2008 model opel astra1.3 enjoy dizel

Kodla Büyü
the_korsan' Alıntı:
Düz ve uzun mesafede elbette daha yüksek motor hacimli benzinli araç farkı hissettirir ama çoğu araçta sonradan hissettirir,yeni turbo benzinliler ile bu olayda aslında değişiyor artık, benzinliyi daha yüksek devirde kullanabilirsiniz, dizelin deviri 4000-4500 son fakat rampada hiç benzinli dizel kıyaslamasına girmeye bile gerek yok.

Kıyaslama yaparken kıyaslama yapılan araçları bilmek lazım.
Mesela adnan hocam 5-6 km'lik mesafede sizin mondeo'yu ekmeniz çok normal, yarış daha uzun mesafeli olsa idi oyumu mondeodan yana kullanırdım :)

Mesela yeni astra 1.6T yada toyota auris 1.6 valvematic olsun bu araşların performansını da 1.3 astra ile kıyaslamak yanlış olur.

Bende severim ışıklardan kalkışta müsait yerlerde böyle kapışmayı benzinli civic ile daha 3'e atmadan dizel çok arabayı ektiğim olmuştur ama ekildiğimde çok olmuştur :)
Aynı şekilde 1.3 astra ile de ektiğim ekildiğim çok oldu ama dizel kullanmak benim için çok daha zevkli, sanırım çok kişi içinde böyledir..

haklısın selimcim ama ne biliyim dizel araç bana hep sempatik gelmiştir, kimbilir belki de benzinliye hep tüp taktırmak zorunda olduğumuz içindir. :)

nickin gibi katlettin konuyu...
sayın hocam bak sen işine benzinli1.6 mı istersin artık ne istersen boşver traktör sesli dizelleri...
zaten phalı benm araç sana gelmez :puhaha:

glimmer' Alıntı:
sayın hocam bak sen işine benzinli1.6 mı istersin artık ne istersen boşver traktör sesli dizelleri...

O kadar para verip traktör alandan ilginç yorumlar. :puhaha:

Sanada hayırlı işler. Hayırlı satışlar. :++:

glimmer' Alıntı:
O TRAKTÖR ELİNDE KALICAK BU FİYATA BENDEN DEMESİ :puhaha: :puhaha:

by_katliam' Alıntı:
glimmer' Alıntı:
O TRAKTÖR ELİNDE KALICAK BU FİYATA BENDEN DEMESİ :puhaha: :puhaha:
yahu benden cok sen düşünüyon benm aracımı....
pes doğrusu insanın dostu bile bu kadar düşünmez insanı ...
araştırmalar yapıyor, uyarıyor, arada bi hatır soruyor.... :puhaha:

hayırlı satışlarrr,satınca ne kadara sattığını mutlaka yaz buraya çok düşünüyorum senin aracını :puhaha: :puhaha:

kafkas' Alıntı:
seventyseven' Alıntı:
hiç araç kullanmamış adamlar yorum yapıyor galiba

1.3. dizel motor 190nm tork var turbo motor var
1.6 motor diyip durdugun araçlarda 150-160 nm arası tork var

rampada bir araç bayılacaksa bu 1.3 dizel araç olmaz hocam bilmeden kullanmadan sallamayın...

Komik :)

Daha sabah okula gelirken 2011 1.3 dizel bilmem kaç torklu opel, 2004 corolla 1.6 160 Nm torkla RAMPADA sağından attım solundan geçtim.

Allah aşkına sallamayın hocam. Ayrıca opelin şöförü profesyonel bir sürücü 20 senelik (kamyon dahil karada süremeyeceği araç yok )

Hayırlı satışlar

hocam en kızdığım şeyi yapıyorsunuz.

ortalıkta şahinle bmw solladığını iddia eden bir çok insan var ki sollamıştırda. bunun sebebi şahinin bmwden iyi araç olması değil bmw sürücüsünün radar korkusu ya da trafik kurallarına uyma ahlakı olmasıdır.

sağından atıp solundan geçtiğiniz kişiyle önceden anlaşarak yarış mı yaptınız? eğer öyle yapmadıysanız bu sözünüzün hiçbir geçerliliği yok. çünkü adam tedbirli gidiyor olabilir. zaten 20 yıllık şoför demişsiniz yaşlı biri olduğu açık.

250nm torklu 1.6 tdi seat leonum var. bazen şehirler arası yollarda radar olduğunu bildiğim noktalarda hızımı 110 seviyelerine çekiyorum ve yanımdan albealar falan geçiyor. içimden diyorum ki acaba gidip bi foruma yazıyor mudur leonun sağından attım solundan geçtim diye :)

aracınız gerçekten bahsettiğiniz özelliklerde olabilir amacım aracı karalamak ya da övmek değil kesinlikle. ama böyle bir yanlış uygulama var, belirtmek istedim. :)

arabası olmayan,kulanmayan adamlar yorum yapıp aracı kötülüyorlar.öncelikle piyasada belli başlı araçlardan biri bu ister 32-bin lira olsun ister 25 bin lira. sonuçta tutulan bir araba.

katliamcı arkadaş bir yorum yapmış yine efsane ; diyor ki tüplü araca binerim rampada benzine alırım düz de tüple giderim. işte araç kullanmayan bir adamın yorumudur bu. yeni araçların çoğunda tüple benzinin çok fazla farkı olmadıgından haberi bile yok.toy daha toy..

o yüzden satıcı glimmer hocamız; artık cevap verip kendinizi yormayın bu arkadaşa amacı farklı çünkü...

seventyseven' Alıntı:
arabası olmayan,kulanmayan adamlar yorum yapıp aracı kötülüyorlar.öncelikle piyasada belli başlı araçlardan biri bu ister 32-bin lira olsun ister 25 bin lira. sonuçta tutulan bir araba.

katliamcı arkadaş bir yorum yapmış yine efsane ; diyor ki tüplü araca binerim rampada benzine alırım düz de tüple giderim. işte araç kullanmayan bir adamın yorumudur bu. yeni araçların çoğunda tüple benzinin çok fazla farkı olmadıgından haberi bile yok.toy daha toy..

o yüzden satıcı glimmer hocamız; artık cevap verip kendinizi yormayın bu arkadaşa amacı farklı çünkü...
o toy sana cevabını verdi,seni araba konusunda 10 kere söküp takarım,kafamı bozma benim,bidahada benim nickimi kullanıp sataşma..
sen önce nasıl konuşması gerektiğini öğren ,ilk sayfalara bakarsan ilk laf atan sen olduğunu görürsün..
şuan da aracım yok çünkü sattım,ben de araştırıyorum en kısa süre de almayı düşünüyorum,bu araç tutuyorsa git al kardeşim,ben almayacağımı sebepleriyle açıkladım....
tüplü konusuna gelince,benden önceki yorumu okursan o arkadaşa karşı espiri yaptımı anlarsın,ama sen de o kapasite yok :+1:
satıcı arkadaşlada konuyu kapatmıştık biz,sen şimdi tekrar ortalığı karıştırmaya çalışıyorsun :verymad: hayırlı satışlar de kapat konuyu özelden araba konusunda bilgi almak istersen bana ulaşabilirsin ama burdan açıklama yapmıcam sana artık :wink:

aracımızı sattık arkadaşlar söz vermiştim bi arkadasa yazacam diye satılınca. 31.000 tl ye sattık. alan hayrını görürü inşallah

Geri