17 Yaşında Olsanız...

Kodla Büyü
Ben merkezciliğimden biraz daha sıyrılır, "ben" kelimesini daha az kullanır, biraz da "onlar"a kulak verirdim.Böylece yaptığım şeyler daha anlamlı, savunduğum değerler daha saygı duyulası hale gelir diye düşünüyorum.

17 sinden daha önce olsam sanayide bir motor ustasının yanında çırak olarak girip işin en ince ayrıntılarına kadar öğrenip piyasada tutulan aranan bir usta olup parayı kırardım burda norm derdi olan öğretmenlerin arabalarını onarıp paraların alırdım :D

ozamanlardan en ufak şeyleri takmaz, sorunların üstesinden gelmek için daha çok meşguliyet bulurdum ki, akıl sağlığım erken yaşta bozulmasın.
dolayısıyla şimdiki yaşımda en ufak şeylere depresyona girip herşeyi uzun uzun kafaya takmazdım ve daha hayat dolu olurdum...

rustuarslan' Alıntı:
ileride bir milletvekili ol. bilişimcilerin sona çok ihtiyacı olacak.
önce millet vekili olman için gerekn maddi destek için sayısal loto tahminlerini söyleyeyim..
şu tarihte devulasyon olacak. şu tarihte beya et kırmızı et fırlayacak..
şu tarihte devlet kurumları özelleşecek. bunları almayı unutma..

pttnin T si özelleşecek sakın kaçırma 2011de de ilaç firmalarını satın al.. bu karşılaşmamızı kimseye anlatma..birde küçük bir gemicik al.. evine kaset düzeneği koyabilirler. dikkatli ol.
Hay ağzına sağlık. :puhaha:

Karşımdaki sormasa da ben sorardım.
Karşımdaki merak etmese de ben merak ederdim.
Karşımdaki çekip gitse de ben çekip gitmezdim.

ne güzel bi başlıkmış ben de düşünüyorum ne derdim diye ama ne desem fayda etmezdi herhalde yine şimdiki gibi bildiğini okuyacağından eminim :)

Fender' Alıntı:
Yanlış tercih 1 yıl , yanlış okul 4 yıl , yanlış iş 40 yıl , yanlış eş error.
İse ; hayat boyu edineceğin mesleğe , sonsuzluğa uzanacağın sevgiline/eşine karar verdiğin yaştır 17.
Dikkatli,düşünerek hareket et.
:puhaha:

Bir reklam ajansinda calisir grafikerligi ogrenirdim.sonra askerden gelince belediyede calisirdim.acikogretim okurdum.memleketten uzak 12 sene 1 ev alirmis.

Sen 17 yıl sonra ,17 yıl önceki yaşında olsan kendine ne söylerdin diye bir soruyla karşılaşırsan şimdiden ne diyeceğini düşün der ve soruyu sonsuz döngüye sokardım. :mrgreen:

samsunlu' Alıntı:
sakın sakın böte seçme rezil olursun, biliyorum mecbursun bilgisayar öğretmenliğine bari teknik eğitim yaz bilmiyorsun ama öyle bir okulda var :(((
aynen. bende tef i yaz derdim. puanıda daha düşüktü bizimkinden :(

öss de bi soru vardı çok kolaydı ama bir türlü yapamamıştım çok uğraşmıştım onunla beraber öss de çıkan soruları söyler sonrada böte okuma okutturma o bölümden bi cacık olmaz derdim.

klasik bir laf olacak ama ,hayat silgi kullanmadan resim yapabilme sanatı olduğuna göre kimse ders çıkarmak dışında hiçbir şeyi değiştiremeyecek.
17 yaşında olsam annem hayatta olduğu için ona daha iyi bir evlat olmaya çalışırdım. annesi hayatta olanlara tavsiyem annelerinin kıymetini onu kaybetmeden
anlasınlar çünkü eninde sonunda kaybedeceksiniz ve inanın bu çok büyük bir boşluk. Öyle ki bilgisayar öğr ile ilgili sıkıntılarımı okulda olanları hayallerimi hatta hayal kırıklıklarımı istediğim gibi paylaşıp rahatladığım beni dünyada en çok seven insan artık yok.

elifinannesi' Alıntı:
klasik bir laf olacak ama ,hayat silgi kullanmadan resim yapabilme sanatı olduğuna göre kimse ders çıkarmak dışında hiçbir şeyi değiştiremeyecek.
17 yaşında olsam annem hayatta olduğu için ona daha iyi bir evlat olmaya çalışırdım. annesi hayatta olanlara tavsiyem annelerinin kıymetini onu kaybetmeden
anlasınlar çünkü eninde sonunda kaybedeceksiniz ve inanın bu çok büyük bir boşluk. Öyle ki bilgisayar öğr ile ilgili sıkıntılarımı okulda olanları hayallerimi hatta hayal kırıklıklarımı istediğim gibi paylaşıp rahatladığım beni dünyada en çok seven insan artık yok.

Allah Rahmet eylesinn hocam...

elifinannesi' Alıntı:
ALLAH rahmet eylesin hocam, okurken neddense gözlerim doldu, annemi özledim heralde, memlekete her gidişimde biraz daha yaşlandıklarını farkedip çok üzülüyorum. Birgün beni bırakıp gitme ihtimallerini bile kabulllenmek istemiyorum, ALLah herkese sağlıklı hayırlı ömürler versin

bu arada konu dağıldı biraz, özür diliyorm arkadaşlar

elifinannesi' Alıntı:
Allah rahmet eylesin. bencede annelerin yeri ayrı gözlerim doldu cidden.

Hayat çizgimi maddesel bir müdahaleyle değiştirecek hiçbir şey söylemezdim. Şunu yap, şunu yapma, şunu satın al, şundan uzak dur, şu mesleği seç vs vs....
Sadece düşünce yapımı ve dünyaya bakış açımı değiştirecek bir şey söylerdim. Ne söyleyeceğim ise benimle benim aramda bir sır olarak kalsın 8)

Geri