21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: 21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

50 kişi bile olamadık ha..bu bölümü okumaz olaydım...

baksanıza hocam çilelerimize..ne çileli bölümmüş..katılan arkadaşlara çok teşekkür ederim..onlar elinden geleni yaptı..ya bizler?

yine hayal kırıklığı bubölümü okuduğuma bin kere pişmanım :cry:

valla ben istanbul ataşehirdeyim ve pc başındayım gidemedim sağolsun arkadaşlar salı ya almışlar günü tekrardan bende arkadaşlarımı arayıp perşembeye mutlaka kendinizi ayarlayın gidiyoruz diye yırtınıyordum telefon başında gerçi 3-5 kişi de ben getirsem olacak 30-35 demekk ki yine de az :(

istanbuldaki arkadaşlar demekki hallerinden memnun..keşke biz uzaktakiler gitmek için zorlasaydık kendimizi...

böyle olmaz zaten tek bir il ile... ordaki herkes katılmayınca ses getirmemesi normal.. bir kaç ana merkez belirleyip aynı anda herkes gidebildiği merkeze gitsin. Örneğin; Ankara İstanbul İzmir Samsun Diyarbakır ne bileyim her bölgenin ortak toplanabileceği iller..

Üzüldüm çok daha fazla olmalıydı. Keşke askerde olmasaydım Pendikte olarak gelirdim :(

o kadar güzel bir ortamdı ki. Pırıl pırıl bir hava. Herşey hazır. Sendika 100lerce lira masraf yapmış otobüs tutmuş harika bir basın açıklaması hazırlamış çok anlamlı bir pankart yapmış. Kimse size gelin bizim sendikaya üye olun dememiş. Cemal hocam sendika kariyerini hiçe saymış. Tek istediği çoğunluktu. Tek eksiğimiz de çoğunluktu. Cemal Hocam gayet net konuştu. Hoş söylemesine de gerek yoktu. Herşey çok güzeldi ama bundan sonrası için destek vermem mümkün değil. Çünkü "SİZ" sahip çıkmadınız. Önümüzdeki ay benden bu otobüs (çünkü minibüs yetecekti) ve yapılan masrafların hepsinin hesabı sorulacak dedi. Bunları söylerken bile nazikti. Yüzümüze gülüyor "ne yapalım" der gibi bakıyordu. Artık şöyle yapılsaydı olurdu böyle yapmamız lazım masallarını geçelim. Bizim işim burada bitti. İnanılmaz bir fırsatı kaçırdınız. Artık hayal kurmayın.
Ya inanamıyorum ulusal ajansların gazetecileri ordaydı. Çevik kuvvet bile bizden fazlaydı. Daha yazılacak çok şey var. Bizden sadece katılım istendi. O da bizde yok. Bitti arkadaşlar geçmiş olsun.

geleceğim diyen 50 kişi bile bize yeterdi o kaldırımı yolu kapatıcaktı o kalabalık. 25 kişiyle bile harika bir eylem oldu. Ama buraya kadar. İstanbulda yüzlerce BT öğretmeni var. Demekki hepsi rahat. (nasıl oluyor bunu da anlamak mümkün değil)

siziniz içiniz rahat olsun hocam.siz elinizden geleni yaptınız.kendinize verecek cevabınız var.Hakkımızda hayırlısı olsun..

Siz elinizden geleni yaptınız bu eyleme katılmak yürek işiydi siz bunu başardınız.
Emek veren tüm arkadaşlara, cemal beye teşekkür ederim, 1100 km mesafeden dolayı yanınızda olamadığım için şahsım adına üzgünüm.

Gerçekten orada olmayı çok isterdim...Benim durumum bir çok arkadaşa göre iyi ve rahat ama bu ben sen demekten öteye geçmeli BİZ olmalı... Aynı branştaki bir arkadaşın sıkıntısı benim sıkıntım olmalı...Gerçekten çok üzüldüm, Keşke katılım iyi olsaydı ve haberlere konu olsaydı ancak o zaman dikate alınırdık.. internet ortamında pek bir sonuç alınmadığını hepimiz görüyoruz.....

bu durumda dikkate alınmıcaz hayallerde bitti demi hocam :(:(:(:(

herhalde yine hüsran olucak.. :(

demekki istanbul rahat bunu anladım güzel fırsattı cemal bey ve katılanlara teşekkür ederim

Sendikanın pankartı çok hoştu.
"Başbakan F@tih dedi, Bakanlık Fatiha anladı"
ve bu o kadar popüler bir konuydu ki sayımız 50-60 bile olsa yurt çapında haber yapılabilirdi. Ama şimdi. 25 öğretmenin geldiği bir eylem? Ben ulusal bir ajans olsam... bilmiyorum yer vermezdim sanırım. Daha önce çok sert yazılar yazmıştım duyarsızlığımızla ilgili biliyorum şimdi daha sakinim çünkü vicdanımı rahatlattım artık. Hepiniz için bişey yapmaya çalıştım. Önden gittim. Kocaman pankartlar yazdım. Artık sizler gibi "hayırlısı" deme vaktim geldi.
Cemal Hocam gibi bir eğitim aşığının arkasından gitmekten de onur duydum. Ne desem bilemiyorum sendika kariyerini belki de tehlikeye attı bizim için. Kendimi ona hep borçlu hissedeceğim. Neyse arkadaşlar üzülmeyin belki bu ülkenin geleceği için doğru olan devletin yaptığıdır. Bizim için de formatörlük, ne biliyim norm fazlası olmak, sözleşmeli BT öğretmeninin ders ders dolaşması vs. de bi hayır vardır.

Şimdi bu durumu incelediğimizde çabalamaktan vazgeçmememiz gerekiyor. Hak aramak ve hakkına sahip çıkmak o kadar kolay değil her zaman. Biz tamamen vazgeçersek bizim üzerimize daha fazla yüklenecekler. Bunun farkına herkes varsın. 8 yıldır onu yap, şunu yap, açıkçası konuşmayı bile unutma derecesine geldiğimi fark ediyorum bazen. Kafam öyle yoğun ki, onları toparlayıp bir cümle kurmaya fırsat olmuyor.

Buna devam etmeliyiz. Hakkımızı aramaktan vazgeçmemeliyiz.

mfk' Alıntı:
o kadar güzel bir ortamdı ki. Pırıl pırıl bir hava. Herşey hazır. Sendika 100lerce lira masraf yapmış otobüs tutmuş harika bir basın açıklaması hazırlamış çok anlamlı bir pankart yapmış. Kimse size gelin bizim sendikaya üye olun dememiş. Cemal hocam sendika kariyerini hiçe saymış. Tek istediği çoğunluktu. Tek eksiğimiz de çoğunluktu. Cemal Hocam gayet net konuştu. Hoş söylemesine de gerek yoktu. Herşey çok güzeldi ama bundan sonrası için destek vermem mümkün değil. Çünkü "SİZ" sahip çıkmadınız. Önümüzdeki ay benden bu otobüs (çünkü minibüs yetecekti) ve yapılan masrafların hepsinin hesabı sorulacak dedi. Bunları söylerken bile nazikti. Yüzümüze gülüyor "ne yapalım" der gibi bakıyordu. Artık şöyle yapılsaydı olurdu böyle yapmamız lazım masallarını geçelim. Bizim işim burada bitti. İnanılmaz bir fırsatı kaçırdınız. Artık hayal kurmayın.
Ya inanamıyorum ulusal ajansların gazetecileri ordaydı. Çevik kuvvet bile bizden fazlaydı. Daha yazılacak çok şey var. Bizden sadece katılım istendi. O da bizde yok. Bitti arkadaşlar geçmiş olsun.
ben emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Alıntı yaptığım mesaja sonuna kadar katılıyorum. BİZİM İÇİN YAPILACAK HERŞEY BİTTİ. Artık forumda da kimsenin sızlanmasını (dersle ve formatörlükle ilgili) şahsen istemiyorum. gerçekten böteliler bilişimciler bizler bilgisayar karşısında internet karşısında kendimizi kaybetmişiz. Keşke böyle olmasaydı.artık MEB yetkileleri ne görev verirse razı olacağız. Umarım herkes mutludur :verymad: :verymad:

kendi adıma gelemdiğim için cok üzgünüm. bizim adımıza birlik olamadığımız için cok üzgünüm. giden arkadaşlara sonsuz teşekkürler, yakında olmak isterdım :cry:

Arkadaşlar uzun süredir bu konuyu takip ediyorum. Bu Eyleme katılan ve özveride bulunan herkesi kutlyor emeklerinin boşa gitmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü bu bir başlangıç olacaktır. Bu tür eylemler küçük kıvılcımlarla başlar sonra sonuç bulur. Peki şimdi ne yapmalyız tabi ki durmayacağız bir arkadaşımızın da belirttiği gibi daha merkezi bir yerde ve daha çok ses getirecek bir yerde aynı eylemi tekrarlamalıyız. Örneğin yarı yıl tatilinde Ankarada Milli Eğitim Bakanlığı Önünde biz öğretmenler için politika üreten zaten il mem ler değil bakanlıktır, bizlerde görüşlerimizi orada dile getirirsek asıl kaynağa ulaşmış oluruz İnanıyorum ki yarıyıl tatilinde yapılacak böyle bir eyleme mezun olacak arkadaşlarıda katarak sonuca ulaşabiliriz.

Forumdaki yönetici arkadaşların çoğu durumundan şikayetçi değildi. Ki ben eğitici formatörlüğü yeni bırakmıştım artık bu konularla hiç ilgim yoktu. Ama ona rağmen Cebitteki çalıştayı yaptık. Ben o soğukta 2 saat kapıda bilet dağıttım helal hoş olsun . Ama sorunlarınızı sizin dışınızdan kişiler çözemez ne Niyazi hocamın ne benim gibiler ne de Cemal hocam gibi sendikacılar. Neyse geçmiş olsun. Hayırlısı olsun. Önlükleri ve takım çantalarını hazırlayın :)

çok üzüldüm :eek: bu kadar emek verildi umarım sonu hüsran olmaz katılım az oldu ama ins sonuçları büyük ve güzel olur bizim için uğraşan tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederim.

Cemal Hocam Hepinize öz verilerinizden dolayı teşekkür ederiz. Fakat bu devam etmeli. Bizler haklarımızı alasaya kadar bu davayı sürdürmeliyiz. Türkiyede bir grup çalışır hak kazanır, gruba dahil olması gerekirken dışarda kalanlar da bu haktan faydalanır. Toplum psikolojisi bunu gerektirir. Fakat biz bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak zaten sayıca az bir grubuz. Bu yüzden grup dışında kimsenin kalmaması gerekmektedir.

1- Bütün bilişim teknolojileri öğretmenlerine ulaşıp kendi aramızda bir sözleşme imzalayalım. katılacaklar kesin kararını versin.
2- Bundan sonraki çalışmaları bu sözleşmeyi imzalayan bilişimciler üzerinden gerçekleştirelim. Öyleki bütün iletişim bilgileri liste halinde bulunsun.
3- Yapılacak eylem, basın duyurusu gibi toplantılarda bu grup birebir katılsın.

Böylelikle istikrarlı bir şekilde bu süreci devam ettirebiliriz.
Bugün olduğu gibi de geleceğim diyerek gelmemezlik durumları da ortadan kalkmış olur.

Kimisi farklı illerde de olsun yazmış, kimisi katılamadım kusura bakmayın ama teşekkürler yazmış, kimisinin işi kimisinin hastalığı olmuş eyleme katılamamış. İşi olan olur, çoluğu çocuğu olan daha önemli bir sorumluluğu olan olur onlara bir lafım yok. Ama istanbulda görev yapan diğer Bilişimciler.
Hava mı soğuktu? (Değildi)
Gelecek paranız mı yoktu? (Yol paranızı arkadaşlar aramızda toplardık)
Çok mu uzaktaydınız? (Pendikten servis olmasa yeminle tren+ vapurla giderdim birşeyim eksilmezdi)
Dersiniz mi vardı? (Korkmayın 1-2 sene sonra müdürün öğretmenin masasının altında sürünüp kablo takmaya uğraşırken dersinizi düşünmeyeceksiniz)
Müdür mü izin vermedi? (Neden izin istediniz ki?)

Ama yook bunların hiçbiri engel değildi. Asıl engel sadece pendikte bile 30-35 bilişim öğretmeni varken ki istanbulda 400-500 tane vardır diye tahmin ediyorum. bu 400-500 kişiden 5 gramlık aklı olan 50 kişiyi toplayamamamızdı. Yazıklar olsun haberi olup ta katılabilecekken katılmayana. Arkamızda artık kimse durmayacak ne zannediyodunuz ki birisi gelip "aa du bakalım senin sorunun varmış ben sendikamın parasını harcayayım senin işini halledeyim gelip milli eğitimde eylem yapayım ama sen kılını kıpırdatma mı diyecekti".

Belki bu mesajım silinecek ama imkanı olup ta bugün aramızda olmayanlar tek kelimeyle edit

Bugün eyleme katıldığım için toplantılarda derdimizi anlatmaya çalıştığım için yukarıda aptal dediğim insanların geleceğini kurtarmak için eğer bir emeğim olmuşsa bir hakkım geçmişse kendilerine HELAL ETMİYORUM.

Artık ağlayıp sızlayıp forumda şu şöyle oldu bu böyle oldu diye yazıp bugünkü bu büyük fırsatı elinizden kaçırdığınız için enayiliğinize yanarsınız 1-2 sene sonra. Somut bişey istiyorduk daha somutu var mı yaa??? Zaman zaman imkanları olmasına rağmen katılmayanlara edit diyesim geliyor ama onu görünce de utanmazlar büyük ihtimalle. Zaten dememe gerek yok 25 kişilik eylemden bişey çıkmayacağına göre büyük ihtimalle allah değil ama meb hepimizin belasını verecek yakın bi zamanda.

Ey İstanbuldakiler katılım sağlamamayı nasıl içinize sindirebildiniz hala şaşkınım.

Açıkcası bu kadar hazırlığı bilmiyordum. Kendi imkanlarımla oraya gitmeye çalışacaktım. Ama herşey bizim için hazırlanmış, otobüs tutulmuş, pankartlar hazırlanmış, basın bildirisi hazırlanmış. Arkadaşlar problemi olan ağlaşan bizleriz. Hep somut adım derdiniz. İşte en somut ve en etkili adım. EYLEM. Sakın bir daha şöyle olsaydı gelirdik, böyle olsaydı demeyin. Hiçbir mazeret üretmeyin. İzin almada hiçbir problem yoktu. Gelmek isteyen iznini kolayca aldı. Bebeği olanlar bir şekilde bebeklerini bırakıp geldiler benim gibi. Gelenler de bir çok önemli işini geride bırakıp geldiler. Çünkü bu mesele 'işte şundan bundan gelemedim' gibi günlük meselelerden çok daha önemliydi. Bu meselenin nedense hayati bir mesele olduğunu bazı meslektaşlarımız anlayamadı. Yada kendilerine TAMİRCİ liği çok yakıştırdıkları için gelmediler. Bilmiyorum söylenecek çok söz var. Bugün belkide bu mesele önemli ölçüde çözülecekti. Biraz ağır konuştum ama bazı arkadaşlar bunu hakediyorlar. Sonra MFK hocama yaptığınız gibi niye sinirleniyosun diye kızıp bir de üzerine gidiyorsunuz. Bu arkadaşımız o kadar çok uğraşıyor ki SİZİN de meseleleriniz için, ona teşekkür etmek yerine kızıyorsunuz. İster kızın ister küsün. Size söyleyecek çok söz var ama sadece size YAZIKLAR OLSUN diyorum. Size tamircilik çok yakışıyor devam edin. Tulumunuzu da giyin tamir çantanızı da alın size bu yakışır... Biz 25 GURURLU BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ bunu kendimize yakıştıramadığımız için BUGÜN ORADAYDIK.

şimdi birtakım faaliyetlere katılmayanların çok önemli bir kısmı formatörlükten (formatör öğretmenlik demiyorum, öğretmenlik dışı işlerden) ve bundan kaynaklanan ek dersten memnun olanlardır bence. forumda dersler olmasın ne güzel diyen öğretmen(!) de vardı. insanın inşallah formatörlük kaldırılır bakalım o zaman ne yapacaklar diyesi geliyor.

arkadaşlar bugün için çok üzüldüm ve son bikez daha şansımızı denememiz gerektiğini düşünüyorum yoksa 2011 yılında bilgisayar dersi tamamen müfredattan kalkacak 8-5 amelelik yapacaz akıllı olun arkadaşlar yol yakınken birlik olalım planım var o da şu
1.facebook twitter aracılıgı ile gruplar kuralım.....
2.buraya sadece bilişim teknolojileri öğretmenleri üye olsunlar sayımız eminim 500 i aşacaktır.

15 tatilde ankarada buluşalım eylemimizi yapalım ve son noktayı koyalım ama öyle bir eylem olsun ki hafızalardan kolay kolay silinmesin ne dersiniz arkadaşlaar yaallah ya bismmilaaah diyip bugün ilk adımı atmak istiyorum benimlemsiiniz
adanadan ben sorumlu olmaya hazırım her ilin bir sorumlusu olsun ve 20 bilg. formatör öğretmeni getirmeyi hedeflesin ...herilden 20 öğretmen hedeflesek 800 kişi gelebilecek durumda olsa 500 i gelse % 110 luk bi iş yapmış oluruz dediğim gibi adana ilinden sorumlu olmaya hazırım eğer olumlu mesajlar gelirse facebookdan hemen güzel etkili bir grup kuracağım ve yavaş yavaş toplanmaya başlıyacağız ....uyumayın arkadaşlar 20 sene 8-5 çalışılmaz sesimizi duyuralım birazcık aklı ve gururu olan varsa destek bekliyorum

biltek2007' Alıntı:
Cemal Hocam Hepinize öz verilerinizden dolayı teşekkür ederiz. Fakat bu devam etmeli. Bizler haklarımızı alasaya kadar bu davayı sürdürmeliyiz. Türkiyede bir grup çalışır hak kazanır, gruba dahil olması gerekirken dışarda kalanlar da bu haktan faydalanır. Toplum psikolojisi bunu gerektirir. Fakat biz bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak zaten sayıca az bir grubuz. Bu yüzden grup dışında kimsenin kalmaması gerekmektedir.

1- Bütün bilişim teknolojileri öğretmenlerine ulaşıp kendi aramızda bir sözleşme imzalayalım. katılacaklar kesin kararını versin.
2- Bundan sonraki çalışmaları bu sözleşmeyi imzalayan bilişimciler üzerinden gerçekleştirelim. Öyleki bütün iletişim bilgileri liste halinde bulunsun.
3- Yapılacak eylem, basın duyurusu gibi toplantılarda bu grup birebir katılsın.

Böylelikle istikrarlı bir şekilde bu süreci devam ettirebiliriz.
Bugün olduğu gibi de geleceğim diyerek gelmemezlik durumları da ortadan kalkmış olur.
zysimsek' Alıntı:
arkadaşlar bugün için çok üzüldüm ve son bikez daha şansımızı denememiz gerektiğini düşünüyorum yoksa 2011 yılında bilgisayar dersi tamamen müfredattan kalkacak 8-5 amelelik yapacaz akıllı olun arkadaşlar yol yakınken birlik olalım planım var o da şu
1.facebook twitter aracılıgı ile gruplar kuralım.....
2.buraya sadece bilişim teknolojileri öğretmenleri üye olsunlar sayımız eminim 500 i aşacaktır.

15 tatilde ankarada buluşalım eylemimizi yapalım ve son noktayı koyalım ama öyle bir eylem olsun ki hafızalardan kolay kolay silinmesin ne dersiniz arkadaşlaar yaallah ya bismmilaaah diyip bugün ilk adımı atmak istiyorum benimlemsiiniz
adanadan ben sorumlu olmaya hazırım her ilin bir sorumlusu olsun ve 20 bilg. formatör öğretmeni getirmeyi hedeflesin ...herilden 20 öğretmen hedeflesek 800 kişi gelebilecek durumda olsa 500 i gelse % 110 luk bi iş yapmış oluruz dediğim gibi adana ilinden sorumlu olmaya hazırım eğer olumlu mesajlar gelirse facebookdan hemen güzel etkili bir grup kuracağım ve yavaş yavaş toplanmaya başlıyacağız ....uyumayın arkadaşlar 20 sene 8-5 çalışılmaz sesimizi duyuralım birazcık aklı ve gururu olan varsa destek bekliyorum

HADİ KOLLARI SIVIYALIM :)

arkadaşlar ankara çok uzak olur diyorsanız 4 il belirleyelim istanbul ankara adana ve malatya gibi 4 ayrı ilde aynı gün 50 şer öğretmen toplansak yine etkili olur fikirlerinizi bekliyorum....

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri