3.havalimanına yargı "dur" dedi

Kodla Büyü
kozlu' Alıntı:
3. Havalimanının yapımının durdurulduğunu zanneden ve buna sevinen ahmakları gördükçe aklıma İsmet İnönü'nün şu lafı aklıma geliyor: "Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içerisinde bizim kadar hain yetiştirebilsin"
Hainle yatıp hainle kalkmışlar birlikte vatana ihanet etmişler. Şimdi o hain gelmiş bunlara ihanet etmiş. Birbirlerine düşmüşler. Hain kelimesini birilerine söylerken iki kere düşün evlat. Esas hain çıkarlar çatışınca birbirini satanlardır. Yoksa öyle dandik projeleri desteklemeyen insan hain falan olmaz. Sen rahat ol.

Re: Ynt: 3.havalimanına yargı "dur" dedi

"Ihanet, hain" yaftalamasiyla çok şey anlattığını zannedip boş konuşan zavallılar çıkmışlar yine ortaya..

Milletin kaynaklarinin ve memleketin arazilerinin 3 tane ahlaksız hirsiza peşkeş cekilmesine gık cikaramayan sozde vatanseverler sizi!

cehcah' Alıntı:
Neyse, az önce Sayın Başbakanımız açıkladı, yeni kanun çıkarıyorlar, mahkemeye takılmadan hizmetler devam edecek. Yapılan yorumların çoğunda bir hazımsızlık görüyorum, bu hizmetleri chp yapsaydı gıkınız çıkmazdı.
İşte siz hazımsız düşündüğünüz için herkesi öyle sanıyosunuz. Hemen burdaki her olumsuz eleştiriyi chpli diye yaftalamandan belli. Ben bilmem chp yapınca ne derdim mhp yapınca ne ederdim. Ben şu an akp yapıyo ona bakıyorum ve diyorum ki acaba kimlerin cebine gidecek paralar. Kimler bu işten ne götrecek. Kimle milletin ............ anladın sen onu.

cehcah' Alıntı:
Neyse, az önce Sayın Başbakanımız açıkladı, yeni kanun çıkarıyorlar, mahkemeye takılmadan hizmetler devam edecek. Yapılan yorumların çoğunda bir hazımsızlık görüyorum, bu hizmetleri chp yapsaydı gıkınız çıkmazdı.

1- bu ülkede akp chp dışında 40 tane parti var.. her eleştiriyi, her karşı fikri chp ile ilişkilendirmeyi bırakın artık..

2- Tersinden bakacak olursak, bir tarafta hazimsizlik varsa bir tarafta da ihale öncesinde ve sonrasında dönen ahlaksizliklari kaldırabilecek kadar midesizlik var.. bir taraf koşulsuz şartsız sürekli eleştiri halindeyse, öbür taraf da her yapılanı araştırmadan, sorgulamadan icraat olarak kabul ederek biat etmekte..

Ihaleyi alan şirketlerin iktidarla elele vererek çevirdiği ahlaksızlıklar ortada.. buna dair tek laf etmediğiniz sürece istediğiniz kadar icraat, hizmet deyin boş konuşmaktan öteye gidemezsiniz..

Esasen öteden beri milletçe kalkınmamızın düşmanı kesilmediler mi, şimdiye kadar memleketin muvaffakiyetlerinden birisini dahi kale alıp bahseddilermi, Türk milletinin zeka ve gayretinin mahsulü olan BİNBİR ESERDEN birisine bile başlarını çevirip baktılarmı, milletin olan her güzel şeyden birisini dahi benimsemek faziletini gösterdiler mi, hayır aksine olarak, her muvaffakiyeti bir felaket, her güzel ve muhteşem eseri bir zarar diye göstermek üçün seneler ve senelerdir nasıl çırpındıklarını milletçe bilmiyormuyuz.... RAHMETLİ ALİ ADNAN MENDERES....

kozlu' Alıntı:
3. Havalimanının yapımının durdurulduğunu zanneden ve buna sevinen ahmakları gördükçe aklıma İsmet İnönü'nün şu lafı aklıma geliyor: "Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içerisinde bizim kadar hain yetiştirebilsin"

:puhaha: aynen hocam... terörist basını bilbordlara tasıyınca susanlar..havaalanı yapılmayacak diye kıyamet koparıyor:D

gerçi dershane olayıda var:D

havaalanı istemiyor diye hainlikle suclarken..ülkesini insan haklarına sikayet eden yoneticlerin yönettigi ülke oldugumuzu... terörrist basını barıs elçisi ilan edildiğini... vs.vs.vs.. ya her neyse kime ne anlatıyoruz ki.. birilei için vatan millet ve hainlik kavramları cok farklı.. vatanları partileri..milletlerii partidasları...hainlik olayı ise cıkarlarına ters dusenler...veya onları eleştirenler...

sanırsın.. ucak fabrikası yapmayı durdurdular:D sanırsın.. adamların uçakları havada kalacak:D konamıyacak:DDD

dünyanın parasını aktaracakları yere bak.. zaten ya yol olur ya istasyon... üretim.. onu avrupa yapıyor biz tüketelim...

ymb' Alıntı:
Esasen öteden beri milletçe kalkınmamızın düşmanı kesilmediler mi, şimdiye kadar memleketin muvaffakiyetlerinden birisini dahi kale alıp bahseddilermi, Türk milletinin zeka ve gayretinin mahsulü olan BİNBİR ESERDEN birisine bile başlarını çevirip baktılarmı, milletin olan her güzel şeyden birisini dahi benimsemek faziletini gösterdiler mi, hayır aksine olarak, her muvaffakiyeti bir felaket, her güzel ve muhteşem eseri bir zarar diye göstermek üçün seneler ve senelerdir nasıl çırpındıklarını milletçe bilmiyormuyuz.... RAHMETLİ ALİ ADNAN MENDERES....

imf denen belayı bu ülkeye ilk sokarak yıllarca bizi borç batağına düşüren ve abd bağımlısı haline getiren Menderes mi ediyor bu lafları??

ülkeyi soydular ama hala doymuyorlar, tabi soydukları yetmiyor pkk ve cemaatede her isteği rant verildi bugün cemaatle ters düşerler yarın pkk ile peki bunları büyüten kim? bunlarla el birliği yapan kim? basına hakim olan, yargıyı ve emniyete baskı kuran kim? gücü yetmediği tek yer sosyal medyaydı onada hertürlü tedbiri almaya çalışan kim? bizim önümüzü kesiyolar diyen akp neden MHP ve CHP nin önünü kesiyor neden medyaya baskı yapılarak muhalefetin sesi kısılmaya çalışılıyor.
öğretmenleri itbarsılaştırıdılar, polisl ve savcılara çete muamalesi yaptınız, çifçiyi boğazına kadar borç batağına attınız, küçük esnafı bitirdiniz, (her mahalleye BİM ve A 101 kurdunuz bunların sahipleri kim?), FB ye şikeci, çarşı gurbuna gezici dediniz. sizi eleştiren herkesi vatan hayini ilan ettiniz yediğiniz bütün haltları cemaate yüklediniz ama doymak bilmiyorsunuz.

bu hava limanı yap işlet devret modeliyle yapılıyor niye bu kadar abartıyorsunuz. sonuçta işleteceklerde yabancı sermaye olacak.

akp hükümeti her seçim geldiğinde ağlamaya başlar bizim millette ağlayan ve mağdur durumda olanın yanında olur, ve dikkat edin her seçim öncesi bizi bitirmeye çalışıyorlar dediler. e muhtura uyguluyorlar, partimizi kapatıyorlar, cumhurbaşkanını seçemiyoruz, dış güçler oyun oynuyor faiz lobisi peşimizde diye diye oy topladılar şimide hava limanı yaptırmıyorlar diyorda taksmi avm kuracaktım onu yaptırmadılar demiyor. bütün güçleri eline alıp hala ağlıyorsanız sizde bir çakallık var demektir.

pisagorean' Alıntı:
kozlu' Alıntı:
Hainle yatıp hainle kalkmışlar birlikte vatana ihanet etmişler. Şimdi o hain gelmiş bunlara ihanet etmiş. Birbirlerine düşmüşler. Hain kelimesini birilerine söylerken iki kere düşün evlat. Esas hain çıkarlar çatışınca birbirini satanlardır. Yoksa öyle dandik projeleri desteklemeyen insan hain falan olmaz. Sen rahat ol.

Şu an yapılanlar tam da "hain" kelimesinin somutlaşmış, canlı örneklerini gösteriyorlar bize. Evlat diye hitap ettiğin kişinin foruma kayıt tarihine bak öyle konuş. Tokat Merkez Ticaret Meslek Lisesi'nde çalışıyorum. Adımı soyadımı yazmama da gerek yok. Sen de Tokat'ta görev yapıyorsun anladığım kadarıyla. Ama neden adını gizleme ihtiyaca duyuyorsun? Söyle de kimle konuştuğumuzu bilelim. Evlat diye hitap ettiğin kişiyle belki yüz yüze de konuşmak istersin...

kozlu' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
kozlu' Alıntı:

Şu an yapılanlar tam da "hain" kelimesinin somutlaşmış, canlı örneklerini gösteriyorlar bize. Evlat diye hitap ettiğin kişinin foruma kayıt tarihine bak öyle konuş. Tokat Merkez Ticaret Meslek Lisesi'nde çalışıyorum. Adımı soyadımı yazmama da gerek yok. Sen de Tokat'ta görev yapıyorsun anladığım kadarıyla. Ama neden adını gizleme ihtiyaca duyuyorsun? Söyle de kimle konuştuğumuzu bilelim. Evlat diye hitap ettiğin kişiyle belki yüz yüze de konuşmak istersin...
Insanlara sirf senin gibi dusunmuyolar diye ahmak hain dersen istemedigin hitaplara maruz kalirsin zoruna gider. Once bunu bi dusun hatani kabul et ondan sonra goruselim sorun yok benim icin. Biseyleri gizlemek veya aciklamak zorunda da degilim. Benim evlat lafim senin hain lafinin yaninda sutten cikmis ak kasiktir.

kozlu' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
kozlu' Alıntı:

Insanlara sirf senin gibi dusunmuyolar diye ahmak hain dersen istemedigin hitaplara maruz kalirsin zoruna gider. Once bunu bi dusun hatani kabul et ondan sonra goruselim sorun yok benim icin. Biseyleri gizlemek veya aciklamak zorunda da degilim. Benim evlat lafim senin hain lafinin yaninda sutten cikmis ak kasiktir.

Re: Ynt: 3.havalimanına yargı

kozlu' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
kozlu' Alıntı:

Hocam önce şu elindeki damgayı sakince yere bırak ve insanları yaftalamayı bırak! konuyla ilgili fikirlerin varsa buyur anlat.. herkes birbirini dinliyor.. ihale süreci ve sonrasında olanlarla ilgili fikirlerini paylaşabilirsin mesela.. veya müteahhidin "bu milletin *** koyacağız" sözünü nasıl değerlendirdiğini anlatabilirsin...

Bu projeleri düşman ülkelerin durdurmasını anlarım ama içimizden birilerinin durdurmasını hiç bir şekilde kimse bana anlatamaz. Maalesef ak parti dışında tüm siyeset el freni görevi yapıyor...Yazık bu ülkeye...
Türkiye batsın 3. değil 4. dünya ülkesi olsun, gelişmesin, yeter ki iktidar değişsin...halbuki bu tür her hareket iktidara yarıyor...

Önce bir zahmet hava ulaşımındaki aktarmaların büyük kısmının Almanya üzerinden yapıldığı mevcut durumda, İstanbul gibi coğrafi konuma sahip şehirde yapılacak büyük kapasiteli bir havalimanının ne anlama geldiğini araştır, öğren, sonra hainlik mi değil mi tartışalım. "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" diye bir söz var bilirsin. Ancak sana göre hayatında proje görmemiş "zavallı" insanımız proje nedir ne bilsin? Bu senin kurduğun cümle insanları ahmak yerine koymak değil de nedir? Bu senin kurduğun cümle hakaret olmuyor, benimki çok büyük hakaret öyle mi? Hala ismini öğrenemedim... Meslektaşınla tanışmak da mı istemiyorsun?

bu akpliler ne kadarda pişkin yok kimliği ortadaymış yok okulum şuraymış gel görüşek falan. Bunlar ileri demokrasici ha.

kozlu' Alıntı:
Önce bir zahmet hava ulaşımındaki aktarmaların büyük kısmının Almanya üzerinden yapıldığı mevcut durumda, İstanbul gibi coğrafi konuma sahip şehirde yapılacak büyük kapasiteli bir havalimanının ne anlama geldiğini araştır, öğren, sonra hainlik mi değil mi tartışalım. "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" diye bir söz var bilirsin. Ancak sana göre hayatında proje görmemiş "zavallı" insanımız proje nedir ne bilsin? Bu senin kurduğun cümle insanları ahmak yerine koymak değil de nedir? Bu senin kurduğun cümle hakaret olmuyor, benimki çok büyük hakaret öyle mi? Hala ismini öğrenemedim... Meslektaşınla tanışmak da mı istemiyorsun?
Tamamen şova dayalı, yandaşa ihale verme amaçlı her proje benim gözümde zavallıdır. Bu ülke böyle çok zavallı projeler gördü ve zavallı insanımız buna kandı. Bunları da böyle lafla süsleyerek yaptılar. Avrupanın şu havaalanını bitirecek, bunu silecek vb. Sonuçta bunlara inanarak zavallı olunur ama ben hain demem. Çünkü ülkenin gerçekten kalkınacağına inandırılmıştır o insanlar. Ama hain değillerdir. Hain onları kandırandır, o zavallı insanları kandırandır hain. Benim cümlelerimde en ufak bi hakaret içeren kelime yoktur. İsim mevzusuna gelince. İsmimi bu hain ortamda kimseyle paylaşmam. Tanışacak görüşecek bi durumumuz da yok ben gerek görmüyorum. Sen kendi görüşünü savun ben de benimkini savunurum. Olay bundan ibaret. Bundan da öteye gitmez.

sisss' Alıntı:
bu akpliler ne kadarda pişkin yok kimliği ortadaymış yok okulum şuraymış gel görüşek falan. Bunlar ileri demokrasici ha.

Bu pişkinlik ya da korkaklık meselesi değil. Ayrıca ben zamanında okul müdürünün oldu bittisi ile üye yapıldığım Eğitim Bir-Sen sendikasından istifa etmiş ve hala sendikası olmayan bir öğretmenim. Şunu da belirteyim. 17 Aralıktan önce, okul müdürü aynı zamanda Eğitim Bir-Sen il başkanı olan okulda, AK Parti'yi en ağır dille eleştiren birisiyim. Ama hiç bir zaman takma adların arkasına gizlenme ihtiyacı duymadım. Eleştirimi de övgümü de açıkça ve yüzüne yaptım insanların. Karşımdakinden de aynısını beklemek hakkım sanırım. Neden tehdit olarak anlıyorsunuz ki bunu?

kozlu' Alıntı:
sisss' Alıntı:

Bu pişkinlik ya da korkaklık meselesi değil. Ayrıca ben zamanında okul müdürünün oldu bittisi ile üye yapıldığım Eğitim Bir-Sen sendikasından istifa etmiş ve hala sendikası olmayan bir öğretmenim. Şunu da belirteyim. 17 Aralıktan önce, okul müdürü aynı zamanda Eğitim Bir-Sen il başkanı olan okulda, AK Parti'yi en ağır dille eleştiren birisiyim. Ama hiç bir zaman takma adların arkasına gizlenme ihtiyacı duymadım. Eleştirimi de övgümü de açıkça ve yüzüne yaptım insanların. Karşımdakinden de aynısını beklemek hakkım sanırım. Neden tehdit olarak anlıyorsunuz ki bunu?
Mebin yeni tasarısı bütün sendikaları birleştirdi zaten. Şu an seni oldu bittiyle eğitim Bir-Sen'e üye yapan müdür bile tutuştu emin olabilirsin buna.

Oldu olacak kimlik fotokopisi, ikametgah, 2de vesikalık koyalim.. ne önemi var ismin.. isme göre mi değerlendirme yapıyoruz burada.. herkes fikrini paylasiyor.. forum işte.. fikirler üzerinden tartışmak varken isme ne gerek??

Herkesin dilinde bir " akp yi ben de eleştirdim" lafi dönüyor.. vallahi bu lafı eden adamların pek eleştirdiğine rastlamadım şimdiye dek.. ortadaki ahlaksızlıklara dahi ses çıkarmayanlar, sadece almanya diyerek bu projeyi savunuyorlar.. bu hırsızlığa tek laf etmediğiniz sürece savunmanız anlamsız kalıyor...

başbakan neden taksime avm yapacaktım engellediler demiyor. başbakan ne derse bizim millet inanıyor. geçmişteki söylenenler unutuluyor başbakanın yalanlarını burya yazsam sayfaya sığmaz. başbakan bu kadar polis savcıyı görevden alıyor onlara çete diyor peki bunların içinden bir tanesine dava açılmış mı? yani bu akp yi durdurmak isteyenler kimse bulunsun dava açılsın bizde bilelim. sanal düşman oluşturarak kendini aklamaya çalışmasını anlayamayan saflar hala bu yalanların peşine düşmüş gidiyor. madem bu işin arkasında almanya var başbakan daha dün almayadaydı hesabını almanyada sorsaydı

pisagorean' Alıntı:
kozlu' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
kozlu' Alıntı:

bosver hocam trollerle ugrasmayi. Adres falan verme neyin nesi hic gulecek halim yoktu. Cahil ne derse desin hic ustume alinmam. Adamlar parti degil takim tutuyor mubarek :puhaha:

Bu arada havuz medya ve urla villalarinin fezlekesi nete dustu. Durust dindar namuslu arkadaslara duyurulur :++:

MHP lideri Bahçeli'nin 23 Mart 2013 tarihinde Bursa'da yaptığı mitingde, kalabalığın "Vur de vuralım, öl de ölelim" sloganlarına karşılık "Merak etmeyin onun da zamanı gelecek" cevabına gelen şikayet üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı fezleke hazırladı.

27 Haziran 2013 tarihinde hazırlanan ve MHP liderine "Suç işlemeye alenen tahrik, halkı birbirine kışkırtmak" suçlamasının yöneltildiği fezleke, dün itibariyle Meclis Başkanlığı'na ulaştı.

Fezlekede Bahçeli'nin dokunulmazlığının kaldırılması isteniyor.
http://www.aksam.com.tr/siyaset/mhp-lid ... ber-284248

eğer bu suçsa başbakan ben %50 yi evde zor tutuyorum demesi suç değil mi?

akp 12 yıllık süreçte dyp anap genç parti demokrat parti saadet partisi ve has partinin bir şekilde önünü kesti yada lavetti. gücünün yetmediği tek parti mhp oldu. tapelerden anlaşıldığı kadarıyla mhpnin de sürekli üstüne oynanmış anketlerde algülüm vergülüm yapılmış konuşmalar söylemler kesilmiş yine de mhpyi bitirememişler. ben çok eleştiriyordum muhalefet yapamıyorlar diye eskiden ancak son olaylardan sonra hak verdim adamlara. muhalefete, aykırı söylemlere eleştiriye bu ülkenin tahammülü yok. yinede mhp ye helal olsun. birileri gerçekten mhp den çekiniyor. son olaylar bize bunu gösterdi.

bbp yi unutmuşum. muhsin başganın fetvasını hareddin karaman ayrıca vermiştir.

Kamuya (ve bu arada ümmete) ait zararı önlemek için bir şahıs, bölge veya gruba ait zarar göze alınır, sineye çekilir.
Siyasette olan selim akıl ve kalb sahiplerine de bu kuralı hatırlatıyor ve örnek olarak merhum şehid Muhsin Yazıcıoğlu'nu dua ile anıyorum.

Bu ses kayıtlarında havaalanını yapacak grubun içinde olan ve milletin a... Koyacak olan adam mümkünse burada şu havaalanını savunan arkadaşlardan başlasın belki adamda derman kalmazda biz bari kurtuluruz :mrgreen:

kakababa' Alıntı:
Bu ses kayıtlarında havaalanını yapacak grubun içinde olan ve milletin a... Koyacak olan adam mümkünse burada şu havaalanını savunan arkadaşlardan başlasın belki adamda derman kalmazda biz bari kurtuluruz :mrgreen:

İnsanlığından utanmalısın...

Seredar' Alıntı:
şu 3. Havalimanı ihalesini yabancılar alsa mutlu olacaktınız değil mi?İçinde az bir vatan sevgisi olan insanların bu 3. havalanına karşı olduğunu zannetmiyorum.

Mesele ak partiyi yıpratmak değil. Chp , Mhp , DSP. SP, DYP ve ya BBP iktidar olmuş olsa bile bunlar gene içlerine sindiremeyecekler ve yapılacak her icraatın karşısında duracaklar.Siz hala anlamadınız mı)
kad%C4%B1k%C3%B6y-duvarlar%C4%B1na-kurtar-bizi-papa-yazan-%C3%A7apulcu_495769.jpg
İşte sizin siyasetiniz bu kadar. Biz icraatları beğenmeyince hemen hristiyan, musevi diye yaftalıyosunuz. Biz müslüman değiliz sırf icraatları beğenmiyoruz, hırsızları savunmuyoruz diye. Ya da hemen vatan haini oluyoruz. Dün fethullahın elini öpenler bugün onu da hristiyan yaptı ya başka bişey demiyorum. Fethullahı falan savunduğumdan değil biz onun ne mal olduğunu her fırsatta söyledik. Çıkarlarınız çatışmasa elini eteğini öpmeye devam edecektiniz. Yiyin birbirinizi şimdi ben çok keyif alıyorum kendi şahsıma.

Geri