21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: 21 ARALIK İSTANBUL MEM ÖNÜNDE EYLEM!

Arkadaşlar yine her zamanki gibi katılıyorum diyenlerden çok katılmıyorum diyenler var. O gün yağmurda yağsa karda yağsa orda olacağım. Hakkımız için biraz zahmete elbette gircezki sonuç alabilelim. Fedakarlık edilmeden sonuca ulaşılamıyor. Herkes bir şekilde elini taşın altına koymak zorunda.

Bu arada eylem için laptoplarımızı almayı unutmayalım. Bir de acaba Vınn, Jet falan olan varsa ya da 3G teli olan yanlarında getirsin. diğer illerdeki canlı bağlantı yapma fikri çok güzel. Hem daha ilgi çekici ve anlamlı olur. Diğer illerdeki arkadaşlara bağlanma durumu olursa da tabi tel, msn falan gibi bilgilere ihtiyaç olur. Onu da pm olarak katılacak arkadaşlara gönderebilirsiniz. Canlı bağlantıyla muhabirler sizinle ropörtaj yapar.
Tabi tüm bunlardan önce katılımın yüksek olması lazım.

Bugüne kadar yapılan bütün toplantılara, sendika ayrımı yapmadan, imkanları zorlayarak, bahane üretmeden eşimle birlikte katılmış biri olarak yazıyorum:

ben size dün olan başka bir başlıkta geçen bir yazıyı gönderiyim biraz moral bozucu ama bir diğer sorun aramızdaki irlandalılarla ne yapıcaz?

Dün ilçe formatörler toplantısındaydık, eşim eylemi hatırlattı, bu konuya sadece 1 dk, fıkra anlatılıyormuş gibi eğlenerek, gülerek yer verildi. Herkes çok eğlendi...Ve katılacakmısınız diye sorduğumuz herkes bir bahane uydurdu: İşim çıkmazsa, izin alabilirsem, hastalanmazsam, misafir gelmezse, hava iyi olursa, bi düşünelim bakalım....vb.Bütün bunların üzerine toplantıda bulunanlardan birinin sözü net bir şekilde karar vermemi sağladı: "Eylemde sendikanın bayrağı olacak mı? Olmaması gerekmez mi?" Eşim yine "bırakın hocam bu bayrak,sendika muhabbetini. Önemli olan haklarımızın savunulması değil mi?" dedi ama fayda yok. Sadece bizim ilçemizde 30 kişi var arkadaşlar ama bu durumda katılacak kişi sadece eşim ve ben OLACAK

Yine aynı eylemle ilgili eşim üniversitedeki hocamıza mesaj attı, 4. sınıfları gönderebilir misiniz diye. Hocamızın mesajı gücümüzün daha da kırılmasına neden oldu..Hocamız mesajında üzüntüsünü dile getirmiş."Her geçen yıl öğrencilerin araştırmadan, sorgulamadan uzak, inşallah maaşallahla zaman geçiren insanlar olduğunu" yazmış hocamız. "Araştırın, sorgulayın diyorum uzaylı görmüş gibi bakıyorlar ben bunları eyleme nasıl göndereyim?"diye sormuş. Ve sonunda yine de mektubu öğrencilere okuyacağını yazmış. (Aslında şaşırmadık; biz üniversitedeyken de sınıfın potansiyelinden belliydi.)

şuan 6aylık hamileyim bu nedenle gelemiycem büyük ihtimal,gidebilen arkaaşlardan allah razı olsun diyorum ve bu eylemi tüm kalbimle destekliyorum...

Biz sadece yakınmayı şikayet etmeyi, dövünmeyi biliyoruz. Sorunları dile getir dediğiniz zaman yüzlerce kişi cevap yazıyor hadi şu sorunları düzeltelim dediğinizde arkanıza bakıyorsunuz kimse kalmamış. Bu işin mail yazmakla olmayacağını hala anlayamadık galiba. Sesimizi ulusal basına duyurmak yetkililere ulaştırmak için bir şans. Gerekli izinlerin alınması için sendika mutlaka olmalı. Bu hangi sendikanın olduğu önemli değil. Başkası da olabilirdi ona da giderdim. Sorunumuza somut şekilde sahip çıkan şu an tek sendika. Zaten biz sesimizi duyurduktan sonra diğer sendikalarda bize daha çok kulak vermeye çalışacaklardır. O zaman onların eylemlerine de gideriz. Ama bir yerden başlangıç yapmalıyız ve bu çok isabetli bir başlangıç.

Diğer taraftan bizim için sorunu sahiplenen ve kafa yoran Cemal Hocama teşekkür ediyorum ve gördüğüm kadarıyla bizden çok konuyu sahipleniyor ama biz kıymetini bilmiyoruz. Bende üniv. arkadaşa haber yollayacağım. İnş ordan katılım olur diyelim.
Okuldan izin alamıyorsanız rapor alarak mutlaka gelin bu eyleme.

Arkadaşlar facebook profilimde paylaştım ve 21 aralıka kadar hergün tekrar tekrar paylaşacağım! Gelemeyecek olanlar, benim gibi uzaklarda olanlar en azından İstanbuldaki farklı branşta veya öğrenci bile olsa herhangi tanıdığı,akrabası,arkadaşı bir kaç kişiyi göndermeye çalışsın en azından! Ben profilimde şöyle bir iletiyle birlikte paylaştım konunun forumdaki linkini!

"‎21 ARALIK Tarihinde İstanbul MEM önünde Bilişim Tek. Öğretmenleri; Kaldırılan dersler,formatörlük(kölelik) ve özlük haklarımızın düzeltilmesi adına eylem yapacaktır!!! Bir sendikanın girişimiyle alınmış "RESMİ İZİNLİ BİR EYLEMDİR." İstanbul ve çevresindeki tüm arkdaşlarımız LÜTFEN AMA LÜTFEN KATILSIN! Hatta kalabalıklık adına arkadaşlarınıda götürsünler ve ÜNİVERSİTELERDEKİ MEZUN OLACAK ARKDAŞLARIMIZADA İLETSİNLER!!!"

bende zonguldaktayım o gün istanbulda olmak için elimden gelen herşeyi yapacağım arkadaşlar bu konuda bizi destekleyen,bişeylerin düzelmesi için emek harcayan herkese teşekkür ediyorum sonuna kadar arkanızdayım arkadaşlar bizden ses çıkmazsa okullarda hizmetli yapacaklar hepimizi :x :x :x
ayrıca facebooksa facebook,insanlara duyurmaksa duyurmak üstüme düşen her gürevi yapmaya hazırım

ben ve bir arkadaşım daha orada olacağız. ancak görünen o ki katılım çok az olacak, rezil olacağız, artık sendikalarda bizimle ilgilenmeyecek ama yinede ben orada olacağım. çünkü ben öğretmenim öğretmen kalmak istiyorum. bu bölümü seçtiğim, kazandığım için sevindiğim günler aklıma geldikçe içim acıyor. hayatımda değiştirmek istediğim tek şey budur herhalde !!

Re: 21 ARALIK İSTANBUL İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

etnik entry temizliği yapılmış :)

Yaz benide kambersiz düğün olmaz
Ayrıca bu elde laptop fikri benim fikrimdi hatta Cebit'te oturum esnasında da dillendirmiştim. Bütün kullanım haklarını ve patenti Türk Bilişim Eğitimine feda olsun :puhaha: .
Hasılı ben orada olacam inşallah.

bende manisadayım gelmeyi çok istiyorum. umarım İstanbuldaki arkadaşlar yeteri kadar kalabalık toplarlar. Bu arada MAdem ki laptoplarımız elimizde olacak bide yıldız tornavida götürsin herkes onlarıda ortaya atalım tamirciliğimizi de vurgulayalım

Bence yanlış il seçmişsiniz. İstanbuldakilerin genelde rahatı yerindedir.

ozkansedef' Alıntı:
Sence hangi ilde yapılırsa katılır BT formatörü arkadaşlar.

Arkadaşlar tornavida olmaz, suç aleti olabileceği için. Sakıncalı olur. Tamircilik tarafını vurgulamak için eski kasalardan götürebiliriz. Eski kasaları ortaya koyarız etrafında laptoplarımızla otururuz.

inanakyol' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
Sence hangi ilde yapılırsa katılır BT formatörü arkadaşlar.

katılıyorum sizce nerde olmalı eğitim sistemini uygulamaya çalıştığımız finlandiya damı?

ayrıca bu nasıl mantık rahatı yerinde eylem yapıyo..yok hala boyle düşünüyorsanız adamlar bizim için rahatından ödün veriyor denir hiç değilse..

neyse..

Kimse rahat falan değil...Bilgisayar başında otura otura yapışmışlar koltuklarına kalkamıyorlar. Ama bu sadece istanbul da geçerli değil. Ben okulumda gayet rahatım, İstanbul'dayım ama yapılan toplantılara katılanlar arasındaydım. Pendik'te yapıldı, Kadıköy'de yapılsaydı dediniz. Kadıköy'de yapıldı ilgilenmediniz. İstanbul'da eylem planlanıyor, Ankara'da yapılsaydı diyorsunuz. Ankara'da yapılsa Afrika bu iş için uygun dersiniz....Çooook komik ya, katılmıyorum deyin bitsin işte ne bahane üretip duruyorsunuz ki? Bari açık yüreklilikle KATILMAMA fikrinizin arkasında durmayı başarın. Yok face den mesajla destek olacaklarmış,yok mail atacaklarmış, tık rekoru kıracaklarmış :puhaha: Tıklamayla olsaydı keşke...
Bide az önce mesleğimizin geldiği noktayı gördüm bir kez daha :puhaha: sinirden gülüyorum...Az önce okulun vasıfsız eleman olarak işe aldığı kapı bekçimiz burda her bilgisayarda internet var mı diye sordu ve sonra da yanındakine "vay beee bu tam benim işim vallahi, keşke bu işi bana verseler" dedi. Aaaah ah boşuna dirsek çürütmüşüm yıllarca....

İstanbul'dakiler neye dyanarak rahat oluyorlar mesela? Onlar 9-5 çalışmıyor mu sanıyorsunuz? ya da norm fazlası olmadılar mı? Sözleşmeli olanlar sürünmüyor mu sanıyorsunuz? İstanbul'dakilere kurallar farklı işlemiyor malesef.

Az önce okulun vasıfsız eleman olarak işe aldığı kapı bekçimiz burda her bilgisayarda internet var mı diye sordu ve sonra da yanındakine "vay beee bu tam benim işim vallahi, keşke bu işi bana verseler" dedi. Aaaah ah boşuna dirsek çürütmüşüm yıllarca....
:alkis: valla doğru formatör arkadaşlar diyebilirler mi "bilgisayarla 1-2 sene haşır neşir bir meslek lisesi mezunu bizim şu an yaptığımız işleri yapamaz." Bilmiyorum bence diyemez.

mfk' Alıntı:
Az önce okulun vasıfsız eleman olarak işe aldığı kapı bekçimiz burda her bilgisayarda internet var mı diye sordu ve sonra da yanındakine "vay beee bu tam benim işim vallahi, keşke bu işi bana verseler" dedi. Aaaah ah boşuna dirsek çürütmüşüm yıllarca....
:alkis: valla doğru formatör arkadaşlar diyebilirler mi "bilgisayarla 1-2 sene haşır neşir bir meslek lisesi mezunu bizim şu an yaptığımız işleri yapamaz." Bilmiyorum bence diyemez.
Bence de diyemez hocam zaten canımı acıtan da bu...Çok iyi işler yapabilecek potansiyele sahipken vasıfsız eleman gibi kullanılıyoruz.

ya laptoplarla gidince çok zengin bi havamız olmaz mı? eski kasalar yada sökük donanım parçaları elde olsa daha mı iyi acaba?
Bence İstanbula gidemeyenler bulundukları il milli eğitimin önünde toplansalar... yada aynı anda 3-4 ilde olabilirdi bu eylem. Bazıları eleştirmiş saymış sallamış ama ben çalıştaya katıldım ve İstanbulda akraba tanıdık vs. de yok otelde kaldım mecburen üstelik yanıma arkadaş ta bulamamıştım kışta kıyamette çok zor oluyor hor görmeyin hemen! İstanbuldan da katılım çok azdı ayrıca.. Farklı illerde aynı anda bir eylem de çok ses getirir kanaatindeyim. arkasını getirelim ....

Ben istanbulda eyupde calsıyorumm...KATılıcammm... salı gunu gorusmek uzereee...

merhaba ben ankara böte son sınıf öğrencisiyim. bi proje ödevimle ilgli birşeyelr ararken tesadüfen görüdüm yazılarınızı. yarın ilk işim bunu sunufta duyumak olacak. izinlerin alındığını söylediniz. resmi bir eylem olacağınıda söyliycem . ve öğretmenlerimizede bilgi vericem. staja gidiyoruz ve yaşadıklarmdan dolayı bu bölümü seçtiğime artık nalet okur oldum. umarım sesimizi duyurabiliriz.

sarı_sarı' Alıntı:
mfk' Alıntı:
etnik entry temizliği yapılmış :)
yazdıklarımı bulamıyorum silinmiş mi yani?
Hocam ben de öyle sanmıştım da 11 Aralık başlığı ile bu başlık ayrılmış. Yazılanların bir kısmı o başlık altındaymış şimdi farkettim.

Merhaba Arkadaslar

Bende 21 Aralık eylemine katılacağım. Gelmek için idare ile aranızın iyi olması ve bunun sonucunda izin almanıza gerek yok. Bir saglik ocağına gidip kayıt yaptırabilirsiniz ya da 1 günlük rapor alabilirsiniz. Ek dersi dert eden arkadaslar için ,1 ay içinde 4 gün sevk alabilirsiniz ve ek dersiniz kesilmez.

Bence eylemin hangi ilde olduğu önemli değil, katılımın kaç kişi olduğu. Öncelikle herkes kendi ilinde toplanıp, örgütlenirse daha sonra büyük bir eylem için daha kolay organize olabiliriz . İller kendi içinde örgütlenemeden merkezi bir eylem yapmanın cok da etkili olacağını düşünmüyorum. Bunlar 21 aralık eyleminin sonuçlarından da belli olacaktır.

Arkadaşlar ben de geliyorum 21 Aralık salı günü İl MEM'e. Herhangi bir sendikaya üye değilim, sevk, rapor almadan sadece müdürden izin alarak gelsem sorun olur mu? Müdür izin verebileceğini söyledi. Ama ben yine de bir sorun olsun istemiyorum. Sevk alsam mı acaba?

Hocam, idarecilere güven olmaz, onları sağı solu belli olmuyor, en azından benim tanıdığım idarecilerin oyle. Sen yine de işini garantiye alıp sevkini al, yapacağın tek şey bir sağlık ocağına kayıt yaptırmak o kadar.

merhaba arkadaşlar bende şimdi sınıf arkadaşlarıma üniversitedeki hocalarıma mesaj attım (marmara böte). 21 aralıkta oradayım. sizlerde okullarınıza duyurursanız belki öğrenci arkadaşlarda destek verir sayımız biraz artar.

ya face etkinlik event olarak baslatsakya kac kısı gelıyo gorebılrıdık nett olarakkk????

burdakii arkdaslarrr size sesleniyorummmm!!!

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri