40.000 - 50.000 arası sıfır otomobil ama hangisi?

Kodla Büyü

dorian

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ford Focus,
Volkswagen Jetta,
Opel Astra,
Hyundai yeni i30,
Renault Fluence, (Clio grand tour dizel de olabilir.)

Kararsız kaldım. Opel Astra özellikler ful. Hyundai yeni i30 kendini çok aşmış ama hyundai işte, ikinci eli zayıf.
Dizel benzinli arasındaki fiyat farkı ve yakıt tüketimi hesabı yaptım, Aradaki fiyat farkını kapatabilmek için şu an ki fiyatlara göre dizel ile en az 100.000 km yapmak gerek. Ondan dolayı benzinli de olabilir yeter ki donanım özellikleri olsun. En basitinden bi ESP olsun mesela, hız sabitleyici filan.

Bu araçları kullanan var mı, Hangi aracı önerirsiniz?

arkadaşım öğretmen isen bu kadar para nerden geliyor değilsen bu formda ne işin var. Şaka bir yana Allah bi fazlasını versin. Bence dacia kolay ulaşırsın zor kurtulursun :puhaha:

Evet Focus ses problemini forum yorumlarından okudum ama euro ncap çarpışma testlerinden yüksek puan almış.
Honda iyi güzel de yedek parçası ağlatıyor. City dışındaki araçlarında tüketimi çok fazla.

eridim' Alıntı:
arkadaşım öğretmen isen bu kadar para nerden geliyor değilsen bu formda ne işin var. Şaka bir yana Allah bi fazlasını versin. Bence dacia kolay ulaşırsın zor kurtulursun :puhaha:

:puhaha: Çaktırma 10.000 var geri kalanı kredi düşünüyorum. Duster baktım da bana sanki "Param yok ama bakın bende jeep'e biniyorum" gibi geliyo. Dusterdan inmeye utanırım yaw.

benzinli alırsan bi müddet sonra benzin parası koymaya başlayınca tüp taktırmaya karar verecen işte bu noktada i30 bagajı olmadığından jettayla yeni astraya lpg takılmadığından elendi geriye pek seçenek kalmıyor

benzinli düşünüyorsanız hiç düşünmeye gerek yok yeni astra alabilirsiniz. turbo motor ve 6 ileri vites seçeneği ile tadından yenmez. dizel alacaksanız yeni i30 alın derim, aracı inceledim gerçekten kaliteli iş çıkarmışlar. malzeme kalitesi ve görünüş çok başarılı. ama sedan olmalı diyorsanız skoda octavia bence tek tercih.

bu ayın sonuna doğru sanırsam C-max dizel otomatik parklı 56000 e alıyorum :) 40.000 peşin 16.000 kredi olacak

dorian' Alıntı:
Evet Focus ses problemini forum yorumlarından okudum ama euro ncap çarpışma testlerinden yüksek puan almış.
Honda iyi güzel de yedek parçası ağlatıyor. City dışındaki araçlarında tüketimi çok fazla.

Honda benzinli araçlar içerisinde en az yakıt tüketimine sahip araç. Hele ford yanına yaklaşamaz bu konuda, bizzat uzun süreli test ettim.
Yedek parçasını bilmem ama normal bakımları 300 - 400 TL civarında. BRC ile yapılan anlaşma sonucundan 2012 başından beri servis garantili LPG sistemi de taktırabilirsiniz aracınıza, garantiye hiçbir şey olmuyor yani.

Benzinli düşünürseniz Honda derim ama dizel tercih edecekseniz Toyota'ya yönelin bence.

Toyota ve Honda hala atmosferik motor üreten ender markalardan. Diğer firmalar küçük hacimli motorlara turbo denilen parçayı ilave ederek performans yakalama eğilimindeler. Turbo sistemleri için internette araştırma yapabilirsiniz, çalışma mantıkları, yakıt tüketimleri, vs.

Otomatik vites konusunda ise volkswagen, Bugatti Veyron'da da kullanılan çift kavramalı DGS şanzuman kullanıyor ve gerçekten harika bir sistem. Yarı otomatik olarak da tabir edilir kimi yerlerde. Ama Honda'nın tam otomatik (tork konvertörlü) şanzumanı dünyada sayılıdır. Toyota otomatik ve yarı otomatik şanzumanlarda da şikayet oldukça azdır.

Her malın bir alıcısı vardır hocam. Ben aracı kullanmış birisi olarak Ford'un yanına yaklaşmam ama aşağıdaki sayfada da göreceksiniz Mayıs ayında en çok satış yapan firma Ford:
http://www.haber7.com/foto-galeri/18352 ... tomobiller

Karar vermesi zor bir konu, Allah kolaylık versin...

unknownrealmman' Alıntı:
dorian' Alıntı:

Honda benzinli araçlar içerisinde en az yakıt tüketimine sahip araç. Hele ford yanına yaklaşamaz bu konuda, bizzat uzun süreli test ettim.
Yedek parçasını bilmem ama normal bakımları 300 - 400 TL civarında. BRC ile yapılan anlaşma sonucundan 2012 başından beri servis garantili LPG sistemi de taktırabilirsiniz aracınıza, garantiye hiçbir şey olmuyor yani.

Benzinli düşünürseniz Honda derim ama dizel tercih edecekseniz Toyota'ya yönelin bence.

Toyota ve Honda hala atmosferik motor üreten ender markalardan. Diğer firmalar küçük hacimli motorlara turbo denilen parçayı ilave ederek performans yakalama eğilimindeler. Turbo sistemleri için internette araştırma yapabilirsiniz, çalışma mantıkları, yakıt tüketimleri, vs.

Otomatik vites konusunda ise volkswagen, Bugatti Veyron'da da kullanılan çift kavramalı DGS şanzuman kullanıyor ve gerçekten harika bir sistem. Yarı otomatik olarak da tabir edilir kimi yerlerde. Ama Honda'nın tam otomatik (tork konvertörlü) şanzumanı dünyada sayılıdır. Toyota otomatik ve yarı otomatik şanzumanlarda da şikayet oldukça azdır.

Her malın bir alıcısı vardır hocam. Ben aracı kullanmış birisi olarak Ford'un yanına yaklaşmam ama aşağıdaki sayfada da göreceksiniz Mayıs ayında en çok satış yapan firma Ford:
http://www.haber7.com/foto-galeri/18352 ... tomobiller

Karar vermesi zor bir konu, Allah kolaylık versin...
Hocam verdiğiniz linkteki eski kasa focus hb sanırsam geçen senenin satış rakamları

Ben sizin yerinizde olsam 10 bin varsa
fordun kapanyası var 24 bine 20 ay sıfır faiz 34 bine fiesta alırdım
ikinci elide güzel her zaman satarsın...

Kendime bu fiyat aralığında sıfır araç alıyor olsam Civic ya da Mitsubishi Lancer'i ilk olarak düşünürüm, sonra corolla ve aurise bakardım...

jetta yada golf alırdım, sonuçta Alman yada japon alacaksın, Allah vermesin ama kaza anında arabana güvenmen şart

aile arabası olsun çolık çocuk binicem dersen sonradan pişman olmamak için MPV geniş hacimli araçlara bakman lazım.
Ben geleceği düşünerek bi 8-10 yıl da satmadan sıfır C-max düşünüyorum.

Ford'un sıfır faizli kredisini de kullanarak alıcam.

solomonte' Alıntı:
30-40 bin lira kredi çekeceksiniz ve bunun yanında bir sürü de faizi, ıvırı zıvırı olacak. Madem 10 bin liranız var, üzerine az birşey ekleyin de getirip götürecek bir araç alın. Sanırım çift maaş durumuna güvenerek böyle bir yola başvurmayı düşünüyorsunuz. Aracın aciliyeti yoksa biraz birikim yapın ve sonra alın. Yazıktır o kadar faiz ödemeye. Bayadır faiz oranları çok fazla. Bu bankalar yüzünden 3 kuruş paramızın bereketi de kalmadı...

bencede..40 binlik arabayı 47 bin olarak ödeyecek. birde satarken değeri düşecek.. eldeki 10 bin buhar olup gidecek.. ama herkesin tek geliri öğretmenlik değil. bir arkadaş vardı.. babası sıfır megane 2 almış. birçok evleri malları mülkleri var. o meganı satıp istediğini alır mesela. bizim gibi 10 yıl ev ödemiyor. bilemessin belki arkadaşında durumu iyidir.

ben 8 aydır dizel fluence kullanıyorum dizel düşünüyosan ve sedan almak istiyosan kesinlikle tavsiye ederim. Fiyatları diğer dizel araçlara göre daha uygun ve bayiler 3-4 arası indirim yaparlar. Motoruda çok güçlü ayrıyeten.

Geri