19 mayıs böte

Kodla Büyü
per_cey' Alıntı:
arkadaşlar bize öle söylediler evet fen bilgisi diye hiç aslı astarı yok mu ki öğrenci işleri ile konuşan varmı aranızda ona göre dilekçe falan versek öğrenci işlerine
yok hocam aslı astarı ben konuştum hatta tüm transkriplerimi çıkardım gözlerine soktum aldığım dersleri fakat olumsuz cevap aldım hatta söyledim bölüm başkanının yıllarca sizin yan alanınız fen bilgisi söylediğini fakat dinleyen ve umursayan yok

Ben de 2008 mezunuyum hayatımın en büyük hatası bu bölümü seçmek ve Samsun'da üniversiteye gitmekti.Güzel insanlar tanıdım ama aralarında güzellikle bahsedebileceğim bir tane bile hoca yok !! Öyle mutsuzdum ki okula hiç gitmiyordum haliyle tüm derslerim alttandı neredeyse son senede bitirdim okulu :D Eğitim kalitesizliği ise ayrıca tartışma konusu bildiğim her şeyi meslek hayatında kendi çabalarımla öğrendim.

Ben de 2003 mezunuyum. Yazılanları okuyunca anılarım depreşti birden:) Tek alttan dersim fizikti, hala ne gördüğümü ve o dersten nasıl geçtiğimi hatırlamıyorum. Ama kendi bölümlerinde adları bile geçemeyen şahsiyetlerin bilgisayar bölümünde egolarını iyice tatmin ettiklerini iyi biliyorum. Meslek lisesinde bilgisayar bölümü okumamış olsam bilgisayar adına hiçbir şey öğrenmeden mezun olacakmışım!!

per_cey' Alıntı:
arkadaşlar bize öle söylediler evet fen bilgisi diye hiç aslı astarı yok mu ki öğrenci işleri ile konuşan varmı aranızda ona göre dilekçe falan versek öğrenci işlerine
Ufuk u arayalım. Yalan söylememiştir herhalde vardır bizim yan alanımız.

matematik branşı bir arkadaşla konuştum.aynı dersleri onlar da almışlar.ve yan alan fen ve teknoloji olarak görünüyor onlarda.bu konuda toplu dilekçe veya mahkeme olamaz mı?omü 2008 mezunuyum ben de.

serdeniz' Alıntı:
bir halttan anlamayan artist "UFUK ÇORUH".." :D niye çekiniyosunuz hocalarım..en açığını ben söyledim..
:puhaha:
:alkis:

Bir adamı hiç mi kimse sevmez yahu :D

omü ye özel diil hocam bence, ben de hacettepe mezunuyum.bizi de aynen öyle keklediler...ha tabi bir de unutamayacağım " siz eğitim teknoloğu olacaksınız,okulda en çok size ihtiyaç olacak " yalanı var :verymad:

Bende OMÜ 2006 mezunuyum hep yan alanınız fen denilerdenim....:) aynı dönemde aynı şeyler söylenmiş, bilgisayar eğitiminden çok fizik,kimya,biyoloji ha birde bence ağır olan mat gördük.keşke üniv.sınavına girseydik o dönemler:D lisenin devamı gibi oldu

umarım bir gün yüzümüzü güldürecek bi başlık açabiliriz forumda.. ne bunalımlı bi topluluk yaptılar bizi ya..

"Samsun un güneşine Ahmet Güneş in gülüşüne aldanmayın"

Anonim..

böyle birşeydi herhalde yanlış hatırlamıyorsam. bende kimyadan tek ders sınavına kalmıştım da :)))

klebe' Alıntı:

Anonim..

böyle birşeydi herhalde yanlış hatırlamıyorsam. bende kimyadan tek ders sınavına kalmıştım da :)))
:alkis: :alkis: :alkis:

karinca_52' Alıntı:
technolog' Alıntı:
serdeniz' Alıntı:
bir halttan anlamayan artist "UFUK ÇORUH".." :D niye çekiniyosunuz hocalarım..en açığını ben söyledim..

Bir adamı hiç mi kimse sevmez yahu :D

sanırım sadece sen seviyordun Tamer :mrgreen:

Çok seviyorum bildiğin gibi değil ara ara sevesim gelir hala. :)
Ben kendisinin akademisyen olabilecek bir kapasiteye sahip olduğuna inanmıyorum. Not: Yatırım tavsiyesi değil kişisel görüşümdür.

hamuş' Alıntı:
19 mayıs ünv. 2002 böte mezunuyum bizleri 4 yıl boyunca yan alanınız fen bilgisi diye uyuttular bir sürü fizik kimya matematik biyoloji ders kredileri aldık aldırıldık daha doğrusu çünkü alan dersi öğretmenleri yoktu koskoca üniversitenin ilk kurbanlar ilk mezunlar biz olacaktık böte alanında ve şuan alan değişiklikleri var tabi ben nerden bileyim koca koca hocalar üniversitede bize dedilerki yan alanınız fen bilgisi, bende hevesli hevesli gittim idareye ben alan değiştirmek istiyorum diye 10 yıllık öğretmenim herşeyi göze aldım fakat dakika bir gol bir sorun çıkış belgende yada diplomanda yan alanın yazacak yada artı farklı bir kağıt vermeleri gerekiyormuş yan alanla ilgili. Tabi ben eve gel elde bunlardan hiç biri yok üniversiteyi ara dilekçe yaz bütün transkriplerini çıkar krediler tutuyor aldığımız dersler ortada fakat cevap hazır üniversitede yan alanınız yok verilmedi peki neden bu dersler verildi bize kredileri yüksek yan verilmeyecekse neden alan dersleri verilmedi cevap hoca yoktu o zaman o dersler verildi ondan sonra alan dersleri koyuldu sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır yani bizlerin 4 yıl boyunca kandırılmasıyla bir hayal daha suya düştü

yeliz bende 2002 mezunuyum(II.öğretim) omü'den sedat, yan alanınız fen dediklerini dün gibi hatırlıyorum. bende diploma almadığım için acaba yazıyormu diye merak içindeydim. geçici mezuniyet belgesinde yazmıyordu bugün baktım. şimdi fene geç deseler geçicem valla. hüsran, yeni hüran, yine hüsran.

klebe' Alıntı:

Anonim..

özellikle sınıfçılar iyi bilir o sözü.

kimyacı cengizle fizikçi ufuku aklıma geldiklerinde hep saygıyla anıyorum. üni hayatım onların yüzünden zehir oldu. 4. sınıfta 2. öğretimlerle o dersleri takip ettim. hiç not tutmamıştım. ilk defa 4. sınıfta bunların yüzünden alttan derslere girip not tuttum ve kitapları aldım. servey kitabındaki ek problemleri ezberlemiştim tek tek. ama yinede önümdeki arkadaşla sınavda aynı kağıdı vermeme rağmen o 60 aldı ben 25. Allahtan kimyayı zar zor kılpayı finalde geçip, fiziği de tek derste ufukun yeter artık size bi kıyak yapacağım, geçin demesiyle geçtim. ha bi de bi anım var. ufuk, girdiği mesleki ingilizce dersinde 2 soru sormuştu. 50+50 puanlık. ben sadece birinci soruyu yapmama rağmen 70 alıp geçmiştim. sınav kağıtlarını adam gibi okumadığına bir örnek. şaka gibi değil mi. HAKKIM HARAM OLSUN. son senem rezil kepaze geçti bunların yüzünden...

mkaratayy' Alıntı:
kimyacı cengizle fizikçi ufuku aklıma geldiklerinde hep saygıyla anıyorum. üni hayatım onların yüzünden zehir oldu. 4. sınıfta 2. öğretimlerle o dersleri takip ettim. hiç not tutmamıştım. ilk defa 4. sınıfta bunların yüzünden alttan derslere girip not tuttum ve kitapları aldım. servey kitabındaki ek problemleri ezberlemiştim tek tek. ama yinede önümdeki arkadaşla sınavda aynı kağıdı vermeme rağmen o 60 aldı ben 25. Allahtan kimyayı zar zor kılpayı finalde geçip, fiziği de tek derste ufukun yeter artık size bi kıyak yapacağım, geçin demesiyle geçtim. ha bi de bi anım var. ufuk, girdiği mesleki ingilizce dersinde 2 soru sormuştu. 50+50 puanlık. ben sadece birinci soruyu yapmama rağmen 70 alıp geçmiştim. sınav kağıtlarını adam gibi okumadığına bir örnek. şaka gibi değil mi. HAKKIM HARAM OLSUN. son senem rezil kepaze geçti bunların yüzünden...

Mustafa çok dolmuşsun be kardeşim :(
OMÜ'nün en sevdiğim yönü seçmeli dersleriydi; Briç, Yüzme, Tenis, Artistik Ritmik Jimnastik...

Ha daha çok sevdiğim yönü Mustafa gibi adam gibi adam olan insanlarla aynı yerde okumak...

Merak etmeyin diğerleride OMU gibi. Marmaradan tutunda bir çok üniv de çeşitli bölümlere kayıt yaptırdım bıraktım. Gezdim dolaştım. Bil Tek lerin üniv deki eğitimi egoist eğiticilerin memurluklarıdır. Zaten üniv de kalite veya mesleki bilgi aramayın. Türkiyedeki üniv ler bilimsel araştırma değil gemi yürütme merkezleri. İyi hocalarda var yok değil. Gerçekten hatrı sayılır kafası çalışan hocalar var. Ama onlar az. Zaten o hocalarada binde bir denk gelinir. O kişilerde bu metni okusalar onaylarlar.

2002 mezunları Böte nin ilk mezunları. 10 yılı devirmişsiniz. Sziler ilklersiniz. Abi ve ablalarımızsınız. Devlet memurluğu yapıyoruz biz. Devlet bizi atacak değil ya. Atmazda. Resen olsun birşeyler yapar. Hayat ile barışık olunuz. Şu dönemde kuyruğumuza iyice basılıyor hep bir ağızdan ses çıkarıp gelene gidene maduriyeti anlatıp sesimize ses ver türkiye deyip siyasilerin olayı duymasını sağlamalıyız. Türkiyede siyasiler dışında çözüm üretecek bir bürokrasi olmamıştır. Olmayacaktır.

Sonuçta bilişim teknolojileri dersi bitmiştir. Ben de, çocuğuma seçmeli ders olarak, Kuran ve peygamberimizin hayatını seçerim. Ama bu derse imamların girmesini istemem. imam giriyorsa seçtirmem. İlahiyat fakültesi mezunu pedagojik formasyon almış din öğretmenleri gibi alanlardaki hocaların girmesini isterim. Teknoloji tasarım da bitmeye mahkum bir derstir. Bunlar dışında bizlerin memur olabilecek bir niteliği vardır. Ek ders i full versinler memur yapsınlar yada müdür yardımcısı yapsınlar bizi. Yani çeşitli sınavlarla tekrar çeşitli yerlerde değerlendirilmemiz lazım. Fatih projesiydi oydu buydu kimse inanmıyor. Bilişimcilere ihtiyaç yok deniliyor. Ama sorun şu bürokraside bizi geçiş döneminde kullanmak istiyor. Fatih projesinin geçiş döneminde kullanacak sonra kıçımıza tekmeyi basacak.

Öğrenci işlerindeki bayana bizzat sordum,siz niye fizik,kimya aldınız ki hem de beş kredi yanlış olmasın dedi:S:S:S@@@@şaka gbler hepsi.dava açmak lazım bence

cgg*seco' Alıntı:
mkaratayy' Alıntı:

Mustafa çok dolmuşsun be kardeşim :(
OMÜ'nün en sevdiğim yönü seçmeli dersleriydi; Briç, Yüzme, Tenis, Artistik Ritmik Jimnastik...

Ha daha çok sevdiğim yönü Mustafa gibi adam gibi adam olan insanlarla aynı yerde okumak...

cemal kardeşim aynen katılıyorum, seçmeli dersler gibisi yoktu. senin gibi bir dostla öğrenim hayatı paylaşmakta çok güzeldi be kardeşim...

xxxdnz' Alıntı:
Öğrenci işlerindeki bayana bizzat sordum,siz niye fizik,kimya aldınız ki hem de beş kredi yanlış olmasın dedi:S:S:S@@@@şaka gbler hepsi.dava açmak lazım bence
Aynı olay bende de oldu bugün. Öğrenci işleri sadece sınıfçıların yan alanı olur. Diğer öğretmenliklerin yan alanı asla olamaz dedi bir de. Ben de türkçeci arkadaşı aradım diplomasında yan alan sosyal bilgiler yazıyor. Yani adam nasıl kendinden emin bir şekilde yalan söylüyor anlamıyorum. Aslında yan alanı fen veya matematik olan arkadaşların transkrptiyle bizimkileri kıyaslayıp ona göre dava açmak lazım.

Geri