2013 il dışı isteyecekler...

Kodla Büyü
mehmettuna68' Alıntı:
biser' Alıntı:
arkadaşlar hep norm sayısı kadar olacak diye hesaplıyorsunuz tayinleri ama imkansız. ingilizce 15 bin den fazla açık var. hep o kadar tayinmi oluyor sonki. umarım çok açarlar ama sayılar sınırlı kalır bence. geçen senelerle kıyaslanamaz tabi, artacağı kesin ama bakalım ne kadar artacak

arkadaşım ona göre hesaplamıyor kimse merak etme, ama geçen sene 1000 civarı açık varken yapılan atama sayısı ile bu sene 5700 açık ile yapılan atama sence aynı olur mu? 5000e yakın yeni kadro açıldı buna parelel olarak il dışı açılan kontenjan sayısında baya bir artış olacaktır.

keşke her şey istediğimiz gibi olsa ama olmuyor işte. geçen sene bizim şuan ki norm ihtiyacına yakın olan branşların sayısına bakıyorum 50-100 arası. buna bakarsan bizde de buna yakın olur diyorsun. ama sonra bizim ve birkaç bölümün norm ihtiyacının 2-3 katı olan rehberlik ingilizce din gibi derslere bakıyorum onlarda açılan yer-sayı 25-50 arası (örnek izmir için bu arada)

keşke istediğimiz gibi olsa ama düz orantı kurmak ne kadar doğru olur, yukarıdaki yazdığımdan iyi bir çıkarım mı çıkarılır bilmiyorum :)

gideriz umarım istediğimiz yerelere.

keşke seminer dönemi olsa, şimdi biz il dışına başvurmak için memlekete gitmeyecek miyiz?? sonuçta işlemleri burdan onaylatmamız gerekmiyor mu anlamadım??? :?:

yes_im' Alıntı:
keşke seminer dönemi olsa, şimdi biz il dışına başvurmak için memlekete gitmeyecek miyiz?? sonuçta işlemleri burdan onaylatmamız gerekmiyor mu anlamadım??? :?:

eğer temmuz başında olursa gitmeyeceğiz ortasını bulursa gidip geri döneceğiz. Aman tayin çıksın da gelip gitmeye razıyım

offf böyle belirsizce beklemek çok zor...Öğrenciler yaylalara çıktılar, sınıflarda 5-6 öğrenci var, şimdiden zaman geçmiyor, seminer dönemi ne yapacaz...

mehmettuna68' Alıntı:
yes_im' Alıntı:

eğer temmuz başında olursa gitmeyeceğiz ortasını bulursa gidip geri döneceğiz. Aman tayin çıksın da gelip gitmeye razıyım
Geçen yıl tatile denk geldiği için başvuru işlemleri uzaktan yapıldı, onu yine ayarlarlar inşallah.

31 aralık baz aındığı iiçin bu sene eşim de il dışı isteyebilecek. 80 puanı var tef. ankara düşünüyoruz ama gelir mi acaba? :cry:

flyman' Alıntı:
31 aralık baz aındığı iiçin bu sene eşim de il dışı isteyebilecek. 80 puanı var tef. ankara düşünüyoruz ama gelir mi acaba? :cry:
3 yıllık öğretmenin 80 puanı nasıl oluyo ki nerde çalışıyo

Yibo da filan görev yapılıyosa da çok güzel puanlar alınıyo hocam :) Biz yılda 26 puan alıyoduk, biz karamana bağlı bi yibodaydık, doğudakiler çok daha fazla alıyodur

ne zaman başlayacak yaaa artık zorunlu doğu il dışı atmaları beklemekten sıkıldım iyice artık

yes_im' Alıntı:
111 puan trabzon... (beklerken puan artıyor :))

aynen

ilk başta eylül 15 i hesaplıyorduk sonra okulların puanları değişti dediler. eylül 15 yeni puanları hesapladık derken aralık 31 baz alıncak dediler :)

başlasa da artık, değişen yerimiz olsa.

Ne zaman başlayacağı hakkında kesin bilgisi olan var mı aacaba?
Şu anda 125 puanım var. 31 Aralık tarihi,ndeki puanlar mı baz alınacak atanırken.
İzmir'i düşünüyorum ama bakalım inşallah herkes istediği yerlere gidebilir.

bugün 31 aralık için sadece süre mi yoksa puanda baz alınacak mı muhabbeti oldu.arkadaşlar puanda alınır dedi.bana kalırsa sadece süre alınır.bu arada bu hafta çinde kılavuzun yayınlanması lazım.hani 21 inden sonra başlayacaktı ya atamalar...

hizmet süresi olarak 31 aralık, hizmet puanı olarak başvuru tarihi baz alınacağı yüksek ihtimal

wes' Alıntı:
Ne zaman başlayacağı hakkında kesin bilgisi olan var mı aacaba?
Şu anda 125 puanım var. 31 Aralık tarihi,ndeki puanlar mı baz alınacak atanırken.
İzmir'i düşünüyorum ama bakalım inşallah herkes istediği yerlere gidebilir.

arkadaşlar ayıptır sorması bilişim gibi geçmişi eski olmayan bi branşdan bu puanları nasıl topladınız:)) ben 4 yıldır doğudayım puanım 80:)

puanları da o tarih itibariyle işleme alırlar gibime geliyor. benim de şuan 117 (izmir olursa :))

ne olmuş ki puanlara. meslekte 7-10 yıllık bir dolu arkadaş var. 100-130 lar artık normal puan bence. 150 dediğin ne ki, 6-7 seneye bakar

Geri