29 Ekim törenleri deprem nedeniyle iptal edildi

Kodla Büyü
çok basit düşünüyor bazı arkadaşlar

törenin iptal edilmesiyle cumhuriyet karşıtlığını bağdaştımak çok anlamsız ve basit

cumhuriyet karşıtı olanlar depremi bahane dip mi bunu gösterecekler ya da engel olacaklar

bunu yapmaları kendileri açısından bile bir çıkar sağlamaz

paranoyak olmuşsunuz

10 kasım kutlama değil anma törenidir ve problem olmayacaktır

Cumhuriyet Bayramı bu halkın 7 cihana karşı verdiği savaş sonucunda yükselen yeni bir devleti simgeleyen bir bayram. Tabi ki genç nesillerimizin bunu özümsemesi gerekir. Resmi geçit törenlerini bende sevmiyorum. Ancak okullarda farklı etkinliklerle kutlanabilirdi. Bizim kurtuluş savaşı mücadelesine benzer mücadeleler gösterip bağımsızlıklarını kazanan her ülke bu özel günü kutluyor. Bunun kaldırılması saçma... Gelecek yılda başka bir bahane bulurlar. Yavaş yavaş milletimize bunları unuttururlar. 10 Kasım'ı da iptal ederseler şaşırmam...

İptali açıkcası birkaç gün öncesinden bekliyordum. ve bugün antalyada saat 11 gibi resmi yazı elimize ulaştı. Açıkcası deprem, Cumhuriyet bayramının kutlanmasına engel oluşturabilecek bir unsur değildir. acı olması bize demokrasiyi, özgürlüğü, bağımsızlığı, insan haklarını vb.. birçok şeyi getiren bir coşkuyu etkilemez tam aksi buna sahip çıkılması gerektiğini hatırlatır. Kaldı ki iktidar sahipleri Cumhuriyet rejimiyle başa geçer ve yine iktidar sahipleri halka zulmettiklerinde Cumhuriyet aracılığı ile koltuklarını bırakırlar. Bu önemli bir unsurdur. Deprem bize, sahip olduğumuz cumhuriyete sahip çıkarak bizi kandırarak emeklerimize el koyan iktidar sahiplerine karşı uyanma şansı vermiştir. Tabi bizim halkımız bunu görecek mi orasını bilemem

Arkadaşlar yorumları okuyorum ve şaşırıyorum. Törenlerin iptal edilmesi ile cumhuriyet karşıtlığının bir bağlantısını kuramadım. Yıllardır şekilciliği, yapmacılığı bu sitede eleştirdiğimizi hatırlatırım size. Öğrencileri soğuk havada satlerce ayakta tutmak, sadece okuyanın dinlediği şiirler, hiçbirimizin acaba bu ne anlatıyor diye dinlemediğimiz konuşmalar ile cumhuriyete sahip çıkılmaz. Evet 29 Ekim bizim için çok anlamlı. Bu günde evimize asacağımız bir bayrak bence törenlerden çok daha anlamlı ve güzel.
Ayrıca kurban bayramı ile benzetme yapmanında bir anlamı yok. Hiç bir dini bayramda tören, şiir, kompozisyon vs. etkinlik yapılmıyor. Ama bu bayramların millet olarak bizim için anlamı ve değeri çok büyük. Görülüyorki tören vs. değer katmada pekde etkili değil.

iyi ki iptal oldu. DJ bendim ve provalar hiç içime sinmemiştik. Folklor ekibinin oyunları bile rahatsız etmişti. (Gaydırı gubbak)

zeybek_20' Alıntı:
iyi ki iptal oldu. DJ bendim ve provalar hiç içime sinmemiştik. Folklor ekibinin oyunları bile rahatsız etmişti. (Gaydırı gubbak)
:-1: hocam zevkler ve renkler tartışılmaz ama ortada bir emek var bence folklor ekibinin emeğine saygı duyarak bu yorumu yapmamanız lazımdı.

e55 4 yıl da bir mesaj yazdığınıza göre baya bi etkilenmişsiniz hocam.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    23.8 KB · Görüntüleme: 454
Ne alakası varmışmış. CUMHURİYET BAYRAMI bu yalandan da olsa kimse bişey anlamasa da kutlanır. anlamayan anlamaz ama o genç beyinler bayrak görür saygı duruşuna durur, içlerine vatan millet sevgisi aşılanır. Amaç orda kazanım kazandırmak değildir, ezber yaptırıp şiirlerden soruda sormaz hiç kimse. BU öğretmenler bu soğukta neyi bekliyor. Koskoca başbakan cumbaba ne yi kutluyor böyle ciddiyetle, merak eder çocuk.

Bunların hepsini abartılacak bişey yok diyen arkadaşlar da çok iyi biliyor.
Onlara sorsan zaten bu ülke 'Başkanlık' sistemine geçsinmi , "geçsincanım abartılacak ne var" derler,
Başbakanları Padişah olsun mu desen "olsun canım bunda abartacak ne var boylu poslu adam yakışır" derler.

Ama Türk Milleti bu oyunlara gelmez,

"Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!"
Mustafa Kemal Atatürk

Cumhuriyet Bayramını Kutlamamak , insanları buna alıştırma çabasıdır. Alıştıra alıştıra, kutlamadık da ne oldu diyecekler. Bırakın depremi bu ülke Savaşa girse geri kalanlar bu bayramı kutlamalıdır. Bizim Kurtuluş Savaşı gibi dünyaya örnek olduğumuz bir savaşla kazandığımız Cumhuriyeti Kutlama hakkımızı kimse elimizden alamaz.

Ki soruyorum size kutlanmasa ne olur diyenlere. "KUTLANSA NE OLURDU ?" ülkemi batardı, her tarafta sel felaketmi olurdu, yeni depremler mi türerdi? Ayakta bekleyince ayaklarınız mı kopardı? Van'da ki can kaybımı artardı? Kutlansaydı da Şehitlerimiz için de saygı duruşuna durulsaydı. Türk Bayrağı şerefle dalgalansaydı NE OLURDU ? Van için yardım toplanması için çocuklar bilinçlendirilirdi gerekirse törende onlar içinde saygı duruşunda bulunulurdu.
KUTLANSAYDI NE OLURDU ?

Ama merak etmeyin bu ülkede tek bir kişi de kalsa , gerektiğinde herkesi uyandırır. ALLAH'a şükür ne bir Padişahın ne de Ülkenin Ne de Irkın boyunduruğu altına girmeyiz biz.

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun....

bilisimcih' Alıntı:
Ne alakası varmışmış. CUMHURİYET BAYRAMI bu yalandan da olsa kimse bişey anlamasa da kutlanır. anlamayan anlamaz ama o genç beyinler bayrak görür saygı duruşuna durur, içlerine vatan millet sevgisi aşılanır. Amaç orda kazanım kazandırmak değildir, ezber yaptırıp şiirlerden soruda sormaz hiç kimse. BU öğretmenler bu soğukta neyi bekliyor. Koskoca başbakan cumbaba ne yi kutluyor böyle ciddiyetle, merak eder çocuk.

Onlara sorsan zaten bu ülke 'Başkanlık' sistemine geçsinmi , "geçsincanım abartılacak ne var" derler,
Başbakanları Padişah olsun mu desen "olsun canım bunda abartacak ne var boylu poslu adam yakışır" derler.

"Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!"
Mustafa Kemal Atatürk

Cumhuriyet Bayramını Kutlamamak , insanları buna alıştırma çabasıdır. Alıştıra alıştıra, kutlamadık da ne oldu diyecekler. Bırakın depremi bu ülke Savaşa girse geri kalanlar bu bayramı kutlamalıdır. Bizim Kurtuluş Savaşı gibi dünyaya örnek olduğumuz bir savaşla kazandığımız Cumhuriyeti Kutlama hakkımızı kimse elimizden alamaz.

Ki soruyorum size kutlanmasa ne olur diyenlere. "KUTLANSA NE OLURDU ?" ülkemi batardı, her tarafta sel felaketmi olurdu, yeni depremler mi türerdi? Ayakta bekleyince ayaklarınız mı kopardı? Van'da ki can kaybımı artardı? Kutlansaydı da Şehitlerimiz için de saygı duruşuna durulsaydı. Türk Bayrağı şerefle dalgalansaydı NE OLURDU ? Van için yardım toplanması için çocuklar bilinçlendirilirdi gerekirse törende onlar içinde saygı duruşunda bulunulurdu.
KUTLANSAYDI NE OLURDU ?

Ama merak etmeyin bu ülkede tek bir kişi de kalsa , gerektiğinde herkesi uyandırır. ALLAH'a şükür ne bir Padişahın ne de Ülkenin Ne de Irkın boyunduruğu altına girmeyiz biz.

:alkis: :alkis: :alkis:

bilisimcih' Alıntı:

Mustafa Kemal Atatürk

KUTLANSAYDI NE OLURDU ?

Ayakta :alkis:

psikologlar düzce depreminde bağıra bağıra söylemişlerdi "Normal yaşantıya devam edilmelidir. televizyon programlarıda normal yayınlarına devam etmelidir. yas havasına girmek deprem mağdurlarını ve toplumu daha kötü bunalıma sokar..." diye. belki hatırlayanlarımız olacaktır.
şimdi hepsini geçtik. Ata' mızdan yadigar, canımız pahasına korumamız gereken Cumhuriyetimizin bayramına dokunmayalım. hem milli bayramlar milletimizi daha çok kenetler ve birliktelik sağlar. şahsım adına kutlanmasını dilerdim.

Cumhuriyet bayramı bu ülkenin milli bir dğeridir. bu ülke üç kuruşa satın alınılmadı yüzbinlerce şehit kanıyla yıkanmış bir ülke elbbete bu bayramı kutlar. bazı kendini bilmezler bayram kalksın zaten bir halta benzemiyorki laflar etmiş. bu laflar onların bu ülkye bakışlarının remidir onlar için türk bayrağı ile gavurun bayrağı arasında bir fark olmaz onlar bu ülkeyi bile bölseniz bile alkışlayacak kadar miğdesiz şuursuz insanlardır bunlar eğğer öğretmen ise oların öğretmenliğine...

Cumhuriyet bayramı ile depremi ilkişkilendirebilen zihniyet gerçek mantığını ortya koymuştur. bugün bayramı yazın istiklal marşını diğer günlerde de bayrağını tartışırı bunlar.

bu bayramı iptal eden bakanı kınıyorum. madem bu kadar duyarlı idi iseler 24 şehit sonrası törenlerde 1 dk saygı duruşu yapılamsı içinde bir genelge gönderseydi.

Sene 1937, Atatürk çok hasta; doktorlar 'gitmeniz intihar' diyor ama o 'hayır' diyor 'halkın morali bozulur, kutlamalar olacak !

Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyetin ilanının yanında, bu ülkenin bize mahiyetini de hatırlatan, şehitlerimizi, gazilerimizi de anmamıza, hayırla yad etmemize vesile olan bir bayramdır. Dolayısıyla ne milli bayramlarımız, ne de dini bayramlarımız bir eğlence günü olarak değerlendirilemez. Tam tersine bu bayram, hem terör olaylarında şehit olan evlatlarımızı, hem de Van depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak adına, milli birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak şeklinde kutlanabilirdi. Cumhuriyet bayramını bir eğlence bayramı gibi görmek son derece yanlıştır. Bu yanlışlık bir an önce düzeltilmelidir.”

İsmail KONCUK
Kamusen başkanı

depremde yardım istenmedi hiç bir devletten medya eleştirdi, ardından istendi aynı medya bu defa neden istendi die eleştirdi sözün özü yapsaydı depremde neden yapılıyor yazacaktınız yapılmayınca da cumhuriyet bayramı nasıl olurda yapılmaz..
milletçek son 20 senede teknolojiye ulaşıp dünyaya entegre olduk lakin samimiyetimizden çok şey kaybettik..
"bir kereden birşey olmaz" diyerek yorumumu sonlandırıyorm...
herkese hayırlı atışlar

kutlamalar iptal oldu törenler iptal olmadı

devlet erkanı ve törenlere katılmak isteyen herkes gereğini yapar

katılmayın denmiyor

kutlamaların iptal olmasının halk arasındaki karşılığının yastayız olması gerekirken cumhuriyet düşmanlığı çıkıyor

yine akp (hükümet) karşıtlarının bir şeyi sahiplenmesiyle karşı karşıyayız

cumhuriyet sadece sizin savunduğunuz atatürk sadece sizin önderiniz değildir

cumhuriyetçi biziz siz tükakasınız söylemleri çok çirkin mesnetsiz ve seviyesizdir

yarın törenlere katılıp hem şehitler için hem de van da ölen vatandaşlarımız için gereken yapılır herkes tarafından

klebsiella' Alıntı:

Biz bugün normal akışında yaptık kutlamamızı.
Sonrasında yaptığımız İstiklal Marşı töreninde de müdürümüz kutlamaların eğlence kısmının iptal edildiğini, diğer etkinliklerin yapılacağını belirtti.Yarın da cumhuriyet yürüyüşüne katılacak görevli öğretmen ve öğrencilerimiz. (Yer:İstanbul)

atakom' Alıntı:
Sene 1937, Atatürk çok hasta; doktorlar 'gitmeniz intihar' diyor ama o 'hayır' diyor 'halkın morali bozulur, kutlamalar olacak !

vallahi tüylerim ürperdi yazdığınızı hatırladığımda. boğazım düğümlendi :alkis:

cyberhills' Alıntı:
depremde yardım istenmedi hiç bir devletten medya eleştirdi, ardından istendi aynı medya bu defa neden istendi die eleştirdi sözün özü yapsaydı depremde neden yapılıyor yazacaktınız yapılmayınca da cumhuriyet bayramı nasıl olurda yapılmaz..
milletçek son 20 senede teknolojiye ulaşıp dünyaya entegre olduk lakin samimiyetimizden çok şey kaybettik..
"bir kereden birşey olmaz" diyerek yorumumu sonlandırıyorm...
herkese hayırlı atışlar

HAni nerde bi kere ???

Gecen yıl cumhuriyet bayramında ben mi hastalandım
Bu yıl 30 ağustos zafer bayramında aynı seyi ben mi yaptım
Şimdi de Cumhuriyette sıra????

Nerde bir kere????

Bir kereden çok şey. İstemediğin bir şeye bir kez katlanırsan, ölene kadar katlanmak zorunda kalırsın. AMA biz katlanmayacağız... Uyuyanlar uyanmalı

bilisimcih' Alıntı:
:tr:
ozzzzz80' Alıntı:
atakom' Alıntı:

vallahi tüylerim ürperdi yazdığınızı hatırladığımda. boğazım düğümlendi :alkis:

Aynı ayakta duruşun: Fransaya göz dağı verip Hatay ında ana vatana katılmasınında çok büyük etkisi vardır.Hayata meydan okumuş Atam. :tr:
Ne kadar gurur duysak az. :tr:

bayaramın iptal edilmesi türk halkı tarafından tepkiye yol açtı. eğitim bir sen bu tepkiyi vermediği için bu sendikayı kınıyorum

:tr: Atam İzindeyiz :tr:

Bakalım 1 hafta sonra kurban bayramı var onu da kutlamayalım? Ya da herkes kurban parasını Van a göndersin, kimse kurban kesmesin.
Hoş 2 Van baştan kurulacak kadar yardım toplandı ama ortada israilin gönderdiği evlerden başka birşey yok!

Bence iptal olması çok güzel oldu. Bizde cumhuriyet bayramı gayet coşkulu kutlanırdı. Davul zurna oyunlaar koro şarkılar türküler vs... Kaçgündür doğru düzgün insnaın yüzü bile gülmüyor bir de kutlama mı olacaktı. Tören yaptık bu yeterli sonuçta, bunu bu kadar büyütüp devleti cumhuriyet düşmanı göstermeye çalışmanın bir manası yok.

nedense türk milletini yavaş yavaş uyuşturuyorlar gibi bir his var içimde. yakında altın vuruşu yaparlar siz hiç rahatsız olmayın arkadaşlar. andımız kalksın, bayramlar kalksın, şehitler ölsün hiç önemli değil, nasıl olsa başımızdaki imanıbütünler herşeyin en iyisini bilir.
bu arada dün başıma gelen bir olayı anlatayım.olay halktan 70-80 yaşlarında bir amcayla aramda geçiyor.
-hocam bu hükümeti nasıl buluyorsunuz diye bana sordu?
-bende yollar ve sağlık sektörü haricinde çok kötü dedim
-olurmu hocam, bu adamlar sayesinde dinimiz kurtuldu.
- :eek:
sonra dedimki
- amcacağım bunlar gelmeden önce senin namaz kılmanımı engellediler, camiye gitmenemi, dua etmenimi, kuran okumanımı dedim?
amcam
- :eek:

Geri