17 Yaşında Olsanız...

Kodla Büyü

Fender

Süper Üye
Süper Üye
Onyedi yaşındaki kendinizle karşılaşma fırsatınız olsaydı O'NA bir cümleyle ne söylemek isterdiniz?

Benim yorumum:O günlere ait daha çok fotoğraf çekmesini söylerdim.

seneye ÖSS'ye gireceksin. tercih döneminde sakın böte seçme git ilköğretim matematik öğretmenliğini yaz derdim.

Öğretmenlikle ilgili bir bölüm yazacağına git ayağına taş bağla kendini köprüden at derdim.

mesele öğretmen olmak değil yiğen mesele işe yarar branşta öğretmen olmak derdim :)

"ÖSS ye hazrılan ve girmek istediğin Teknik Eğitim Fakültesine git. Senden iyi öğretmen olur " derdim.

Bende arkadaşlar gibi BÖTE bölümünü değil Teknik Eğitim Bilgisayar öğretmenliğini tercih eder. Gezip, dolaşıp, eğlenirdim.

bilgisayar öğretmenliği asla okuma derdim.
Git Tıp oku, Eczacılık oku, diş hekimliği oku, kamu yönetimi oku derdim :wink:

dms ye de gir. samsunda hem oku hem memur ol derdim. en azından ev için para biriktirmiş olurdu. hemde erken emekli olurdu.

sakın sakın böte seçme rezil olursun, biliyorum mecbursun bilgisayar öğretmenliğine bari teknik eğitim yaz bilmiyorsun ama öyle bir okulda var :(((

"iki üç soru çözecek kadar daha çalış da doktor, eczacı vs ol ama öğretmen, hele ki bt öğretmeni asla olma" derdim. Hatta "git işsiz bir biyolog ol daha iyi" derdim. ah işte hayat.. "Bedava yaşıyoruz bedava, hava bedava su bedava, camekanların dışı bedava.." gibi, mecburen yaşıyoruz mecburen, mecburen yiyoruz, içiyoruz, çalışıyoruz vs vs..
Amaan, boşver gitsin diyorum herşeyi, ama onuda mecburen boşveremiyorum. Hani sahip olduklarıma da şükür, asla nankörce düşünmek istemiyorum ama, garip bi durum. Acaba ilk başta yazdıklarımı yaşıyor olsaydım, yine şikayetçi olurmuydum ki, bilmiyorum.. :? İnsanoğlu herzaman şikayet edecek bişeyler buluyor, örnek ben.. :oops:
Kararsızlık ve çaresizlik diz boyu.. :|

hava harp okulunu kazanacaksın sonuna kadar git yarıda bırakma.
pilot yerine bilişim teknolojileri öğretmeni olma derdim. yada daha çok soru çöz doktor ol derdim
istanbul da oku derdim ....
sakın üniversitede o kızın peşine takılıp gitme derdim. daha çok kızla tanış derdim :))

Sen de benim gibi geç kalmışsın, ama benim kadar değil. Kendi işini kur. Memur olmak için heveslenme. Sonra cesaret edemezsin. Memurluğa alışma sakın. İlle öğretmen olacağım diyorsan da rehber öğretmen ol. Saf yürü git şurdan. Gak gittt. :p

"bir yıl daha çalış Öss ye birdaha gir..FTR oku derdim" okul müdürümün lafıyla "geleceğin mesleği" dediği lanet olası böteyi asla yazma derdim.

en yakın köprüden atla...
eğer ölmezsen yapacak bişi yok derdim.
çünkü her ne kadar tavsiye veren bende olsam dinlemezdim :D

bide ak parti kurulduğunda işi gücü bırak ak partide siyasete başla..........köşe olursun derdim :puhaha: :puhaha:

"yüksek puanın var ne diye gidip bilgisayar öğretmenliğini seçiyorsun" diyen anne ve babamı dinlemedim, herhalde kendimi de dinlemezdim. bunlar müstehak diyorum kendime bazen...

meslek lisesi okuma derdim, gönül işleri boş kendini yorma derdim, bilgisayardan uzak dur derdim, yarını fazla düşünme gez toz derdim

--tabi bunların hepsi boş--

borsada üç şirket sölerdim, şimdi de otellerde masörlerden ukraynaca öğrenirdim :scared:

Geri