2. gün de Okula Sivil Kıyafetle Gelenler El Kaldırsın

Kodla Büyü
only61' Alıntı:
bu işin sonu nereye varacak yazayım... başörtüsü falan serbest olacak ama diğer kurallar aynen kalacak...ceket kravata devam....
gün geldiğinde bu mesajı da hatırlatacağım.....tarih 19.03.2013

bize yooooohhh erkek aynen devam edecek ceket kravat ütüüüü :-1:

only61' Alıntı:
bu işin sonu nereye varacak yazayım... başörtüsü falan serbest olacak ama diğer kurallar aynen kalacak...ceket kravata devam....
evet öyle olacak bunu sendikada biliyor yarım saat önce de yazdım mesajımda. erkekler sadece destek, neden bu kadar konu oldu tartışıldı bilmem bayanlardan ses yok erkekler tartışıyor günlerdir.. :) asıl konu başörtüsüne özgürlük.Konuyu özgürlük değil inanç özgürlüğü olarak değerlendirmek lazım diye düşünüyorum şu durumda olay bu yani..
hükümet de dolandırdırça dolandırıyor meseleyi, bunlara gerek bile yoktu yap bir düzenleme olsun bitsin.. :x

erkes takılmış bir kıyafete gidiyor ama bunun altında neler gizli kimse görmüyor...

Kimse karşı değil baş örtüsü ile okula gelmeye, isteyen gelsin, sarı sendika bunun için görüşmüş mü ki iktidarla??? "Hayır" cevabı almış mı ki? Şimdi eylem yapılıyor...!
Sarı sendikaya zaten bunun yapılacağı haberi geldi, bizde bunu biz kazanmışız gibi gösterelim diye eylem yapıyorlar... Önceden haber gelmemiş olsa bu işi tek başlarına yapmaya çalışmazlar, gerçekten bunu yapacak olan insan önce diğer sendikalarla güç birliği olup sonra istediğini almaya çalışır...
Kıyafet içinde bir yönetmelik değişir altı üstü ama bunu kılıf olarak kullanıp Anayasayla beraber 657.yi değiştirecekler toptan... Bakalım o zaman iş güvencemiz kalacak mı???

Sendikam yok girmeyi de düşünmüyorum. Ama sivil kıyafet uygulamasını desteklediğim için bende okula sivil geldim...

sregy' Alıntı:
stattlich' Alıntı:
:"Sendika menfaaat örgütüdür.Dünya ya da ahiret menfaati olmayan birisinin Eğitim Bir Sen'e üye olmasına gerek yoktur.Altını çizerek söylüyorum.Vakıf ya da dernek değiliz.AMA BURASI MENFAAT ÖRGÜTÜDÜR.MENFAATİ OLMAYAN BİRİSİNİN EĞİTİM BİR SEN'E ÜYE OLMASINA GEREK YOKTUR.BÖYLE ÜYE OLAN VARSA KENDİSİNİ YORMASIN." Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu diyen kişileri yada sendikaları nasıl olduda unuttunuz.

evet arkadaşlar menfaat istemeyenler kendi zararına çalışşsın isteyenler diğer sendikalara üye olsunlar..

yani bu sözde ne var arkadaşım?

ben diğer sendikalara zerre kadar güvenmiyorum. ek ödeme konusunda ismi lazım olmayan birinden kazık yedik.. masaya oturan bütün sendikalar da sorumludur. sizin kimi zaman inkar ettiğiniz kimi zaman danışıklı dövüş dediğiniz bir ton eyleme de bizzat katılmışımdır. burda yazdığınız şeyler işin içinde olmayanları kandırabilir.

ayrıca baş örtüsü benim için ek ödemeden de iş güvencesinden de daha önemlidir. istediğim sendikaya üye de olurum istediğim şeye de önem veririm..size göre mi yaşayacaz kimseyi ilgilendirmez herkes haddini bilsin.. itiraz eden varsa üç hece sa-na-ne!

1.si kimseye hattini bildirdiğimiz yok.
2.si üslubunu bozma terbiyeli ol.
3.sü bildirebiliyorsan gel bildir haddimizi.
yol geçen hanımı burasıda ordan ahkam kesiyorsun. Herkes haddini bilsinmiş. Lafa bak. Bi benim yazdıklarımı oku bide kendininkileri. Adın geçmemiş şahsiyetine yüklenilmemiş lakin sözlerimi alıntı yaparak küstahça haddini bilsin deme.

Ordan uzaktan ahkam kesmek kolay. Sen bedelini ödedim diyorsun eylemlere katıldım diyorsun.
Burdan reklamını yapma. Ben yazarsam "eger bu uğurda neler yaptığımı" haddini bilmek nedir o zaman anlarsın sayın hocam.

only61' Alıntı:

kravatta gidecek. Sendikada bu işi sahiplenecek biz yaptık diye.

birileri ankarada göbeğini kaşırken birileri bilmem hangi otelin lobisinde alay ederken birilerinin HİÇ AMA HİÇ UMRUMDA BİLE OLMAZKEN ÖĞRETMEN KESİMİ
ŞU HALE BAK DİKKAT EDİYORUM NERDEYSE SON 1 HAFTA ON GÜNDÜR HERKES BARUT gibi
biz anca birbirimizi yiyek onlarda bizim hakkımızı !!! birinin dediğini öteki kabul etmiyor diğerinin dediğini öbürü, herkes durmadan birbirine argo konusuyor yada takiye cilik yapıyor.
ya arkadaşlar biz aynı öğretmenler odasında kardeşce yasaya bilen insanlardandık!!!! garip değil mi sizce birşeylerin oyununa gelerek birbirimize söylemedik laf bırakmamak.
bence burda konusulanlar bile hata YAPSIN İKTİDAR TÜM SENDİKALARADA HADDİNİZ DEĞİL BEN YAPTIM OLDU DESİN BİTTİ GİTTİ.
BEN NİYE BURDA SELAM VERDİĞİM KONUSTUGUM ARKADASIMLA KAVGA EDEYIM KI .ZİRA BU KONULARDA FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPAMIYORUZ HERKES SADECE FİKİR VERİYO DİĞERİ BİRİNİN SÖYLEDİĞİNİ ZATEN KABUL ETMİYOR

suatozt' Alıntı:
sivayseri' Alıntı:
Sayın hocam sizlere bir soru sormak istiyorum sabah öğretmenler odasında aynı konuyu tartıştık. Sivil gelmekteki amacınız ne?

Çalışma saatleri haricinde senin sivil kıyafet giyme amacın neyse o :mrgreen: istediğin cevap olmadımı yoksa hocam

sivil itaatsizlik olabilir mi?

only61' Alıntı:

ben de sizinle aynı fikirdeyim. Serbest Kıyafet Eylemi adın altında asıl amaç başörtüsünü serbestleştirmek. Keşke amaçlarını açık açık dile getirselerdi. Sadece başörtüsü eylemi yapılsaydı. o zaman kendilerini samimi bulurdum. bu eylemden çıkacak tek serbestlik başörtüsü olacak. destek veren diğer arkadaşlar bişey elde edemeyecek.

11.yılımı çalışıyorum ve bugün 2.gün okuluma başörtümle gidip dersimi anlatıyorum bugünlerin hayalini bile kuramıyordum allahım daim etsin inşallah bir sonuç alınır..

Herşeye tamada kravatsız ne abi, ben o ceketi giydikten sona kravatı da takarım bir tek bu mu yük olmuş, Arkadaş ceketi de çıkarın desinler ütülü pantalon ve gömlek olsun da ceket olmasın, ya birde şu ayakkabı işi de var, topuklarım ağrıyor artık spor ayakkabı işine bağlasak... gerçi yaz geliyor ceketleri çıkaracağız zaten, bunu sendikalar niye düşünmedi ki, nisan 15 di değilmi kıyafet serbestliği. neyse serbest kıyafet, ancak ayakkabı, ceket işini de araya sıkıştırsalar keşke.

fanfatih' Alıntı:
2 gündür sivilim. 60-70 öğretmen arasında sadece ben sivil gidiyorum. Herkes bana imreniyor. Fakat cesaretleri olmadığı için gelemiyorlar. Biraz önce "Eylem işi solcuların arkadaş" diye hepsine söylendim.
Sivil derken hocam!... Hadi bayanları anladık, türban meselesi. Bence de serbest olmalı ama erkeklerde sivil nasıl olacak... Hadi kravatı çıkardık, ceket de yok, pantolon ve kazak giyebilecek miyiz bayanlar gibi... Siz nasıl giyiniyorsunuz?...

Türk Eğitim Sen de katıldı.. Katkıslarından desteklerinden dolayı teşekkür ederiz...
Ne oldu şimdi bizi peşin yargılayan arkadaşlar....

serkanozen1' Alıntı:
Türk Eğitim Sen de katıldı.. Katkıslarından desteklerinden dolayı teşekkür ederiz...
Ne oldu şimdi bizi peşin yargılayan arkadaşlar....
Sizi peşin yargılamadılar, aslında sizi de yargılamadılar sendikanızla bu kadar bütünleşmek!
Bazıları; grev günlerindeki tecrübeyi anlatmış olabilirler mi ? masadan kalkarım restleri, zam bu kadar olmalı artistik puanı yüksek hareketleri ve sonuçdan bahsedildi gibime geldi ancak en iyisini "sizin sendikanız" bilir. neyse geçmiş geçmişte kaldı, tabi ders alabilenler için.NOT: Desteklerin geç olmasının sebebi sendikaların birbirleri ile ne kadar alakalı olduğunu gösteriyor, her biri ayrı telden çalıyor o yüzden bizden birşey olmaz. Bu arada yarın bende sendikamı protesto edip takım elbise giyeceğim, grev günleri nasıl birileri tek başına okula gittiyse öyle gıcık olucam :mrgreen: .(Körler sağırlar birbirini ağırlar adında bir sendika kursak mı? :D )

bende serbest kıyafetle gittim. amacımız herkesin istediği şekilde okula gidip gelmesidir. ben saça başa bakma. kafanın içindeki benim için önemlidir. kapalı olması açık olması, top sakallı olması kime ne? Ama kafamın içindeki eğer girdiğim sınıftaki öğrencilerime, okuluma, devletime yararlıysa ve ben bunu en güzel şekilde anlatabiliyorsam ne mutlu bana...

Türkiye özgürlüğüne kavuştu desenize...
Elinizi kaldırmışken nato füzelerini de kamufle edivereydiniz iyiydi...

g.cetin.66' Alıntı:
bizim okulda bugün resmen başladılar.fakat sadece başörtüsü falan değil mesele diğer öğretmen arkdaşlarda coştu kot etekle gelen var elbisesini farklı faklı giyen var hep bayanlarda bir çalışma var aamma erkeklerde bi tık yok yaw :) Yarın bi kot kazak falan bende gidem öncü olayım oldu oldu ben niye eksik kalayım :puhaha:

sen eğitim birsen üyesimisin..

Solcular üzerinden siyaset yapmayı marifet sayan arkadaşlara sesleniyorum. Bilinki solcular sadece kendi ikdarları döneminde değil, her zaman cesur davranıp ve hatta güvenlik güçlerini karşılarına alarak eylem yaparlar. Sizin gibi cesur arkadaşlar, özgürlük kavramını yeni mi duyuyorlar? İktidarın arkanızda olduğunu bildiğiniz için!!! cesurca davranıyorsunuz. Daha önce sgk eylemine (her memuru ilgilendiren düzenleme) katılmanız için saatlerce dil dökerdik biriniz bile cesaret edip gelemezdiniz.:))

eğtimbirsen değil mi bütün öğretmenleri yılda 1200 tl den eden.
ala ala üçün birini alıp başarı gibi gösteren.
2 yıldır ek ödeme olarak önerilen 100 tl i almadıkları gibi hhiç bir kazanım elde edemeyen. ve bunu başarıymış gibi lanse eden..
toplamda 2 yılda 2400 tl öğretmenlerin eksik almasına neden olan.

Bilinki solcular sadece kendi ikdarları döneminde değil, ......

Tek başınıza böyle bir dönem oldu da biz mi görmedik????

türk-eğitim sen'in katılmasına şaşıranlara çok gülüyorum.cidden şimdiye kadar ak partiye yardım etmediler mi,ettiler.akşam akşam güldüm baya,bu ülkede cematçilerin demokrasiyi baş tacı yapması halbuki tektip adam yetiştirme kurallara bağlılık emre itaat tek adam otoritesi bakın ülkeye olduğu halde ,teröristlerin barıştan dem vurması,milliyetçilerin apoyla görüşen kişiyle sadece haberlerde düşman olması beni çok şaşırtıyor.demekki neymiş bu ülkede inanmadığın olayı savunacaksın başarılı olurun.

türk eğitim sen nin olayı başörtüsüne ve kravata indirgemesi tamamen komedi. yani türbanla girin kravatı çıkarın ama ötesine geçmeyin der gibi. adına özgürlük demeyin bari. yarın ilk işim genel merkeze protesto maili atmak olacak.

Biri özgür olsun ama islami usullere göre olsun der, diğeri özgür olsun ama türk islam sentezine uygun olsun der. herkes sözde özgür özde çerçeve peşinde... Herkesin sendikasına uygun özgürlükleri mübarek olsun...

eğitim sen eyleme destek vermiyor.. eğitimin sorunlarını sıralayıp mücadeleye çağırıyor:

· Eğitimde gizli özelleştirme uygulamaları adım adım hayata geçirilmektedir. Okullar birer ticari işletmeye dönüştürülürken, öğrenci ve velilere "müşteri" gözüyle bakılmaya başlanmış, öğretmenlik mesleği değersizleştirilmiştir.
· Anayasada yer alan "eğitim hakkı", yok edilmiştir.
· Eğitim sistemi tümüyle sınavlara endeksli hale getirilmiş, öğrencilere yarış atı muamelesi reva görülmüştür.
· Eğitimde esnek, kuralsız ve güvencesiz çalışma, sosyal hakları ve iş güvenliğini aşındırmış, eğitim emekçileri farklı statülere ayrılarak, mesleki dayanışmanın yerini rekabete bırakması hedeflenmiştir.
· Siyasi iktidar tarafından "parasız eğitim uygulaması" olarak sunulan uygulamalar, aslında yandaş çevrelere rant dağıtma aracı olarak kullanılmakta, kamu zarara uğratılmaktadır.
· İşsizler ordusunda ataması yapılmayan yüz binlerce öğretmen bulunmaktadır.
· Devasa sorunlarla boğuşmakta olan yükseköğretim, hazırlanan yeni yasa ile daha büyük bir sorunlar yumağı haline gelecektir.
· Artan sosyal eşitsizliklere paralel olarak eğitimde cinsiyet eşitsizliği derinleşmektedir.
· Eğitimde dinselleştirme uygulamaları, müfredata ve yardımcı kaynaklara doğrudan yansımış, bu konudaki sınır tanımazlık, hız kesmeden devam etmektedir.
· Müfredatla ilgili sansürcü ve yasakçı zihniyet sınır tanımaz hale gelmiştir.
· 4+4+4 dayatmasının yol açtığı sıkıntıları saymaya gerek bile yok. Çünkü yol açacağı sorunlar gün gibi ortadayken öylesine pervasız bir dayatma yapıldı ve velisiyle, öğrencisiyle, öğretmeniyle toplumun öyle geniş kesimleri etkilendi ki, sonunda milli eğitim bakanının başını yedi. Bakan gitmiş olsa da, uygulamanın yol açtığı sorunlar orta yerde durmaktadır.
Şimdi bir anlığına duralım ve düşünelim, bu denli sorun alanı varken, bir eğitim sendikası, neden sadece bir kıyafet yönetmeliğine odaklanır?
Eğitim hakkının hiçe sayılmasına,
İşsiz öğretmenler sorununa,
Kariyer basamakları meselesine,
Eğitimin alt yapı sorunlarına,
Eğitimde cinsiyet eşitsizliğine,
4+4+4 dayatmasının yol açtığı sorunlara,
Eğitimin ticarileştirilmesine,
657 iş güvencesinin kaldırılmasına,
Çocukların sınavlarla yarış atına dönüştürülmesine,
Siyasal iktidarın antidemokratik-baskıcı uygulamalarına karşı,
Neler düşündüğünüzü, ne tür kampanyalar örgütlemeyi, hangi faaliyetleri yürütmeyi planladığınızı kamuoyu öğrenmek istiyor.
Bu konularda bir sözünüz olmamasına karşın, kılık kıyafet noktasındaki duyarlılığınızı (!) anlamamızın ölçütü yukarıda sıraladığımız sorulara vereceğiniz mücadele yanıtında aranacaktır.

bu serbest kıyafetle gelenlerin hepsini memuriyetten atacaksın o zaman görecekler sivil itaatsizliğin ne olduğunu. sivil itaatsizlik söylemi bölücü odaklardan tarafından lügatımıza sokulmuş psikolojik bir anahtardır. bu söylemle teröristlerle aynı kefeye girmenin alemi yok.
hükümet çözemediği sözde baş örtüsü sorununu eğitimbirsene ihale etmiştir. binlerce masum öğretmen de buna alet olmaktadır arkadaşlar.lütfen değerli arkadaşlar uyanın bu maşalıktan. tarih uşakları hiçbir zaman affetmemiştir.

Geri