2023 maaş zam beklentisi

Kodla Büyü
Arkadaşlar 16 aralıktan beri mebbiste 2/2 yim. Maaş bordrosunda 3/2 yazıyor ve ona göre yatmış. Arada 900 TL fark var az değil. İlçeye mi bildirmeliyim bu durumu sizde de böyle mi?
Bende 4/2 yim,uzmanlık yok ama yine de ekgöstergemi yanlış yapmayı becerebilmişler.1100 görünüyor bordroda,o da yaklaşık 400 liralık fark oluşturuyor.ilçeye söyledik gelecek ay düzeltiriz dediler.bi yaptıkları gösterge-derece onu da eline yüzüne bulaştırıyorlar

Bende 4/2 yim,uzmanlık yok ama yine de ekgöstergemi yanlış yapmayı becerebilmişler.1100 görünüyor bordroda,o da yaklaşık 400 liralık fark oluşturuyor.ilçeye söyledik gelecek ay düzeltiriz dediler.bi yaptıkları gösterge-derece onu da eline yüzüne bulaştırıyorlar
Düzeltiriz derken eksik yatanı verecekler miymiş :)

bende şimdi baktım bordroya 3/3 idim. Uzmanlıkla 2/3 ü olmam gerekirdi. Bordroda 3/3 olarak görünüyor hala. Doğru mu? Yanlışsa uzmanlık tazminatı da eksik yattı muhtemelen. Özkansofta göre 600 lira civarı fark var.

Ocak ayının başında maaş güncellemeleri yapıldı. Allah a şükür bir sorun gözükmüyor bodroda. Derece de doğru, gösyerge de.( 1/1 - 3600) Sadece yeni göstergelerin mebbis e işlenmesi kalmış. Onu da yaparlar yakında. Derece ve göstergede sıkıntı olanların sorun yerel ise muhtemelen maaş güncelleme işlemleri yetişmemiş olabilir. Sorun eğer kişisel ise yanlışlıkla atlanmış gözden kaçmış olabilir.

Ocak ayının başında maaş güncellemeleri yapıldı. Allah a şükür bir sorun gözükmüyor bodroda. Derece de doğru, gösyerge de.( 1/1 - 3600) Sadece yeni göstergelerin mebbis e işlenmesi kalmış. Onu da yaparlar yakında. Derece ve göstergede sıkıntı olanların sorun yerel ise muhtemelen maaş güncelleme işlemleri yetişmemiş olabilir. Sorun eğer kişisel ise yanlışlıkla atlanmış gözden kaçmış olabilir.
Hocam bende mebbise derece işlenmiş. Maaşta eklenmemiş. Şimdi sordum yetişmemiş maaşa bütün okulun dereceleri.

Aralık ayında alınan ekdersler neden Ocak ayında e bodroda gözüküyor ki anlamsız şekilde? 🤔 sanki ocakta ödemiş gibi ? hem kasım hem aralık ekderslerinin toplamı gözüküyor birde. @isikayhan hocam çözersen sen çözersin bunu?

İlginç. İlk defa böyle bir durumu duyuyorum
Benim sadece Aralık ayına ait ek ders ücretim bordroda görünüyor

Edit: Başka yerlerde de olmuş bu durum

Son düzenleme:
Derecesi bordroya yansımayalar maalesef ilçe mem’de maaşı yapan kişiler işini yapmamış maalesef
Yıl içinde daha sonra tarihi doğru işlenerek terfiler KBS’ye işlenirse fark bordrosu otomatik olarak oluşur
Benim başıma gelse hemen dilekçe yazardım. İlçedekiler işlerini zamanında yapmayı öğrensinler

• Beğen
Tepkiler: zzh
Bordroda Aralık ekdersi bende de görünüyor. İlginç. Bir de Derece/Kademe 2/3 Ek gösterge 3000 görünüyor. 1 olunca mı 3600 oluyordu bu?

bir yalnışlık yok 6666,40 oyleki (4450,49+2214,91) bu teknik ogretmen Olmayan en az 2derecedeki bilgisayar ogretmeninin OZEL hizmet tazminat tutarı aslında hesap basit
ozel hizmet tazminatı Teknik Ogretmen 1/4 derece için;
120,56(1/4derece için katsayı)+60(uzmanlık)+15(teknik ogretmen)=195,56
en dusuk memur maas katsayısıX195,56X9500=OZEL HIZMET TAZMINATI

OZEL HIZMET TAZMINATI=9500X0,388581X195,56=7.219,14ocak 2023(1/4 teknik ogretmen)
Bu hesaplamalara itirazım yok ancak, en yüksek devlet memur maaş hesabı (8000+1500)'den (8600+1500)'e çıktı 1. dereceden memurlar için.
Ben dahil tüm 1. derecede mamurlar 9500 değil 10100'den hesaplanmış olması lazım değil mi. sanırım 9500'den vazgeçemiyorlar :)
Bu konu hakkında bilginiz var mı? Ek Bordroda mı yapacaklar.. veya da sizin hala benim gibi Mebbiste=3000 15 Ocak Bordroda 3600'mü görünüyor.

Bu hesaplamalara itirazım yok ancak, en yüksek devlet memur maaş hesabı (8000+1500)'den (8600+1500)'e çıktı 1. dereceden memurlar için.
Ben dahil tüm 1. derecede mamurlar 9500 değil 10100'den hesaplanmış olması lazım değil mi. sanırım 9500'den vazgeçemiyorlar :)
Bu konu hakkında bilginiz var mı? Ek Bordroda mı yapacaklar.. veya da sizin hala benim gibi Mebbiste=3000 15 Ocak Bordroda 3600'mü görünüyor.

En yüksek devlet memur aylığı hesabı değişti mi?​

Diğer taraftan en çok sorulan soruların başında en yüksek Devlet memuru aylığının değiştiği hususudur.

En yüksek Devlet memuru aylığı Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanının gösterge ve ek gösterge toplamı üzerinden hesaplanmaktadır.

7417 sayılı Kanunda Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı kadrosunda bulunanların ek göstergesinin 400 puan ilave edilmek suretiyle uygulanacağı belirtilmiştir. Ancak bu ilave puanının en yüksek devlet memuru aylığı hesaplamasında dikkate alınmayacağı şu şekilde hüme bağlanmıştır:

"MADDE 22- 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin;

a) Ek 34 üncü maddesinin ... birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiş,

“Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı kadrosunda bulunanların ek göstergesi 400 puan ilave edilmek suretiyle uygulanır. Bu ilave puan en yüksek Devlet memuru aylığı veya diğer herhangi bir mali ve sosyal hakkın hesabında dikkate alınmaz. Diğer kanunların bu fıkraya aykırı hükümleri uygulanmaz.”

- 2023 yılı en yüksek devlet memuru aylığı hesabı​

22. madde hükmüne göre, 400 puanlık ilave artış en yüksek Devlet memuru aylığı hesaplamasında dikkate alınmayacaktır. Dolaysıyla en yüksek Devlet memuru aylığı hesaplaması eskiden olduğu gibi (1500+8000)*Maaş katsayısı üzerinden hesaplanmaya devam edilecektir.

Bordroda Aralık ekdersi bende de görünüyor. İlginç. Bir de Derece/Kademe 2/3 Ek gösterge 3000 görünüyor. 1 olunca mı 3600 oluyordu bu?
1. Derece olunca 3600 oluyor. Ancak 1. Derece de emekli kesintisi arttığı için maaş azalıyor. Ozkansoft 3600 u dikkate almadığı için ele geçen Maaşa göre 1. Dereceyi yanlış gösteriyor.

Tüm hesaplar birbirine girdi ben sanmıyorum ki hakkımızı tam alalım. Kesin kaybımız olacak.

1. Derece olunca 3600 oluyor. Ancak 1. Derece de emekli kesintisi arttığı için maaş azalıyor. Ozkansoft 3600 u dikkate almadığı için ele geçen Maaşa göre 1. Dereceyi yanlış gösteriyor.
Ordada 2007 4b sözleşmeli başlayıp 2011'de kadroya geçtiğim için yeni kanuna giriyorum ben. Sanırım bizde hesabı farklı olacak.

2/1 i olan arkadaşımla 1/1 i olan ben aramizda yaklaşık 500 TL fark var . Ben ondan daha kıdemli olduğum halde benden fazla alıyor. Elbet bir açıklaması vardır ama çok saçma geldi bana .

2/1 i olan arkadaşımla 1/1 i olan ben aramizda yaklaşık 500 TL fark var . Ben ondan daha kıdemli olduğum halde benden fazla alıyor. Elbet bir açıklaması vardır ama çok saçma geldi bana .

Siz Ekim 2008 öncesi başlamış olmalısınız, arkadaşınız ise sonrasında
Öyle ise 3600 ek gösterge yüzünden olmuştur

Bu dur hep böyle mi olacak hocam bilginiz var mı ? Ben daha düşük maaş mi alacağım 2008 sonrası atananlara göre .

Şu ana kadar Ekim 2008 öncesi başlayanlar daha yüksek alıyordu
Ek gösterge artışı ile tersine döndü
Emeklilikte Ekim 2008 öncesi başlayanların maaşı daha yüksek olacak çünkü hizmet yılı, derecesine ve ek göstergesine göre hesaplanacak. Fakat Ekim 2008 sonrası başlayanların emekli maaşı kazançlarına göre hesaplanacak

Şu ana kadar Ekim 2008 öncesi başlayanlar daha yüksek alıyordu
Ek gösterge artışı ile tersine döndü
Emeklilikte Ekim 2008 öncesi başlayanların maaşı daha yüksek olacak çünkü hizmet yılı, derecesine ve ek göstergesine göre hesaplanacak. Fakat Ekim 2008 sonrası başlayanların emekli maaşı kazançlarına göre hesaplanacak
2008 sonrası işe başlayanlar henüz emekli olmadı. Emekli olunca maaşlarının ne kadar düşük olacaklarını görecekler. O zaman tekrardan homurdanmalar başlayacak, düzenleme yapılacak ve 2008 öncesi atamalarla aynı olacak. 2008 öncesi atananlardan onlarca yıl kesintiler boşa gitmiş olacak...

Yukarıdaki yazının gerçeklikle alakası yoktur, tamamen hayal ürünüdür:)

2008 sonrası işe başlayanlar henüz emekli olmadı. Emekli olunca maaşlarının ne kadar düşük olacaklarını görecekler. O zaman tekrardan homurdanmalar başlayacak, düzenleme yapılacak ve 2008 öncesi atamalarla aynı olacak. 2008 öncesi atananlardan onlarca yıl kesintiler boşa gitmiş olacak...

Yukarıdaki yazının gerçeklikle alakası yoktur, tamamen hayal ürünüdür:)
Hocam, aynen dediğin gibi olacak. Emekliliğime 17 yıl var. 3600 ek gösterge yüzünden yıllarca fazladan kesinti olacak. Ve bir işe yaramayacak. Nasip sizlik diye buna denir işte....

Hayatımda gördüğüm en saçma şey kıdemli oldukça düşen maaş. Bu hesabı yapanın acaba matematik bilgisi tecrübeye dair görüşü nedir hakikaten merak ediyorum. Bir ayağım çukurdayken ki o yaşımı görür müyüm)65 ten sonra 500 TL fazla alsam neye yarayacak.

Hayatımda gördüğüm en saçma şey kıdemli oldukça düşen maaş. Bu hesabı yapanın acaba matematik bilgisi tecrübeye dair görüşü nedir hakikaten merak ediyorum. Bir ayağım çukurdayken ki o yaşımı görür müyüm)65 ten sonra 500 TL fazla alsam neye yarayacak.
O yaşta hastane masraflarına lazım olur hocam anca :)

Geri