini söyledim o da teşekkür etti. Ancak başvurular alndıktan sonra idare tarafından bunun onaylanması gerekiyormuş. Başvuranların arasında müdür yardımcısı da vardı:) Bunlar da onaylama kısmını unutmuşlar veya atlamışlar. Çünkü bu sistem ilk defa uygulanıyordu. Sonra başvuran öğretmenler mağdur oldular ve sınava giremediler. Girseler çoğu sınavı kazanacaktı. Öğretmenlerden biri bana söyledi o zaman. Müdüre sorduklarında, bu görevi bilgisayarcıya vermiştik diye benim üstüme sallamaya çalışmış. Direk bana hiç bir suçlama gelmedi. Onlar hatalarının farkındaydılar. Sonra soruşturma oldu. Müdürbaşyrd. ceza aldı. Öğretmenler iyi niyet göstererek üstüne gitmedi. Tazminat davası vs. açabilirlerdi. Şimdi 6 yıl geçti. ayda 100 tl kayıpları var. 6 yılda 7200 TL az para değil. Ben bu şüpheli durumdan sonra bir daha böyle bir görev almadım.

arzubilg_' Alıntı:
cakkoyun' Alıntı:
okula gelen kömürü beden öğretmeni taşısın
okulun deterjanlarını kimya öğretmeni yapsın
okulu resim öğretmeni boyasın
müzik öğretmeni tenefüslerde şarkı söylesin
kantini matematik öğretmeni çalıştırsın
okul yazı işlerini türkçe öğretmeni yapsın
biz de fotoğraf çekelim :++: :++:
süpermiş hocam :++: :+1:
Ne zannediyorlar bunlar kendilerini ya tüm angarya işleri üzerimize yıkmaya çalışıyorlar

Arkadaşlar bu yaptığınız yanlış;

Ben okul boyaması(küfür yazılan yeri boyaması) görevi verilen resim öğretmeni biliyorum,
Protokol masasında şarkı söylemesi görevi verilen müzik öğretmeni biliyorum,
kantin hesapları tutmakla sorumlu matematik zümresi de biliyorum,
okul müdürünün , ilçe müdürünün yazılarını yazması görevi verilen öğretmen biliyorum,

Şimdi bu arkadaşa fotoğrafları sen çekeceksin elbette mi demek istoyrsunuz.

Kendinizi kurtarmak için aynı meslekten başkalarını ortaya atmak bencilce ve doğru olmayan bir davranıştır.
Size yapılan yanlıştan dert yanarken lütfen sizlerde öğretmen olduğunuzu hatırlayın.

Tebliğler Dergisi : 15 MART 1993/2378

Madde 14 — Bilgisayar Öğretmenlerinin Görevleri:

a) Kanun, tüzük ve yönetmeliklerde belirlenen görevlerinin dışında bilgisayar koordinatör öğretmenleri ve zümre öğretmenleri ile uyum içerisinde çalışmak dersleri dersin amaçları doğrultusunda ve ders dağıtım programlarında belirlenen saatlerde bilgisayar dersliğinde işlemek,

b) Dersliğin bakım ve temizliğinden sorumlu olmak,

c) Derslikte çıkabilecek ve kendisinin çözemediği teknik problemleri bilgisayar koordinatör öğretmenine anında duyurmak,

ç) Zümre öğretmenler toplantısında alınan kararlara göre kendisine düşen görevleri yapmaktır.

Fotoğraf çekmek yok.
Burada dikkat edilmesi gereken konu basitçe düşünürsek, okulla ilgili işleri idare çözer, örnek cam kırılırsa dışarıdan camcıyı çağırıp yaptırır. Cam takmasını bu öğretmen biliyor diye resmi yazıyla camı takacaksın emri veremez.Diyelim verdi sizde bu işin görev kapsamınıza girmediğini ilgili maddelerle açıklayarak geri iade edersiniz.Bizim işlerde böyle idare bu işi yapmak veya yaptırmak zorunda ama öğretmene değil tabi ki. Malesef herzaman ki gibi masraftan kaçmak işin kolayına kaçmak için öğretmene bu işi yıkma telaşına düşüyorlar.En doğrusu fotoğrafçıya yaptırmak yani işi iş sahibine yaptırmak, öğretmende öğretmenliğini yapsın.

ist_koord' Alıntı:
arzubilg_' Alıntı:
cakkoyun' Alıntı:
Ne zannediyorlar bunlar kendilerini ya tüm angarya işleri üzerimize yıkmaya çalışıyorlar

Ben okul boyaması(küfür yazılan yeri boyaması) görevi verilen resim öğretmeni biliyorum,
okul müdürünün , ilçe müdürünün yazılarını yazması görevi verilen öğretmen biliyorum,

Kendinizi kurtarmak için aynı meslekten başkalarını ortaya atmak bencilce ve doğru olmayan bir davranıştır.
Size yapılan yanlıştan dert yanarken lütfen sizlerde öğretmen olduğunuzu hatırlayın.

hocam arkadaşlar yapılan yanlışın boyutunu dile getirmişler yani bunların bu işi yapması ne kadar saçmaysa bizim de foto çekmemiz o kadar saçma demek bu

hozgulen' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
arzubilg_' Alıntı:
cakkoyun' Alıntı:

hocam arkadaşlar yapılan yanlışın boyutunu dile getirmişler yani bunların bu işi yapması ne kadar saçmaysa bizim de foto çekmemiz o kadar saçma demek bu
:+1:

ist_koord' Alıntı:
arzubilg_' Alıntı:
cakkoyun' Alıntı:

Sayın @ist_koord, tamam siz yada tecrübesi kendisine münhasir diğer değerli hocalarımızında bilgisi dahilinde olan bugüne kadar yukarda yazdığınız ve bildiğiniz yada bilinen konular hususunda bunları yapmak 21. yüzyılda hangi öğretmenin görevi yada görevi olmasa bile iyi niyet göstergesi olma durumunda dahi olsun. bu zihniyetle bir arpa boyu ilerleyemeyeceğimizi zekadan yoksun eski kafalı yeni yöneticiler ile bu düzenin karadan başka hiçbir rengi olmadığı malumdür olacaktır.

kalendar' Alıntı:
Hocam bence o kadar uğraşma çekiver gitsin. :(
İş inada binmiş hocam. Çekivermemesi gerekir artık. Herkesin görevleri yönetmeliklerde var. Bir öğretmen neden başkasının işini yaparak kendini yıpratsın ki. madalya mı verecekler.

netame' Alıntı:
BaRBaRYaN35 hocam ilk önce mesajları bir okuyun da sonra yazın isterseniz, ilk sayfadaki mesajımda böyle bir görev verilemeyeceğini söylemiştim zaten:

netame' Alıntı:
Şimdi yönetmelik maddesini bulamadım ama müdür öğretmene ders saati dışında eğitim öğretimle ilgili ya da idareye yardımcı olunabilecek konularda görev verebilir diye hatırlıyorum.

Ama fotoğraf çekmek buna dahil olamaz. Öyle aklına gelecek her konuda görev yazabileceğini sanıyorsa yanılıyor. Okul anlaşır bir fotoğrafçıyla gelir çeker.
..
hocam sizde o mesajları okursanız ben alıntıyı ilk mesajınızdan yapmamışım. daha sonra yazdığınız
netame' Alıntı:
Branş öğretmenlerine eğitim öğretimle ilgili görev verilemeyeceği nerede yazıyor, paylaşırsanız biz de bilelim.

mesajınıza alıntı yaparak cevap vermişim.

ist_koord' Alıntı:
Sayın forum yazarları ;

Son günlerde olan olaylar psikolojinizi bozmuş yada benim algımda sıkıntı var.

Benim anladığım:
Olayda baskı vesaire yok müdür yardımcısı fotoğrafları sen çekermisin demiş,
arkadaşımızda tabii eçekerim demiş ve çekiyor, sonra fotoğrafları çekmek yetmedi onları e-okulada ben gireyim demiş(idarenin değil kendisinin talebi)
müdür yardımcısıda "etik olmaz" diyerek ben girerim fotoğrafları hocam demiş.
bence iş yükleme yok yardım isteme var ve sorumlu bir hareket ile ben e-okula girerim demiş idareci.

bundan sonra sizin yazdıklarınız giderek olaydan uzaklaşıyor kendi yaşadıklarınızdan esinlenip olaydan kopmuşsunuz.
öncelikle başlığı açan arkadaşım yazılı olarak tarafınıza verilmediği sürece zaten hiçbir şifreyi almayın onlar verselerde almayın bildiğiniz anda o e-okul şifresiyle yağılacak herşeyden sizde sorumlu olursunuz.
Ha müdür yazısını yazar resmi olarak tebliğ eder görevi ve şifreyi ancak o zaman alın.
Ben herhangi bir kurumda işim bittimi şifresini biliyorsam orada idareciden şifreyi değiştirmesini rica ederim, kendisi yeni şifre girer ben bakmam ve öyle giderim.
Sizde bu şifre konusunda lütfen daha prensipli olun olayı kişiselleştirmeyin.

Görev kısmına gelince görev tebliğ edilince yapmam diyemezsiniz(şifai olarak) tebligatı alır ve kendi sebeplerinizi açıklar dilekçeyle kuruma ve süresi gelince bir üst kuruma başvurursunuz. Bu kadar basit.

Barbaryan35 hocam sizin durum ilgilimi çekti eskiden öğretmen teftişe verilirdi %50 başarının altında o kısmı ne yaptınız bu hafta teftiş kuruluna bu konu ile ilgili bir şikayetim için gideceğimde bilgim olsun diye paylaşırsanız sevinirim.
...
Hocam önce ilk kısımdan bahsedeyim mdr. yrd. arkadaşın şifreyi vermek istemeyişine kadar her şey doğru ama sonrasında dikkat etmemişsiniz. bundan sonra arkadaş kendi isteğiyle yaptığı fotoğraf çekme işine yine kendi isteğiyle SON VERİYOR. buna neden de idareci arkadaşın SANA GÜVENMİYORUM tarzındaki söyleyişi.

Gelelim benim ders durumuma.
Hocam sene başında yazdığınız zümre toplantı tutanağında DERS BAŞARISININ DEĞERLENDİRİLMESİ kısmında biz her zümremizde açık açık belirtiriz SINAV BAŞARISININ %50 DEN AZ OLDUĞU DURUMLARDA [b]ÖĞRETMEN İSTERSE[/b] SINAVI TEKRAR EDEBİLİR. Bir çok okul müdürü de bu zümreleri okuyarak yada okumadan imzaladığı için altında imzası oluyor. o yüzden bana bu sınavı tekrar ettiremez.

Gelelim müdür bu durumda ne yapailir. Ve yaptı da. 1. dönem girdiğim bir dersin dönem sonu başarı notuna göre sınıfın %50 den fazlası başarısız. Müdür 2. dönem başında genel kurul toplantısında ders başarısının incelenmesi maddesinde bana (bu derse giren öğretmenle adına) sordu. Neden? Bende kısaca açıkladım. HOCAM YAZILI OLARAK DA AÇIKLARMISINIZ dedi. bende tabi diyerek. ZÜMRE TOPLANTISI YAPARAK durumu uzun uzun açıkladık.

Gelelim bu maddeye. bahsettiğim ders meslek lisesi 12.sınıf dersi Çocuklar 3 gün işletmede 2 gün okulda. okulda oldukları süre 36 hafta. çocukların izin süresi 20 + 25 = 45 gün. yani çocuk dersin olduğu her gün okula gelmese yinede devamsızlıktan kalmıyor. Hadi bunu geçtim bu çocuklar okula düzenli geliyor diyelim. Programlama bilgileri yetersiz olduğu için ve İBE NOTUNDAN 85 ten az not gelmediği için ZATEN GEÇİYORUZ diye hiç bir dersi ciddiye almadıkları için ben bu çocuklara PHP ile adını yaz desem bile yazamayacak yada yazmayacak bir çok öğrenci var. (UYGULAMA SINAVINDA 0 ALACAM DİYE USB DEN OYUN OYNAYAN BİLE VAR) o yüzden sınavda ne sorarsam sorayım sınıf başarısı %50 nin üstüne çıkamaz. öyle olduğu içinde benim her hafta 1. sınıvı tekrar yapmam gerekiyor. Tüm bu açıklama normal durumlar için geçerli.

BİRDE ÖĞRENCİNİN DURUMU KÖTÜYE KULLANDIĞINI DÜŞÜNÜRSEK:
çocuklar sınava çalışmaz ve bilerek %50den fazlası zayıf not alırsa. haftaya sınavı tekrar. tekrar sınavında da %50 den az başarı gelirse 1.sınav 2.kez tekrar. bu böyle yıl sonuna kadar devam eder.

BaRBaRYaN35' Alıntı:
netame' Alıntı:
BaRBaRYaN35 hocam ilk önce mesajları bir okuyun da sonra yazın isterseniz, ilk sayfadaki mesajımda böyle bir görev verilemeyeceğini söylemiştim zaten:

netame' Alıntı:
Şimdi yönetmelik maddesini bulamadım ama müdür öğretmene ders saati dışında eğitim öğretimle ilgili ya da idareye yardımcı olunabilecek konularda görev verebilir diye hatırlıyorum.

Ama fotoğraf çekmek buna dahil olamaz. Öyle aklına gelecek her konuda görev yazabileceğini sanıyorsa yanılıyor. Okul anlaşır bir fotoğrafçıyla gelir çeker.
..
hocam sizde o mesajları okursanız ben alıntıyı ilk mesajınızdan yapmamışım. daha sonra yazdığınız
netame' Alıntı:
Branş öğretmenlerine eğitim öğretimle ilgili görev verilemeyeceği nerede yazıyor, paylaşırsanız biz de bilelim.

mesajınıza alıntı yaparak cevap vermişim.

Arkadaşım hocamızın birisi sadece sınıf öğretmenlerine eğitim öğretim görevi verilebilir demiş ona istinaden yazdım ben o mesajı, altını üstünü okumadan alıntılamışsınız. Fotoğraf çekmekten bahsetmiyorum, okumadan alıntılayıp öğretmene bu görev verilemez diye esmişsiniz. Zaten söyledik verilemeyeceğini, işimiz yok yazdıklarımızı açıklamak zorunda kalıyoruz :sleep:

artık nasıl bir bakış açısı varsa formatör olmayan birinden bu tarz isteklerde bulunuluyor, artı ne diye eokul şifresini istiyosun arkadaşım idareci işine gelse zaten sen istemeden verir şifreyi, birde akıl veriyo etik muhabbeti yapmış.. sanki görev yazısı çıkartması çook etik. ben fazla kızıyorum böle şeylere, çıkar görev yazısını ben yapmıyorum deyip yapmasak ne olacak? bi uyarı verir en çok. zaten onuda verirse bidaha saçmalamaz en azından

netame' Alıntı:
Arkadaşım hocamızın birisi sadece sınıf öğretmenlerine eğitim öğretim görevi verilebilir demiş ona istinaden yazdım ben o mesajı, altını üstünü okumadan alıntılamışsınız. Fotoğraf çekmekten bahsetmiyorum, okumadan alıntılayıp öğretmene bu görev verilemez diye esmişsiniz. Zaten söyledik verilemeyeceğini, işimiz yok yazdıklarımızı açıklamak zorunda kalıyoruz :sleep:

Kusura bakma hocam. bazen dalgınlıktan yanlış anlayabiliyoruz. helede benim gibi gece gece uykulu gözlerle okuyunca gözümden kaçabiliyor. Tekrar kusura bakma

BaRBaRYaN35' Alıntı:
netame' Alıntı:

Kusura bakma hocam. bazen dalgınlıktan yanlış anlayabiliyoruz. helede benim gibi gece gece uykulu gözlerle okuyunca gözümden kaçabiliyor. Tekrar kusura bakma

Est. hocam hicivli yazdık biraz sen kusura bakma.

BaRBaRYaN35' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Sayın forum yazarları ;

Son günlerde olan olaylar psikolojinizi bozmuş yada benim algımda sıkıntı var.

Benim anladığım:
Olayda baskı vesaire yok müdür yardımcısı fotoğrafları sen çekermisin demiş,
arkadaşımızda tabii eçekerim demiş ve çekiyor, sonra fotoğrafları çekmek yetmedi onları e-okulada ben gireyim demiş(idarenin değil kendisinin talebi)
müdür yardımcısıda "etik olmaz" diyerek ben girerim fotoğrafları hocam demiş.
bence iş yükleme yok yardım isteme var ve sorumlu bir hareket ile ben e-okula girerim demiş idareci.

bundan sonra sizin yazdıklarınız giderek olaydan uzaklaşıyor kendi yaşadıklarınızdan esinlenip olaydan kopmuşsunuz.
öncelikle başlığı açan arkadaşım yazılı olarak tarafınıza verilmediği sürece zaten hiçbir şifreyi almayın onlar verselerde almayın bildiğiniz anda o e-okul şifresiyle yağılacak herşeyden sizde sorumlu olursunuz.
Ha müdür yazısını yazar resmi olarak tebliğ eder görevi ve şifreyi ancak o zaman alın.
Ben herhangi bir kurumda işim bittimi şifresini biliyorsam orada idareciden şifreyi değiştirmesini rica ederim, kendisi yeni şifre girer ben bakmam ve öyle giderim.
Sizde bu şifre konusunda lütfen daha prensipli olun olayı kişiselleştirmeyin.

Görev kısmına gelince görev tebliğ edilince yapmam diyemezsiniz(şifai olarak) tebligatı alır ve kendi sebeplerinizi açıklar dilekçeyle kuruma ve süresi gelince bir üst kuruma başvurursunuz. Bu kadar basit.

Barbaryan35 hocam sizin durum ilgilimi çekti eskiden öğretmen teftişe verilirdi %50 başarının altında o kısmı ne yaptınız bu hafta teftiş kuruluna bu konu ile ilgili bir şikayetim için gideceğimde bilgim olsun diye paylaşırsanız sevinirim.
...
Hocam önce ilk kısımdan bahsedeyim mdr. yrd. arkadaşın şifreyi vermek istemeyişine kadar her şey doğru ama sonrasında dikkat etmemişsiniz. bundan sonra arkadaş kendi isteğiyle yaptığı fotoğraf çekme işine yine kendi isteğiyle SON VERİYOR. buna neden de idareci arkadaşın SANA GÜVENMİYORUM tarzındaki söyleyişi.

Gelelim benim ders durumuma.
Hocam sene başında yazdığınız zümre toplantı tutanağında DERS BAŞARISININ DEĞERLENDİRİLMESİ kısmında biz her zümremizde açık açık belirtiriz SINAV BAŞARISININ %50 DEN AZ OLDUĞU DURUMLARDA [b]ÖĞRETMEN İSTERSE[/b] SINAVI TEKRAR EDEBİLİR. Bir çok okul müdürü de bu zümreleri okuyarak yada okumadan imzaladığı için altında imzası oluyor. o yüzden bana bu sınavı tekrar ettiremez.

Gelelim müdür bu durumda ne yapailir. Ve yaptı da. 1. dönem girdiğim bir dersin dönem sonu başarı notuna göre sınıfın %50 den fazlası başarısız. Müdür 2. dönem başında genel kurul toplantısında ders başarısının incelenmesi maddesinde bana (bu derse giren öğretmenle adına) sordu. Neden? Bende kısaca açıkladım. HOCAM YAZILI OLARAK DA AÇIKLARMISINIZ dedi. bende tabi diyerek. ZÜMRE TOPLANTISI YAPARAK durumu uzun uzun açıkladık.

Gelelim bu maddeye. bahsettiğim ders meslek lisesi 12.sınıf dersi Çocuklar 3 gün işletmede 2 gün okulda. okulda oldukları süre 36 hafta. çocukların izin süresi 20 + 25 = 45 gün. yani çocuk dersin olduğu her gün okula gelmese yinede devamsızlıktan kalmıyor. Hadi bunu geçtim bu çocuklar okula düzenli geliyor diyelim. Programlama bilgileri yetersiz olduğu için ve İBE NOTUNDAN 85 ten az not gelmediği için ZATEN GEÇİYORUZ diye hiç bir dersi ciddiye almadıkları için ben bu çocuklara PHP ile adını yaz desem bile yazamayacak yada yazmayacak bir çok öğrenci var. (UYGULAMA SINAVINDA 0 ALACAM DİYE USB DEN OYUN OYNAYAN BİLE VAR) o yüzden sınavda ne sorarsam sorayım sınıf başarısı %50 nin üstüne çıkamaz. öyle olduğu içinde benim her hafta 1. sınıvı tekrar yapmam gerekiyor. Tüm bu açıklama normal durumlar için geçerli.

BİRDE ÖĞRENCİNİN DURUMU KÖTÜYE KULLANDIĞINI DÜŞÜNÜRSEK:
çocuklar sınava çalışmaz ve bilerek %50den fazlası zayıf not alırsa. haftaya sınavı tekrar. tekrar sınavında da %50 den az başarı gelirse 1.sınav 2.kez tekrar. bu böyle yıl sonuna kadar devam eder.

Sağolun yaptığım incelemede bunu da dikkate alacağım aslında benim teftişten edinmek istediğim bilgi ilköğretim ikinci kademe ve BEP üzerine idi ama bu da ilgimi çekti.

cakkoyun' Alıntı:

o zamansa çekelim :idea:

ist_koord' Alıntı:
Sağolun yaptığım incelemede bunu da dikkate alacağım aslında benim teftişten edinmek istediğim bilgi ilköğretim ikinci kademe ve BEP üzerine idi ama bu da ilgimi çekti.

hocam her nekadar öğrencilerin kötü niyetli olduklarını düşünmek istemesekte bazen ister istemez bu niyette öğrenciler olabiliyor. özellikle meslek lisesi 12. sınıflarla derse hiç girdinizmi bilmiyorum ama toplamda 35 saat dersleri var ve bunun 24 saati İşletmede Beceri eğitimi ve zorunlu 2 dersleri de İBE ve dil anlatım. yani bu öğrenciler sınav kağıtlarından uçak bile yapsalar, dersten 100 üzerinden 0 ile bile kalsalar İBE den minimum 85 (%90 dan fazlasını 100) not aldıkları (kendilerine yazdıkları / yazdırdıkları) için sınıfı geçiyorlar. o yüzden bir çok derse girmiyorlar, derse geldiklerinde ders araç gereci getirmiyorlar (sınavlarda bile 1 kalemle 7-8 öğrencinin sınav kağıdı doldurduğunu biliyorum), siz ders işlemek yerine cem yılmazı getirseniz ve şov yapsa bile sınıfın yarısı yine dinlemiyor.

Sonrada okul başarısı düşünüldüğü için öğrencilerin bu davranışlarını ödüllendiriyor ve birde sınav tekrarı yapmanız isteniyor. bende gülüp geçiyorum :D

Ek : Müdür, müfettiş değil nimet çubukçu bile gelse başarı durumunu sorgulamaya beni başarısız bulamaz. Çünkü birçok derse bu öğrencilerin başarı durumu benim dersimle aynı. ama birçok öğretmen arkadaş bu %50 başarı durumuna takık oldukları için 15 yazılı notu olan adama 75 sözlüyü gönül rahatlığıyla verip sınıf başarısını %50ye çektikleri için sorun yaşamıyorlar.

E-okul'un şifresini vermemesi son derece normal. Size güvenip güvenmemesi burda söz konusu değil. O şifre ona verilmiş. Değilse herkese bir idareci şifresi verilirdi. Bence kendinize karşı bi güvensizlik hissetmeyin. olaya karşı taraftan da bakmayı deneyin.

Tabi, sürekli zulmeder bir bakış açısı varsa bilemem ama en azından şifre vermemesi konusunda Müdür yrd. haklı. İstemeden de olsa e-okul'daki en ufak bi hatanın faturasını müdür yardımcısı öder. Siz de ben yaptım deseniz de yukarısı neden şifreni ona buna veriyorsun diyebilir.

Bir de Müdür Görev yazısı çıkartırsa muhakkak o görevi yaparsınız hocam. Ama iyi yapmazsınız olur biter. Sonuçta okul müdürü her öğretmene kendi branşına yakın görevler vererek okuldaki çalışmaların yürütülmesini sağlayabilir. Nihayetinde kurum amiri.

Bence hemen tartışmaya girmek yerine akıllı ve mantıklı hareket etmek sizin için en kârlı olacaktır kanaatindeyim. Yanlış anlamayın burda sizi düşünerek söylüyorum.

selocan32' Alıntı:
E-okul'un şifresini vermemesi son derece normal. Size güvenip güvenmemesi burda söz konusu değil. O şifre ona verilmiş. Değilse herkese bir idareci şifresi verilirdi. Bence kendinize karşı bi güvensizlik hissetmeyin. olaya karşı taraftan da bakmayı deneyin.

Tabi, sürekli zulmeder bir bakış açısı varsa bilemem ama en azından şifre vermemesi konusunda Müdür yrd. haklı. İstemeden de olsa e-okul'daki en ufak bi hatanın faturasını müdür yardımcısı öder. Siz de ben yaptım deseniz de yukarısı neden şifreni ona buna veriyorsun diyebilir.

Bir de Müdür Görev yazısı çıkartırsa muhakkak o görevi yaparsınız hocam. Ama iyi yapmazsınız olur biter. Sonuçta okul müdürü her öğretmene kendi branşına yakın görevler vererek okuldaki çalışmaların yürütülmesini sağlayabilir. Nihayetinde kurum amiri.

Bence hemen tartışmaya girmek yerine akıllı ve mantıklı hareket etmek sizin için en kârlı olacaktır kanaatindeyim. Yanlış anlamayın burda sizi düşünerek söylüyorum.
..
Bizim okulun Müdür Yrdcısı bana öğrencilerin fotoğrafını çekmemi istedi bende çekiyordum düzenliyordum öğrencinin adını soyadını numarasını sınıfını yazıp Müdür yardımcımızın e-posta adresine gönderiyordum oda e-okula ekliyordu. Bi ara ben hocam e-okulun şifresini verin ben fotoları yüklüyeyim dedim "-hayır bu etik değil dedi. " Benimde çok zoruma gitti Bana güvenmiyor diye artık fotoğraflarla uğraşmayacağım dedim. Bahane söyliyorum. Bana hocam öğrenci gönderiyorum dediğinde "-Fotoğraf makinem yanımda değil" dedim. Oda "-Sana webcam vereyim ondan çek" bende "-Hocam ben uğraşamam" dedim. Sonra müdüre söylim bi görev yazısı çıkarsın dedi.
Arkadaşın yazısını yukarıda paylaştım. Lütfen önce bir okuyun. Müdür yardımcısı arkadaşın şifreyi vermemesi son derece normal buna kimse bişey demiyor. Bunu belirtme nedeni KOMİK. HAYIR BU ETİK DEĞİL. Yani fotoğrafları çekmesi etik ama e-okula atması etik değil. Burda her normal insanın yapacağı gibi Hocam güvenlik nedeni ile bu şifreyi başka hiç kimseye VEREMİYORUM. verirsem sizin başınıza da bela açmış olurum şekilnde belirtse yeterliydi.

Gelelim şu müdürün çıkartacağı görev yazısına. MEASİ SAATLERİ DIŞINDA bana hiç bir görev veremez. (Okulun katıldığı yarışma ve projelerde okulu temsil görevi hariç) Geriye kaldı mesai saatleri. Bu saatlerde de dersim yokken bana görev veremez ücretini ödemek zorunda. (Okul kurulları - toplantılar vb. etkinlikler hariç). Ders saatlerinde bana görev verirse benim girmediğim dersi müdür yardımcısı yada nöbetçi öğretmen bir şekilde doldurmak zorunda. Diyeceksinizki ben formatörüm tüm derslerm boş. Bende size diyecemki formatör öğretmenin görevlerini iyi okuyun.

Görevin konusuna dönelim. Siz demişsinizki müdür ne görev verirse sorgusuz sualsiz yapacaksınız ama iyi yapmayın diyorsunuz. Tesadüfe bakınki o aralar müdür coştu siz BEDEN EĞİTİMİ öğretmenisiniz ve müdürünüz de size "OKUL TAKIMININ BAŞINDA PONPON HOCA OLARAK TEZAHURAT YAPTIRIN" diye bir görev verdi. Hadi buyrun görevi yapmaya. ama iyi yapmasanız da olur :puhaha:

EMİR ERİ değilsiniz ki size verilen görevi sorgusuz sualsiz yerine getirin. Size bir görev veriyorlarsa bunu neye dayandırarak verdiğini bilmek hakkınız. Yasal dayanağı olmayan hiç bir görevi yapmak zorunda değilsiniz.

Ayrıca siz bilgisayar öğretmenisiniz diye her dijital aleti kullanmayı bilmek zorunda değilsiniz.

hocam ben formator olmama ragmen mufettiş geldiğinde neler yaptığımı gösterirken e okul resimşerini de gördü ve bunların sizin göreviniz değil niye yapıyorsunuz dedi...yani formatör olmama rağmen benim görevim değilken sizin hiç olamaz ama yazı çıkarırsa bilmiyorum...

gecen yılki müdür bana da güvenmiyordu sağolsun okul web sitesi acarken okulun mebbis şifresi lazım oluyor biliyorsunuz o zaman almısım adam 1 saat içinde değiştirmişti..bu sene ki sağolsun bütün şifreleri veriyor...bosverin...hocam böyle adamlar ancak sinir bozmaya yarar zaten...

senin böyle bir görevin yok hocam ister yaparsın ister yapmazsın bu iyi çerçevesinde olan bir şey.

Arkadaşlar görevlerimiz yönetmelikte belli engarya işleri bizlere veremezler. Öğretmenin görevi yazılıdır. Yönetmelik dışında birşey yaptıramazlar.

hocam yapmak zorunda değilsiniz. yönetmelikte böyle şeyler yazmaz. bunlardan idare sorumlu. formatör olsan bile yapmak zorunda değilsiniz. çok üstünüze gelirlerse baskı kurarak psikolojimi etkiliyorlar diye dilekçe verin ilçeye olsun bitsin. az yiyip kendilerine bi uşak tutsunlar. iyice abarttılar ya durumu. her işi formatörler yapsın. iyi be. bıraksınlar beceremiyorlarsa bu işi. biz yapalım. her işten biz anlıyoz zaten.

Geri