21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: 21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

mfk' Alıntı:
Bu başlığı tekrar formatörlük mü öğretmenlik mi tartışmasına sürüklemeyin. Bir faydası olmuyor.

Haklısın hocam önemli olan branşdaşlarımızın geleceklerini düşünen insanlardan oluşmaması. Ayan beyan ortada dün acı bir olayla tam olarak anlamış olduk. Dün umutlarımızın tükendiği gündür arkadaşlar. Artık bizi düşünmeyen MEB in bize verdiği herşeye razı olacağız.

Kimse bizden eğitim yazılımı beklemiyor. Zaten MEb Vitamin var düşüncesindeler. En fazla bize eğitim yazılımı denirse ona muhtemelen ders öğretmenleri derslerinde anlatacakları slaytı hazırlattırır.Bu da bilmiyorum kimi tatmin eder. Ki ben eğer öğretmen olarak meb e atandıysam demekki öğretmenliği tercih etmişi. Eğer onu yapmak isteseydim giderdim bir özel okula ve yapardım ki yapıyordum da zaten. Ama benim istediğim öğretmen olmaktı. O yüzden burdayım ve bu şekilde atananlarda öğretmen olacaklarını düşünerek atandılar zaten. Siz mebi eğitim teknoloğu olucam diyemi tercih ettiniz. Hayır.

Bence artık bunları tartışmak gayet yersiz. Bizim kadar dağınık birbirinden kopuk bir zümre yoktur heralde. Açıkcası okulumdaki diğer branş öğretmenlerim bile sizden daha çok endişeleniyorlar durumumuz için ve isyan ediyorlar. Ama malesef yakınmaktan, serzenişte bulunmaktan birbirimize sataşmaktan başka birşey yapmıyoruz. Bu hayatımda katıldığım ilk eylem oldu ve arkadaşlarımın söylediği gibi ortam çok güzeldi. Ses getirebilecek, haber olabilecek bir eylemdi fakat duyarsızlığınızdan dolayı haber niteliği bile taşımadı.

Bundan sonraki yol haritası ne olacak?
Bazı arkadaşlarım başka illerde eylem vs demişler ama eğer İstanbulda bu şekilde oluyorsa bu diğer illerde hiç oalmaz. İstanbulda sayımız fazla, her türlü ulaşım imkanı her saatte mümkün. Ama yine de durum bu olduysa Ankarada da olsa aynı şey olurdu. Cemal Hocaya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.O bizim davamızı bizden çok sahiplendi. Bir sendikacı olarak değil bir öğretmen olarak. Ve bizim için birşeyler yapma ihtiyacı duydu ve sorumlu olduğu kişileri karşısına alarak bize destek vermeye çalıştı. Ama bizler kendi davamızı savunamadığımız gibi onu da mahcup ettik ve zor durumda bıraktık. Ve yine de sağolsun bizim için birşeyler yapma çabasında. Bunları yaşayacağını bilseydin bu sorumluluğu alırmıydın diye sorsalar yine alırdım probleminize çözüm bulmak için diyor.
Bence onun çabalarını boşa çıkarmamak ve bize olan desteğini sürdürebilmesi için onun elini güçlendirmemiz lazım üstlerine karşı. Bunun için ben SENDİKAYA TOPLU ÜYELİK diyorum. Bu şekilde ancak sendika bize desteğini devam ettirebilir. Ki MEB müsteşarıyla bir görüşme sağlayabilir bizim için ve bu gruptan 5-6 kişi gider ve orda isteklerimizi dile getirir. Sonra sendikanın görüşleri vs vs diyenler varsa isterlerse istifa etsinler 1 ay sonra. İstifa etmek zor değil. Ama en azından desteğinizi bu şekilde gösterin.

karekedi' Alıntı:
mfk' Alıntı:
Bu başlığı tekrar formatörlük mü öğretmenlik mi tartışmasına sürüklemeyin. Bir faydası olmuyor.

Haklısın hocam önemli olan branşdaşlarımızın geleceklerini düşünen insanlardan oluşmaması. Ayan beyan ortada dün acı bir olayla tam olarak anlamış olduk. Dün umutlarımızın tükendiği gündür arkadaşlar. Artık bizi düşünmeyen MEB in bize verdiği herşeye razı olacağız.

Kimse kusura bakmasın hocam meb in verdiği hiçbirşeye razı olmam şimdi yaşım 26 elimde kasa tornavida görürsün okul aman servis e 100-200 ödemesin format tı yazılım kurulumuydu ufak tefek işleri yapmaya çalışıyorum ama formatör olsam da bi kaç yıl sonra elimi sürmem hiçbir işe düşünün 20 li yaşlarda yeni atama bi öğretmen gelecek ve hocam ne oldu bizim kasa diyecek valla ağzımı bile bozarım kimse kusura bakmasın o zaman müdürüme bile dedim ben anlamam hocam donanım işinden ne yapabilecek ki zorla mı yaptıracak bilmiyorum derim geçerim ben mi düşünecem meb düşünsün o zaman bana ödeyeceği boşa maaaşı

ARKADAŞLAR EYLEM NASIL GEÇTİ ANLATACAK OLAN YOKMU HABERLERİ TAKİP ETTİM AMA HERALDE ÇIKMADI. GELİŞME VARMI BİŞEYLER OLDUMU. BİLGİ VEREN YOKMU

adige_emrah' Alıntı:
ARKADAŞLAR EYLEM NASIL GEÇTİ ANLATACAK OLAN YOKMU HABERLERİ TAKİP ETTİM AMA HERALDE ÇIKMADI. GELİŞME VARMI BİŞEYLER OLDUMU. BİLGİ VEREN YOKMU
Bu başlıktaki son birkaç sayfayı okuyun kafidir.

Açıkcası çok üzüldüm duruma. Ben nedense kalabalık olabileceğini düşünmüş, ummuştum. Böte öğrencilerinden bile gelen olsaydı sayı 50yi çok çok geçebilirdi... İnsanların formatörlük şartlarına eyvallah diyebilmelerini anlayamıyorum. Kendimi okul içerisinde "öğretmen" dışında hiç bir sıfata yakıştıramıyorum. Siz ne derseniz deyin biz eğitim teknoloğu vs. gibi algılanmayacağız bir kaç yıl sonra. Hepimiz öğrenciler nezdinde bilgisayar tamircisi gibi algılanacağız.
Eyleme katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum, organizasyonu yapan Cemal Bey'e de teşekkür ediyorum... Ben buralardan kendimi Cemal Bey'e karşı mahçup hissettim. mfk hocamı anlamak hiç zor değil... Açıkcası sendika üyesi değilim ama bu çaba neticesinde ben de üye olmaya karar verdim. Hangi sendika bu eylemi organize etti?

fatmazehra' Alıntı:
Açıkcası çok üzüldüm duruma. Ben nedense kalabalık olabileceğini düşünmüş, ummuştum. Böte öğrencilerinden bile gelen olsaydı sayı 50yi çok çok geçebilirdi... İnsanların formatörlük şartlarına eyvallah diyebilmelerini anlayamıyorum. Kendimi okul içerisinde "öğretmen" dışında hiç bir sıfata yakıştıramıyorum. Siz ne derseniz deyin biz eğitim teknoloğu vs. gibi algılanmayacağız bir kaç yıl sonra. Hepimiz öğrenciler nezdinde bilgisayar tamircisi gibi algılanacağız.
Eyleme katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum, organizasyonu yapan Cemal Bey'e de teşekkür ediyorum... Ben buralardan kendimi Cemal Bey'e karşı mahçup hissettim. mfk hocamı anlamak hiç zor değil... Açıkcası sendika üyesi değilim ama bu çaba neticesinde ben de üye olmaya karar verdim. Hangi sendika bu eylemi organize etti?
Eğitim-Bir-Sen sayın hocam. Katılan herkes şahit ki bir Allahın kulu gelip yanımıza "Sendikalı mısınız? Gelin sizi sendikalı yapalım" demedi. İlinizde başvurunuzu yaparken Cemal Hocamın eyleminden bahsederseniz sevinirim.

bilgisayar öğretmenlerinin %80 i bilgisayar konusunda hiç bir edit bilmiyoru gerçekte. o yüzden onlar sadece ağlamayı bilir. formatör yaptılar bık bık bık diye.

ben şaşırmadım. edit (çoğunluk için söylüyorum tabi herkesi kapsamıyor) daha önce yazdım. teknik eğitim fakültesinden mezun olmama rağmen gelen üniversite öğrencilerinin ne kadar ilgisiz ve sadece iş garantisi için geldiğini yazmıştım. üzülecek bir şey yok.

alım sayısını taban yaptıkları 2009 yılında da yazmıştım durum kötü diye tek bir kişi ilgilenmemişti. ertesi sene dersler kaldırılınca herkes ağladı. kısaca özetlemek gerekirse burada ve genel olarak bilgisayar öğretmenliğinde herkes kendine müslüman işini bilerek ve severek yapan çok az kişi var. edit.

sonuca gerçekten üzüldüm :( dün bütün gün haber kanallarını gezip durdum bizden birşeyler duyacakmıyız diye.bu eyleme gerçekten çok güveniyordum.bırak bizden bişey duymayı bizden doğru dürüst giden olmamış. katılan arkadaşlardan ve bu işin organizasyonunu yapanlardan Allah razı olsun. ben yinede pes edilmesin diyorum bilinçli olan arkadaşlarıma tabiki. bir kez daha denense :?: yoksa sonumuz hiç iyi görünmüyor :( :( :(

melisude' Alıntı:
sonuca gerçekten üzüldüm :( dün bütün gün haber kanallarını gezip durdum bizden birşeyler duyacakmıyız diye.bu eyleme gerçekten çok güveniyordum.bırak bizden bişey duymayı bizden doğru dürüst giden olmamış. katılan arkadaşlardan ve bu işin organizasyonunu yapanlardan Allah razı olsun. ben yinede pes edilmesin diyorum bilinçli olan arkadaşlarıma tabiki. bir kez daha denense :?: yoksa sonumuz hiç iyi görünmüyor :( :( :(
Cemal Hocamın net bir ifadesi var katılmamak elde değil. "Elimde hiç bir koz kalmadı sizin lehinize kullanabileceğim." Artık kimse bizim için böyle bir girişimde bulunmaz hocam. Bunu beklemek fazlaca iyimserlik olur.

mfk' Alıntı:
melisude' Alıntı:
Cemal Hocamın net bir ifadesi var katılmamak elde değil. "Elimde hiç bir koz kalmadı sizin lehinize kullanabileceğim." Artık kimse bizim için böyle bir girişimde bulunmaz hocam. Bunu beklemek fazlaca iyimserlik olur.

O zaman onun eline koz verelim bize yaptığı ve yapacağı yardımlar için. Herhalde onu bu mahcubiyetten kurtarmak ve elini güçlendirmek için en güzel yol üye olmak. İstemezseniz zaten 1 ay sonra istifa edin. Ne kaybedersiniz...

Ne kadar güzel değil mi? Marmara Üni.den 15 öğrenci gelmiş ve bizi bulamamış! Böyle birşey olabilir mi? Mümkün mü? Saat tam 12.00 de başlamadı eylem. 25 dk. sürdü evet ama biraz geç bile başladı gelen olur mu diye. A kapısının önünde oturduk dakilarca. Her yer polisti hadi bizi göremediniz onları da mı farketmediniz? 3 saat boyunca yerde oturup acaba birileri daha gelir mi bekleyelim diyebileceğimiz bir ortam oluşmadı malesef.

Ya arkadaşlar inanamıyorum. Bu gelen 15 kişi eğer zamanında orda olsaydı ne kadar büyük bir farklılık yaratırdı ve belkide eylemimiz amacına ulaşmış olurdu :( Sırf zamanlama yüzünden bu kadar emeğin boşa gittiğine inanamıyorum inanmak istemiyorum... Yazık gerçekten. Ve zaten öyle çok uzun sürecek bir eylem olarak planlanmadı o yüzden zamanında gelmek önemliydi. Ki gelecek olanlar için beklememize rağmen buluşamamış olmamız çok yazık

ozcanibrahim' Alıntı:
bazı arkadaşlar benim yazdıklarımı eleştirmişler.

size söylüyorum,
sen üniversite eğitimini bilgisayar destekli eğitim, eğitim yazılımı hazırlama, e- öğrenme ortamları hazırlama üzerine almadın mı?
senin okulunda ki öğretmen arkadaşlarının kaç tanesi senden yardım isterken eğitim içeriği yada dersine faydası olabilecek bir e ortam kurmanı istiyor, kaç tanesi bilgisayarı tamir etmeni.

yanlış anlamayın arkadaşlar beni. ben sizlere kızmıyorum. en başta daha öğretmen arkadaşlarımıza kendimizi ifade edemiyoruz. sen okuldaki görev tanımı arkadaşlarına iyi belletmelisin. öğretmenler kurul toplantısında konuşmuştum. laf lafı açarken dedimki arkadaşlar siz bilişim teknolojileri öğretmenini kullanmayı bilmiyosunuz. beni kullanamıyosunuz. tabi sizde tahmin edersiniz ki millette bıyık altından gülmeler felan. ama müdürüm alkışladı beni. daha sonrada detaylı görüştük zaten konuyu. diğer öğretmenler sizi bu konuda kullanmalı arkadaşlar. fakültedeyken hep projeler yaparken grup halinde çalışır sonunda bir ürün elde ederdik her bir derste ve aslında o kadar çok yetimiz varki tek sorun bunları ortaya çıkarabilecek ortamlar oluşturmamamız. sizse elimde tornivadayla geziyorum diyorsunuz. işte arkadaşlar bahsetmek istediğim şey bu. sen elinde tornavidayla gezerken seni herkes tamirci görür. sen eğitim yazılı ile uğraşsan e içerikle uğraşsan ortaya bi ürün koymaya başlasan millet de anlar senin görevini.
idarecilerden bunlara sıra mı kalır dersen HAYIR demeyi bilmelisin, bilmeliyiz. tamam ben de arasıra bozulan bilgisayarlara bakmıyomuyum bakıyorum. benimde okulumda her sınıfta bilgisayar, projeksiyon, internet kurulu. BTS sınıfım var. Ama nolur biz bari araçla uğraşmayalım arkadaşlar. o teknolojik araçlar bizim okulu yönlendirmemiz gerekli olan, bizim okulu taşıyacağımız olan e-eğitim için sadece araçlar.
yok siz hala biz bilgisayar bilimleri öğreteceğiz. yanlış yol bu yol diyorsanız size kesinlikle karşı çıkmam orası ayrı; ama verilen eğitim konusunda da ODTÜ BÖTE bölüm başkanı M. Yaşar ÖZDEN'in bloğundan yazılarını takip edin derim. Fikirlerine sonuna kadar katılıyorum. bilişimin öğrencilere word excelle verilmediği ortada.

Fazla uzattım galiba. ama şunu ekleyim. ben tıp kazanabileceğim puanla bu bölümü bile bile tercih ettim, bir çok böteli de aynıdır. çok zeki insanlarız biz ve takip ettiğim kadarıyla arkadaşlarmızın okullarda maruz kaldığı durumlardan ben de memnun değilim. benim gibi düşünen çok arkadaşımın olduğunu düşünüyorum ve okulları yine bu durumdan kurtaracak olan bizleriz diye düşünüyorum. Saygılarımla...

Sevgili ibrahim arkadaşım şuan seni pembe bir rüya içinde gördüm açıkçası yazdıklarından sonra:) Bu forumdaki birçok arkadaşımız üniversiteden mezun olduğumuzda bizde senin gibi düşünüyorduk. Ünivesite hocalarımız bizi pohpohluyolardı. Siz eğitim teknoloğusunuz, word, excel öğrtilir mi hiç??

Bu rüyalarla başladığım mesleğimde zamanla deneyerek yaşayarak bazı şeyleri öğrendim ben. Hiç formatörlük yapmadım ve öğrencinin neyte ihtiyacı olduğunu 5 yıldır artık iyice biliyorum sen bence genelde formatör olmuşsun kiii bilişim teknolojileri dersinin içeriğinden pek bir bilgin yok. Ya da öğretmen kitabı ve çalışma kitaplarını kullanmıyorusun. Sadece başlıklardan falan ilerliyosun belkide. Bunu söylememin sebebi kitaplarda sadece word ve menüleri öğretilmiyor. Bikere bunlar anlatılırken bile günlük hayattan etkinliklere dayandırılmış. Ayrıca etkinlikleri çoğaltmak senin elinde, sen kendi yaratcılığını koy ortaya öğrencilerin için eğitim yazılımı yapsana!! Başka öğretmneleri boşver madem bizim dersin içerğinden memlun değilsin kendin için eğitim yazılımı hazırla..

İstanbulda göztepede merkezde bir okula tayinim çıktı bu sene . Merkezde diye yazdım bu okulu, meğer öğrenciler fikirtepeden geliyormuş. Bu öğrencilerin %70'i daha fareye dokunmamış. şimdi ben ne anlatayım bu çocuğa??? Paintle başladım konularda olamamasına reğmen. Çünkü fareye hakim değillerdi henüz. tıklamayı bile beceremiyorlar. Bazı öğrencilere çift tıklamayla dosya , klasör açmayı öğretmem bile çok zaman aldı. Bu çocuğa word kulanmadan nasıl yazma konusunda pratik yaptırırım?? En kolay ve kısayolu bu... Sınıfa girmeden atmak tutmak kolay.. ODTÜ'nün bölüm başkanınında bir devlet okulunda derse girdikten sonra bloğunda yazdığı yazıları okumak isterim.

Üniversite hocaları bence herşeyi hafife alıyor malesef, onların şuan bizim okullarda ne öğrettiğimizden, dersin içeriğinden, dersimizin kaldırıldığından vs.. hiiççç haberi yok. Bunu ziyarete gittiğimde gördüm. Ayrıca okula stajer olarak gelen öğrencilerden de çok iyi anlaşılıyor.
Sen dışardan yazılan çizlinleri boşver lütfen. Hepimiz bir geminin içindeyiz ve durumumuz hiç iyiye gitmiyor. Bunca insanın serzenişlerini anlamaya çalış ve sakın bu meslektaşlarnı kendine küstürme o dışardan konuşanların sana hiç faydası yokkk. Sen derssiz, öğrencisiz kaldığında umurlarında olmayacak!!

Eğitim Bir Sen bu meseleyei öyle sahiplendi ki arkadaşlar ayakta alkışlıyorum. Cemal Kapan'a ne kadar teşekkür etsek azdır diyorum. Kendileri tarafından yapılabilecek maddi manevi hiçbir şeyi esirgemediler. Maddi olarak bizim 25 kişilik eylemimiz için bile o kadar paralar harcandı ki. Ama bunları bize hiç yansıtmadılar bile. O toplantı salonlarının kirası, servisin kirası, afişlerin hazırlanması bunlar hep belirli bir maliyet getiren şeyler. Ama bir kere bile maddiyatla ilgili bize birşey yansıtılmadan her türlü ortam sağlandı. Üstelik bir çoğumuz sendika üyesi bile değilken. Manevi desteğe gelince, bu süreçte bizimle olup desteklerini görmeliydiniz. Sizin önemsemediğiniz sorununuzu Cemal Kapan Hocam kendi problemiymiş gibi üstlendi. Elinde megafon bizimle beraber bağırdı. Ben şahsen başka bir sendika da iken bu sendikaya geçtim. Yanlış anlamayın size de geçin ya da geçmeyin demiyorum ama bu kadar emek de karşılıksız kalmamalı diye düşünüyorum. Ama tabiki bu davanın devamı için katılımımız şarttı. Cemal bey de bunu belirtti. Bunun devamı bize bağlıydı. Ama olmadı arkadaşlar...

Söylenecek çok şey var ama kendimi tutuyorum!! Dün eylemdeydim. 7 senelik öğretmenim ve ilk kez bir eyleme katıldım. Aslında çoğunuzun tabiriyle "rahat" olan, çalıştığı okulda hiçbir sıkıntısı olmayan, herkes tarafından sevilip sayılan değer verilen, kendisini tamirci gibi hissetmeyen biriyim ama branşımızın geleceği için bu eyleme katılmak zorunda hissettim kendimi.

11:30 gibi ordaydım. Gelen sayısının azlığını görünce hayal kırıklığına uğradım ama hala vakit var gelecekler dedim içimden umutluydum fakat olmadı 25 kişide kaldı katılım. Şaka gibi, polisler bile bizden fazlaydı, kişi başı 2 çevik kuvvet polisi!! Başka bir sendikaya üyeyim ama Cemal bey çok samimi karşıladı herkesi ve sendikasıyla veya üyelikle ilgili tek bir kelime etmedi. Bizden iyi hazırlanmışlardı otobüs ayarlamışlardı, basın duyurusu hazırdı , afişler bastırılmıştı, basına haber verilmişti. 20 dakika sürdü eylem. Basın duyurusu okundu, aralarda " Tamirci değiliz öğretmeniz" diye slogan attık. Polisler bizim gibi bir eylemci grup görmemişlerdir sanırım. Çoğunluğu bayanlardan oluşan, sessiz sakince yere oturmuş, duyuruyu dinleyen aralarda nazikçe slogan atan, sonrada sakince olaysız dağılan, ellerinde laptoplar ve afişlerle nezih bir grup. Ha 25 kişilik bir grup olduğunu zaten biliyorsunuz! Katılan ve emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.

Neyse geldi geçti demek istemiyorum. Bu eylem sayesinde aslında kimler için uğraşmış emek vermiş olduğumuzu gördüm. Kendi hakkını savunmaktan aciz, korkak bir zümre! Kurunun yanında yaş da yanar demişler bundan sonraki süreci hep beraber yaşayacağız. Benim ve toplantılara, eyleme katılan kişilerin vicdanı rahat biz en azından denedik. Oturduğumuz yerden şikayet edip, sadece mail atıp forumlara yazıp duran insanlar olmadık ve çabaladık.

Artık ben de bu forumda şikayet okumak istemiyorum. Düştüğünüz zor durumları paylaşmanızı istemiyorum. Tutamıyorum kendimi artık ve Ne yaşıyorsanız hakediyorsunuz diyorum nokta :!:

artemisem' Alıntı:
Beni üzen bir konu daha oldu ki biz orada 20-25 kişi haklarımız için çabalarkan birkaç eğitici formatör öğretmen arkadaşımızın polislerin yanında bizi kenardan izlemesi idi..Unutmasınlar ki kadro kayıtlarında "Eğitici Formatör Öğretmen" değil "Bilişim Teknolojileri Öğretmeni" yazıyor hala..Ki bu konuda Cebit'te büyük desteği olan Cemal Taner Hocam'a teşekkürlerimi bir kez daha iletmek isterim..
artemisem hocam teşekkür ederim. Konu hakkında yazmıyacağım çünkü sözün bittiği yerdeyiz.

marbled' Alıntı:
Eğitim Bir Sen bu meseleyei öyle sahiplendi ki arkadaşlar ayakta alkışlıyorum. Cemal Kapan'a ne kadar teşekkür etsek azdır diyorum. Kendileri tarafından yapılabilecek maddi manevi hiçbir şeyi esirgemediler. Maddi olarak bizim 25 kişilik eylemimiz için bile o kadar paralar harcandı ki. Ama bunları bize hiç yansıtmadılar bile. O toplantı salonlarının kirası, servisin kirası, afişlerin hazırlanması bunlar hep belirli bir maliyet getiren şeyler. Ama bir kere bile maddiyatla ilgili bize birşey yansıtılmadan her türlü ortam sağlandı. Üstelik bir çoğumuz sendika üyesi bile değilken. Manevi desteğe gelince, bu süreçte bizimle olup desteklerini görmeliydiniz. Sizin önemsemediğiniz sorununuzu Cemal Kapan Hocam kendi problemiymiş gibi üstlendi. Elinde megafon bizimle beraber bağırdı. Ben şahsen başka bir sendika da iken bu sendikaya geçtim. Yanlış anlamayın size de geçin ya da geçmeyin demiyorum ama bu kadar emek de karşılıksız kalmamalı diye düşünüyorum. Ama tabiki bu davanın devamı için katılımımız şarttı. Cemal bey de bunu belirtti. Bunun devamı bize bağlıydı. Ama olmadı arkadaşlar...

Eğitim -BirSen gerçek anlamda bu davayı ciddiye alsaydı Hükümet konuya el atardı birbirimizi kandırmayalım.

21 Aralık'taki eyleme katılan 25 arkadaşımdan Allah razı olsun,eğer maddi olarak bir sıkıntıya düştü iseniz de hemen yardımcı olmaya da hazırım...(Erzurum'un köyündeyim gelemedim,ama siz benim haklarım için orada idiniz...) :alkis: :alkis:
Şimdi gelelim o 25 Güzel arkadaşımın dışındaki geride kalan BİLGİSAYARCILARAAA..Heralde koca İstanbul'da sadece 25 tane Bilişim Öğretmeni yoktur,yada çevresinde..
Daha önce de size kızdım,nefret ettim,hatta aynı ünvanda olduğumuz için utanmaya başladığımı da berlirttim,kabul ediyorum mesajımda ağır ifadeler de vardı ki editlendim....
ama haketmiyormusunuz siz Allah aşkına,resmen tuzum kuru,ben iyiyim böyle,öğrenci beni takmasa da olur herkesin gözünde bilgisayarcı tamircisi olsam da olur zihniyetindesiniz daha.Ancak sizler böyle yaptıkca,bizim millet diyecektir ki,ya ben bu mereti öğretmensiz de öğrenirim ne olacak,o zaman Bilgisayar Öğretmenine gerek yok dermi demez mi??der der..ancak işte bize müstehaktır bunu da yaşayacağız.ama o gün gelince bilinki kimse size hakkını helal etmeyecektir.
daha devam edin siz sanal ortamda dert yanmaya devamm devammmm,gününüzü kurtarın,orada bir 100 kişi olamadınız,insan kuzenini yeğenini öğrencisini getirir yine gelir beee !!!
Evet forumda çok aktif bir üye değilim,bundan sonra tabi ki BBNET'e devam ancak ne hadi arkadaşlar hareket tarzı mesaj yazıcam,nede karşılaştığım sorunları yazıcam(karşılaşmadım gerçi ama olsa de yazmam),ve sizler karşılaşmamış olsanız dahi ki mutlaka karşılaşacaksınız o sorunları yazdığınızda size güleceğimm,hemde öyle böyle değill..
Tekrar 25 arkadaşıma teşekkür ederim,Eğitim Bir Sen'den arkadaşlara da tekrar haklarınız helal etmelerini isterim,tüm emeği geçen arkadaşlar haklarını helal etsinler.. :alkis:
En fazla sizler yoruldunuz,en fazla hayal kırıklığı yaşadınız,sanırım bu konu da burada kapanır,bu zümrelerle bir yere varılmaz...

Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İstanbul da olup da katılmayan arkadaşlarımıza diyecek yok. Ben ve benim gibi istanbul dan uzak olan arkadaşlarımızın içi sızladı. Orda olmanın kıymetini bilemediler. Bence msj belli yerlere gitti. Her ne kadar ulusal kanallarda olmasa da etkili bir sendikanın ön ayak olmasıyla bu sıkıntının ilgili yerlere ulaştığını düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Eylemle ilgili bir haber linkini veriyorum;

http://www.kamudanhaber.com/index.html

Emin olun hocam Eğitim Bir Sen sizin ciddiye almadığınız kadar eylemi ciddiye aldı. Fakat yapılan eylemin ciddiye alınması için çoğunluk olunması gerekiyordu ama malesef o gün orada sadece 25 kişi vardı. Koca İstanbuldan ve çevresinden sadece 25 kişi. Anadolu Ajansı ordaydı. Onlar bile bu kadar az kişi görünce ciddiye almadıki haber yapmadılar. O yüzden madem bu konuyla ilgili bir şey yapmadınız en azından yapanlara hak ettiği muameleyi gösterin lütfen

Dün eyleme katılmayan arkadaşlarımın hepsini de kınıyorum.Hatta onlardan utanıyorum.Ben de keşke İstanbul'da olsaydım da katılabilseydim diyorum kendi kendime.
Biz eğitim fakültesi mezunuyuz.Yazarken de öğretmen olmak için yazdım bu bölümü.Evet diğer tüm branşları kazanmaya yetecek kadar da puanım vardı ama ilk kez açılan bir bölümdü BÖTE ve tüm dersane rehber öğretmenlerim de geleceğin mesleği bu olacak diğer branşlara göre çok daha fazla tercih edilecek bölüm olacka dediler ve ben de bu bölümü tercih ettim.BÖTE ilk mezunlarındanım ve her türlü sıkıntıyı okurken de yaşadık:( Daha bölüm dersleri bile belirsizliklerle doluydu ve de okurken de öğretmen olacak şekilde eğitim aldık ona göre stajlar yaptık ilköğretim okullarında.
Şimdi ben 8 sene sonra ne öğretim teknoloğu olurum ne de teknisyen...Her ikisi de benim alanım değil.Ben sadece derse girip diğer branşlardaki arkadaşlarım gibi ders anlatmak istiyorum.Bunun için de her türlü formatörlüğe de karşııyım.
Eylem belki hüsranla sonuçlandı ama çok merak ediyorum seneye birçoğu norm fazlası olacak ve okul okul dolaşmak zorunda kalacaklar destek vermedikleri için pişmanlık duymayacaklar mı? :verymad:

edim07' Alıntı:
marbled' Alıntı:

Eğitim -BirSen gerçek anlamda bu davayı ciddiye alsaydı Hükümet konuya el atardı birbirimizi kandırmayalım.
Gerçekten dertli miyiz değil miyiz artık ben bile emin olamıyorum sendika emin olmak için sizden katılım bekledi. Katılım olmayınca demek ki sıkıntı sizin söylediğiniz kadar büyük değil olarak yorumlanmıştır belki de sendikanın tabanında. Ben de dışardan bakınca bunu 25 kişinin sıkıntısı olarak çok da güzel algılardım.

Çoooook enteresan çoook. Aslında hiçbir yorum yapmak istemiyordum artık bu toplantılar eylemlerle ilgili. Çünkü forumdan aldığımız gazla bazılarımız harekete geçme motivasyonuna sahip oldu. Bazılarımız harekete geçti "sendikalı arkadaşlar sendikalarıyla görüşsünler" türünden mesajları baz alıp bende sendikama gidip görüştüm sorunlarımızı anlattım ve bizlere sıkıntılarımızın çözümü noktasında yardımcı olmalarını istedim. Bunları söylerken bu forumdan BT öğretmenlerinin formatörlüğe ve belirsizliklere karşı olan tepkselliklerinden falan bahsettim. Sendikada anlattıklarımdan yola çıkarak bir toplantı ayarladı ve bölgedeki BT öğretmeni arkadaşlarla toplanıp sorunlar neler konuşalım ona göre bir yol haritası çizelim dedi. Ben tabi o zaman saf saf şubenin büyük bir toplantı salonu varmı arkadaşlar o kadar sıkıntılı ve çözüm arar durumdalarki izdiham olur kanaatindeydim :lol: (Şu anda gülüyorum). Neyse ilk toplantı oldu 5 kişi katıldı ilk toplantı duyuru konusuda biraz aceleye geldi falan dedik umudumuzu sürdürdük yine safça. 2. toplantı tarihi belirlendi afiş bastırıldı ben ilk toplantının duyurusu iyi yapılamadığı fikrinde olduğumdan dolayı forumda toplantı başlığını sabitletmek için baya bi uğraştım 5-6 gün falan. Bir çok admin arkadaşa mesaj attım olmadı başlık sayfasından söyleye söyleye sabitledik başlığı. Sonra 2. toplantı oldu katılım yine çok komik bir rakamda kaldı. Bir 3. toplantı tarihi belirlendi ama ne bende ne katılan arkadaşlarda kimsede ses getirecek bir sayıya ulaşma umudu kalmadı sanırım. Tabi bu arada pendikteki arkadaşlarda kadıköye göre çok iyi sayılarda toplanarak branşın geleceği adına bir mücadeleye girişildi. Branşın geleceği adına diyorum ama forumda sendikadan kaynaklanan bir ayrımcılık hissettim. Buda benim motivasyonumu iyiden iyiye azalttı. Sonuçta hem pendikteki arkadaşlar ve sendika yöneticileri hemde kadıköydekilerin ortak amacı BT branşının geleceği adına neler yapabilirizdi. Bende kendi kendime yahu madem durum bu, herhangi bir destek söz konusu değil üstüne birde sendikadan kaynaklanan bazı soğukluklar var ben ne uğruna sivrileceğimki dedim. Herkes takma isim kullanırken ben adım soyadım sendikamla burdayım. Neden yani bunun için değermi diye sormaya başladım ve artık herhangi bir toplantı ve eylem için birşey yapmama kararı aldım. 8 ocaktaki toplantıya gideceğim, bilmiyorum gelenler olurmu ama artık zerre kadar umrumda değil ve oradada sendika yöneticisi arkadaşa bunlarla beraber herhangi bir şey yapmak istemediğimi söyleyeceğim. Çünkü bu iş 10 kişiyle 20 kişiyle olacak iş değil.

Son olarak şundan bahsetmek istiyorum. Arkadaşlar Türkiyede birtek İstanbuldamı BT öğretmeni var? Türkiyede bir tek İstanbuldamı sendika var? İstanbulda çalışıpda bilgisayar başında oturup ellerinde imkan varken harekete geçmeyen arkadaşları ayrı tutuyorum. Ama başka şehirlerde olupda yine sadece bilgisayar başında oturup "İstanbuldaki toplantı ne oldu. Tüh duyarsız istanbullular toplantıya gitmiyorlar, orda olsak biz gelirdik" yada "Vay görüyormusun istanbuldaki eyleme katılmamışlar ancak oturun bilgisayar başında" diyen ve hep bilgisayar başında oturup kendisi gibi olanları eleştiren arkadaşlar lütfen bunu yapmayın. Burada toplantılar nasıl başladı kendi kendinemi. Birer kişi gidip sendikalarla görüştü durumu anlattı yardımcı olmalarını istedi. Herkes kendi sendikasına veya kendini yakın hissettiği sendikaya tek başına sorumluluk hissedip inisiyatiif alarak gitti. YANİ SİZLERDE YAPABİLİRSİNİZ DEMEK İSTİYORUM. Madem toplantılar olmalı istanbuldakiler katılmalı diyorsunuz sizde gidin kendi ilinizde toplantılar eylemler ayarlayın. İstambuldakileride istanbuldakiler eleştirsin. Ben bundan sonra şunu söylüyorum "Ne halimiz varsa görelim arkadaşlar" Amacım kimseyi incitmek veya kırmak değil sadece bunları söylemem gerektiğini hissettiğim için yazdım kusura bakmayın.

imsiyat' Alıntı:
bilgisayar öğretmenlerinin %80 i bilgisayar konusunda
hiç bir halt bilmiyoru gerçekte.
o yüzden onlar sadece ağlamayı bilir.
formatör yaptılar bık bık bık diye.
ben şaşırmadım.

bu forumun niteliğinin ne kadar düşük olduğunu
(çoğunluk için söylüyorum tabi herkesi kapsamıyor) daha önce yazdım.
teknik eğitim fakültesinden mezun olmama rağmen gelen üniversite öğrencilerinin ne kadar ilgisiz ve sadece iş garantisi için geldiğini yazmıştım. üzülecek bir şey yok.

alım sayısını taban yaptıkları 2009 yılında da yazmıştım durum kötü diye tek bir kişi ilgilenmemişti.
ertesi sene dersler kaldırılınca herkes ağladı.
kısaca özetlemek gerekirse burada ve
genel olarak bilgisayar öğretmenliğinde herkes kendine müslüman
işini bilerek ve severek yapan çok az kişi var.
ve gerisi bir işe yaramaz insan topluluğudur.
tek dertleri sırtlarını devlete dayamak olan parazitlerdir.
ve bunu sadece eyleme gelmeyenler için değil türkiye geneli için söylüyorum.

adminler neredesiniz..
bu adamı banlayın!!
böyle bir toplulukta böyle bir kişinin ne işi var??

şimdi sen banlanacan hocam sakin ol :)

umaykut' Alıntı:
adminler neredesiniz..
bu adamı banlayın!!
imsiyat nickli kullanıcı somut çalışmalar peşinde hocam işi bu
tarih 20 Eylül 2010
imsiyat' Alıntı:
botenur' Alıntı:
Merhaba değerli öğretmen arkadaşlarım,
Geleceğimiz için mail atıyoruz tamam da pek etkili olduğuna inanmıyorum. Ben bir mail adresi ve grup açtım. İstanbulda bulunan bt öğretmenleri için. Bu grup aracılığıyla organize olabiliriz. Diğer illerde bulunan arkadaşlarımız da aynı şekilde yaparsa toplu hareket ederek sesimizi duyurabiliriz.
Mail adrsi:bilisimogretmenleri@hotmail.com
Grup: http://btogretmenleri.groups.live.com

eğer tepki koymak istenmiyorsa istemeyen kişiler koymayabilir. ama koyanlara da tepki göstermek saygısızlıktır. burada zaman harcıyoruz, emek harcıyoruz. ankara da yapılacak olan bir eylemle de bunları somut birşeylere dönüşterebiliriz. onunda çalışmalarını yapıyoruz.
tarih: 22 aralık 2010

umaykut' Alıntı:
adminler neredesiniz..
bu adamı banlayın!!

asıl sen kimsin ki benim banlanmamı istiyorsun? bir kere kesin bir ifadeyle herkesi kapsayan bir söz yok orada. üstüne alınan alınsın ama gocunmam. ikincisi bu söylediğim bir gerçek. ister kabul et, ister etme. bilgisayar öğretmenlerinin geleceğini belirleyebilecek bir eylem konuşuluyor türkiye nin en büyük bilgisayar öğretmenleri sitesinde tasarlanıyor, şekillendiriliyor ama toplamda 25 kişi gidiyor. ama şuraya bir konu açayım NSS ile ilgili full diyeyim, süper diyeyim yüzlerce kişi, onlarca sayfada hocam bende alabilir miyim der. aşağıyı inceleyin bakalım:

bts-kontrol-programlari-netsupport-netop-vs-f105/yeni-nss-10-60-2-t54797.html

bu mudur öğretmenlik anlayışımız? buranın seviyesini (tabi tamamen bilgisayar öğretmenlerinden oluşmuyor ama çoğunluk bize ait) her zaman tartıştım. en son niyazi saral da bunu sorguladı zaten. ona da destek verdim. ister kabul et ister etme bilgisayar öğretmenlerinin niteliği düşük ve bu gerçek bilgisayar öğretmenlerine zarar veriyor. format atmayı bilmiyen bilgisayar öğretmenleri duyuyoruz. mezun olup kasanın kapağını açmamış bilgisayar öğretmenleri görüyoruz. son olarak dersler kaldırıldığından beri facebook ta bir grup kurdum ve şu 2000 e yakın kişi üye oraya. buradaki eylemle ilgili haberleri, önemli gelişmeleri bütün üyelere mesaj ile iletiyorum. var mı sizin bir çalışmanız bu konuda şu forumda yazmak dışında?

bote67' Alıntı:
umaykut' Alıntı:
adminler neredesiniz..
bu adamı banlayın!!
imsiyat nickli kullanıcı somut çalışmalar peşinde hocam işi bu
tarih 20 Eylül 2010
imsiyat' Alıntı:
botenur' Alıntı:
Merhaba değerli öğretmen arkadaşlarım,
Geleceğimiz için mail atıyoruz tamam da pek etkili olduğuna inanmıyorum. Ben bir mail adresi ve grup açtım. İstanbulda bulunan bt öğretmenleri için. Bu grup aracılığıyla organize olabiliriz. Diğer illerde bulunan arkadaşlarımız da aynı şekilde yaparsa toplu hareket ederek sesimizi duyurabiliriz.
Mail adrsi:bilisimogretmenleri@hotmail.com
Grup: http://btogretmenleri.groups.live.com

eğer tepki koymak istenmiyorsa istemeyen kişiler koymayabilir. ama koyanlara da tepki göstermek saygısızlıktır. burada zaman harcıyoruz, emek harcıyoruz. ankara da yapılacak olan bir eylemle de bunları somut birşeylere dönüşterebiliriz. onunda çalışmalarını yapıyoruz.
tarih: 22 aralık 2010

teşekkürler bote67 hocam. en azından yaptığım şeylerin boşa gitmediğini görmüş oldum.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri