29 Ekim törenleri deprem nedeniyle iptal edildi

Kodla Büyü
bak bak, 29 ekim törenlerini iptal eden sayın başbakanımız, yanına sevgili dostu cumhurbaşkanımızı da alara düğüne gitmiş, bu nasıl iş ben anlamıyorum valla.

28.10.2011 - 21:37
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlunun nikah törenine katıldı.

Gül ve Erdoğan, Sheraton Oteli'ndeki Çağan Çağlayan ve Kübra Ece'nin nikahında şahitlik yaptı.

Basına kapalı yapılan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikah törenine, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bazı bakanlar, milletvekilleri, iş ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?habern ... evlendirdi

acer50' Alıntı:
bak bak, 29 ekim törenlerini iptal eden sayın başbakanımız, yanına sevgili dostu cumhurbaşkanımızı da alara düğüne gitmiş, bu nasıl iş ben anlamıyorum valla.

28.10.2011 - 21:37
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlunun nikah törenine katıldı.

Gül ve Erdoğan, Sheraton Oteli'ndeki Çağan Çağlayan ve Kübra Ece'nin nikahında şahitlik yaptı.

Basına kapalı yapılan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikah törenine, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bazı bakanlar, milletvekilleri, iş ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?habern ... evlendirdi

yazıklar olsun. amaç cumhuriyet bayramını ortadan kaldırmak. milli değerleri yok etmek. depremi düşünerek bayram iptal eden gerçeketen samimi olsa düğüne gitmez

Öküzün altında buzağı aramanın anlamı yok zaten birileri için ne deprem ne şehitler hiç önemli değil düğünlerini yapıyorlar çalgılşarını çalıyotrlar polislerin karşısında halay çekenlerde var bence lütfen herkes elini vicdABnına koysunda yazsın Cumhuriyet Bayramı Ulusal bir bbayramdır coşku ve servinçle kutlanrak idrak edilir insanlar gözyaşı dökerken sevinenleri biz tutmayalım ama bunlar lütfen milli şuurdan bahsetmesinler

Çağrı1' Alıntı:
Öküzün altında buzağı aramanın anlamı yok zaten birileri için ne deprem ne şehitler hiç önemli değil düğünlerini yapıyorlar çalgılşarını çalıyotrlar polislerin karşısında halay çekenlerde var bence lütfen herkes elini vicdABnına koysunda yazsın Cumhuriyet Bayramı Ulusal bir bbayramdır coşku ve servinçle kutlanrak idrak edilir insanlar gözyaşı dökerken sevinenleri biz tutmayalım ama bunlar lütfen milli şuurdan bahsetmesinler

öküz altında buza arayan kim bayram iptal oluyor bayramda göbek atan yok iki şiir bir yazı bunuda çok gören zihniyet kendisi düğüne gidip nikay kıyıyorsa buzayı orda araycaksın burda değil.

cumhuriyet bu ülke için önemldir. bu ülke şehit kanları ile kazanılmışsa o zaman gerçekten bir anlam teşkil eder. tabi değerini bilene ...

Biz kutlanırken de nasıl kutlandığını çok iyi biliyoruz. birbirimizi kandırmanın anlamı yok şuursuz ve ruhsuz kaldık hep lafta kalıyor Atatürk yaşayıp da bu kutlamalardaki ruhsuzluğu görseydi kahrından ölürdü

CUMHURİYET kurulduğundan beri İLK DEFA kutlanmayan CUMHURİYET bayramı nedeniyle halk bu sene inadına daha da coşkuyla kutladı CUMHURİYET BAYRAMINI zaten siyasi yapının bu tür anma-kutlama günlerine hep lüzumsuz baktığı aşikardı..sayın başbakanımız geçen yıl da bel rahatsızlığından!! ötürü törenlere katılmamayı tercih etmişti sanırım hafızam beni yanıltmıyorsa..onlar zaten cumhuriyeti ve değerlerini içlerine sindirememiş ve rol yapmaktan bıkmış-usanmışlar- katılmasınlar zorunlu değil çokta gerekli değil bence;biz CUMHURİYETE GÖNÜLDEN BAĞLI CUMHURİYET-ATATÜRK AŞIKLARI SAHİP ÇIKACAĞIZ CUMHURİYETİMİZE VE DEĞERLERİMİZE ..öğrencilerimize de bunları AŞILAYACAĞIZ inadına inadına...

19 Ağustos 1999 depreminden sonra da 29 Ekim törenleri sade yapılmıştı. Bence yerinde bir karar. Sadece Van'da kutlanmayacak dense daha farklı yorumlanırdı.
291020111646559908809_3.jpg

Çağrı1' Alıntı:
Biz kutlanırken de nasıl kutlandığını çok iyi biliyoruz. birbirimizi kandırmanın anlamı yok şuursuz ve ruhsuz kaldık hep lafta kalıyor Atatürk yaşayıp da bu kutlamalardaki ruhsuzluğu görseydi kahrından ölürdü

proğramların içeriği konusunda tartışılabilir am bu proğramları kökten kaldırmak nalmaını taşımaz. kaş yapıyım derken göz çıkarılmaz. bazı öğretmen arakdaşalrımız öyle proğram yapıyorki gerçekten mükemmel işte örnek
http://www.haber3.com/video/turkiye-sev ... or-838.htm

1999 yılında da istanbul depreminden ötürü iptal edilmişti biraz araştırın görürsünüz.Korkmayın cumhuriyet bayramı kutlanmadı diye yok olmadı. böyle sembolik saçma şeylerle o koskoca yapı zarar görmez. kendi vehametleirnizle kendinizi üzmeyin arkadaşlar.
Bir de bayramlarda verilen görevleri seve seve yapsanız canım yanmaz, ben iyi biliyorum Cumhuriyet, Atatürk denildi mi deliye dönen sanki bunlar sadece kendine aitmiş gibi davranan öğretmen arkadaşları, bayram görevi verildimi kendileirne hemen itirazlar yükselir aman başkası yapsın vs.... bu mu yani cumhuriyet sevdası.

eya' Alıntı:
19 Ağustos 1999 depreminden sonra da 29 Ekim törenleri sade yapılmıştı. Bence yerinde bir karar. Sadece Van'da kutlanmayacak dense daha farklı yorumlanırdı.
"Bakan Çağlayan oğlunu evlendirdi

Gül ve Erdoğan, Sheraton Oteli'ndeki Çağan Çağlayan ve Kübra Ece'nin nikahında şahitlik yaptı."
BU YERİNDE BİR DAVRANIŞ MI??CUmHURİYET KUTLAMALARI İPTAL ama BİR GÜN ÖNCESİNDE BAKANIN ÇOCUĞUNUN DÜĞÜN DERNEĞİNE GİTMEK -ŞAHİTLİK ETMEK MÜBAH MI???

spider23' Alıntı:
eya' Alıntı:

Gül ve Erdoğan, Sheraton Oteli'ndeki Çağan Çağlayan ve Kübra Ece'nin nikahında şahitlik yaptı."
BU YERİNDE BİR DAVRANIŞ MI??CUmHURİYET KUTLAMALARI İPTAL ama BİR GÜN ÖNCESİNDE BAKANIN ÇOCUĞUNUN DÜĞÜN DERNEĞİNE GİTMEK -ŞAHİTLİK ETMEK MÜBAH MI???
evet mübah oldu mu?

spider23' Alıntı:
eya' Alıntı:

Ben buna ne yorum yaparım ne de eleştiririm. Çünkü o nikahın içeride nasıl kutlandığını bilmem. Nikahın tarihinin ne zaman belirlendiğini bilmem. Gidenlerin niyetini hiç bilemem. Gidip de göbek attılarsa yazıklar olsun. Gidip imza attılarsa ne var bunda? Sizin bugün yakınınızın düğünü olsa siz Van'da deprem oldu diyerek gitmeyecek miydiniz?

Siyasiler için burada birbirimizi üzmekten başka bir şey yapmaz olduk... Ben sadece şuna dikkat çektim. Bu sene bayram tam bir hafta önce olmuş bir deprem için iptal edildi kıyamet koptu. 99 depreminde, depremden 2 ay sonraki tören iptal edilmiş o zaman sesi çıkmayanlar neden şimdi sesi çıkıyor. Ya da iktidarda CHP olsa ve iptal etse herkes yine aynı tepkiyi mi verecekti. Burada hükümeti taraf tutmuyorum arkadaşlar. Burada önyargı hatasına dikkat çekiyorum. Terör saldırılarında da bu böyle oldu, deprem yardımlarında da, herşeyde. Herkes kendisine yakın olmayan taraf bir şey yaptığında altında bir şey arıyor. Doğruyu bilmeden yorum yapıyor, eleştiriyor. Özümüzden çok uzaklaştık...

Tüm siyasiler bayram da yapsa, ben gidip bir düğüne eğlensem de cumhuriyet bayramını kutlasak da içim yanıyor arkadaş... Törene gittiğimde de aklıma hep şehitler geliyor... Acılarımı, değerlerimi bana hiç bir şey unutturamaz...

öyle güzel kutlanıyorki(!) istiklal marşı söyleninceye kadar bile öğrenciler adam gibi saygılı bir şekilde durmuyorlar konuşmalar dinlenmiyor şiirler dinlenmiyor sadece oynama dans varsa eğlence varsa onları bir ksımı yapıyor herkes başka alemde şehitlerin kemikleri sızlıyor sızlatılıyor.Adıda bayram kutlamak oluyor kendimizi kandırıyoruz vatan bayrak sevgisi yürekte yoksa gerisi teferruattır.

eya' Alıntı:
29ekimm.jpg

hocam 29 ekim değil, 30 ağustos iptal edilmişti sanırım, bu yazıda bi pislik var gibi.

abi bu ne ya bence serbest olmalı isteyen kutlamalı öğrenciler zorla götürülmemeli ben okulumda çocuk vaz geçtiği için dövüldüğünü biliyorum ya. öğretmen isteklimi çoğu isteksiz ekstra yük öğrenci isteklimi evet ders den kaçmak için diğerleri mecburen gelip okadar eziyet çekene ne demeli sıcak soğuk demeden tören alanlarına hergün zorla giden öğrenciler ben 1 hafta gittim başlarında çocukların hepsi dersden kaçmak için gidiyor. kutlanmayınca yerinden oynamıyor devlet. üniversitedeyken istiklal marşı okuyan kaç öğrenci var veya okumayanlar yüzünden cumhuriyete bişeymi oldu. bırakın bu işleri arkadaşlar.

Benim merak ettiğim konu il ilçe merkezlerindeki törene gidip gönüllü olarak katılan kaç vatandaşımız öğretmenimiz öğrencimiz var?

Bizim okulun değil yanlış anlaşılmasın, 28 ekimde başka bi okulda, bi odadaydım beden öğretmeni bayan arkadaş odaya girip diğer beden öğretmenine gülerek, "törenler iptal provaları durdurduk." dedi Gayet sizin tabirinizle modern!, Atatürkçü bi öğretmenimizdi. Ama Cumartesi günü yaşayacağı yorgunluğa tatili tercih ettiği gözlerinden okunuyordu...
İşin bu yönü bi tarafa kesinlikle törenlerin iptalini savunmuyorum. Oldukça muhafazakar bi aileden geldiğim, son 3 seçimde hükümete oy verdiğim halde taraf olmadan kendi mantık çerçevemde olayları değerlendirebiliyorum çok şükür.
Okulumuzda tören yapıldı. Gayet sade ve net bir şekilde.
Müdür konuşması. Atatürk'ten özlü sözler. Şiirler. 1. sınıf öğrencisinin İstiklal marşı ve sonunda 10. yıl marşı ve sallanan bayraklar. Törende illa çocukları saatlerce yürütmek ya da halk oyunları, fiziksel performanslar olmak zorunda değil. 3 saat sürmek zorunda da değil.
Hükümet bu hassas konuda yanlış adım atmıştır ve muhaliflerine koz vermiştir. Hiç ama hiç gereği yoktu. O zaman Milli Yas diye bir kavram var. İlan et. Medyaya da yansıt tutulan yası. Tabi bu da benim fikrim.

zerdust' Alıntı:
eya' Alıntı:
29ekimm.jpg

hocam 29 ekim değil, 30 ağustos iptal edilmişti sanırım, bu yazıda bi pislik var gibi.

.......

mfk' Alıntı:
zerdust' Alıntı:
eya' Alıntı:
29ekimm.jpg

Bu yazı ile de oynanmış. Çok dikkatli bakarsanız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yazısı biraz aşağıda durmaktadır. Al işte bunlar da böyle karaktersiz adamlar. Hey Allahım. Al birini. Vur ötekine.

Haberin kaynağı memurlar.net... Yanlışsa da hazırlayan da karaktersiz...

eya' Alıntı:
mfk' Alıntı:
zerdust' Alıntı:
eya' Alıntı:

Bu yazı ile de oynanmış. Çok dikkatli bakarsanız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yazısı biraz aşağıda durmaktadır. Al işte bunlar da böyle karaktersiz adamlar. Hey Allahım. Al birini. Vur ötekine.

Haberin kaynağı memurlar.net... Yanlışsa da hazırlayan da karaktersiz...

Yok hocam gerçek... Hem 30 Ağustos hem 29 Ekim iptal edilmiş. Farklı kaynaklar var. DSP millekvekili Süleyman Yağız'da belirtmiş.

29 Ekim iptal olmuş olabilir. Ama bu yazıyla kesin oynanmış hocam. Dikkatli bakınca bakınca anlaşılıyor. Bunu paint ile bile yapabilirsiniz :)

mfk' Alıntı:
29 Ekim iptal olmuş olabilir. Ama bu yazıyla kesin oynanmış hocam. Dikkatli bakınca bakınca anlaşılıyor. Bunu paint ile bile yapabilirsiniz :)

Evet siz söyleyince dikkat ettim, olabilir. Şüphelendim, kaynağa baktım rota haber... Asıl kaynak ise millet vekili çıktı. Haber doğruysa, resimle niye oynadılar diye düşündüm. Filigran atarken olmuş olabilir.

hulya08' Alıntı:
Bence iptal olması çok güzel oldu. Bizde cumhuriyet bayramı gayet coşkulu kutlanırdı. Davul zurna oyunlaar koro şarkılar türküler vs... Kaçgündür doğru düzgün insnaın yüzü bile gülmüyor bir de kutlama mı olacaktı. Tören yaptık bu yeterli sonuçta, bunu bu kadar büyütüp devleti cumhuriyet düşmanı göstermeye çalışmanın bir manası yok.

yazık!!!

mfk' Alıntı:
zerdust' Alıntı:
eya' Alıntı:
29ekimm.jpg

???????????????

cesur_yürek' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:

öküz altında buza arayan kim bayram iptal oluyor bayramda göbek atan yok iki şiir bir yazı bunuda çok gören zihniyet kendisi düğüne gidip nikay kıyıyorsa buzayı orda araycaksın burda değil.

cumhuriyet bu ülke için önemldir. bu ülke şehit kanları ile kazanılmışsa o zaman gerçekten bir anlam teşkil eder. tabi değerini bilene ...

Meselede burada zaten kendiniz diyorsunuz.
Ne demek 2 şiir bir yazı. Cumhuriyete böylemi sahip çıkılır sayın hocam.
Benim anlayamadığım nokta burası.

Nikah kıyılıp EVET denmiştir, sonra gelin sivri topuğuyla damadın ayağını delmiştir o kadar.
Halay çekip çiftetelli mi oynamadılar ya.

joombal' Alıntı:
mfk' Alıntı:
zerdust' Alıntı:
eya' Alıntı:
29ekimm.jpg

???????????????
...

mfk' Alıntı:
joombal' Alıntı:
mfk' Alıntı:
zerdust' Alıntı:
eya' Alıntı:
29ekimm.jpg

???????????????

Bu yazı 30 Ağustos için yazılmış. Bunu yapan arkadaş gündem 29 ekim olup da 29 ekim için olan resmi yazıya ulaşamayınca aklı sıra kurnazlık yapmış. Ya yazının biraz daha aşağıda olduğunu bi ben mi farkediyorum?
bazen komplo teorileri üretmeyi abartıyorsunuz. eğer o resimdeki yazıya güvenmiyorsanız internette çok az bir araştırmayla 1999/49 ve 1999/55 nolu başbakanlık genelgelerine ulaşabilirsiniz. direk yazıyı göremesenizde en azından ne hakkında olduğunu bulabilirsiniz. bizden olmayanlar her zaman hata yapar, yalan söyler mantığıyla daha nereye kadar

yazıda oynama yok indirip inceledim. özür diliyorum.

Geri