30 Mart 2014 Yerel Seçim Anketi

Kodla Büyü
bu seçimde % 120 bile alabilirler. Fazla oy pusulaları boşa gitmez herhalde...

ct442002' Alıntı:
bu seçimde % 120 bile alabilirler. Fazla oy pusulaları boşa gitmez herhalde...
Bu ülkede sınav soruları havada uçuştu hocam. Ecevit zamanında mıydı tam hatırlamıyorum kitapçıklar çalınmıştı ve sınav yapılmadan iptal edilmişti. Kamyonlardan çalmaya çalışmışlardı. O zamanlar biz o kurumlara tam güvenirdik. Şimdi hangi sınava girsem yanımdaki soruları biliyo mu acaba diyorum. Böyle hırsızlığın yolsuzluğun tavan yaptığı bi ortamda seçimlerde dalga dümen olmaz mı hem de en alası olur. Bunlar ne zaman geldi hiçbişeye güvenimiz kalmadı. Şimdi çıkıp yüzde 50 oy aldık millet iradesi diyo ya inanmıyorum arkadaş. Canı gönülden inanamıyorum. Çünkü kaypaksın, oynaksın, fırıldaksın. Herşeyi beklerim ben bunlardan.

100320141144471456286.jpg

http://haber.rotahaber.com/yandas-medya ... 43536.html

Akp bu ergenekoncular bizi bitirilorlar diye oy topladı. Içeri atarkğnde oy topla çıkarıkende oy topla bu kadar yüzzüslük olurmu hacı...

Neresinden bakarsan bak utanç duyuyorum... Bu milletin bu kadar aptal olmasından, her gördüğüne inanmasından, her ürüyen itin peşinden gitmesinden utanıyorum... Doğru ve gerçeğin ne olduğunun hiç bir önemi yok,kim haklı kim haksız ona da bakmıyorum.. Son tahliyeler vicdanı olan her insana şunu göstermiş olmalı: eğer ülkede adalet yoksa tamamen siyasi sebeplerle insanlar müebbet hapse mahkum edilebilir, yada tamamen siyasi sebeplerle serbest bırakılabilir, ve aptallar sürüsü tüm bu siyasetle kirletilmiş hukukun verdiği kararları alkışlayabilir... Yazıklar olsun siyaseten müebbet verenlere, yazıklar olsun siyaseten serbest bırakanlara ve Allah her kim adaletin yerine kendi siyasi hesaplarını koyuyorsa onun belasını versin, her kim de aptal bir koyun gibi adaletin katledildiği yerde meliyorsa(dün yada bugün fark etmez) ve din adına kandırılmayı, aptal yerine koyulmayı hazmedecek bir din anlayışı varsa, titreyerek hatırlamalarını öneririm:"öyle bir zaman gelecek ki, camiler ağzına kadar insanla dolu olacak, içlerinden hiçbirisi mümin olmayacak"... Çünkü mümin feraset sahibi, adil ve akıllıdır...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; Malatya'da Zirve Yayınevinde misyonerlik yaptıkları gerekçesiyle 3 yayınevi çalışanını boğazlarını keserek öldüren 5 sanığın tahliyesinden ciddi ölçüde rahatsızlık duyduğunu vurguladı.

yasayı da jet hızıyla kainat imamı imzaladı..

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 'Ergenekon’dan çıkış yok'
Balyoz ve Ergenekon sanıkları tutukluluğu 5 yıla indiren düzenlemeden yararlanamayacak. (7 şubat)

yalanlarınıza ancak kendi koyunlarınızı inandırırsınız. gerçi bazı koyunlar mart ayı dolayısıyla aşırı tüylenmeden epilasyona yada kırkılmaya gittiler bunu da görmezler ama neyse..

toker42' Alıntı:
share_' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
Halka cahil diyen insanlar var ya.Birde onların oyunu bile almayan siyasetçiler var.
Bazıları için durumun ne kadar vahim olduğunu düşünün. :puhaha: :puhaha:

dimi cahilse bikaç cilalı sözle kandır al oyunu madem cahil,herşeye kanıyor. sanıyorlar ki cahil oldukları için ak partiye oy veriyorlar. halbuki cumhuriyetin ilk yıllarında okuma yazma düşük iktidarda chp var. şuanda okuma yazma %95 ve 50 yıldır chp iktidar olamıyor. :lol:

demirelide unutmyalım demirel ülkenin başına 8 defa geldi. 8 defa sandıktan çıktı şimdi arkasından davul çalıyorlar. her ülkenin aydınıda olur cahilide

Sorma ya aynı Demireli bugün akpye oy verenlerin yarısı getirmemişmiydi başa hadi bunlar getirmedi bunların anası babası getirdi şimdi arkasından sövüyorlar :mrgreen: Sanki ben verdiydim adama oyu!

Milleti aptal, koyun sürüsü olarak nitelemeyi doğru bulmuyorum.
Burda yazan arkadaşlar bizler toplumun en dahi kesimi değiliz.Geri kalan kısmı da en cahili değil....

Bunca yapılan yalan, hırsızlık, iftira, zulüm, kamunun zarara uğratılması v.s.. olayları aptallıkla, koyun sürüsü demekle ifade edilemez.
İşin aslı cahillik, aptallık değil...
Daha da kötüsü; İnsanların bakış açıları yani neyi referans alarak inandıkları, düşündükleri, söyledikleri, yaptıkları, yapmadıkları...
Kimi siyasi değerleri önde tutar, kimi ahlaki ve dini değerleri, kimi milli değerleri, kimi şahsi menfaat değerleri, kimi evrensel değerleri.....
Burda yazan arkadaşların çoğu hükümetin yanlışlarını hak ve adalet açısından değil kendi siyasi ideolojilerini referans alarak değerlendiriyorlar.
Bana sorarsanız, hesap günündeki terazinin değer ölçülerini referans almalıyız. Onu da ne kadar alabiliriz orası da muamma...

ben oy verenlere değil tekzipçilere dedim. yoksa isteyen istediğine verir oyunu bana ne

eğer hükümet bu seçimde yüksek bir oran alırsa ki küçük de olsa ihtimal dahilindedir. Toplumumuzun bunca yapılan haksızlıklara rağmen farklı değerleri önde tutması beni büyük hayal kırıklığına uğratacak.
Oy, onay demektir.
Ama ben milletimizin o kadar yozlaştığına inanmıyorum. Ve seçimde gerekli tepkiyi vereceğini düşünüyorum.
Hatta % 30-32 fazla oy verceğini zannetmiyorum.
Ne diyelim Allah devlete millete zeval vermesin....

fazla iyimser bir tahmin olmuş. şu an daha yüksek. iş gelecek turplara kaldı

akşamdan beri kafama takıldı..
dün doğu perinçek yada yalçın küçük.. bizi bırakmaya mecburlardı dedi. bence öylesine söylenmiş bir söz değildi bu söz. neyi kastediyordu acaba..

papakaa' Alıntı:
akşamdan beri kafama takıldı..
dün doğu perinçek yada yalçın küçük.. bizi bırakmaya mecburlardı dedi. bence öylesine söylenmiş bir söz değildi bu söz. neyi kastediyordu acaba..
Bunlarin herkesle yatip kalkmisligi var hocam. Vardir bi cikmaz isleri. Cemaatle de isler tikirindaydi bozuldu. Bugun salliyo cemaate yarin yine kol kola gezer bunlar. Dun basbuga salliyolardi simdi en buyuk asker bizim asker. Bunlar firildak.

bu güne kadar herkesi kullanıp işleri bitince leblebi gibi yemeye kalktılar.
sanırım bu sefer demir leblebiye denk geldi dişler dökülmeye başladı :mrgreen:

orebro' Alıntı:
halkın %50'si akp'yi destekliyor. bu anket öğretmenlerin halktan ne kadar kopuk olduğunu ortaya koyuyor. yazıklar olsun bu ülkenin öğretmenlerine!!

Kuyruk acını öğrenebilirmiyim. Her siyasi konuda ön sıralardasın. Kin ve nefretini kusuyorsun.

Re: Ynt: 30 Mart 2014 Yerel Seçim Anketi

piluşum' Alıntı:
orebro' Alıntı:
halkın %50'si akp'yi destekliyor. bu anket öğretmenlerin halktan ne kadar kopuk olduğunu ortaya koyuyor. yazıklar olsun bu ülkenin öğretmenlerine!!

Kuyruk acını öğrenebilirmiyim. Her siyasi konuda ön sıralardasın. Kin ve nefretini kusuyorsun.

Bizde kuyruk acısı falan olmaz, biz sabırla bekliyoruz.. gerçekler ortaya çıkacak elbet bir gün.. işte o gün sizde oluşacak kuyruk acısını görebilmeyi çok isterdim.. hırsızlığı, rüşveti, yolsuzluğu, kur'an a hakareti, ahlaksız planları, her turlu serefsizligi montaj diye geçiştirip meşrulaştırırsanız elbet buna nefret duyarım.. senin gibi şak şak yapmamı bekliyorsan nafile!

orebro' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi ?

Şaka şaka bu da ironiydi :p

yaşanan son olaylar sonrasında, oy kullanacak insanların en azından temel zihinsel yeteneklere sahip olması gerektiğini düşünmeye başladım açıkçası.. :p adam 3 kelimelik basit bir cümleyi anlayamıyor ama paralel devlet, dış mihrak falan diye siyasi analiz yapıyor!! :D

CHP li olduğunu buradan çıkardım. İnsanlara tepeden bakıyorsun. Kişilerin verdiği oya bile saygın yok.

anket güzel bence sitedeki eski anketleri hatırlarsanız akp %50 civarı çıkardı akp düşmüş ancak forumda milliyetçi çok gerçekte mhp bukadar çıkaramaz geçen genel seçimlerden hatırlıyorum ki mhp seçtim bende

cehcah' Alıntı:
30 mart akşamı bakalım ne çıkacak, önemli olan budur. Şimdiden adamlar 1 nisan , 4 nisan , 15 nisan... vs. gün gün sıralamışlar akp ezip geçerse kaos olur falan, seçim geçsin, hainler tek tek ayıklanacak.

Erdoğanı yargı darbesi ile düşürüp, humeyni gibi yapmayı planlıyordu pensilvanya. Tabi sert kayaya çarptılar.

piluşum' Alıntı:
orebro' Alıntı:
paradiso' Alıntı:

yaşanan son olaylar sonrasında, oy kullanacak insanların en azından temel zihinsel yeteneklere sahip olması gerektiğini düşünmeye başladım açıkçası.. :p adam 3 kelimelik basit bir cümleyi anlayamıyor ama paralel devlet, dış mihrak falan diye siyasi analiz yapıyor!! :D

CHP li olduğunu buradan çıkardım. İnsanlara tepeden bakıyorsun. Kişilerin verdiği oya bile saygın yok.

sen de haklısın! o kadarcık beyinle bu kadar çıkarım yapılabilir işte..

orebro' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
orebro' Alıntı:
paradiso' Alıntı:

insanları aşağılayan, koyun diyen bir zihniyeti çözmek için kuş kadar beyin bile yeter. basitlikler için çok beyin gerekmez. arkadaşın zannettiğin gibi beyni o kadarcık değil, senin ne olduğunu anlamak için beyninin az kısmını kullanmış ve verdiğin tepkilere bakılırsa sizi çözmek için beyne bile ihtiyaç yok. yakıştırdığınız sıfatların hepsine siz sahipsiniz.

share_' Alıntı:
orebro' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
orebro' Alıntı:
paradiso' Alıntı:

insanları aşağılayan, koyun diyen bir zihniyeti çözmek için kuş kadar beyin bile yeter. basitlikler için çok beyin gerekmez. arkadaşın zannettiğin gibi beyni o kadarcık değil, senin ne olduğunu anlamak için beyninin az kısmını kullanmış ve verdiğin tepkilere bakılırsa sizi çözmek için beyne bile ihtiyaç yok. yakıştırdığınız sıfatların hepsine siz sahipsiniz.

gerçeklerin ortaya çıkacağı günü sabırla bekliyoruz.. o gün rezil olacaksınız.. yerin dibine gireceksiniz.. hepimizin yazdıkları ortada.. yazdıklarınızı tek tek suratınıza çarpacağım.. hangi yüzle burada yazacaksınız merak ediyorum..

easytr' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
toker42' Alıntı:
bu seçimin sonucu ne olursa olsun akp bitmiştir.

Bitik hali %45,5 :puhaha:

hedef 2023, durmak yok yola devam. bazıların bel bağladığı twit hesapları vardı avnili falan, adam ne derse gerçek çıkıyor diyorlardı, o hesabın bir algı hesabı olduğunu yazdık inandıramadık. il il seçim sonucu verdi, başbakanın önündeki anket bu dedi, ne oldu? alayı yalan dolan çıktı. turpun büyüğünü bekleyenler ayvanın irisini yediler.

easytr hocam millet artık kirli işlere, yalanlara, iftiralara pirim vermiyor. Kimin ne olduğunu çoookkk iyi biliyor.

easytr' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
toker42' Alıntı:
bu seçimin sonucu ne olursa olsun akp bitmiştir.

Bitik hali %45,5 :puhaha:

hedef 2023, durmak yok yola devam. bazıların bel bağladığı twit hesapları vardı avnili falan, adam ne derse gerçek çıkıyor diyorlardı, o hesabın bir algı hesabı olduğunu yazdık inandıramadık. il il seçim sonucu verdi, başbakanın önündeki anket bu dedi, ne oldu? alayı yalan dolan çıktı. turpun büyüğünü bekleyenler ayvanın irisini yediler.

siz bugünü konuşursunuz ben yarınları konuşurum ki benim haklı çıktığım konularıda gördünüz. eskiden ben bu ülkede sorular çalınıyor yarın bunları görürsünüz dediğimde sizler benimle dalga geçmiştiniz cemaatin yaptığı kadorlaşmaları anlattığımda siz faklı konuşuyordunuz. ben hala sözümde duruyorum. akp bu işten bugün kazançlı çıkmış olabilir ama uzun vadede bu iş bitti başbakanın aslında ne dümenler çevirdiğini herkes gördü ben zaten yıllardır yazıyordum.

suç sandıkta çözülmez. yargıda çözülür tabi bağımsız yargı olursa
Allah şükür benim oyum yolsuzluklara bulaşmadı başkası ne almış ne vermiş bilmem benim vicdanım çok rahat.

Bizim yolsuzluğa bulaşan liderimiz olmadı
Bizim; kendi çıkarını devletin çıkarına değişen başkanlarımızda olmadı.
Bizim; yıllardır bir birlerini kullanıp sonrada vatan haini ilan eden dostluklarımızda olmadı
Bizim sayımızın ne olduğu değil, yolumuzun doğru olduğu önemlidir.

bu seçimlerde MHP, CHP, AKP, BBP, SAADET ve F.Cemaati yara almıştır. Bu seçimin tek galibi pkk olmuştur.

AKP: her ne kadar seçim zaferi yaşasada vicdanlarda ciddi yara almıştır.
MHP: metropollerde silime noktasına gelmiş ve taşradaki belediyelerde ciddi kayıplara uğramıştır.
CHP: İstanbul ve Ankara'da ciddi oy alsada umduğunu bulamamış bir çok yerdeki belediyelerinde kaybetmiştir.
BBP ve SAADET: %1-%2 oylarla yine hüsrana uğramıştır
F.Cemaati: AKP ye zarar yerine fayda sağladığı yetmiyormuş gibi kendi ayağınada kurşun sıkmıştır.
BDP: belediye sayısı en çok artıran parti olmuştur. el altından batıda akp nin ayakta kalmasını sağlarken doğu ve güneydoğuda istediğini almıştır. şimdilerde özerkliğin temellerini atmaya hazırlanıyor.

bu seçim pkk dan başka kimseye yaramadı ..

cehcah sen kendini avut millet başbakana sahip çıkmıştır diyorsun ama ismi yolsuzlukla anılan bakanlar seçime girdikleri yerde kazanamadı. Sizin gibi aklı evvelleri ters çevirip düz öpseler yine savunacaksınız nasıl olsa onun için sizi kaale almaz kimse

Geri