3.havalimanına yargı "dur" dedi

Kodla Büyü
BgORTw4CAAA1lXH.jpg

birine sorsan oldukça dindardır.. ama çarşaf çarşaf ses kayıtlarını, belgeleri görmeden çamur falan diyerek ahlaksızlığı görmezden geliyor, hırsızları desteklemeye devam ediyor..
öbürüne sorsan çok milliyetçidir.. milletin arazilerinin 6 tane ahlaksız hırsıza peşkeş çekilmesine seyirci kalıyor.. milletin parasını yağmalayan, "milletin a**na koyacağız" diyen adamları alkışlayacak neredeyse.. 50 milyarlık devasa ihaleyi, peşkeş çekilen binlerce dönümlük araziyi "siz uçağa binmeyin" muhabbetine indirgiyor..

şunu anlayın bir kere.. mesele havaalanının yapılıp yapılmaması değil arkadaş! mesele ihale sürecinde ve sonrasında dönen mide bulandırıcı ahlaksızlıklar..

dindarlığınıza, muhafazakarlığınıza, milliyetçiliğinize bakılırsa en çok da sizin karşı çıkmanız gerekiyor bu hırsızlığa, en gür sesle sizin itiraz etmeniz gerekiyor.. şerefs*z hırsızlara alkış çalacak kadar küçük düşürmeyin kendinizi.. sizin adınıza ben utanıyorum vallahi.. kimdedir arkadaş akıl tutulması.. hele bir söyleyin bana..

Seredar' Alıntı:
Sonuçta Mahkeme kararıdır.Saygı duymak gerekir.Tabi daha bunu kanun yolu var.Bu devlet kimsenin keyfine bırakılamaz.

İnsanların seslerinin taklit yapılabilmesi imkansız değilken internete düşen her kaseti havada kapan sazanlara bir soru bu kadar kin ve nefretinizin nedenini söyleyin biz de bilelim.
sazan2wm9.jpg
Kimse çıkıp dedimiki bu ses kaydı benim değil Böyle görüşmeler olmadı diye. Daha başbakan bugün kabul etmedi mi alo fatih konuşmalarını. Bülent Arınç bugün böyle bir yönlendirme yanlış demedi mi? Sazan kim acaba ,herşeye rağmen her türlü pisliği görmezden gelmek mi ? Bu kadar da değil

Seredar, kayıtların hepsi tarihine, saatine, telefon numalarına kadar arşivlenmiş resmi kayıtlar.. yasal yollardan mahkeme kararıyla yapılmış ve başbakanın dahi inkar edemediği bu kayıtlar karşısında takındığın tavır takdire şayan gerçekten..

3maymun.jpg

mesele hak ve batıl mücadelesidir...bana türkiye de tarafsız medya göstersin biri alnını karışlarım ..bu memlekette hangi kurumu boş bıraksanız dışarıya çalışıyor....büyük resmi görmek lazım,birileri birilerini tasviye etmeye çalısıyor...ve zaten %100 dürüst devlet dünyada hiç bir yerde yok ve olmayacak.....

3. Havaalanı iptal edildi diye zil takıp oynayandan da, 3. havaalanı iptal edildi diye AKP'ye mağdur rolü vermeye, yolsuzlukları itibarsızlaştırmaya çalışanlardanda nefret ediyorum...

1. tarafa öneriler
1- Böyle büyük bir proje yapıyorsan ben yaptım oldu demeden, (kitaplardan çıkardığınız) batının düşmanlığından, oynanabilecke oyunlardan haberdar davranıp, açık-şeffaf ve herşeyiyle düzgün iş yapacaksın!
2- Yargıda sıkıntı varsa (ki var gözüküyor, bugünleri taaa referandumda söylemiştik) somut çözümler üreteceksin, sen sokaktaki mehmet değilsin, şöyle oldu, aha şunlar demeden SOMUT olay üzerinden ilgili işlemleri yapacaksın! 10 yıldır göz yumduğun yargı için halktan özür dileyeceksin. Senin güvenmediğin yargıya benim-başkasının güvenmesini beklemeyeceksin!
3- Her boktan mağduriyet çıkarmaktan vazgeçeceksin!
4- Dinlenmelere karşı olduğun kadar kamu malının çalınması konusunu da diline dolayacaksın!
5- Bu adam da hata yapabilir, hatasız değil kabul edeceksin! Hükümete her karşı olan vatan haini değil!

2. Tarafa öneriler
1- 3. havaalanı düzgün yapılırsa bu ülkenin çıkarınadır, iptal edilmesine sevinmeyeceksin! Yapılan yanlışlardan ders alınıp daha doğru ilerlemesi için öneri sunacaksın!
2- Onlarca yıldır yargıdaki sıkıntıdan dem vurup, çıkarın gereği şimdi yargıyı temize çekmeyeceksin. Hükümet gitsin kötü ama cemaatin de çokta doğru işlerde olmadığının farkında olacaksın!
3- Her boktan zafer kazanma hevesine girmeyeceksin. Bazı konularda devlet çıkarı senin kazanacağın zaferden değerli ona göre davranacaksın!
4- Kamu malının çalınmasını diline doladığın kadar özel hayatın ifşasına da laf çakacaksın!

Seredar' Alıntı:
Orebro diyelim ki doğru bunun sana ne yararı var.Diyelim ki yanlış o zaman yaptıklarına değecek mi ? Eğer Ülkemi çok seviyorum onun için böyle yapıyorum diyorsan git enerjini işine harca ya da koy adaylığını siyasete gir biz de sana hiç bir şey demeyelim. Ne demişler vatanını en çok seven işini en iyi yapmaya çalışandır.

düstur şu: ''bir haksızlık gördüğünüz zaman elinizle düzeltin, gücünüz yetmiyorsa dilinizle düzeltin ona da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle ona buğz edin ve oradan uzaklaşın'' Hz. Muhammed (s.a.v.)

konuyu nereden işe getirdiniz bu arada?? benim işimi eksik/yanlış yaptığım kanısına nereden vardınız? ne fedakarlıklarla çalıştığımı bilmeden neye göre konuşuyorsunuz?? yoksa çalışkan olmak, işini iyi şekilde yapmak size has bir özellik midir?? şu ülkeye tarihimizde en büyük zararları verenlerin, "vatan" kelimesini en çok kullananlar olduğunu gördük.. kazım karabekirlerle, enver ve talat paşalarla, 27 mayıslarla, 12 eylüllerle, 28 şubatlarla sabittir..

s_kajmeran' Alıntı:
3. Havaalanı iptal edildi diye zil takıp oynayandan da, 3. havaalanı iptal edildi diye AKP'ye mağdur rolü vermeye, yolsuzlukları itibarsızlaştırmaya çalışanlardanda nefret ediyorum...

1. tarafa öneriler
1- Böyle büyük bir proje yapıyorsan ben yaptım oldu demeden, (kitaplardan çıkardığınız) batının düşmanlığından, oynanabilecke oyunlardan haberdar davranıp, açık-şeffaf ve herşeyiyle düzgün iş yapacaksın!
2- Yargıda sıkıntı varsa (ki var gözüküyor, bugünleri taaa referandumda söylemiştik) somut çözümler üreteceksin, sen sokaktaki mehmet değilsin, şöyle oldu, aha şunlar demeden SOMUT olay üzerinden ilgili işlemleri yapacaksın! 10 yıldır göz yumduğun yargı için halktan özür dileyeceksin. Senin güvenmediğin yargıya benim-başkasının güvenmesini beklemeyeceksin!
3- Her boktan mağduriyet çıkarmaktan vazgeçeceksin!
4- Dinlenmelere karşı olduğun kadar kamu malının çalınması konusunu da diline dolayacaksın!
5- Bu adam da hata yapabilir, hatasız değil kabul edeceksin! Hükümete her karşı olan vatan haini değil!

2. Tarafa öneriler
1- 3. havaalanı düzgün yapılırsa bu ülkenin çıkarınadır, iptal edilmesine sevinmeyeceksin! Yapılan yanlışlardan ders alınıp daha doğru ilerlemesi için öneri sunacaksın!
2- Onlarca yıldır yargıdaki sıkıntıdan dem vurup, çıkarın gereği şimdi yargıyı temize çekmeyeceksin. Hükümet gitsin kötü ama cemaatin de çokta doğru işlerde olmadığının farkında olacaksın!
3- Her boktan zafer kazanma hevesine girmeyeceksin. Bazı konularda devlet çıkarı senin kazanacağın zaferden değerli ona göre davranacaksın!
4- Kamu malının çalınmasını diline doladığın kadar özel hayatın ifşasına da laf çakacaksın!

herkesin 2 satırlık bilgisiyle ahkam kestiği şu konuda başlığında en aklı başında yorumlardan birini yapmışsınız.. teşekkürler..

ben 2. taraf için kendi adıma yorumlarımı yapayım:

1- iptal edildiğine sevinmedim, sevinilecek bir yanı yok zira.. nasıl olsa o inşaat bir şekilde tamamlanacak da, bu havalimanı ülkenin çıkarına değil kesinlikle.. amaç uçuş kapasitesini arttırıp istanbul'u avrupa hava sahasının merkezi haline getirmekse, atatürk havalimanı genişletilip yenilendikten sonra modern bir hale getirilerek de bu sağlanabilirdi.. üstelik 3. havalimanının 3'te 1 maliyetine.. ülke menfaati bu şekilde sağlanır.. en az maliyetle, en efektif projeyi gerçekleştirerek.. hükümet öneri dinlemeyi falan çoktan bıraktı.. erdoğan, 3 kişi hariç hiç kimsenin sözüne kulak asmıyor.. üniversitelerden, mimar odalarından, çevrecilerden, muhalefetten yüzlerce öneri, uyarı yapıldı bu konuda.. hükümet, gelen önerilerin hepsine "bizi çekemiyorlar" ön yargısıyla yaklaşıp hiçbirine kulak asmadığı gibi, öneri getirenleri vatan haini olmakla suçladı meydanlarda.. akp, uzun süredir öneriden falan anlamıyor.. bunun en somut örneği zeytinburnundaki 16/9 gökdelenleri.. yüzlerce şikayet, uyarı, öneri getirildi.. hiçbiri dikkate alınmadı ve gökdelenler dikildi.. sonra başbakan sonucu görünce gökdelenlerin traşlanması talimatını verdi.. tabi bu arada firmanın zararını karşılamak için gereken para kimden çıkıyor dersiniz?? imar iznini verenlerin cebinden değil elbette.. hepimizin cebinden..

*tamam 3. havalimanının yapımına karar verildi.. ihale sürecine, ormanlara bir şey demiyorum.. be adam! ihale sonuçlandıktan sonra neden şartnameyi değiştirerek şirkete fayda sağlarsın? havalimanı çevresindeki arazilerin kullanımı şartnamede yok ama sonradan şirkete bu hak veriliyor.. şirketin yolcu başına alacağı ücret sonradan arttırılıyor.. bu ahlaksızlığa ses çıkarmayalım mı Allah aşkına?? kim bu cengiz, nihat, mehmet?? niye bu şekilde bir kıyak geçiliyor?? örnek olarak düşünsenize fatih projesi ihalesi yapılıyor.. şartnamede 4 gb olarak yer alan ram, ihale sonlandıktan sonra 2 gb'a düşürülerek şirkete kıyak geçiliyor.. böyle bir şey olabilir mi?? havalimanı ihalesinde olan bu ama kimsenin buna ses çıkardığı yok.. öylesine kanıksamışız işte ahlaksızlığı..

*ihaleyi alan şirkete neden kâr garantisi veriliyor?? ticaret risk gerektirmez mi?? şirket devletin şartnamede taahhüt ettiği kârı elde edemezse devlet bunu tamamlayacak.. kimin cebinden?? cevabı biliyorsunuz.. peki neden?? biz vatandaş olarak vergimizi hizmet alabilmek için ödüyoruz.. bu şirketlerin kasaları dolsun diye değil!

*havalimanı çevresinde yer alan köylülerin arazileri TOKİ tarafından değerinin çok çok altında kamulaştırılıyor.. köylülerin çığılığını duyan yok.. bu araziler proje kapsamında yer almamasına rağmen, yangından mal kaçırır gibi sonradan projeye dahil edilerek kamulaştırma kararı alındı.. peki ne amaçla kullanılacak bu araziler?? neden değerinin çok altında alınarak o bölgede yaşayan vatandaş zarara uğratılıyor?? (http://www.evrensel.net/haber/77312/toki-arazileri-ucuza-kapatiyor.html#.UvqrfWJ_ty0)

2-al birini vur ötekine.. cemaat ile hükümet ters düşmeseydi, yolsuzluklardan kasetlerden haberimiz bile olmayacaktı.. hükümet halkın gözünde ak pak devam edecekti.. 17 aralıkla beraber hükümetin foyası ortaya çıktı.. ayrıca yargının da acilen siyasetten arındırılarak tarafsızlığının sağlanması gerektiğini bir kez daha anladık.. ama yapılan yeni değişiklikler maalesef yargıyı daha da siyasallaştırıyor..

3-memlekette artık devlet=hükümet olmuş durumda.. devletin çıkarından önce milletin çıkarları gelir benim gözümde.. şeyh edebali'nin "millet için devlet" anlayışına ihtiyacımız var..

4-konuşmalar şahısların eşleriyle, çocuklarıyla, aileleriyle yaptığı konuşmalar değil.. konuşmaların içeriği bütün milleti ilgilendiren konular.. başbakanından bakanına, kamu görevi yürüten devletin temsilcileri komisyoncu gibi her türlü müteahhitle görüşüp bir takım karanlık işler peşindeyse ben bunu normal karşılamam.. keşke yargıya bu kadar müdahale edilmeseydi, hükümet "buyurun araştırın" deseydi ve yargı işini hukuka uygun bir şekilde yapabilseydi de bu kayıtlar yayılmasaydı.. kayıtların yayılması, yargıya müdahalenin ve yolsuzlukların örtülmeye çalışılmasının sonucu olarak değerlendiriyorum.. 45 günlükken ölen ufacık masum bebenin, küçücük bedeniyle çalışan çocukların, yetimlerin, 800 liraya sabah akşam çalışan gariban emekçilerin çalınan haklarını, bu hırsızların "özel hayatından" daha kıymetli görüyorum açıkçası.. keşke adil bir şekilde hesap verselerdi de özel hayatın gizliliği korunsaydı..

üstteki yorumda bahsettiğim 16/9 gökdelenleri:
insana en çok dokunan da kendine "evlad-ı osman", "evlad-ı fatihan" diyenlerin bunu yapması...

Ekli dosyalar

• suliet-sultanahmet.jpg
    suliet-sultanahmet.jpg
    189.5 KB · Görüntüleme: 434
cehcah' Alıntı:
Kafanızı yormayın, kervan yürüyor...

kervan soyuldu develer çıplak kaldı be hocam.. bir de çok af edersin yanında durduğun, desteklediğin adamlar it oldular haberin yok..

“Başbakan’a secde bile ederim.”
"Başbakan’a dokunmak ibadettir."
"Başbakan’ın doğduğu şehir mübarektir."
"Başbakan, Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider."
"Başbakan, öbür alemden görevlendirilerek yüce kattan gönderilmiştir."
"Devlet Reisi Erdoğan, hutbesini irad ve salâtına imamlık etmedikçe, Türkiye'de Cum'anın farz olduğunu düşünmüyorum."
"İhale yapıyorsan beşte birini alırsın Buna humus denir. Humus helal paradır. Altın kaçakçılığı yapıyorsa bu adamlar Başbakan vergisini koyuyor Humusunu alıyor. Başbakan halife konumunda olduğu için bu parayı kendisi için de harcayabilir Kimse karışamaz!"

bu lafları edenler için şu iki mısra çok uygun:
"Ne utanmaz köpekleriz
Kimi görsek etekleriz."

kendi fikirleri de geç, serbestsin.. ama bu kafalarla yanyana durduğunu bil!

Bizim memlekette herkes her işin en iyisini bilir(!) Ama iş uygulamaya gelince taş üstüne taş koymaya gelince ortada kimseyi göremezsin. Herkes birbirinin üstüne iş yıkmaya kalkar.

BİZİM ÜLKE KADAR PARASINI BOSA HARCAYAN BİR ÜLKE DAHA YOKTUR HERHALDE.. adamlar birde havaalanı istemeyeni vatan hainliğiyle sucluyorlar sosyal medyada.:D aklı dengesizlik bu oplsa gerek.. bnce 2 havaalananı istanbula yetiyor..ki birisi tam verimli kullanılmıyor bile..

bizim havaalanı değil.. oraya inip kalkacak ucak yapmamız lazımmm.... bizim otobanlar otoyollar değil..oralardan geçecek araba yapmamaız lazım....

elin adamı daha cok para kazanacak.. biz de rahat edecegiz:DDD 3 kurusluk hayatımızla... hava atarız artık bizde kriz yok.. bizdeki yollar kimsede yok.. her ilde havaalanı var varmı senın ülkende... :DD hani bir laf var ya... ayranı yok içmeye... faytonla gider ***maya diye.. tam o hesap

spider23' Alıntı:
ALMANYA - AVRUPA kıskanmış belli ki...durdurmuşlar güzelim havaalanı procesini :cry:

Sorma gitsin hocam almanya başta tüm avrupa ülkeleri kutlamalara başlamış zaten bu durdurma kararını bizim dayıoğlu soyledi günlerdir kahrolmuş tüm almanya zaten büyük türkiye nin bu inanılmaz yükselişinden dolayı

Ağzı olan değil de fikri ve feraseti olan konuşsa bu ülke adam olacak da!... Ülkeye yatırım yapılıyor istihdam oluşuyor adamlar ideolojileri uğruna engellenen bu yatırıma seviniyor.İşte ben böylelerinin bu ülkeye ihanet içinde olduklarını düşünmeden edemiyorum...

ismailt' Alıntı:
Ağzı olan değil de fikri ve feraseti olan konuşsa bu ülke adam olacak da!... Ülkeye yatırım yapılıyor istihdam oluşuyor adamlar ideolojileri uğruna engellenen bu yatırıma seviniyor.İşte ben böylelerinin bu ülkeye ihanet içinde olduklarını düşünmeden edemiyorum...

kesilen ağaçlar yok olan yeşil alan kimin umurunda. millete iş istihdam edilecek diye istanbuldaki kalan son yeşil alanlar katledilsin sorun çözülsün değilmi. uzun göl bundan 10 sene önce doğa harikası bir yerdi şimdi tamamen betonarme olmuş. daha bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz birde burda fikir feraset diye ahkam kesiyorsun.

sizin 3 kuruşluk rantınız bu ülkeden daha değerli değil. kimin ihanet içinde olduğu belli oluyor.

havaalanları,metrolar,kanallar,olimpiyatlar bilmem neler hepsi istanbula nükleer santraller,termik santraller mersine,sinoba anadolunun kentlerine...
nükleer santrali de istanbula yapsınlar.

papakaa' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

kesilen ağaçlar yok olan yeşil alan kimin umurunda. millete iş istihdam edilecek diye istanbuldaki kalan son yeşil alanlar katledilsin sorun çözülsün değilmi. uzun göl bundan 10 sene önce doğa harikası bir yerdi şimdi tamamen betonarme olmuş. daha bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz birde burda fikir feraset diye ahkam kesiyorsun.

sizin 3 kuruşluk rantınız bu ülkeden daha değerli değil. kimin ihanet içinde olduğu belli oluyor.

Doğayı çok sevdiğini söylemeye çalışıyorsan;

1- Doğayla ilgili kendi çapında yaptıklarını aktarabilir misin?

2- Sahip olduğun elektronik tüm araçlarını sayar mısın?

3- Teknolojiyi hayatına ne kadar dahil ediyorsun?

ismailt' Alıntı:
papakaa' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

cevap veriyorum SANANE

Hayatında proje görmemiş zavallı insanımız başbakanın gazına gelip işte kalkınmamızın önünde engel olmaya çalışıyolar Türkiyenin büyümesini çekemiyolar falan gibi yandaş ağızla konuşmaya başlıyolar hemen :D Türkiye büyüyomuş da bunu hazmedemiyolarmış da bilmem ne. Yok bu havaalanı avrupanın en büyük havaalanlarını bitirecekmiş de. Başbakan ne derse gelip onu savunuyolar. Kimsenin bittiği falan yok. Hele senin dandik projelerinle hiçbi ülke zarar görmez boşa kendini adamdan sanma.

pisagorean' Alıntı:
Hayatında proje görmemiş zavallı insanımız başbakanın gazına gelip işte kalkınmamızın önünde engel olmaya çalışıyolar Türkiyenin büyümesini çekemiyolar falan gibi yandaş ağızla konuşmaya başlıyolar hemen :D Türkiye büyüyomuş da bunu hazmedemiyolarmış da bilmem ne. Yok bu havaalanı avrupanın en büyük havaalanlarını bitirecekmiş de. Başbakan ne derse gelip onu savunuyolar. Kimsenin bittiği falan yok. Hele senin dandik projelerinle hiçbi ülke zarar görmez boşa kendini adamdan sanma.
:alkis: :alkis:

bu arada inşaatın iptal falanda olmadı. ÇED raporu geçersiz sayılmış bilirkişi raporundan ne sonuç çıkacağı malumdur.

O havaalanının yapımından kimlerin nemalanacağı hangi yandaşların telefonda "bu milletin ............." (noktalı yerleri siz anladınız) diyeceği ortada. Sizin projelerinize inanmıyoruz. Desteklemiyoruz. Neden mi? Çünkü her projenizde kirli işler kirli hesaplar dönüyo. Paralar uçuşuyo ordan oraya. Milletin parası. Senin benim param. İstemiyoruz projenizi kalkınma ayağına yaptığınız yolsuzlukları. Defolun gidin bu ülkeden bakın nasıl kalkınıyoruz. En büyük kalkınma projesi sizin ükenin başından gitmenizdir.

papakaa' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
:alkis: :alkis:

bu arada inşaatın iptal falanda olmadı. ÇED raporu geçersiz sayılmış bilirkişi raporundan ne sonuç çıkacağı malumdur.
Yaparlar hocam o havaalanını zaten. Burdaki şakşakçılar da hergün o havaalanını kullanır zaten. O havaalanı yapılırken birilerinin oğlu bacanağı karısı kızı voleyi vuru bunlar ordan kalkan uçaklara el sallar. Onlar dünya turu yapar bizim şakşakçılar da arabasına gaz koyup gezemez. Ama kalkınıyoz çoh şükür. Her ne kadar ağzımız açlıktan koksa da kalkınıyoruz ya akp hükümeti yapıyo ya çalsa da onlar çalıyo ya oh olsun :D

Zaten çıksalar parayı verdik deseler de sen inanmassın hocam.Zaten biri çıktı bugün dedi verdim ama bir sorun niye verdim diye.
Alo Fatih hattını bilgisayarbilişime de kurmuşlar anlaşılan.
Seredar' Alıntı:
Biri çıkıp bu ses kaydı benim değil dese inanacakmısın.Niye insanlar inanmayacağın bir şey için vakitlerini boşa harcasın. Ben ses kayıtlları doğru ya da yanlış demiyorum .Bu kadar kesin konuşan insanlara soruyorum bunu?

prentice' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
Sonuçta Mahkeme kararıdır.Saygı duymak gerekir.Tabi daha bunu kanun yolu var.Bu devlet kimsenin keyfine bırakılamaz.

İnsanların seslerinin taklit yapılabilmesi imkansız değilken internete düşen her kaseti havada kapan sazanlara bir soru bu kadar kin ve nefretinizin nedenini söyleyin biz de bilelim.
sazan2wm9.jpg
Kimse çıkıp dedimiki bu ses kaydı benim değil Böyle görüşmeler olmadı diye. Daha başbakan bugün kabul etmedi mi alo fatih konuşmalarını. Bülent Arınç bugün böyle bir yönlendirme yanlış demedi mi? Sazan kim acaba ,herşeye rağmen her türlü pisliği görmezden gelmek mi ? Bu kadar da değil

prentice' Alıntı:
Zaten çıksalar parayı verdik deseler de sen inanmassın hocam.Zaten biri çıktı bugün dedi verdim ama bir sorun niye verdim diye.
Alo Fatih hattını bilgisayarbilişime de kurmuşlar anlaşılan.
Seredar' Alıntı:
Biri çıkıp bu ses kaydı benim değil dese inanacakmısın.Niye insanlar inanmayacağın bir şey için vakitlerini boşa harcasın. Ben ses kayıtlları doğru ya da yanlış demiyorum .Bu kadar kesin konuşan insanlara soruyorum bunu?

prentice' Alıntı:
Seredar' Alıntı:

sazan2wm9.jpg
Pekiiii. Her ses kaydına inanmayalım tamam hadi biz sorgulama yeteneği olan insanlarız. Peki sen hiç yolsuzluk olmayacağına nerden inanıyosun. Nasıl bu kadar eminsin. Bakanların oğulları başbakanın oğlu nasıl bu kadar zengin oldu? Bunlar bikaç örnek. Daha birsürü palazlanan var bu ülkede. Sen bize herşeye inanmayın derken önce kendine bak bence. Bence sen de biraz sorgula bazı şeyleri.

ben hiçbir dönemde memleketimizde olmayan bir ayrışmanın meydana geldiğini görüyorum sonuç olarak hepimiz aynı gemideyiz eğer yolsuzluk varsa savcı polis görev yeri değiştirilmesin ki devleti yönetenlere inanalım güvenelim, internete, basına sansürün bu kadarı nedendir nedir bu korku madem ortada sıkıntı yoksa. paralel devlet denen şey 12 yıldır paralel değildi de şimdimi paralel oldu. neden bu konuda soruşturma açılmıyor. diğer taraftan özel hayata müdahaleler git gide abartılıyor. önceden türban yok özgür demokratik değiliz diyenler bugün kendi baskılarını uyguluyorlar. güç kimdeyse o mudur HEman. memleketimde terörist başının posterleri asılır hale geldi hatta adamlar bizde devlet kurmak istiyoruz diye alenen söylemekten bile çekinmediler, dağdakiler inecek diye tehdit ettiler. ihale alanlar milleti şöyle edeceğiz diye konuşuyor, ihale bittikten sonra iyileştirmeler yapılıyor. yazmayayım diyorum ki artık insanlar görüşlerini açıklamaktan da korkar oldu duramıyorsun..

papakaa' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
papakaa' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

cevap veriyorum SANANE

:alkis:

3. Havalimanının yapımının durdurulduğunu zanneden ve buna sevinen ahmakları gördükçe aklıma İsmet İnönü'nün şu lafı aklıma geliyor: "Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içerisinde bizim kadar hain yetiştirebilsin"

wake__up' Alıntı:
ben hiçbir dönemde memleketimizde olmayan bir ayrışmanın meydana geldiğini görüyorum sonuç olarak hepimiz aynı gemideyiz eğer yolsuzluk varsa savcı polis görev yeri değiştirilmesin ki devleti yönetenlere inanalım güvenelim, internete, basına sansürün bu kadarı nedendir nedir bu korku madem ortada sıkıntı yoksa. paralel devlet denen şey 12 yıldır paralel değildi de şimdimi paralel oldu. neden bu konuda soruşturma açılmıyor. diğer taraftan özel hayata müdahaleler git gide abartılıyor. önceden türban yok özgür demokratik değiliz diyenler bugün kendi baskılarını uyguluyorlar. güç kimdeyse o mudur HEman. memleketimde terörist başının posterleri asılır hale geldi hatta adamlar bizde devlet kurmak istiyoruz diye alenen söylemekten bile çekinmediler, dağdakiler inecek diye tehdit ettiler. ihale alanlar milleti şöyle edeceğiz diye konuşuyor, ihale bittikten sonra iyileştirmeler yapılıyor. yazmayayım diyorum ki artık insanlar görüşlerini açıklamaktan da korkar oldu duramıyorsun..
İşte biz de aynen böyle düşünüyoruz hocam. Terörü bitirdiler diyolar aponun posterleri boy boy sokaklarda caddelerde heykeli bile dikilecek yakında. Yani bizim göremeyipte bunların gördüğü ne var acaba. Şehit haberlerinin gelmemesi terörün bitmesi midir? Sizin terör anlayışınız bu mu? Cinsellik ve şiddet dürtüleriyle yaşarsan bunu da böyle algılaman normal tabii.

Geri