Şu haritaya bakın şok olacaksınız

Kodla Büyü
ThatBeatsAll' Alıntı:
cyberyahya' Alıntı:
yaw arkadaşlar bu kadar saf olmayın. Bu işin google falan alakası yok. biraz araştırın. Bu harita ortaya nifak sokmak isteyen birisinin oluşturduğu bir harita. google mapste herkez kendine göre harita oluşturabilir. alın bendende size bir harita

https://maps.google.com/maps/ms?msi...=30.751278,47.636719&spn=81.360008,113.027344

Böyle oyunlara gelmeyin sevgili arkadaşlar.

süpersin hocam :+1: :+1: keşkem tüm dünyayı çizseydin.millletin hiç araştırmadan celallenmesi seviyeyinin nerelerde olduğunu gösteriyor.ne acı ne acı insan kendine ne kadar yenik,bulunmadı ihanetin ilacı yürek koca bi kara delik....peehhh sezen'e bağladık sabah sabah. :)

ya hocam benimde kızdığın nokta bu. Acaba bu doğrumu bir araştırın bakalım.Kafaları bulandırmak ne kadar kolay. Bizim gibi bilgisayarın içinde olan birini bile bu kadar kolay kandırıyorlarsa. Bilmeyen birini havada karada yerler. o haritayı ekleyen arkadaşta o bağlantı adresini nereden almış merak ettim doğrusu.

cyberyahya' Alıntı:
yaw arkadaşlar bu kadar saf olmayın. Bu işin google falan alakası yok. biraz araştırın. Bu harita ortaya nifak sokmak isteyen birisinin oluşturduğu bir harita. google mapste herkez kendine göre harita oluşturabilir. alın bendende size bir harita

https://maps.google.com/maps/ms?msi...=30.751278,47.636719&spn=81.360008,113.027344

Hocam böyle durumlarda kan beynime hücum ediyor. Zaten görmem ile paylaşmam arasında çok uzun bir süre farkı yok. Kusura bakmayın.

ThatBeatsAll' Alıntı:
ergenin biri bi harita oluşturmuş başka bi ergen memleket elden gidiyor yetişin a dostlar diye burda paylaşmış.mevzuyaa gelll...
Üslubuna dikkat et. Defol git

beberuhi82' Alıntı:
hamuş' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
tamam da ne var bunda onu anlamadım sadece kürtlerin çoğunlukta yaşadığı yerler belirtilmiş,2 dk da türkiyeyi böldünüz ya:)
kürdistan diye belirtmiş hocam dikkatinizi çekerim

bölgenin adı kürdistan.ilkkez mi duyuyorsunuz?anlamadım?
hangi bölgenin adıymış bu. nerde yaşıyorsunuz siz? yada ne kullanıyorsunuzda neyi kafası bu. o isim ne zaman ve nerede telaffuz edildi veya ediliyor. evet o bölgeye öyle dendiğini ilk defa duyuyoruz....!!!!

Harita sınırlar itibarıyla abartılmış olarak gösterilmiş olsa bile Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bölgeler belirtilmiştir. Tabi bu daha çok Kurtuluş Savaşından önceydi. Sonrasında gerçekleştirilen iskan politikalarıyla bugün Kırşehir, Ankara, Aydın gibi illerde bile yerleşik bir Kürt nüfusu oluşmuştur.

90'lardaki köy boşaltmalarından sonra DİE'nin resmi rakamlarına göre 2 Milyonluk bir Kürt nüfuzu Mersin, Adana, İstanbul, İzmir gibi şehirlere yerleşmiştir. Dolayısıyla Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı yerler dinamik bir yapıya bürünmüştür.

Kürdistan bir devlet isminden öte bir bölge ismidir. Bu topraklarda hüküm sürmüş Bizans, Osmanlı ve önceki devletlerde de böyleydi. Siyasi olarak kullanılmış olması da bu gerçeği değiştirmiyor.

Başörtüsü dini bir gereksinimdir ama siyasi bir söylem veya siyasi bir simge olarak kullanılmış olması onun ne olduğu gerçeğini değiştirebilir mi? Bu şekilde yaklaşmamız gerekiyor 'Kürdistan' olgusuna...

Kulis' Alıntı:
Harita sınırlar itibarıyla abartılmış olarak gösterilmiş olsa bile Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bölgeler belirtilmiştir. Tabi bu daha çok Kurtuluş Savaşından önceydi. Sonrasında gerçekleştirilen iskan politikalarıyla bugün Kırşehir, Ankara, Aydın gibi illerde bile yerleşik bir Kürt nüfusu oluşmuştur.

90'lardaki köy boşaltmalarından sonra DİE'nin resmi rakamlarına göre 2 Milyonluk bir Kürt nüfuzu Mersin, Adana, İstanbul, İzmir gibi şehirlere yerleşmiştir. Dolayısıyla Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı yerler dinamik bir yapıya bürünmüştür.

Kürdistan bir devlet isminden öte bir bölge ismidir. Bu topraklarda hüküm sürmüş Bizans, Osmanlı ve önceki devletlerde de böyleydi. Siyasi olarak kullanılmış olması da bu gerçeği değiştirmiyor.

Başörtüsü dini bir gereksinimdir ama siyasi bir söylem veya siyasi bir simge olarak kullanılmış olması onun ne olduğu gerçeğini değiştirebilir mi? Bu şekilde yaklaşmamız gerekiyor 'Kürdistan' olgusuna...
hayır hocam size katılmıyorum...! olayı başörtüsüne getirerek durumu sempatikleşetirmenizi esefle karşılıyorum. tarihten bahsetmişsiniz ama tarihin hangi döneminde o bölgeye öyle söylendiğini söylememişsiniz. ya bilerek yada bilmeyerek bölücülük yapıyorsunuz...! terör örgütü diliyle konuşuyorsunuz...! sanırım derdiniz önce bu söylemi bir bölge ismidir diyerek sempatikleştirmek, sonrada bölünmeyi istemek.! ama boşuna çabalıyorsunuz. bırakın ayrı bir devlet kurmayı özerklik safsatasının bile karşısında duracak milyonlarca kürt kökenli vatanadaşımız olduğunu biliyorum...!

Türkiye de bazı illlerde Atatürk'ün adı rahat anılamıyorsa Atatürk'ün Ne mutlu Türk'üm diyene sözü kaldırılıyorsa (Batman da Cumhuriyet Meydanında olduğu gibi) ve cümlenin anlamı anlaşılmıyorsa kendi ülkemize hapis olmuşuz diğer ülkelerin maşası olmuşuz demektir. Çin deki olayları ne çabuk unuttuk Uygur Türkleri özerklik istediler fakat Çin ne yaptı anında o bölgede sıkı yönetim ilan ederek gördüğünü vurdu sokaklarda neden Amerika sesini çıkarmadı.Heee diyeceksiniz öldürmek sıkı yönetim normal mi hayır normal değil tabi ama karşı tarafın istekleri ortak özerklik. Tüm kürt kardeşlerimiz aynı görüşte diyen yok fakat aradaki ve meclisteki çürük elmalar diğer kürt halkını kışkırtıyor. şuan suriye de olanların bizim başımıza gelmeyeceği ne malum. Neden Amerika Usame Bin Ladin den mektuplar istemedi? taviz tavizi getirir çünkü mecliste muhatap alınan grup kürtlerin görüşlerini yansıtmıyor

istanbuldada bir cok vatandas var orayi haritaya dahil etmediklerine sükretmek lazim

yaka' Alıntı:
cyberyahya' Alıntı:

:+1:
Haklı arkadaşlar, bazılarımız çok saf olabiliyor bu işin google ile alakası yok,

herkes harita oluşturabilir, TBMM'de de benzerini gösteriyorlar zaten, bu da öylesine birisi işte. Hükümetin bunlarla pazarlık yaptığına falan bakmayın

Ergen, bu da ergen..

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Antalya'da, İmralı'ya gidecek ikinci heyet konusunun hükümet tarafından 'hikayeye çevrildiğini' öne sürerek, "Bizim partimizde bütün arkadaşlarımız halkın, mücadelenin sorumluluğunu taşıyabilecek kadar deneyim ve birikime sahiptir" dedi. Kışanak, "Dümdüz bir yolumuz var. O da demokratik cumhuriyet, özerk Kürdistan'dır" diye konuştu.

kisanak(1).jpg

bu harita bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını gösteren haritaymış :)

google örtten değil TBMM den eklenti

gultankisanak-1197436-350x178.jpg

intel4004' Alıntı:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=203047817039384130574.0004d8e3ad37fd74a80b8&msa=0&ll=30.751278,47.636719&spn=81.360008,113.027344

şu haritayı görünce şok oldum doğrusu
vay be
:D

Şimdi bu haritayı yunanlar görse demezler mi ulan bizim topraklarda gözleri var diye :D yok yok demezler :D

cyberyahya' Alıntı:
ThatBeatsAll' Alıntı:
cyberyahya' Alıntı:

:+1:

Kimsenin bizim topraklarda gözü yok, kuşlar kelebekler, bu haritaların hepsi uydurma zaten trallallay, google a biri çizmiş, çizivermiiiş

File.ashx

hayalcisuat' Alıntı:
Kulis' Alıntı:

hayır hocam size katılmıyorum...! olayı başörtüsüne getirerek durumu sempatikleşetirmenizi esefle karşılıyorum. tarihten bahsetmişsiniz ama tarihin hangi döneminde o bölgeye öyle söylendiğini söylememişsiniz. ya bilerek yada bilmeyerek bölücülük yapıyorsunuz...! terör örgütü diliyle konuşuyorsunuz...! sanırım derdiniz önce bu söylemi bir bölge ismidir diyerek sempatikleştirmek, sonrada bölünmeyi istemek.! ama boşuna çabalıyorsunuz. bırakın ayrı bir devlet kurmayı özerklik safsatasının bile karşısında duracak milyonlarca kürt kökenli vatanadaşımız olduğunu biliyorum...!

Birşeye sempati duyman için yazmadım onları. Kendi düşüncemdi ve yazdım. Ben doğru olanı, sen ise korktuğun şeyi yazmışsın.

Bana bölücü demek, ter örgütü diliyle konuşmakla itham etmek haddine değildir; insanları ve düşüncelerini damgalamak hakkını kim verdi size?

Kendiniz gibi düşünmeyenleri vatan haini, bölücü, terörist, satılmış vb. diye yaftalamak insafsızlık, vurdumduymazlık ve hatta ırkçılıktır.

Varsa karşı tezlerin yazarsın, tartışırız; yoksa da susmayı tercih et. Zira hep bilindik "vatan, millet, sakarya..." söylemi fazlasıyla klişeleşti...

netame' Alıntı:
Kimsenin bizim topraklarda gözü yok, kuşlar kelebekler, bu haritaların hepsi uydurma zaten trallallay, google a biri çizmiş, çizivermiiiş

File.ashx

Hocam bunların niyetini bilmeyen yok. ama benim anlatmak istediğim her gördüğünüz haritaya balıklama atlamayın. gerçek ile zahiri ayırın. yoksa bunlara sessiz kalın demiyoruz. o haritaya bakarsan 4 ülkede toprakları var adamların. ama senin gösterdiklerinde yalnızca türkiye sınırları çizilmiş. Daha bilinçli, daha gerçekçi görelim herşeyi.

Bide bu habere bakın

http://www.bursadabugun.com/haber/kurdistan-haritasi-degil-yesil-kart-haritasi-12175.html

ha benim istediğim bu ikisini ayırmak.

Ekli dosyalar

• 12175-kurdistan-haritasi-degil-yesil-kart-haritasi-4de6fe40224fe.jpg
    12175-kurdistan-haritasi-degil-yesil-kart-haritasi-4de6fe40224fe.jpg
    18.3 KB · Görüntüleme: 425
Kulis' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
Kulis' Alıntı:

Birşeye sempati duyman için yazmadım onları. Kendi düşüncemdi ve yazdım. Ben doğru olanı, sen ise korktuğun şeyi yazmışsın.

Bana bölücü demek, ter örgütü diliyle konuşmakla itham etmek haddine değildir; insanları ve düşüncelerini damgalamak hakkını kim verdi size?

Kendiniz gibi düşünmeyenleri vatan haini, bölücü, terörist, satılmış vb. diye yaftalamak insafsızlık, vurdumduymazlık ve hatta ırkçılıktır.

Varsa karşı tezlerin yazarsın, tartışırız; yoksa da susmayı tercih et. Zira hep bilindik "vatan, millet, sakarya..." söylemi fazlasıyla klişeleşti...
senin o "KLİŞE" dediğin "vatan, millet, sakarya ..." için binlerce şehit verdik, vermeye devam ediyoruz.! o bölgeye sadece terör örgütü yıllardır o ismi kullanıyor. öncesi yok.! eğer sende evet öyledir diyorsan, evet "terör örgütü diliyle" konuşuyorsun...!!!

Hocam bunların niyetini bilmeyen yok. ama benim anlatmak istediğim her gördüğünüz haritaya balıklama atlamayın. gerçek ile zahiri ayırın. yoksa bunlara sessiz kalın demiyoruz. o haritaya bakarsan 4 ülkede toprakları var adamların. ama senin gösterdiklerinde yalnızca türkiye sınırları çizilmiş. Daha bilinçli, daha gerçekçi görelim herşeyi.

Bide bu habere bakın

http://www.bursadabugun.com/haber/kurdistan-haritasi-degil-yesil-kart-haritasi-12175.html

ha benim istediğim bu ikisini ayırmak.

Hocam bilinçli görelim dediğiniz şey nedir, bir şeyler söylemişsiniz ama :) bu harita uydurma değil, google da öylesine bir ergenin safça işaretlediği bir harita değil siz bunun üstünü neden bu şekilde örtmeye çalışıyorsunuz ki?

Bizim önceliğimiz Türkiye topraklarıdır, diğer 3 ülkedeki toprakları zaten halletti adamlar, eksik parçayı tamamlamaya çalışıyorlar, sizin bahsettiğiniz gerçek hangisidir?

hayalcisuat' Alıntı:
senin o "KLİŞE" dediğin "vatan, millet, sakarya ..." için binlerce şehit verdik, vermeye devam ediyoruz.! o bölgeye sadece terör örgütü yıllardır o ismi kullanıyor. öncesi yok.! eğer sende evet öyledir diyorsan, evet "terör örgütü diliyle" konuşuyorsun...!!!

PKK'nın ne kullandığı benim için önemli değil, o bölgeye her devirde Kürdistan denilmiştir. PKK'nın hiç adı ve sanı bile ortada yokken.

Bu sözümün de sonuna kadar arkasındayım; bölücülüğün alasını ve terör örgütü dilini de en güzel şekliyle sen kullanıyorsun.

bide şu harita vardı...meşhur...

Ekli dosyalar

• türkiyede urtlerin yoğun olarak bulunduğu iller .jpg
    türkiyede urtlerin yoğun olarak bulunduğu iller .jpg
    108.9 KB · Görüntüleme: 423
Arkadaşlar ülkemi sevmek sahip çıkmak milliyetçilik, milliyetçilikte nefret edilir hale geldi ben kimseyi dışlamıyorum ama insanlar bunun alasını yapıyorlar takdir ediliyorlar.İşimiz gerçekten zor Allah sonumuzu hayır etsin.

benzer haritalarda çıkabilir
türkiyede suç oranının yüksek olduğu iller

en çok terörist çıkan iller
başta uyuşturucu ve silah olmak üzere kaçakçılığın
yoğun olduğu iller...vs

teksen' Alıntı:
ABD’li yarbay
Körfez Savaşı sırasında Suudi Arabistan’dayım
ABD kumanda merkezi olarak kullanılan otelin bir odasında dinlediklerim dehşet verici.
Amerikalı yarbay duvardaki harita üzerinde Türkiye’nin Güneydoğusu’nu ve Kuzey Irak’ı işaret ediyor.
Avucunu o coğrafyada dolaştırırken şöyle diyor:
‘Savaş bitecek. Amerika Irak’tan çıkacak. Giderken silahlarının büyük bölümünü bırakacak.
Bunlar içinde ağır silahlar, roketler de olacak.
Yöredeki Kürtler bu silahları alacaklar ve Türkiye’ye karşı kullanacaklar.
Toprak isteyecekler.
Türkiye, ya istedikleri toprağı verecek ya da vermeyecek ve savaşacak.’

http://www.milliyet.com.tr/abd-li-yarba ... efault.htm

devamı:
her-telden-f29/biz-abd-olarak-neden-cok-gucluyuz-biliyormusunuz-t91981.html

gelecek' Alıntı:
cyberyahya' Alıntı:

Hocam böyle durumlarda kan beynime hücum ediyor. Zaten görmem ile paylaşmam arasında çok uzun bir süre farkı yok. Kusura bakmayın.

ThatBeatsAll' Alıntı:
ergenin biri bi harita oluşturmuş başka bi ergen memleket elden gidiyor yetişin a dostlar diye burda paylaşmış.mevzuyaa gelll...
Üslubuna dikkat et. Defol git

arkadaşım niyetim polemik yaratmak değil tabi ki.bi de bana üslüp dersi verene de bakın hele::)) ayrıcana uuuuvvv çok tırstımm::))

Accipiter' Alıntı:
:puhaha: bu ülke sınır komşularını çok tehlikeli çizmiş. sınır komşusu yozgat :)

fazla yaşamaz bu ülke...

:puhaha: :) hocam zaten bir ülkeden bahsedilmiyor.

Geri