2014 Cumhurbaşkanblığı seçimleri

Kodla Büyü
Seçimlerden önce 14 partinin ortak adayı deniliyordu şimdi sadece 2 partinin ortak adayı diyorlar.Bunlar ezikliği kendileri seçiyor biz ne yapalım...

Bu arada başbakana ve ve yeni Cumhurbaşkanına iftira ve beraberinde hakaret eden şahıs ve onu alıntılayanları savcılığa bildirmeyi bir vatandaşlık görevi olarak kabul ediyorum...

teksen' Alıntı:
yok, "2 kişiden 1'inin oyunu aldı",
yok, "milletin yarısının oyunu aldı" ifadeleri geçerliliğini kaybediyor. bu laflar, birer saptırma, çarpıtma, manipülasyon halini alıyor. hesap ortada %37.
cb. seçildiği veriler bunlar. verileri çarpıtmamak lazım.

hı hı evet !

Hocam sen kendini bu şekilde bahçeli vari hesaplamalarla tatmin etmeye devam et.... :puhaha:
:arrow: Sonuçta herkes özgür (özgür iradesini kullanarak sandığa gitmeyerek çıkacak sonuca razıyım diyenler gibi :!: )...

Hazimsizliga gerek yok adam secime katilip adam gibi oyunu veren her iki kisiden birinin oyundan fazlasini aldi.

Partizan değilim, olmadım, olmayacağım inş. Ama arkadaşlardan ricam şu anlayamadığım noktaya ışık tutmaları: Birileri zamanında %18-20 lerle iktidar partisi ünvanını elde edip, bu ülkede milyonlara haksızlık yaparken neden demokratik olarak halkın iradesi deniliyorduda şimdi neden oy verenler salak, aptal, geri zekalı v.s. durumuna geitirliyor? Yok efendim %bilmem kaçlara düşer oy vermeyen şu kadar v.s. deniliyor? Şahsım olarak demokrasinin kendisine şüpheli yaklaşanlardanım. Söz gelimi 10 kişi seçime gidiyor, 9 u A şahsı seçti, 1 yse B şahsı... Ya gerçekten uygun kişi B şahsıysa? Ama bu durum hiç kimseye ne o 9 kişiyi salak aptal v.s. şeklinde nitelemeye nede sürekli aldığı oyu düşük gösterme çabasını haklı kılar... Saygılarımla...

Bos hesaplamalarla bos veriler uretmeye ugrasacaginiza sirf tepki icin oy kullanmayanlarla, tatil keyfini bozmayip el ense guneslenenlerle ugrasin. Adam acik ara aldi oyunu cikti. Zaten boyle muhalefet oldukca siz daha cok hesap kitap yaparsiniz.. hatta bahceliye sorun o yapsin: 2014 un 20sini attiniz ne yapar? 14... 14 ne yapar? 14 parti yapar ve rte cumhurbaskani :D

katılım oranı Allah'tan 70 lerdeydi yoksa 52 filan değil 60 olurdu.

Erdoğanın karşısına kum torbasını koydular başka ne sonuç çıkabilirdi ki...

Bugün yarın hepimiz öleceğiz. verdiğiniz oyun vebali olmayacağını mı düşünüyorsunuz. orta doğuda ölen Müslümanların ona sebep olanların ona destek olanların vebali olmayacak mı zannediyorsunuz. bakalım toprağın altındaki sandıktan nasıl çıkacaksınız

toker42' Alıntı:
Bugün yarın hepimiz öleceğiz. verdiğiniz oyun vebali olmayacağını mı düşünüyorsunuz. orta doğuda ölen Müslümanların ona sebep olanların ona destek olanların vebali olmayacak mı zannediyorsunuz. bakalım toprağın altındaki sandıktan nasıl çıkacaksınız
:+1:

Biz de aynen böyle düşünüp oy verdik zaten. Türkiye'yi Cnn'e Reuters'a İsrail'e şikayet edenlere vermedik.

55 milyon 893 bin 381 seçmenin, 20 milyon 780 bininin oyunu alabildi. oranı %37. açıklanan %52
30 Mart Yerel Seçimi: 20 milyon 520 bin seçmenin oyunu alabilmişti. AKP oranı %43,5 idi.

"Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler.
Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir. "

Platon

Eğitimililerin oyu 2 sayılsın bizimki yarım :p

düzeltme : O kadar eğitimsizim ki Eğitimli yazamamışım.

Fetoşcular ve arkasındaki çatı şakşakçıları bence artık sussun hatta tövbe etsin,siz bu adamı bu şekilde yıkamazsınız Allah'ın izni ile..
Millet arkasında bu adamın,kemikleşmiş 21 milyona yakın oyu var..Son yerel seçime göre aynı oyu almış,yani fire yok..
Siz kendi mallarınıza bakın,gelmeyen onlar,oy atmayan onlar,demokratız diye geçinip oy atmayan onlar,müslümanız diye geçinip İsrail ile ortak olan onlar,vatan millet sakarya deyip oy atmayan onlar..
Kısacası sizi ancak soda keser ve bir dozda Laroxyl içersiniz,başkası kurtarmaz..Sodaya limon sıkarsanız çok daha iyi olur..

idril42' Alıntı:
Fetoşcular ve arkasındaki çatı şakşakçıları bence artık sussun hatta tövbe etsin,siz bu adamı bu şekilde yıkamazsınız Allah'ın izni ile..
Millet arkasında bu adamın,kemikleşmiş 21 milyona yakın oyu var..Son yerel seçime göre aynı oyu almış,yani fire yok..
Siz kendi mallarınıza bakın,gelmeyen onlar,oy atmayan onlar,demokratız diye geçinip oy atmayan onlar,müslümanız diye geçinip İsrail ile ortak olan onlar,vatan millet sakarya deyip oy atmayan onlar..
Kısacası sizi ancak soda keser ve bir dozda Laroxyl içersiniz,başkası kurtarmaz..Sodaya limon sıkarsanız çok daha iyi olur..
Bir yıl önce türkçe olimpiyatlarında o balkondakilarin konuşma yapmak için nasıl sıraya girdiklerini unutyorsunuz. İsrail ile anlaşmalr yapan onlardan ödül alan kim? Türk ismi sodadan kalktığından beridir içmiyorum. Demirelde çok defa sandıktan çiktı şimdi yüzüne bakan yok.

teksen' Alıntı:
33778611286.jpg

http://www.bobiler.org/_egemen_bagis_stayla_m292664n
guncel-haberler-f6/chp-ye-oy-vereceklerden-obur-dunyada-hakkim-var-t127128-75.html

Siyaset yerine bölümümüzü konuşsak belki de neler neler ortaya çıkaracağız.
Demek istemiyorum klişe laf olacak ama,
bence bölümümüz hakkında konuşalım :+1:

Tayyip e oy vermedim ama bu hesap kitap işlerini yaparak ne kazanıyorsunuz anlamadım. Zaten en fazla %90 ı gelirdi seçmenin. Bu haliyle bile 260 bin oy artırmış RTE o kadar fireye rağmen. Bence bunu sorgulasın muhalefet.

teksen' Alıntı:
Kullanılan oy: 40.266.077
Geçerli oy: 39.532.514
Katılım oranı: 72,98
Toplam seçmen: 55.701.719

katılmayan: 15.435.642
RTE'nin oranı:51,96

39.532.514*51,96%=20.541.594 oy

55.701.719 toplam seçmenin, 20.541.594'ünün oyunu almış,
bu da yaklaşık %37 eder.

sizin hesabınıza göre o zaman Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oy oranı yaklaşık %26 oluyor

seffff' Alıntı:
teksen' Alıntı:
Kullanılan oy: 40.266.077
Geçerli oy: 39.532.514
Katılım oranı: 72,98
Toplam seçmen: 55.701.719

katılmayan: 15.435.642
RTE'nin oranı:51,96

39.532.514*51,96%=20.541.594 oy

55.701.719 toplam seçmenin, 20.541.594'ünün oyunu almış,
bu da yaklaşık %37 eder.

sizin hesabınıza göre o zaman Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oy oranı yaklaşık %26 oluyor
Olurmu oyle sey onun oyu %38 ya. Ysk ya itiraz edecekler sonuclar yanlis diye Basbakanim oyu 36 İnsanoglu nun oyu 38 Cumhurbaskani o olsun diye.

teksen' Alıntı:
55 milyon 893 bin 381 seçmenin, 20 milyon 780 bininin oyunu alabildi. oranı %37. açıklanan %52
30 Mart Yerel Seçimi: 20 milyon 520 bin seçmenin oyunu alabilmişti. AKP oranı %43,5 idi.

"Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler.
Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir. "

Platon
Neydi şimdi bu demokrasi dersi mi? "Yetişkin ve iyi eğiitm görmüş"'ten kasıt nedir? Böyle bir tartışmaya girilebilmesi için mutlak iyilikten ve olgunluktan bahsetmek gerekir. Mutlak iyilik ve olgunluğun kaynağını ise şapkanızı önünüze koyarak düşünmeye davet edecektim ama bence sen sadece % lik oy hesap kitabına devam et dostum... Çünkü, ufacık oy hesaplarıyla uğraşırken, oraya girersek çıkamayız...

Savunan Adam' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Değişen tek şey hırsız başbakandı şimdi hırsız cumhurbaşkanı :)

Ne hırsızlığını biliyorsunuz? Söyleyin de bilelim. Medyanın sizi aldatmana izin vermeyin. Ya da tabuları ideolojik fikir ve düşüncelerle kimseyi körü körüne karalamayın.

Ben ideolojiye körü körüne bağlamıyorum ben 8 ay öncesine kadar Ak partiliydim beni de bilen bilir. Ben hırsızlık ve rüşveti görünce kör olmadığım için Erdoğan'dan soğudum oyumu artık vermiyorum. Ama kör olan sizlersiniz, sürekli atv ve sabah takip edip gerçeği göremiyorsunuz. Erdoğanın seçim kazanmasının çok sebebi var burada saymamıza gerek yok, doğruları ve yanlışlarıda var ancak şunu biraz irdelemenizi tavsiye ediyorum; pareleli mareleli boşverin, o ses kayıtlarını bir dinleyin adamın ne pislikler içinde olduğunu farkedin, montaj demeyin cahillik edersiniz, montaj cahilleri kandırma taktiği idi, montaj yapmak öyle kolay mı? Eğer kolaysa Bahçeli'nin ağzından Apoyu övecek ve kılıçdaroğlu'nun ağzından Atarürke hakaret eden bir montaj yapsınlarda görelim. Montaj yapılır ama kabak gibi belli olur, adamın saatlerce ses kaydı var içi dışı rüşvet dolu, para dolu. Lütfen bunu görün, rüşvet alsada oyumu veririm dersen o ayruı bir konu.

Yanlışa prim vermekte dini yönden suçtur, bakara suresi ile dalga geçenleri savunmanın dinen vecibesi nedir sen düşün. Bakara ile dalga geçen bakanın konuştuğu metehan demir özür diledi adamlar hala tübitak raporu var diyor, tübitak montaj değil dese Erdoğan tübitak çalışanlarını da darbeyle suçlardı erkekse montaj desin tübitak.

hakanotuken' Alıntı:
Savunan Adam' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

Ne hırsızlığını biliyorsunuz? Söyleyin de bilelim. Medyanın sizi aldatmana izin vermeyin. Ya da tabuları ideolojik fikir ve düşüncelerle kimseyi körü körüne karalamayın.

Ben ideolojiye körü körüne bağlamıyorum ben 8 ay öncesine kadar Ak partiliydim beni de bilen bilir. Ben hırsızlık ve rüşveti görünce kör olmadığım için Erdoğan'dan soğudum oyumu artık vermiyorum. Ama kör olan sizlersiniz, sürekli atv ve sabah takip edip gerçeği göremiyorsunuz. Erdoğanın seçim kazanmasının çok sebebi var burada saymamıza gerek yok, doğruları ve yanlışlarıda var ancak şunu biraz irdelemenizi tavsiye ediyorum; pareleli mareleli boşverin, o ses kayıtlarını bir dinleyin adamın ne pislikler içinde olduğunu farkedin, montaj demeyin cahillik edersiniz, montaj cahilleri kandırma taktiği idi, montaj yapmak öyle kolay mı? Eğer kolaysa Bahçeli'nin ağzından Apoyu övecek ve kılıçdaroğlu'nun ağzından Atarürke hakaret eden bir montaj yapsınlarda görelim. Montaj yapılır ama kabak gibi belli olur, adamın saatlerce ses kaydı var içi dışı rüşvet dolu, para dolu. Lütfen bunu görün, rüşvet alsada oyumu veririm dersen o ayruı bir konu.

Yanlışa prim vermekte dini yönden suçtur, bakara suresi ile dalga geçenleri savunmanın dinen vecibesi nedir sen düşün. Bakara ile dalga geçen bakanın konuştuğu metehan demir özür diledi adamlar hala tübitak raporu var diyor, tübitak montaj değil dese Erdoğan tübitak çalışanlarını da darbeyle suçlardı erkekse montaj desin tübitak.
Paraleli boşver dediniz iş bitti.Şantaj,rüşvet, kaset,darbe,iftira,yalan bunları boşver.Bunları görmediniz ama başbakanın tırla parası olduğuna inandınız.Montaj olamaz dediniz.Montaj teknolojisi ile adam ölüyü diriltiyor daha varmı ötesi.Vatana ihanet eden kendi istihbaratına silah çevirenler normalleşti.başbakanı dinlemek normalleşti.ve bunları dış ülkelere satanlar nomalleşti.Ayrıca ak partide bir ideoloji yoktur.
Ayrıca başbakan dikdatörmüş komikliği kaç öğretmen okulun içinde bağırarak başbakana küfretti ama bu arkadaşlar halen görevde ve halen daha küfre devam ediyorlar.
Allah başbakana sabır versin...

hakanotuken' Alıntı:
Savunan Adam' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

tartışmaya burada dahil olup hemen çıkacağım

erdoğanın sürekli oyunun artmasının,ses kayıtlarına rağmen bunun devam etmesinin nedenleri ortada

önceki Türkiye

"dönüp dolaşığ aynı şeyleri söylüyorsunuz" demeyin

bir çok "halk" sorununu çözüldü

arada sırada önceki türkiye videolarını izleyin

başörtüsü yüzünden üniversite kapısından,münazaradan,ödül töreninden atılanları, yemin törenlerine alınmayanlaı hatılayın

şimdi o küstahlıkları yapanlar doğru değildi diyor ama imkan!!!!!!ları olsa yine aynı şeyler olur korkusu var (ki olur)

krizleri düşünün. ecevit zamanını nasıl hatırlarsınız? diye sorsalar ne dersiniz?

bende bir çok yönden erdoğana kızıyorum

ses kayıtlarının açıklaması mantıklı ve inandırıcı değil,öğretmen hakları hiç yetrli olmadı,çok fazla yandaşçılık var vs vs

ama ülkemin eski haline dönmesini istemiyorum

ha diyeceksiniz ki hırsıza bile bile oy veriyorsunuz

önceki veya sonra görev alacaklar sadece maaşlarıylamı geçindi

türkiye soyuldu yıllarca

son sözüm adam gibi biri çıksında oy verelim biz de

tek adam var ona veriyoruz

Diğer siyasiler sadece erdoğanın üzerine odaklanmış vaziyette.
Bunu yapana kadar proje ürette görelim.
Başbakan 2023 hedefi ortaya koydu sen ne yaptın.Ülke elden gidiyor edebiyatı..

Kara Kule 61' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Savunan Adam' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

Paraleli boşver dediniz iş bitti.Şantaj,rüşvet, kaset,darbe,iftira,yalan bunları boşver.Bunları görmediniz ama başbakanın tırla parası olduğuna inandınız.Montaj olamaz dediniz.Montaj teknolojisi ile adam ölüyü diriltiyor daha varmı ötesi.Vatana ihanet eden kendi istihbaratına silah çevirenler normalleşti.başbakanı dinlemek normalleşti.ve bunları dış ülkelere satanlar nomalleşti.Ayrıca ak partide bir ideoloji yoktur.
Ayrıca başbakan dikdatörmüş komikliği kaç öğretmen okulun içinde bağırarak başbakana küfretti ama bu arkadaşlar halen görevde ve halen daha küfre devam ediyorlar.
Allah başbakana sabır versin...

Görevde olacaklar tabi ne demek yani başbakanı eleştiren görevden mi atılacak.

Gelelim konuya pareleli boşver dediğim için cemaati mi savundum sanıyorsun, konuyu yine cemaate getirdin, bırak şu cemaati, tamam onlar yanlış yaptı ama ben yolsuzlukları tartışıyorum, montajla adam dirilirmiş cehalete bak, hadi bir tane montaj yapında görelim nasılmış?? Kör olmuşsunuz kör, erdoğan elinize bir parelel oyuncağı attı çevirip çevirip dönüyorsunuz ama gerçeği göremiyorsunuz. Bu kadar zenginlik neyin nesi, o kasetleri bir dinleyin ne olur? Ya gerçekse diye bir düşünün.

serkanholep' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Savunan Adam' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

tartışmaya burada dahil olup hemen çıkacağım

erdoğanın sürekli oyunun artmasının,ses kayıtlarına rağmen bunun devam etmesinin nedenleri ortada

önceki Türkiye

"dönüp dolaşığ aynı şeyleri söylüyorsunuz" demeyin

bir çok "halk" sorununu çözüldü

arada sırada önceki türkiye videolarını izleyin

başörtüsü yüzünden üniversite kapısından,münazaradan,ödül töreninden atılanları, yemin törenlerine alınmayanlaı hatılayın

şimdi o küstahlıkları yapanlar doğru değildi diyor ama imkan!!!!!!ları olsa yine aynı şeyler olur korkusu var (ki olur)

krizleri düşünün. ecevit zamanını nasıl hatırlarsınız? diye sorsalar ne dersiniz?

bende bir çok yönden erdoğana kızıyorum

ses kayıtlarının açıklaması mantıklı ve inandırıcı değil,öğretmen hakları hiç yetrli olmadı,çok fazla yandaşçılık var vs vs

ama ülkemin eski haline dönmesini istemiyorum

ha diyeceksiniz ki hırsıza bile bile oy veriyorsunuz

önceki veya sonra görev alacaklar sadece maaşlarıylamı geçindi

türkiye soyuldu yıllarca

son sözüm adam gibi biri çıksında oy verelim biz de

tek adam var ona veriyoruz

Helal olsun kardeş işte budur yaa. Bende senin gibi düşünüyorum sadece ona oy vermiyorum. Bende başörtüsü dahil tüm konularda 8 ay öncesine kadar takdir ettim, elbette eleştirdiğim konular oldu, eğitim politikaları rezaletti dedim yinede oyumu verdim. Ancak hırsızlık ve rüşveti ona hiç yakıştıramadım, tama m herkes çaldı ve çalacak ama müslümanım deyip çalan adam 2 katı yanlış yapar. Sen haklısın kardeş, öteki Türkiye'yi göz önüne alırsak Erdoğan mükemmel ama keşke bu yolsuzluklar olmasaydı da içimden gele gele destekleseydim.

Son sözüm yolsuzluk yok diyen arkadaşlara, bakın bu arkadaş ne güzel noktadan yaklaşmış, böyle diyene can kurban.

bırakın bu işleri siz kendi savunduğunuz insanları aklamaya çalışırken iktidarıyla muhalefetiyle millet malı götürüyor. kazanan sadece onlar oluyor sizede %3 lük zam itibarsız bir meslek hayırlı olsun ne diyelim

Geri