Şu haritaya bakın şok olacaksınız

Kodla Büyü
Bazı arkadaşlar bu haritanın google ile ilgisi olmadığını açıklamışlar(başlık sahibinin de bu düzeltmeyi yapması lazım) ama herkes her sayfayı okumadığı için, o haritanın altındaki bir yorumu aynen alıyorum
Bunu google.com değil. Birisi yapmış. Harita sahibi 1 ortak çalışan yazıyor yukarıda. google 1 kişi mi:)
Açıklamalara bakarsanız, "resmi olmayan sınır yazıyor" zaten Yani isterseniz "meryemistan" yazıp Ankarayı işaretleyebilirsiniz. Açıklama olarak da burası "Meryem'ime aittir" yazabiliyorsunuz.Aman hemen facebookda paylaşalım diye gaz olacağınıza biraz neyin ne olduğuna bakın. Biraz okuduğunuzu anlamaya çalışın. Emin olun bunu yapan armutta; "bakın nası dalga geçtim sazanlarla, milleti google'a düşman ettim" diye gülüyordur size.

Kürdistan diye bir yer yoktur, hele hele Türkiye sınırları içerisinde kesinlikle yoktur. Bu bazı kürt radikallerin uydurduğu bir hayali bölgeden ibarettir. Türkler 1000 yıldır bu toprakları yönetiyor ve hiçbir etnik azınlık gruba ne böyle bir hak ne de ümidi verilmiştir. Google haritasına gelince bildiğim kadarıyla isteyen istediği bir yeri işaretleyip isimlendirebiliyor, yani ciddiye alınacak birşey değil.

by_rebel' Alıntı:
Kürdistan diye bir yer yoktur, hele hele Türkiye sınırları içerisinde kesinlikle yoktur. Bu bazı kürt radikallerin uydurduğu bir hayali bölgeden ibarettir. Türkler 1000 yıldır bu toprakları yönetiyor ve hiçbir etnik azınlık gruba ne böyle bir hak ne de ümidi verilmiştir. Google haritasına gelince bildiğim kadarıyla isteyen istediği bir yeri işaretleyip isimlendirebiliyor, yani ciddiye alınacak birşey değil.
O haritanın bir kişinin kendi çizimi olduğunu daha önce bazı arkadaşlar da söyledi, ben de söyledim ama Kürtlerin yaşadığı coğrafyayı belirtmek üzere tarihte Güneydoğuya (sınırları değişmekle beraber) Kürdistan dendiğini, Kanuni'nin Fransa Kralına yazdığı mektupta sahip olunan yerler arasında Kürdistan isminin geçtiğini, aslında Osmanlı belgelerinde ve Evliya Çelebi'de istemediğiniz kadar Kürdistan isminin kullanıldığını hatta resmi olarak oraya vilayeti Kürdistan dendiğini tarihe saygı adına bilelim. Türkiye artık o ismi kullanmasa da Irakta ve İranda resmi olarak Kürdistan bölgesi halen vardır.

bdogretim' Alıntı:
translate çevirisi.

Kürdistan Kürtler tarihsel olarak önemli bir çoğunluk nüfus oluşmuş neyin bir jeo-kültürel bir bölge ve Kürt kültür, dil ve ulusal kimlik tarihsel alınarak oylandı. Kürdistan Çağdaş kullanımı özellikle Kürtlerin yaşadığı Türkiye'nin doğusu (Kuzey Kürdistan), Kuzey Irak (Güney Kürdistan), İran'ın kuzeybatısı (Doğu Kürdistan) ve Kuzey Suriye (Batı Kürdistan) bölümlerini ifade eder. Bu harita tarihsel tarihsel haritalar ve veri sayısına göre bir Kürt çoğunluğu tarafından doldurulan alanların bir tahmin.

Buna mı şok olduğunuz? Niye? Sebep? Kürtlerin çoğunlukta olduğu yerler gösterilmiş. Bundan rahatsız olma sebebiniz ne? Devletimizin yıllarca yaptığı gibi siz de mi Kürt kültürü, kimliğini, ırkını inkar ediyorsunuz?
Neyse herkes inandığına inansın da şunu farkettim. Daha önce okulumun adresi haritada yanlış yerdeydi ve sorun bildir çalışmıyordu. Meğer sorun bildirin çalışma için haritayı olabildiğince küçültmek gerekiyormuş. Gereksiz bir konudan bişey öğrendim. Teşkkürler.

iyide bu kentlerin bir kısmında kürtlükle alakası yoktur bende sorun birldirdim böyle bir haritayı kabul etmiyorum edemem de

...NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Geri