2. gün de Okula Sivil Kıyafetle Gelenler El Kaldırsın

Kodla Büyü

bt3468

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okullarınızda durum bugün nasıl?
dün okula serbest gidenlere nasıl davranıldı....

Sayın hocam sizlere bir soru sormak istiyorum sabah öğretmenler odasında aynı konuyu tartıştık. Sivil gelmekteki amacınız ne?

Sayın hocam sizlere bir soru sormak istiyorum sabah öğretmenler odasında aynı konuyu tartıştık. Sivil gelmekteki amacınız ne?

2 gündür sivilim. 60-70 öğretmen arasında sadece ben sivil gidiyorum. Herkes bana imreniyor. Fakat cesaretleri olmadığı için gelemiyorlar. Biraz önce "Eylem işi solcuların arkadaş" diye hepsine söylendim.

PEKİ sonuna kadar özgürlük diyoruz ben de memur sene kayıtlı bir üyeyim, hep iyi yönden düşünüyoruz sonuna kadar ben bir kişinin özgür olmasını isterim ama nereye kadar, diğer memur mini etekli gelecek, askılı elbise ile gelecek veya daha öteye gidecek bu da özgürlük sonuçta o zman sen öğrencilere ne diyebileceksin. "kızım eteğini yukarı çekme"," oğlum kıravatını çek","elindeki tesbihi ver sallanmaz burası kahvehanemi","kızım askılı gelemzsin okula makyajını da temizle"..... gibi gibi bunları dyebilecekmiyiz. o zman her türlü öğrencielr üzerinde hakimiyetimizi kaybedeceğiz istenmedik sorunlar ortaya çıkacak. Önce bir eylem yaparken sendikanın amacı ne bi bakın sadece başörtüsü için diyorsunuz ama bu sendika (benimde üyesi olduğum) her türlü serbestlik diyor açıklamalarında ve eyleminde.. Daha neyin eylemini yaptığımızı bilmiyoruz

fanfatih' Alıntı:
2 gündür sivilim. 60-70 öğretmen arasında sadece ben sivil gidiyorum. Herkes bana imreniyor. Fakat cesaretleri olmadığı için gelemiyorlar. Biraz önce "Eylem işi solcuların arkadaş" diye hepsine söylendim.

Helal olsun sana valla.. yarın bende katılıyorum... sendikam eğitim-bir-sen değil ama yinede katılacam... senin dediğin gibi
fanfatih' Alıntı:
"Eylem işi solcuların arkadaş"

siyah pantolon,mavi gömlek,gri kıravat ve gri ceket,inci kundura 8)
üniforma giymiyordum zaten. :)

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
hoşgeldin hocam, mahallenin delikanlısı eksikti. gözümüz aradı seni :mrgreen:
hocam hoşgeldik de şu avatarda da mahallenin eli sopalı delikanlısı var :D

mrtcmhr_13' Alıntı:
İşte bunun mücadelesini veriyoruz.. İsteyen istediğini giyebilmeli.. Hatta smokin yada frak ta giyebilmelisin.. :wink:

ordinaryus' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
İşte bunun mücadelesini veriyoruz.. İsteyen istediğini giyebilmeli.. Hatta smokin yada frak ta giyebilmelisin..
Azminizi tebrik ederim hocam ama smokin falan abartı olmaz mı sanki :wink:
şahsen yarın da gri pantolon siyah ceket beyaz gömlek tercih ederim :)

türban için özgürlük olmalı tabii ki, ama türban serbestisi beraberinde her türlü serbestliği de getirmemeli, öğretmen dediğin doğru düzgün akıllı uslu giyinmeli bence!!

mrtcmhr_13' Alıntı:
şahsen yarın da gri pantolon siyah ceket beyaz gömlek tercih ederim :)
Hocam gri ve siyahta takılı kalmak zorunda değilsin.. eflatun ceket, limon sarısı gömlekte olabilmeli.. :D

Demi yaa. Hala askeri zihniyet kardeşim. Neymiş takım elbise falan.
Özgürlük olmalı özgürlük.
Bir ay tıraş omadan, Şalvarımla, sakalımla, parmak arası terliğimle gelebilmeliyim okula.
Bırakın şu orducu zihniyeti artık. hepimiz destek vermeliyiz bu eyleme.

sivayseri' Alıntı:

Çalışma saatleri haricinde senin sivil kıyafet giyme amacın neyse o :mrgreen: istediğin cevap olmadımı yoksa hocam

sivayseri' Alıntı:
PEKİ sonuna kadar özgürlük diyoruz ben de memur sene kayıtlı bir üyeyim, hep iyi yönden düşünüyoruz sonuna kadar ben bir kişinin özgür olmasını isterim ama nereye kadar, diğer memur mini etekli gelecek, askılı elbise ile gelecek veya daha öteye gidecek bu da özgürlük sonuçta o zman sen öğrencilere ne diyebileceksin. "kızım eteğini yukarı çekme"," oğlum kıravatını çek","elindeki tesbihi ver sallanmaz burası kahvehanemi","kızım askılı gelemzsin okula makyajını da temizle"..... gibi gibi bunları dyebilecekmiyiz. o zman her türlü öğrencielr üzerinde hakimiyetimizi kaybedeceğiz istenmedik sorunlar ortaya çıkacak. Önce bir eylem yaparken sendikanın amacı ne bi bakın sadece başörtüsü için diyorsunuz ama bu sendika (benimde üyesi olduğum) her türlü serbestlik diyor açıklamalarında ve eyleminde.. Daha neyin eylemini yaptığımızı bilmiyoruz

Mini etekli gelen var zaten hocam.

suatozt' Alıntı:
sivayseri' Alıntı:

şaşırıyorum söylediklerinize kaç kişi geliyor hocam striptiz klübümü orası benim çalıştıgım okulda niye görmuyorum bunları,1-2 kişi onlarda uyarılınca zaten yapmaz ama sanki tüm hocalar mini etekli gibi konuşuyorsunuz.ben serbest kıyafet olmalı diyorum türban takmak isteyen taksın ama bir sonu olmalı,senin özgürlüğün nerde bitip benimki nerde başlayacak ,bizim insanımız 2 yüzlü yarın türban davası bitsin özgürlük kelimesinini lafa kalktıgını aaa olurmu canım psikoloji açısından nasıl öğretmenler örnek olmalı dediğini anlayacaksınız.
bak bilişimcilerin sorunlarına duyan varmı.yıllar önce türban konusu konuşuluyordu tabiki herkesi zan altında bırakmak istemem brand programındaydı türbanlı kıza özgürlük konusunda diğer özgürlük isteyenler içinde çalışacakmısınız dedi herkez kendi özgürlüğünün peşinde dedi onlarda kendi eylem yapacak.sanırım eşcinselllik için,ama ordan bile benim özgürlüğüm bana seninki sana yarın türban serbest olsun bak bakalım özgürlük mücadelesini ne kadar duracak tıpki ab projesinin sadece askeri devirmeye yetecek kadar akılda kalması gibi.

cahraz' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
sivayseri' Alıntı:

şaşırıyorum söylediklerinize kaç kişi geliyor hocam striptiz klübümü orası benim çalıştıgım okulda niye görmuyorum bunları,1-2 kişi onlarda uyarılınca zaten yapmaz ama sanki tüm hocalar mini etekli gibi konuşuyorsunuz.ben serbest kıyafet olmalı diyorum türban takmak isteyen taksın ama bir sonu olmalı,senin özgürlüğün nerde bitip benimki nerde başlayacak ,bizim insanımız 2 yüzlü yarın türban davası bitsin özgürlük kelimesinini lafa kalktıgını aaa olurmu canım psikoloji açısından nasıl öğretmenler örnek olmalı dediğini anlayacaksınız.
bak bilişimcilerin sorunlarına duyan varmı.yıllar önce türban konusu konuşuluyordu tabiki herkesi zan altında bırakmak istemem brand programındaydı türbanlı kıza özgürlük konusunda diğer özgürlük isteyenler içinde çalışacakmısınız dedi herkez kendi özgürlüğünün peşinde dedi onlarda kendi eylem yapacak.sanırım eşcinselllik için,ama ordan bile benim özgürlüğüm bana seninki sana yarın türban serbest olsun bak bakalım özgürlük mücadelesini ne kadar duracak tıpki ab projesinin sadece askeri devirmeye yetecek kadar akılda kalması gibi.

Arkadaşım sen sokağa hiç çıkmıyosun herhalde. Oturduğun yerden kimseyi kalaba sokamazsın. Sen eğitimini verirsin isteyen istediğini tercih eder. Sokakta istediğini giy ama okula geldiğinde benim dayattığım kıyafeti giy. Bu ikiyüzlülükten başka bişey değildir. Benim özgürlüğüm beni bağlar seninkide seni. Sen hangi renk kravat takacağıma ya da ne tür pantolon giyeceğime karışamazsın bende sana karışamam bu kadar basit.

bugün yine aşarbımla girdim. derslerim aksamadı. öğretmen arkadaşların işlerini sorunlarını çözdüm. emin olun pek fark yok. turban takınca eksilen bişey olmadı kafamda

Eğitim Birsen üyesi değilim ve eyleme destek veriyorum. Sivil gitmeye devam ediyorum.

Eğ.birlilere de takılıyorum. KENDİ İKTİDARINDAN KORKAN BİR SENDİKASINIZ diye. Bazıları katılmıyor çünkü. Ha birde bazı arkdaşlarda maalesef başörtüsü serbest olsunda top sakallı,mini etekli gelmesin diye düşünen-düşünemeyen tipler var. Bırak adam! mini etek giymek istiyorsa giysin. Bırak kadın sakal bıyık bıraksın. Bırak öğrenci ne giyerse giysin. Kendin için istediğiini diğer(top sakallı) kardeşi için istemedikçe iman etmiş olurmusun be kardeşim.

nese1982' Alıntı:
bugün yine aşarbımla girdim. derslerim aksamadı. öğretmen arkadaşların işlerini sorunlarını çözdüm. emin olun pek fark yok. turban takınca eksilen bişey olmadı kafamda
Sizin ve diğer mağdur olan insanlar adına sevindim.
Önemli olanın insanların tipi ve giyinimi değil,yaptığı iş olduğunu öğrenilecek umarım.

Geri