2008 model opel astra1.3 enjoy dizel

Kodla Büyü
by_katliam' Alıntı:
bi kaç kelime duyup gelip burda hava atan adamlarda var:)
lütfen burdaki arkadaşları yanıltmadan yorum yapalım..
senin savunduğun araç 1.3 üstelik beygiride az,torkunun fazla olması benim rampada istediğim performansı alacağım anlamına gelmez..tork tekerleğe verilen itme momentu ya da gücü diyebiliriz...bu da yük araçlarında fazladır..biz otomomilden bahsediyoruz...torko göre araç alsaydım kamyon alırdım :))
yani tork çekişini artırsada bu sfer hızını düşürecektir aracın,bi tarftan kazanç varken bir taraftan kayıp vardır..bu araç rampayı çıkamaz demedim elbette çıkar ama hız önemli benim içinnn :+1:
senin dediğin aynı motor gücüne sahip olup torku fazla olan araçlar için geçerli olabilir..onaa katılırım,ama burda 1.3 ve 80-90 beygirden bahsediyoruzzz...
ayrıca dizel araçlar benzinli araçlara göre fazla devir yapamadıklarından hızlanma değerleri düşüktür,yani tork avantajlarını devir düşüklüğü nedeniyle kaybederler...
bu arada galarici arkadaşımdan dediğin araçların hepsini her koşulda denemiş birisi olarak yazdım,araç alırken beni bul yardımcı olurum tork a aldanma fazlaa;)
hocam rapmada kaç yapıyorsunuz?

seventyseven' Alıntı:
hiç araç kullanmamış adamlar yorum yapıyor galiba

1.3. dizel motor 190nm tork var turbo motor var
1.6 motor diyip durdugun araçlarda 150-160 nm arası tork var

rampada bir araç bayılacaksa bu 1.3 dizel araç olmaz hocam bilmeden kullanmadan sallamayın...

Bende hocama katılıyorum hatta düzelteyim biraz ifadelerini. 190 değil 200 tork 90 beygir. 2010 modeli bende var. 2. vites sonrası arabayı tutamazsın ve hakikaten seri. 6 ileri olması vites aralıklarının kısa olması avantaj. Tabi şehir içi kullanımında 1 ve 2. viteslerde daha önce kullandığım fiestam tadında değil. Arkadaşın fiyat biraz fazla 31 e bence de hiç durma ver gitsin...

pahalı yada ucuz anlamam ancak commonrail dizellerin 1.3 ü bile 1.6 hatta 2.0 benzinlilere özellikle rampalarda nal toplatıyo.
5 yıl en güçsüz dizel olan dacia logan 65 bg lik ten kullandım. burada 110 bg era da focus da sürdüm. Amasya Samsun arası çok gidip geldim yollar eskiden tek şeritti bir kamyonun peşine düşünce 1. vitese kadar düşüyorduk sonra çok yeni kasa eski kasa 1.6 vectra 1.6 8 vafli golf farketmez bu segment araçlardan çok iyi hızlanıyo
bence arkadaşlar bu yeni nesil dizelleri bir kullansınlar ondan sonra karar versinler.

by_katliam' Alıntı:
senin savunduğun araç 1.3 üstelik beygiride az,torkunun fazla olması benim rampada istediğim performansı alacağım anlamına gelmez..tork tekerleğe verilen itme momentu ya da gücü diyebiliriz...bu da yük araçlarında fazladır..biz otomomilden bahsediyoruz...torko göre araç alsaydım kamyon alırdım :))
yani tork çekişini artırsada bu sfer hızını düşürecektir aracın,bi tarftan kazanç varken bir taraftan kayıp vardır..bu araç rampayı çıkamaz demedim elbette çıkar ama hız önemli benim içinnn :+1:
senin dediğin aynı motor gücüne sahip olup torku fazla olan araçlar için geçerli olabilir..onaa katılırım,ama burda 1.3 ve 80-90 beygirden bahsediyoruzzz...
ayrıca dizel araçlar benzinli araçlara göre fazla devir yapamadıklarından hızlanma değerleri düşüktür,yani tork avantajlarını devir düşüklüğü nedeniyle kaybederler...
bu arada galarici arkadaşımdan dediğin araçların hepsini her koşulda denemiş birisi olarak yazdım,araç alırken beni bul yardımcı olurum tork a aldanma fazlaa;)

öncelikli olarak galerici arkadaşlarınla fazla takılma zihniyetin değişir sayın hocam.satılan arabayı kötüleme gibi bir huy kazanırsın ,biraz da kazanmış gibisin.

senin rampada dizel bir aracı geçebilmen için düz yolda hızlanıp gelmen gerekir,aynı mesafede başladığın bir dizel aracı kolay kolay geçemezsin.sonuçta araç tekerlere aktarılan güç ile dönüyor yok otomil falan bunlara girmene gerek yok basit düşün biraz.
kendime ait 4. arabamı kullanıyorum,genelde her yıl araç değiştiriyorum.2 dizel araç kullandım 1.4tdci-1.6tdi dsg - 2 de benzinli 1.8 turbo lpgli - 1.6 zetec motor şuan bu var zaten arabadan anlıyorsan bunların hangi firmalara ait oldugunu bilirsin. o yüzden galeride yatan arabalara bir tur binip yorum yapmıyoruz bazıları gibi 8)

araç alırkende burdan pm atarsan sana güzel binici arabası alırız galerici arabası değil...

seventyseven' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:

öncelikli olarak galerici arkadaşlarınla fazla takılma zihniyetin değişir sayın hocam.satılan arabayı kötüleme gibi bir huy kazanırsın ,biraz da kazanmış gibisin.

senin rampada dizel bir aracı geçebilmen için düz yolda hızlanıp gelmen gerekir,aynı mesafede başladığın bir dizel aracı kolay kolay geçemezsin.sonuçta araç tekerlere aktarılan güç ile dönüyor yok otomil falan bunlara girmene gerek yok basit düşün biraz.
kendime ait 4. arabamı kullanıyorum,genelde her yıl araç değiştiriyorum.2 dizel araç kullandım 1.4tdci-1.6tdi dsg - 2 de benzinli 1.8 turbo lpgli - 1.6 zetec motor şuan bu var zaten arabadan anlıyorsan bunların hangi firmalara ait oldugunu bilirsin. o yüzden galeride yatan arabalara bir tur binip yorum yapmıyoruz bazıları gibi 8)

araç alırkende burdan pm atarsan sana güzel binici arabası alırız galerici arabası değil...
1.si burda satış yapan hiç bi arabayı kötülemem,ben fikrimi söyledim.senin söylediğin gibi..
2.si galerici arabası olunca ne oluyor?illa araba iyi olması için binici aracı mı olmalı onu anlayamadım:)
3.sü ben sana mantıklı bir açıklama yaptım 1.3 dizel ile 1.6 benzinli aracın farkını açıkladım,sen yok torkmuş tok bilmem neymiş diyerekten olayı sen zorlaştırdın,aslında basit düşünen benim..
4.sü burda bazılarına yalakalık olsun diye(artık arkadaşın mı akraban mı bilemem) bu fiyata böle bi aracı (aynı fiyata 1.6 lar dururken) sattırmaya çalışmak ne kadar etik onu da anlamış değilimm....
sen 1.3 takılmaya devam et zevklerimiz farklıı hadi kal sağlıcaklaa :wink:

Tartışmaya gerek yok rampada 1.3 dizel 80 beygirde olsada her tür dizel arabalar, 1.6 benzinliye abi derdirttirir. düz yolda da tam tersi durum geçerlidir.

Kamyonların torkunun yüksek olması güç ihtiyacındandır, ve yokuşlarda bi arabaya seri kullanabilmek için güç lazımdır yani tork...

Mesela bir arabayı düz yolda farzedelimki 1000 lik bir itme kuvveti lazımsa bunu benzinli sağlar ve devir aralıkları uzun olduğu seri hareket eder. Rampada ise 2000lik bir itme kuvveti lazım olur(tork) benzinli bunu sağlayamadığı için ne kadar devir aralığı uzun olursa olsun araba gitmez...

1.si burda satış yapan hiç bi arabayı kötülemem,ben fikrimi söyledim.senin söylediğin gibi..
2.si galerici arabası olunca ne oluyor?illa araba iyi olması için binici aracı mı olmalı onu anlayamadım:)
3.sü ben sana mantıklı bir açıklama yaptım 1.3 dizel ile 1.6 benzinli aracın farkını açıkladım,sen yok torkmuş tok bilmem neymiş diyerekten olayı sen zorlaştırdın,aslında basit düşünen benim..
4.sü burda bazılarına yalakalık olsun diye(artık arkadaşın mı akraban mı bilemem) bu fiyata böle bi aracı (aynı fiyata 1.6 lar dururken) sattırmaya çalışmak ne kadar etik onu da anlamış değilimm....
sen 1.3 takılmaya devam et zevklerimiz farklıı hadi kal sağlıcaklaa :wink:

olayı nereye çekiyorsun hacı,bayagı zoruna gitmiş galiba yazdıklarım.
ben aracın fiyatıyla ilgili bir tane bile yorum yapmadım, fiyat kelimesini hiç ağzıma almadım,aracı sattırmaya çalışmak lafını nerenden uydurdun? okumadan yazıyorsun,düşünmeden konuştuğun gibi.
işin basiti zaten tork=güç bu kadar basit yani .yok sen hacı hakkaten arabaya binmemişsin,aracın bile yoktur burda kendini tatmin ediyorsundur...

son olarak senin sözünle alıntı yapıyorum yine;

"2.si galerici arabası olunca ne oluyor?illa araba iyi olması için binici aracı mı olmalı onu anlayamadım:)"

bu farkı anlamayan birisiyle araba muhabbeti yaptığım için kendimden utandım valla... :x

burda arabam çok temiz boyası yok kazası yok deyip yanına gittiğinde araç 2 takla atmış olduğunu görmektense bilindik tanıdık galariceilerden arabaa alırım ondan iyi :+1:
ayrıca bilmukabele bu konuyu senle tartıştığım için bende kendimden utandımmm arabaya sadece binmişsin başkaa bişi yok :roll:

by_katliam' Alıntı:
seventyseven' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:

4.sü burda bazılarına yalakalık olsun diye(artık arkadaşın mı akraban mı bilemem) bu fiyata böle bi aracı (aynı fiyata 1.6 lar dururken) sattırmaya çalışmak ne kadar etik onu da anlamış değilimm.... sen 1.3 takılmaya devam et zevklerimiz farklıı hadi kal sağlıcaklaa :wink:

etiklikten bahseden sayın hocam sarfettiğiniz cümleler sizin değer derecenizi gösteriyor... bahsettiğiniz hocayı tanımam bile ama bakın art niyete hayrola zorla araba satan mı var burada nedir senn karın ağrın fesuphannallah...

by_katliam' Alıntı:
burda arabam çok temiz boyası yok kazası yok deyip yanına gittiğinde araç 2 takla atmış olduğunu görmektense bilindik tanıdık galariceilerden arabaa alırım ondan iyi :+1:
ayrıca bilmukabele bu konuyu senle tartıştığım için bende kendimden utandımmm arabaya sadece binmişsin başkaa bişi yok :roll:
allah aşkına sen galreiciden al araba.. senle kimse uğraşamaz :puhaha: :puhaha:

arkadaş sabote ediyor ilanı,ben sadece araç hakkında konuştum,bir aracın herkes için ayrı fiyatı olabilir o yüzden fiyat hakkında yorum bile yapmadım.
söyleyecek laf kalmayınca bazı insanlar belden aşağı vurular 8)

"akıl bir insana sermayedir iyi kullanmak lazım"

cümlelerime dikkat edersen belden aşağı birşey olmadığını görürsün :-1:
ayrıca arac sahibi kime satarsan sat umrumda değil yazdığın fiyatta umrumda değil ,aracının ne kadar temiz olduğuda umrumda değil,ve tekrar diyorum ben 1.3 dizel arac almam,bana soran olursada tavsiye etmem...
dikkat ederseniz "ben" diyorum,sabote edicek bişi yok illa düşüncelerimiz aynımı olucak onu anlamadım :oops:

hıh işte bak frekans değiştirmeye başladın aferin sana hocam...
habiki aynı düşüncede olmayacağız tabiki alma sen 1,3 dizel ve tabiki tavsiyede etme...
o zaman ilanla ilgilenme de hı ne dersin?
:p

glimmer' Alıntı:
hıh işte bak frekans değiştirmeye başladın aferin sana hocam...
habiki aynı düşüncede olmayacağız tabiki alma sen 1,3 dizel ve tabiki tavsiyede etme...
o zaman ilanla ilgilenme de hı ne dersin?
:p
yeminle çocuk yaa :)) hocam bence eşiniz ilgilensin bu satış işi ile siz pek çakmıosunuz bu işten:)
ne diye frekans değiştireyim yaa,bi yorum yaptık konu nerelere geldi,konu saptıran ben değilim bana ilk laf atanlardır?
hala satamadın mı aracını :p

seventyseven' Alıntı:

rampada bir araç bayılacaksa bu 1.3 dizel araç olmaz hocam bilmeden kullanmadan sallamayın...

Komik :)

Daha sabah okula gelirken 2011 1.3 dizel bilmem kaç torklu opel, 2004 corolla 1.6 160 Nm torkla RAMPADA sağından attım solundan geçtim.

Allah aşkına sallamayın hocam. Ayrıca opelin şöförü profesyonel bir sürücü 20 senelik (kamyon dahil karada süremeyeceği araç yok )

Hayırlı satışlar

kafkas' Alıntı:
seventyseven' Alıntı:

Daha sabah okula gelirken 2011 1.3 dizel bilmem kaç torklu opel, 2004 corolla 1.6 160 Nm torkla RAMPADA sağından attım solundan geçtim.

Allah aşkına sallamayın hocam. Ayrıca opelin şöförü profesyonel bir sürücü 20 senelik (kamyon dahil karada süremeyeceği araç yok )

Hayırlı satışlar
:++:

seventyseven' Alıntı:

Arkadaş doğru söylemiş 1.3 motor var ve torku fazla. Yokuş bayırda hiçbir sıkıntı çıkmaz insanların zihnini bulandırmayın bence de nerden söylüyorum. Bende 1.3 motor linea var ve eminim kasası bu arabanın kasasından daha ağırdır. ve ben okula gidip gelirken hergün dik bir yokuş çıkıyorum. Araba canavar. O yönden hiçbir sıkıntınız olmasın. Ha yokuşta yarış yapacak arakdaşalr varsa 1.6 alsınlar :++:

kafkas' Alıntı:
seventyseven' Alıntı:

Hayırlı satışlar

çok komik :)

glimmer' Alıntı:
aaaaa galericilere yalakalık yapıo by_katliam :-1:
hoş bir konuşma değil. aracınızın olumlu yönlerini söyleyen arkadaşlarda size yalakalık yapmış durumuna sokuyorsunuz bu sözünüzle.

benzinli araçlar yokuşta fren yaptıklarında kolay kolay toplayamazlar. dizel araçlar turbodan dolayı topluyor kendini. turbolu benzinli araçlarda var ancak onlar benzini su gibi içtikleri için ve benzin mazota göre pahalı olduğu için pek piyasada yoktur. olanlarda biz binemiyoruz zaten.

yokuş yukarı kaptırarak gelince 1980 model reno 12 bile sizi geçebilir. ancak frenden sonra dizel araç gibi kendini toplayamaz turbo olmadığı için.

kafkas' Alıntı:
seventyseven' Alıntı:

Hayırlı satışlar

tamam bir sen eksiktin.
tam bir toyota aşığısın sen hocam seninle başka bir konuda yine konuşmuştuk ordan hatırladım.
ben toyota dedim ama senin için araban ferrari mübarek... sağdan atıp soldan geçmekle neden uğraştınız üstünden atlayıverseydiniz uçağınızla :D

plaka konusuna niye takılıyor anlamış değilim ben olsam ben de yayınlamam, ilgilenen arar veririm plakayı sorgulatır...

tork tork denmiş ama o torkun kaç devirde nasıl geldiği, torkun eğrisi vs. maks. torktan daha önemlidir...

1.3 punto evo sürdüm(aynı motor), kasa astra ya göre daha hafif. araba gidiyormu gidiyor, beni kesti mi kesmedi :)

kalkışta birkaç saniye farkeder başka da fark göremezsiniz..

branta' Alıntı:
plaka konusuna niye takılıyor anlamış değilim ben olsam ben de yayınlamam, ilgilenen arar veririm plakayı sorgulatır...

tork tork denmiş ama o torkun kaç devirde nasıl geldiği, torkun eğrisi vs. maks. torktan daha önemlidir...

1.3 punto evo sürdüm(aynı motor), kasa astra ya göre daha hafif. araba gidiyormu gidiyor, beni kesti mi kesmedi :)

kalkışta birkaç saniye farkeder başka da fark göremezsiniz..

sizin aracınız nedir hocam?

ahanda :D
0-100 km/s
auris d4d 11,9 sn
golf tdi 11,3 sn
astra cdti 13,7 sn

olay budur gerisi şöföre kalmış...(opel deki esas sıkıntı hız-tork değil servis ve parça maliyetidir)

her_dem' Alıntı:
glimmer' Alıntı:
aaaaa galericilere yalakalık yapıo by_katliam :-1:
hoş bir konuşma değil. aracınızın olumlu yönlerini söyleyen arkadaşlarda size yalakalık yapmış durumuna sokuyorsunuz bu sözünüzle.
öğretmenim sen bir sayfa önceki yorumu okursan benim neden böyle yazdığımı anlarsın...

Geri