21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: 21 ARALIK İSTANBUL MEM ÖNÜNDE EYLEM!

Isegul' Alıntı:
gerçekten birinin bizim için çalıştığını bilmek güzel.
Yüksek puanlarla bu bölümü kazanıp, bölümün adını soranlara Bilişim Teknolojileri dendiğinde '2 yıllık mı?' sorularına
-Matematik öğretmenlerinin 'A sizin bölümünde puanı yüksekmiş ben bilmiyodum ' şeklindeki tavırlarına
-Okullarda öğrenciler tarafından İnternet kafe işletmecisi gibi algılanmaya
- diğer öğretmenlerin bize yatıyomuşuz gibi davranması
-1500 öğrencili bir okulda çalışıpta maaş karşılığını bile dolduramamaya
bir son vermek için ışık olabilir bu eylem.

O yüzden elinden gelen herkesinin destek olması gereken bir eylem diye düşünüyoru. Öğretmen arkadaşlarımızdan çoğunun haklı sebeplerle katılamaması mümkün ama hala BÖTE ya da Teknik eğitim fakültelerinde okuyan ve gelecekteki bizimle aynı sonu paylaşacak olan öğretmen adayı arkadaşlarımız bu eyleme destek verirse sesimizi daha ii duyurabilirz. O yüzden facebooktan bu eylemi duyurmak güzel bir olabilir.

Tekrar emeği geçen herkese teşekkürler
:alkis: kesinlikle aynı fikirdeyim.katılabilecek arkadaşlara şimdiden çoook teşekkür ediyorum..

hocam neden cuma deilde salı gününü diğer illerden gelecekler için cuma olması daha uygun olurdu
emeği gecenleri gerçekten tebrik ederim

Hocam günleri saatleri sorgulamayı bırakmak gerek. Bu organizasyonları yapan arkadaşlar hem bizler gibi öğretmen hem de kendi sendikalarının başındaki insanlar. Önemli olan günü saati değil. Bir eylem olması. Ama şu başlığa verilen çok yetersiz tepkiyi görünce anladım ki atanamayan Böteci arkadaşlarım bir iki sözleşmeli arkadaşım ve formatör olmak istemeyen bir iki bayan meslektaşım dışında katılım olmayacak. Daha da "sesimizi duyan yok mu" diye feryat etmemek lazım bence.

arkadaşlar Allah sizden razı olsun ne diyeyim arkanızdayız.Erzurum'dayımasker öğretmenim gelemem ama orda ne kadar bastırırsanız sizin arkanızdayım,reklamımızı da yaparım.Hatta sadece İstanbul'da sınırlı kalmasın isterseniz bu toplantıyı bir yapalım Erzurum,Trabzon,Van,Konya gibi illerde de taoplantılar düzenleyip sesimizi duyurmaya devam edelim :alkis:
Bu arada neden 12 de neden 21 Aralık diyen arkadaşlar olmasın lütfen,İstanbul'da isen al sevkini gel işte..
Tekrar teşekkürler... :alkis: :alkis: :+1: :+1:

arkadaşlar ben facebook adresimde eylem haberini paylaştım lütfen sizde paylaşın

arkadaşlar ben cemal kapan,pendik eğitim bir sen ilçe temsilcisi..
eylemin koordinatörüyüm.haftasonu mem kapalıyken mem önünde eylem yaparsak
gülerler bize.bir gün izin alacaksınız ve gelerek hak arayacaksınız.eğer ekdersi ulaşımı
vb.şeyler düşünülüyorsa bu iş başlamadan bitmiştir.kendi sorununuza sahip çıkmazsanız
hiç bir sendika,oluşum sizin derdinizi sonuna kadar anlatamaz,savunamaz.
biz sizi çatışmaya ,siyasi bir eyleme çağırmıyoruz.valilikten izinli tamamen legal mizanselli bir eylem olacak.
ulusal basında yer alacaksınız ve kısa bir süre sonra ankara kartını oynayacağız.burada 100 kişiden az olursanız
hiçbir anlamı olmaz.hiç kimse kaale almaz.burada tartışın ve olmayacaksa bu eylemi hiç yapmayalım.
bu kaçıncı toplantı,konuşma ,görüşme,tartışma,,artık bir sonraki levele geçin.sadece toplantıyla bilg. başında olmaz.
ama en çok siz taşın altına elinizi koyacaksınız.başka illerden arkadaşlarınızı çağırın.sizinle röportaj yaptıklarında
türkiyenin dört bir yanından geldiğinizi anlasınlar.bu sitenin yöneticileri daha aktif bir yere taşısınlar bu başlığı.
koordine olun.diğer sitelere taşıyın.eğer hala 8-10-20-30 lu sayılardan bahsediyorsanız bu işin peşini bırakın.
korktuğunuz sürece ,evinizde oturduğunuz sürece bu sorun yumak olur,çetrfilleşir en kötüsü bu sorunun
çözülebileceğine inanç kalmaz.umudunuzu yitirirseniz bundan sonraki tüm iyi niyetli girişimleri başlamadan bitirirsiniz..
saygılar sunuyorum..herkesi şapkasını önüne koyup düşünmeye davet ediyorum.kafanızda terettütleriniiz varsa samimiyetle cevaplamaya hazırım...

Ağzına sağlık hocam. Sen ki bu kadar ilgileniyorsun bu durumla ve bize arka çıkıyorsun, ne BT öğretmenisin, ne Formatörsün, ne BÖTE lisin, ne TEF lisin. Şurada dakikalarca satır satır yazı yazmak zorunda da değilsin. Ama hepsini yaptın, yapıyorsun. Söyleyecek söz bulamıyorum. Hem sana, hem zümrelerime!

cemalkapan' Alıntı:
arkadaşlar ben cemal kapan,pendik eğitim bir sen ilçe temsilcisi..
eylemin koordinatörüyüm.haftasonu mem kapalıyken mem önünde eylem yaparsak
gülerler bize.bir gün izin alacaksınız ve gelerek hak arayacaksınız.eğer ekdersi ulaşımı
vb.şeyler düşünülüyorsa bu iş başlamadan bitmiştir.kendi sorununuza sahip çıkmazsanız
hiç bir sendika,oluşum sizin derdinizi sonuna kadar anlatamaz,savunamaz.
biz sizi çatışmaya ,siyasi bir eyleme çağırmıyoruz.valilikten izinli tamamen legal mizanselli bir eylem olacak.
ulusal basında yer alacaksınız ve kısa bir süre sonra ankara kartını oynayacağız.burada 100 kişiden az olursanız
hiçbir anlamı olmaz.hiç kimse kaale almaz.burada tartışın ve olmayacaksa bu eylemi hiç yapmayalım.
bu kaçıncı toplantı,konuşma ,görüşme,tartışma,,artık bir sonraki levele geçin.sadece toplantıyla bilg. başında olmaz.
ama en çok siz taşın altına elinizi koyacaksınız.başka illerden arkadaşlarınızı çağırın.sizinle röportaj yaptıklarında
türkiyenin dört bir yanından geldiğinizi anlasınlar.bu sitenin yöneticileri daha aktif bir yere taşısınlar bu başlığı.
koordine olun.diğer sitelere taşıyın.eğer hala 8-10-20-30 lu sayılardan bahsediyorsanız bu işin peşini bırakın.
korktuğunuz sürece ,evinizde oturduğunuz sürece bu sorun yumak olur,çetrfilleşir en kötüsü bu sorunun
çözülebileceğine inanç kalmaz.umudunuzu yitirirseniz bundan sonraki tüm iyi niyetli girişimleri başlamadan bitirirsiniz..
saygılar sunuyorum..herkesi şapkasını önüne koyup düşünmeye davet ediyorum.kafanızda terettütleriniiz varsa samimiyetle cevaplamaya hazırım...

Cemal Hocam ilginiz ve gayretiniz için teşekkürler :alkis:
Özelliklle İstanbul'daki arkadaşlar lütfen gerekirse toplayın kuzenleri gelin gelecek meselesi,orda sayı olarak fazla olunsun yeter,keşke olsaydım orda 10 kişi gelirdim :( alakalı yada alakasız toplanır gelirdim...saati gününü falan takmayın,bakın ne güzel Cemal Hocam açıklamış,MEM kapalı iken eylem yapmak ancak birilerinin gülmesini getirir..Biraz duyarlılık lütfen.Hem düşünsenize topla halde bir hareket bu,müdürler bile bu kadar sev karşısında demezler mi Bilgisayar Öğretmenlerimiz hak aramaya gittiler diye...

bozkuhal' Alıntı:
antalyadakiler naapsın?
Çok güzel bir soru.Ben de Erzurum'dayım...
ben derim ki 21 Aralık'taki eylemi bir yapalım,Erzurum,Antalya,Konya,Trabzon.. gibi illerde de toplanalım.Ses gelsin yurdumun dört köşesinden...

Hocam inşallah güzel geçecek bu eylem. Ben de profilde duyurdum. SOnuçta geleceğimiz hiç parlak değil. Başbakanlığa bizim bıranşımızın değişmesiyle ilgili önerge gittiğini duyduğumdan beri hiç rahat uyku uyuyamıyorum. İkinci dönemde formatörlük yapmayacağım. Okuldan da atamazlar ya. İkinci adım bende ikinci dönem formatörlük görevi istememek olmalı. Ki okulda norm fazlası olsak dahi okulda 3 yıl kalma hakkımız var. Kimse zorla bir yere gönderemez. Dilekçe de imzalatamaz.

zaten bir İstanbul'dakilerin hiç sesi çıkmıyor. Bazen emin olamıyorum sanırım bende bir gariplik var. Herhalde büyütüyorum diyorum. Alt tarafı çocuklar devlet çatısı altında bilgisayar eğitimiyle en erken 12 yaşında tanışacaklar. Alt tarafı 5 te kapatacak arkadaşlar okulu, alt tarafı norm fazlası olurum, alt tarafı sadece sözleşmeliler formatör olamıyor, onlar da başının çaresine baksın ben mi kurtaracam onları (yani kendimi de), alt tarafı erkeğim her işi yaparım bayan değilim kasa da taşırım projeksiyon da sökerim yaşım genç (en azından şimdilik), alt tarafı diplomamda eğitim fakültesi, atama kararnamemde öğretmen yazıyor çok önemli değil, alt tarafı atama 83 ile kapatmış ben sözleşmeli mözleşmeli bi şekilde atmışım kapağı onlar düşünsünler. Altı üstü bu kadar. Hmm haklı olabilirsiniz gibi geldi çok büyütülecek bişey yok sanırım ortada!

mfk' Alıntı:
zaten bir İstanbul'dakilerin hiç sesi çıkmıyor. Bazen emin olamıyorum sanırım bende bir gariplik var. Herhalde büyütüyorum diyorum. Alt tarafı çocuklar devlet çatısı altında bilgisayar eğitimiyle en erken 12 yaşında tanışacaklar. Alt tarafı 5 te kapatacak arkadaşlar okulu, alt tarafı norm fazlası olurum, alt tarafı sadece sözleşmeliler formatör olamıyor, onlar da başının çaresine baksın ben mi kurtaracam onları (yani kendimi de), alt tarafı erkeğim her işi yaparım bayan değilim kasa da taşırım projeksiyon da sökerim yaşım genç (en azından şimdilik), alt tarafı diplomamda eğitim fakültesi, atama kararnamemde öğretmen yazıyor çok önemli değil, alt tarafı atama 83 ile kapatmış ben sözleşmeli mözleşmeli bi şekilde atmışım kapağı onlar düşünsünler. Altı üstü bu kadar. Hmm haklı olabilirsiniz gibi geldi çok büyütülecek bişey yok sanırım ortada!

Hocam aynen öyle düşünyorlar sanırım,ambarda darısı yok evde karısı yok heralde arkadaşların :x
yukarda saydıklarınızın bir tanesini bile yaşamayan meslektaşım yoktur heralde,ama bu rahatlık vurdumduymazlık nerden geliyor anlamıyorum... :!:

bir de sinir olduğum konu,burada gelecekle ilgili konu başlığı varken bilmem ne ili formatörlük şu formatörlük..
millet işine ne geliyorsa onla ilgileniyor,"Formatör" kelimesi yada ünvanı ne derece mutlu ediyor bu insanları,gününü kurtarıyor sadece anlamıyorum :(

"devlet artık beni atamaz da satamaz da bir yer bulur"dan geliyor o rahatlık bence. "Ne iş olsa yaparım memurluğu" diye bir tanım çıktı sayemizde.

tabi tabi arkadaş her sene norm fazlası olursam sözleşme fesedilir gibi maddelere imza attığı için yerinin sağlam olduğunu düşünüyordur..kesinn kesinn sağlamda yerimiz..

Arkadaşlar daha bugün kendini bilmez hadsiz, insafsız mdr yardımcısı sıfatlı insan kılıgındaki canlı arkamdan konuşuyormuş."seneye başını kaşıyacak zamanı olmayacak butun akıllı tahtaları vs kabloları o kuracak" tarzında!! delirmek üzereyim!!! bu duruma gelmemize sebep olan her kim yada kimlerse HAKKIM HELAL OLMASIN ONLARA!!!

LÜTFEN BU EYLEMİMİZE DESTEK OLALIM!!!

nu_se' Alıntı:
Arkadaşlar daha bugün kendini bilmez hadsiz, insafsız mdr yardımcısı sıfatlı insan kılıgındaki canlı arkamdan konuşuyormuş."seneye başını kaşıyacak zamanı olmayacak butun akıllı tahtaları vs kabloları o kuracak" tarzında!! delirmek üzereyim!!! bu duruma gelmemize sebep olan her kim yada kimlerse HAKKIM HELAL OLMASIN ONLARA!!!

LÜTFEN BU EYLEMİMİZE DESTEK OLALIM!!!

Sayın Hocam Akıllı tahta kablo vs. uğraşmak zorunda değilsiniz. Tavrınızı koyarsınız. Ama açık söylemek gerekirse bu insanlara bu haddi veren herkese ben de hakkımı helal etmiyorum.

Bazı mesajlar sitem dolu, haklısınız mutlaka, birilerinin canı yanarken birilerinin keyfi yerinde olabilir, yada herkesin canı yanıyordur ama kıpırdayacak halimiz yoktur, yapılacak çalışmalardan ümitsizde olabiliriz, şimdiye kadar o kadar şey yaptık ne işe yaradı da diyebiliriz, bir sürü şey söyleyebilir kendimizce onlarca sebep bulabiliriz fakat inşallah bu eylemde böyle düşünmeyen imkanı fırsatı olan arkadaşlarımız yeterli sayıya ulaşabilirler. Yapılacak bu eylem yüzbinlerce eposta yollamaktan daha kıymetlidir burası muhakkak.

9 Ekim Cebit Çalıştayına BBNet yönetimi olarak 6 kişi katıldık, Trabzondan, kayseriden, aksaraydan, manisadan, düzceden. Her birimiz uzak yerlerden geldik ve hiçbirimizin kişisel olarak bir sıkıntısı yoktu. Biz sadece sıkıntı içinde olan arkadaşlarımız var, her ne kadar burada dertlerini döken arkadaşlarımız kadar sıkıntı yaşamıyor çalıştığımız şartlara bir şekilde katlanıyorda olsak, istanbuldaki organizyonun yapılması gerektiğine inandık ve yapıldı. Bizim gibi farklı şehirlerden Afyondan, Sivastan, Çanakkaleden, İzmirden, Adıyamandan ve daha birçok farklı ilden gelen onlarca arkadaşlarımız oldu. Gelen arkadaşlarımızda aynı şekilde feryadu figan eden arkadaşlarımız kadar dertli değillerdi en azından bizim tanışma fırsatı bulduklarımız, sadece ben elimi taşın altına koyarım, bir kez olsun o kadar yolu çekerim bi ümit diyen arkadaşlardı. Yine aynı isimlerin bu organizasyona katılma imkanları mümkün değildir belki ama İstanbul, Edirne, Kocaeli, Sakarya gibi yakın illerde durumu müsat olan arkadaşlarımız değerlendirebilirler ve değerlendirilmeli.

9 Ekim Cebit çalıştayından sonra fazla gündemde kalamama sebeplerimizden birisi de işin devamını getiremedik, çünkü tek bir seste tek bir görüşte toplanamadık. Ama ortak noktada toplanacağımz görüş BT derslerinin gerekliliği, bizlerin BT öğretmeni olduğudur. İnternet ortamında yaptıklarımız bir yere kadar etkili ama fiili birşeyler yapmanın gerekliliği ve önemi ortada.

Cemal Kapan hocam ve bu çalışmada yer alan ismini bilemediğim tüm arkadaşlardan Allah razı olsun, hepinize kolaylıklar dilerim. Umarım beklenen katılım gerçekleşir, İstanbul gücünü gösterebilir.
Gönül isterdi ki ben de, arkadaşlarımda gelebilelim ve eminim birçok arkadaş bu duyguları paylaşıyordur fakat şu an BBNet olarak bizden birilerinin gelmesi mümkün değil. Yardımcı olabileceğimiz katkı yapabileceğimiz birşey olduğunda özel mesajla bildirirseniz bizde elimizden geleni yapmaya çalışırız.

Saygılarımla

ankarada olsa biz de gitsek :++:

mrtcmhr_13' Alıntı:
bir de sinir olduğum konu,burada gelecekle ilgili konu başlığı varken bilmem ne ili formatörlük şu formatörlük..
millet işine ne geliyorsa onla ilgileniyor,"Formatör" kelimesi yada ünvanı ne derece mutlu ediyor bu insanları,gününü kurtarıyor sadece anlamıyorum :(
Bir ara, ünvanı öğretmen olmayanlara ek tazminat verilmeyecek diye bir söylenti olmuştu ve birçok kişi mağdur edilmişti. Sonra mahmeke vs yoluyla aldılar paralarını geri. Yine böyle bir durum yapabilirler, o yüzden "Formatör" ünvanı taşımak gayet riskli bu dönemde. Öğretmen kalmak daha iyi..

İstanbuldaki arkadaşlarımızı detekliyoruz. Gerekirse polisin biber gazlı müdahalesine tedbir olsun diye, bol bol yumurta gönderebiliriz. Ama "Aynı anda tüm illerde olsaydı" görüşüne %100 katılıyorum.. Geç haberim oldu. Aynı anda yapsaydık süper olurdu. Sendikalarla bi görüşmem gerek.

mrtcmhr_13' Alıntı:
bozkuhal' Alıntı:
antalyadakiler naapsın?
Çok güzel bir soru.Ben de Erzurum'dayım...
ben derim ki 21 Aralık'taki eylemi bir yapalım,Erzurum,Antalya,Konya,Trabzon.. gibi illerde de toplanalım.Ses gelsin yurdumun dört köşesinden...

evet organize olabilirsek her il kendi içinde yapabilir bu eylemi,
daha çok ses getirir.
ben de antakyadayım...

her il kendi içinde biraz zor olur,ama bölge bölge olur.

ör:iç anadolu bölgesindekiler ,civar illerdekiler önceden haberlişip ,Ankara da gün belirleyip yapabiliriz eylemimizi

aynı şekilde istanbul,izmir...

Bence 15 tatilde Ankara'da genel bir eylem yapılmalı.Merkez Ankara sonuçta.Hem 15 Tatil nedeniyle daha rahat bir eylem olabilir.Okullar tatil v.s tabi kış şartlarıda olumsuz gibi gözükebilir.

Özellikle istanbulda ki arkadaşlara büyük görev düşüyor. Bu işin anahtarı olabilir diğer illere örnek olabilir.
güzel bir başlangıç olursa herkes devamını getirmek için her şeyi ortaya koymak zorunda. Ankara, izmir, trabzon.. diye bölge bölge gideriz... Allah yardımcınız olsun..

istanbulda olan arkdaşlar oradaki üniversitelerin bilgisayar bölümlerine gitseler öğrenci arkadaşlarımızı davet etseler çok etkili olur lütfen burada bari sesimizi duyuralım

Böte 4.sınıf ögrencisiyim Tokattayım öğrenci olduğum halde para bulacagım borç alacagım o eyleme gelmeye çalısacagım.Degerli arkadaslar maddi durumunuz kötü degilse uzaklıgı problem etmeyin o gün gidip sesimizi duyuralım yazıktır günahtır o kadar emek verdik bir çok engelden geçtik sonu böyle olmamalı o yüzden herkes elinden gelenin fazlasını yapsın yoksa sonumuz karanlık

Ankaradayim ama gunü birlik gelmeyi çok istiyorum. Gelecegimize simdi sahip çıkmazsak, hakkımızı şimdi aramazsak yarın çok geç olabilir arkadaslar. Bize dayatilan formatorlugu kabul etmiyoruz, etmemeliyiz. Bizler bilişim ogretmenleriyiz, teknik eleman değil...

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri