17 Yaşında Olsanız...

Kodla Büyü
Her tercih beraberinde bambaşka sorumluluklar getireceği için, tercihler konusunda bir şey söylemezdim. Bu güne kadar tercih ettiğim bölüm sayesinde karşılaştığım her insandan(öğrencilerim dahil) bir şeyler öğrendim. Ancak, hayatın anlamı konusunda öğrendiklerimi anlatırdım. Ki öğrenmek için, aynı acıları bir daha çekmeyeyim...

milli piyango rakamlarını verirdim.Okulu mokulu boşver derdim.git ticarete atıl, gününü gün et derdim...

*Gençken yaşlanacağım bilincini de unutmazdım.
*Bugünden geçmişe dönmek, geçmişten günümüzü düşünmekten daha kolaydır derdim.

Nur' Alıntı:
hiç kimse, hiçbir şey vazgeçilmez değil :)

Kesinlikle Nur hocam... bu durumu yaşayan çok hayatımızda.... kesinlike vazgeçilmez değil hiçbirşey.... Yeterki sevdikleriniz ve değer verdikleriniz için yapacaklarınız ikinizide mutluluğa götürsün birisini değil.... Güçlü olmak gerekiyor ki...herşeyden vazgeçin, umarım siz güçlüsünüzdür ne yazık ki ben değilim :)

maviduvar' Alıntı:
Nur' Alıntı:

Kesinlikle Nur hocam... bu durumu yaşayan çok hayatımızda.... kesinlike vazgeçilmez değil hiçbirşey.... Yeterki sevdikleriniz ve değer verdikleriniz için yapacaklarınız ikinizide mutluluğa götürsün birisini değil.... Güçlü olmak gerekiyor ki...herşeyden vazgeçin, umarım siz güçlüsünüzdür ne yazık ki ben değilim :)

bazen mutluluk vazgeçebilmekte saklı olabiliyor..
hayırlısı olsun deyince güçlü olmak da vazgeçilmez oluyor:)

Neler demezdim ki...
-Ulan!!! buraya gelip bunları söylediğime göre, dinlemeyip yine de yazmışsın bu bölümü.. Malsın oğlum sen.. :verymad:
-Matematikte 2 soruyu sallayacaksın, sonradan -ya yanlış olursa diye düşünüp sakın silme.. :|
-Mimar Sinan mimarlık yaz..Sonra içinde kalır. :+1:
Vs vs vs..... :?

yacağın bölümde eğitimi vrecek üniverste ile M.E.B. arasında hiç bir bağlantı olmadığını....

öğretmenlik neyine ticarete geç bilgisayar firması aç...

mezun olduktan sonra MEB ihalerine katılması gerektiğini hatta DATATEKNİK gibi bir firma kurması gerektiğini söylemek lazım..

Nur' Alıntı:
maviduvar' Alıntı:
Nur' Alıntı:

...Bütün insanların yapabildiği tek şey ama neden ben beceremedim, kurulan hayallerin avuçlarından uçup gitmesi cidden çok zor, biri o hayalleri yaşatmak isterken birisi öldürüyor...bilmezki hayallerle diğerini de öldürüyor...

Sen benim onyedi yaşımsın,
Deli çağımsın...
Okulu ilk asışım,
İlk kez birine gümüş kolye alışımsın.
Sen benim ilk sakarlığım, ilk tuhaflığım, ilk yakalanışımsın.
Sen benim onyedi yaşımsın...

Olum bak şimdi mutlusun hayatını yaşa ama sana 21 yaşında bir kız öyle bir kazık atacakki uyanık ol.

*Terketmek isteyipte terkedemeyip bağlandıklarından ne olursa olsun kurtul.
*Hayatının bir gününü bırak dağınık kalsın günü ilan et.
*Kendine fayda verecek işleri arasıra yapma.

Nur' Alıntı:
maviduvar' Alıntı:
Nur' Alıntı:

vazgeçemediklerimizde oluyor nur hocam. sizin hiç olmadı mı.
ama yinede hayırlısını dilemek gerek yaradandan.
kalbimize ördüğümüz duvarlar ne kadar sağlam olursa o kadar acıtıyor içimizi.
her sabah aynı rüyadan uyananlardan olmak beni çok mutlu ediyor.
neden mi dersin?
çünkü unutmamak yada unutamamakla geçiyor hayatım.
hani bir şarkı vardır Ömrüm Seni Sevmekle Nihayet Bulacaktır diye işte o kelam benimkisi.
insan hayatta birkez severmiş. birkez ölürmüş. ben birkez sevdim ve birkezde öldüm.
benimki de öyle oldu ve çok huzurluyum ölü olarak ama seven biri olarak yaşamaktan:)
Ama hala umudum var yarınımdan da Nurumdan da...
selamlar.

kızlara karşı çok daha acımasız ol derdim daha fazlasını hakediyorlarmış derdim

*Anlık da olsa kendini üstün görme.
*Sallarım başımı alırım maaşımı , felsefesi ile yoğrulan kafalardan uzak dururdum.
*Linux üzerine kurulu bir bilişim hayatını seç. :)

Geri