19 mayıs böte

Kodla Büyü

hamuş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
19 mayıs ünv. 2002 böte mezunuyum bizleri 4 yıl boyunca yan alanınız fen bilgisi diye uyuttular bir sürü fizik kimya matematik biyoloji ders kredileri aldık aldırıldık daha doğrusu çünkü alan dersi öğretmenleri yoktu koskoca üniversitenin ilk kurbanlar ilk mezunlar biz olacaktık böte alanında ve şuan alan değişiklikleri var tabi ben nerden bileyim koca koca hocalar üniversitede bize dedilerki yan alanınız fen bilgisi, bende hevesli hevesli gittim idareye ben alan değiştirmek istiyorum diye 10 yıllık öğretmenim herşeyi göze aldım fakat dakika bir gol bir sorun çıkış belgende yada diplomanda yan alanın yazacak yada artı farklı bir kağıt vermeleri gerekiyormuş yan alanla ilgili. Tabi ben eve gel elde bunlardan hiç biri yok üniversiteyi ara dilekçe yaz bütün transkriplerini çıkar krediler tutuyor aldığımız dersler ortada fakat cevap hazır üniversitede yan alanınız yok verilmedi peki neden bu dersler verildi bize kredileri yüksek yan verilmeyecekse neden alan dersleri verilmedi cevap hoca yoktu o zaman o dersler verildi ondan sonra alan dersleri koyuldu sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır yani bizlerin 4 yıl boyunca kandırılmasıyla bir hayal daha suya düştü

bende samsun mezunuyum hocam ...bizede dediler aynısını 3. sınıfa kadar .sonra kaldırıldı dediler.... zaten meşhur bir fizik hocamız vardı...çok konuşmuştuk ...ne gereği var bu kadar fiziğin diye...dursun ilerde lazım olur diyordu :verymad:

bende 2006 mezunuyum demek ki bizde de aynı sorun var allah yardımcımız olsun 6saat fizik 6 saat kimya 3 saat biyoloji aldık ama bir işe yaramıyor birde sadec bu derslerden okulu uzatanlar vardı ya şu işe bak bu nasıl bir sistem ya

bende OMÜ böte mezunuyum ve ne kadar pişmanım oraya gittigime . yan alan die kandırdılar. fizik, kimya, biyoloji, matematik ne gerek vardı o kadar derse. iyi bir şekilde bilgisayar dersleri almamız gerekirdi oysaki. o fizikci çok ugraştırdı bizi. :-1:

Bende 2002 OMÜ mezunuyum.Hocam o kadar ders hakikaten canımızı sıkıyordu. Fen bilimleri enstitüsünde yüksek lisans eğitime başlayınca faydasını gördüm. Bilimsel hazırlıkdan muaf tuttular beni bu da bana 1 sene kazandırdı :)...

alpi' Alıntı:
bende 2006 mezunuyum demek ki bizde de aynı sorun var allah yardımcımız olsun 6saat fizik 6 saat kimya 3 saat biyoloji aldık ama bir işe yaramıyor birde sadec bu derslerden okulu uzatanlar vardı ya şu işe bak bu nasıl bir sistem ya

o zaman sen tanırsın o meşhur fizikçiyi :mrgreen:

evet hatta bizim bolum başkanı idi hatta ve hatta bizi bilgisayar programlama dersine girdi.....c anlattı :)

AhmetMeral' Alıntı:
Bende 2002 OMÜ mezunuyum.Hocam o kadar ders hakikaten canımızı sıkıyordu. Fen bilimleri enstitüsünde yüksek lisans eğitime başlayınca faydasını gördüm. Bilimsel hazırlıkdan muaf tuttular beni bu da bana 1 sene kazandırdı :)...
ahmet ben yeliz sınıf arkadaşıyız nasılsın hatırlamışsındır umarım alan değiştirmek istedim ama maalesef olumsuz oldu teknoloji tasarımada geçmek istemiyorum. aylık karşılığı doldurabileceği derslerde talim ve terbiyenin 80 sayılı maddesi gereğince hiç açılan branşlarda yok maalesef hayırlısı olsun inşallah. bu arada okuduğun fen bilimleri enstitüsü ne için

bir halttan anlamayan artist "UFUK ÇORUH".." :D niye çekiniyosunuz hocalarım..en açığını ben söyledim.. :++:

diplomaya baktım şimdi ...yan alan yazmıyor .... fizik bir gün lazım olur ama :mrgreen:

ilk geldiği sene siz devlet memuruz olacaksınız diye 8:00 - 17:00 ders programı yaptmıştı :verymad: sonraki sene düzeltmişti...tepki çok geldi sanırım

bizim hocalarımız fen edebiyat fakültesinden geliyordu o zamanlar yukarıdan. biz aşağıdaydık ne güzeldi o günler neyse duygusallaşmadan en iyisi düşünmemek hiç bişeyi oluruna bırakmak

Bence olayı biraz abartmışsınız ne yani 3-5 saat fizik kimya dersi aldık diye fen bilgisi öğretmeni mi olacağız, şöyle olabilir okulda fen öğretmeni olmazsa biz derse girebiliriz. YANLIŞ olan bilgisayar bölümünde 5 er saat en ağır fizik kimya matematik dersi işlemektir, bu dersleri gecen okulubitirdim sayıyordu.

arkadaşlar bize öle söylediler evet fen bilgisi diye hiç aslı astarı yok mu ki öğrenci işleri ile konuşan varmı aranızda ona göre dilekçe falan versek öğrenci işlerine

bende omü mezunuyum. karinca_52 sen kaç mezunusun. fizikten u.ç. kimyadan cengiz bizim canımızı çok yaktı. okul bitene kadar aldım onların derslerini alttan, hatta fiziğide tek dersten zar zor geçtim. neden bu kadar ağır aldığımızı sorduğumuzda da o meşhur cevap: yan alanınız fen bilgisi :((

mkaratayy' Alıntı:
bende omü mezunuyum. karinca_52 sen kaç mezunusun. fizikten u.ç. kimyadan cengiz bizim canımızı çok yaktı. okul bitene kadar aldım onların derslerini alttan, hatta fiziğide tek dersten zar zor geçtim. neden bu kadar ağır aldığımızı sorduğumuzda da o meşhur cevap: yan alanınız fen bilgisi :((

2005 hocam ....

siz bizden öncesiniz fakat bizi çok zorladı ufuk. bölüm birincisi ikinicisi üçüncüsü fiziği alttan aldılar. Hakkımı helal etmiyorum. çok büyük rezillikler yaşadık onun derslerinde.

2008 mezunuyum. Fizik ve kimyayı birer kere alttan aldım.Tek takıntım o derslerdi. Fizik hocası değişmeseydi son sene o dersi de geçemezdim. Yan alan falan masaldı, diplomada olmadığına göre. Kimyaya hesap makinesi getirmemiştim, hesaplamaları yetiştirememiştim ondan kaldım. Fizikten de sonuç biraz farklıysa tüm soru çizildiği için. Sınavları alır, gözümüzün önünde okurdu bu hoca kağıdı çözerken gözüm ilişirdi, yarım dakikada dolu kağıdı 0'a düşürüyordu :?

arkadaşlar çok farklı olmasa gerek bende ktü 2002 mezunuyum .biz de neden bu kadar fizik kimya biyoloji matematik dersleri alıyoruz dediğimizde siz öğretmen olunca diğer brenş öğretmenlerine rehberlik edip onlara ders araçları hazırlamalarında yardımcı olacaksınız konuları detaylı bilmeniz gerekiyor dediler durdular..ahh ah bu bölümü kazandığım güne lanet olsun..

ablalar abiler, :D
ben 2010 mezunuyum. 2006 da başladım, biz başladığımızda bötelerin öğretim programı değişti. bizim üst sınıflarımız yan dal fen bilgisi diye ağırlıklı fizik kimya aldılar, biz almadık. biz az bi fizik az bi matematik aldık o kadar. gerisi hep branşımızın dersleri idi. siz de yan alan olması lazım, ben dahi öyle biliyorum.

Geri