25 000 TL'lik araba tavsiye eder misiniz?

Kodla Büyü
Öncelikle çevremde bildiğim bir araç almaya çalışırım. Yoksa 25 bin TL olan bütçeme göre en fazla 23 bin lik araç bakarım. İlandaki aracı servisine ya da dizel ustasına götür hocam motora ve enjektörlere bakılsın. Malum 1 enjektör 500 TL civarı. Hyundai den anlayan tanıdık yoksa güneşli bir yerde aracın etrafında 3-4 tur atar gözüme takılan renk farkı, çizgi bozukluğu, eğim farkı var ise araçtan duruma göre uzaklaşabilirsin. Bunlarda hata çıkmaz ise araç sahibine hadi sür bakalım derim. İlk çalıştırmada turboyu düşünerek 10-20 sn bekliyor mu yoksa hemen gaza basıp araca yükleniyor mu? Devrini nasıl kullanıyor (2000-3500 devir arası kullanılmalıdır) durduğunda turboyu korumak için 10-20 sn rolantide bekliyor mu? Bunları gözlemledikten sonra karar verirdim. Bana sorarsanız yol tutuşu iyi olan güvenli bir araç bakarım. Sırayla gidersek Mitsubishi Lancer (2. el zayıftır ama en iyi yol tutuş ondadır), focus, astra, toyota, civic (çok donanımlıdır çünkü yol tutuş ve kasa zayıftır) bunlar benim yorumlarım.

hocam arabada boya falan yok. kilometresi 29 binde... 29000 kmde motor yıpranır mı ki? öğleden sonra servise götüreceğiz arabayı

servis garantisi devam ediyor mu? bakımları serviste yapılmış mı servise kaç km de iken girmiş.. bunlara mutlaka baktır..
ayrıca araç, team modeli..
aynalar elektirkli değil, ısıtmalı değil..
belki start modeli bile olabilir..
yol bilg.ı yok..
abs olmayabilir..
abs lambası yanmıyor çünkü..

El-Aziz' Alıntı:
hocam arabada boya falan yok. kilometresi 29 binde... 29000 kmde motor yıpranır mı ki? öğleden sonra servise götüreceğiz arabayı
dün aldım arabayı. ilgilenip sdrularıma cevap veren arkadaşlara en içten duygularımla teşekkür ederim

hyundai accent era 1.5 crdi vgt team aldım hocam. 2009 model 29000 km de. ABS ve sürücü hava yastığı var arabada

hayırlı olsun..
garantisi devam ediyor mu?
kaç paraya aldınız..
30 bin bakımını serviste yaptırın mutlaka..

bumit' Alıntı:
kelebek olayını bilmiyordum bakıyım bi (nerdeyse :) ) teşekkurler
sayın hocam kelebek motorunu üstündeki (plastik) hiç korkmadan kaldır. zaten gaza basıp çektiğinde fren yapıyormuşsun gibi oluyor. Kelebeğin kablosunu çek. niyazi hocamın tornavidasıyla sök. ama aradaki contaya dikkat et. ezilip büzülmesin.
sonracıma 12 tl ye motor temizleme spreyi var, elini vurmadan sık.10-15 defa temizlersin.
işin bitince kontağa tak anahtarı çalıştırma. ecuya veriyi göndersin. sonra kontağı kapat.
yeniden çevir ve okuduktan sonra çalıştır.
arıza lambası yansa bile sönüyor 250 km sonra. Benim arıza lambam sökmeden yanmıştı.
ha bu arada servis vs karbüratör temizleyici kullanıyor, hem de sökmeden... 50 tl ni de alıyorlar valla.
arabaya bir tanede orjinal bobin al, yedek dursun, ne olur ne olmaz. 65 tl bobin.
5-10 tane skoda,vw, seat kullanan bulsak da
http://www.chinavasion.com/product_info ... com-cable/
şunu da bir sipariş versek

El-Aziz' Alıntı:
Arkadaşlar en fazla 25000 TL civarında bir araç arıyorum. Kilometresi az, 2004 üstü, az yakan, konforlu, donanımlı, atik ve güvenliği yüksek bir araç arıyorum. Çok kararsız kaldım. İlk arabam olacak inşallah. 2 aydır arıyorum ama bir türlü arabada karar veremedim.

ilk aracın olmasından dolayı bu özellikleri istemen normal. ancak tüm bunları bir arada bulunduran bir otomobil fizik kurallarına aykırı.

2 yıldır kullandığım Skoda Octavia (Colection Plus) tavsiye ederim. konfor ve donanım konusunda beklediğinden fazlasını bulabilirsin, güvenlik ve atiklik konusunda passat'a eşdeğer görülebilir. çoğu lpg li kullanıldığı için az yakma koşulunu da gerçekleştirir.

http://www.sahibinden.com/skoda-octavia ... ction-plus

Geri