40.000 - 50.000 arası sıfır otomobil ama hangisi?

Kodla Büyü
sıfır araç alacaksan mutlaka dizel al bence...
bir de söylediğin araçlar arasından Volkswagen den şaşma derim...araçların hepsine bi kere bin(Aynı gün ) içinden anlarsın malzeme kaliteleri arasındaki farkı..

opel almada ne alırsan al.

müşteri hizmetleri ve müşteri haklarında sıfır sıfır sıfır.

corallam var bundan sonra insignia almayı düşünüyordum. kayın validenin arabasını servise götürdükten sonra fikrim bir daha bu servise gelmem bu muhameleyide görmem oldu.

opel alma ne alırsan al

solomonte' Alıntı:
30-40 bin lira kredi çekeceksiniz ve bunun yanında bir sürü de faizi, ıvırı zıvırı olacak. Madem 10 bin liranız var, üzerine az birşey ekleyin de getirip götürecek bir araç alın. Sanırım çift maaş durumuna güvenerek böyle bir yola başvurmayı düşünüyorsunuz. Aracın aciliyeti yoksa biraz birikim yapın ve sonra alın. Yazıktır o kadar faiz ödemeye. Bayadır faiz oranları çok fazla. Bu bankalar yüzünden 3 kuruş paramızın bereketi de kalmadı...
içtenlikle katılıyorum

- Jetta aklıma daha çok yatmaya başladı, ama kasko değerinin yüksek olması, 10.000 bakımlarının pahalı olması, bi de 1.2 yeterli olur mu boğulursa küserim.
- Opel iflası sanki gözden düşmesine sebep oldu. Gerçi opel de kötü araç değil, özellikleri full eski astra classic (2010) 1.3 dizel var arkadaşta çokta memnun.
- Ford çok yakıyor yaw. 2006 c-max dizel komşumda var. Anahtarı veriyo, al senin olsun kullan diyor. Ama sakın geri getirme diye de ekliyor. Benzinlisi artık ağlatır beni. Dizeline baksam fiyatı çok yüksek ama bunlara rağmen hala listemde belki lord olurum belli mi olur :lol:
- Renault bu kadar mı konfordan yoksun olur. Bu konforsuzluk renoyu alt sıralara itiyo.
- Skoda - Mazda - Mitsubishi - KIA bunlar tutulmayan araçlar. Türkiye piyasası işte alırsan üzerine kalır.

İkinci el istemiyorum, çok tehlikeli ve çok riskli. Kendimden ve çevremden gördüm 2.elden memnun olan çok az. Memnun olandan yüksek fiyattan almış, yada şanslı. 10.000 buhar olacak zarar edeceksin diyenler çok. üstüne 5bin 10 bin verip kafam eder.

Bu arada yorum yapan herkeslere teşekkürler...

Bugün opel bayi ile görüştüm. Astra Eski kasa 1.3 dizel ellerinde 3 tane kalmış. 43.000 anlaştık. Ama karar veremedim.
Jetta veya C-max yanında nasıl bir tercih olabilir sizce dostlar?
Çok kararsızım bi çuval para vereceğimi düşününce ayrıntıcı oluyo insan.

O araçların hemen hemen hepsini aldım sattım. hepsine 5 6 ay bindim yani
ford = sağlam yol tutuşu güzel, performans kötü yakıtı fazla yakıyor ve yolu ve teker sesini resmen içinizde hissediyorsunuz, parçası pahalı
opel astra = yol tutuşu güzel, çabuk arıza yapıyor, ses orta düzeyde kasislerde felan sert uzun yol için güzel ama
hyundai = çok fazla bişey söylemeye gerek yok ikinci eli yok aldığınız gün 10 bin lira düşer
renault = parçası ucuz, güven vermiyor, 120 den sonra kanatlandığınızı hissediyorsunuz:) konfor bence sıfır
vw = mercedes bmw audi nasıldır bilmiyorum ama bu araçlar içinde bence en kaliteli en güvenilir en konforlu araç kesinlikle vw bir araç almanızı tavsiye ederim.

TABİKİ SADECE BENİM FİKRİM BUNLAR

Bence fluence bir dene privillage versiyonunu. Opel konusundada alma derim. Motoru güçsüz. Aracı kullanıyorum 8 aydır konfor konusunda bir sıkıntı yaşamadım. Sadece test sürüşü yap. Ondan sonra kararını ver. Ben yeni ford focusuda denedim fluenceside. Fluence artıları bana ağır bastı.

4 farklı aracı aşağı yukarı 3'er yıl kullanmış biri olarak kesinlikle vw diyorum.
2011 corolla elegant kullanıcısı olarak. vw; konfor, donanım, malzeme kalitesi, detaylar konusunda çok iyi.

noktanet' Alıntı:
O araçların hemen hemen hepsini aldım sattım. hepsine 5 6 ay bindim yani
ford = sağlam yol tutuşu güzel, performans kötü yakıtı fazla yakıyor ve yolu ve teker sesini resmen içinizde hissediyorsunuz, parçası pahalı
opel astra = yol tutuşu güzel, çabuk arıza yapıyor, ses orta düzeyde kasislerde felan sert uzun yol için güzel ama
hyundai = çok fazla bişey söylemeye gerek yok ikinci eli yok aldığınız gün 10 bin lira düşer
renault = parçası ucuz, güven vermiyor, 120 den sonra kanatlandığınızı hissediyorsunuz:) konfor bence sıfır
vw = mercedes bmw audi nasıldır bilmiyorum ama bu araçlar içinde bence en kaliteli en güvenilir en konforlu araç kesinlikle vw bir araç almanızı tavsiye ederim.

TABİKİ SADECE BENİM FİKRİM BUNLAR

tmy83' Alıntı:
Bence fluence bir dene privillage versiyonunu. Opel konusundada alma derim. Motoru güçsüz. Aracı kullanıyorum 8 aydır konfor konusunda bir sıkıntı yaşamadım. Sadece test sürüşü yap. Ondan sonra kararını ver. Ben yeni ford focusuda denedim fluenceside. Fluence artıları bana ağır bastı.

empati52' Alıntı:
4 farklı aracı aşağı yukarı 3'er yıl kullanmış biri olarak kesinlikle vw diyorum.
2011 corolla elegant kullanıcısı olarak. vw; konfor, donanım, malzeme kalitesi, detaylar konusunda çok iyi.

hocalarım üçünüze de yorumlarınız için çok teşekkür ederim. :alkis: :alkis: :alkis:

Toyota auris öneririm, dizel. Yakıtta müthiş cimri, kapılarıda opel astra classic te olduğu gibi toros kapısına benzer kapanmıyor. Astra classic ' i ucuzlatacaz diye kafayı yedi opel. 40000' e dizelini anlaşmıştım Ankarada aralık ayında ama içime sinmedi gittim 45000 ' e dizel comfort extra auris aldım. iyikide toyota almışım. aradaki kalite farkı aşikar. toyota metalik renk için de fark almıyor bu arada.

hocam bende vw polo 1.6 var 2 defa conta yaktım kendi hatalarım yüzünden ama her şeye rağmem vw derim başka da bişey demem! poloyu sattıktan sonraki alacağım araba ya golf yada passat.

toyota auris veya golf 36-37 alabilirsin.. daha büyük dersen yeti al bence çok güzel araba.. ayrıca bir dipnot: son yapılan memnuniyet anketinde mercedes 1. toyota 2. olmuş..vw 6. sırada ford 10. sırada honda 11. opel 14. reno 16. sırada dacia ise 22. sırada.... kaynak:auto show

Bu arada Aynı özelliklere sahip olan Golf dizel ile Toyota Auris dizel (aurisin içi daha geniş, bagaj hacimleri aynı) arasında 10000 TL fark var.

Geçen hafta honda civic elegance otomatik aldık 55.500'e mal oldu.30000 kredi kullandık geri kalanı da eski arabamızı verdik (ford focus) çok memnunum.Tavsiye ederim...

bende auris kullanıyorum sayın hocam ve bu benim 4 arabam 4. toyotam sıkıldım toyotadan artık

ben ne istiyorum biliyormusunuz?
yeni civic in içi eski civic in dışı bunu yaparlarsa alayım bende bi civic

ama toyota bilezik gibidir Allahın izni ile zarar ettirmeden sattırır. tecrübe ile sabittir
ama bence kredi çekerek araba almak çok çok büyük bir yanlış.
sizin kararınız

hocam, zaten okullar tatil zamanın bol. git bayilere aklındaki bütün araçların test sürüşünü yap. hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. en iyi böyle karar verirsin.

dorian' Alıntı:
- Jetta aklıma daha çok yatmaya başladı, ama kasko değerinin yüksek olması, 10.000 bakımlarının pahalı olması, bi de 1.2 yeterli olur mu boğulursa küserim.
- Opel iflası sanki gözden düşmesine sebep oldu. Gerçi opel de kötü araç değil, özellikleri full eski astra classic (2010) 1.3 dizel var arkadaşta çokta memnun.
- Ford çok yakıyor yaw. 2006 c-max dizel komşumda var. Anahtarı veriyo, al senin olsun kullan diyor. Ama sakın geri getirme diye de ekliyor. Benzinlisi artık ağlatır beni. Dizeline baksam fiyatı çok yüksek ama bunlara rağmen hala listemde belki lord olurum belli mi olur :lol:
- Renault bu kadar mı konfordan yoksun olur. Bu konforsuzluk renoyu alt sıralara itiyo.
- Skoda - Mazda - Mitsubishi - KIA bunlar tutulmayan araçlar. Türkiye piyasası işte alırsan üzerine kalır.

İkinci el istemiyorum, çok tehlikeli ve çok riskli. Kendimden ve çevremden gördüm 2.elden memnun olan çok az. Memnun olandan yüksek fiyattan almış, yada şanslı. 10.000 buhar olacak zarar edeceksin diyenler çok. üstüne 5bin 10 bin verip kafam eder.

Bu arada yorum yapan herkeslere teşekkürler...
araba konusunda fikirlerimiz örtüşüyor hocam :) orta kasa focus ghia sahibiyim konfor olarak mükemmel çok memnunum direk al derim hatta bana sorarsan sınıfına göre en konfor sahibi araçtır. ancak benzin olayı aynen dediğin gibi, lpg taktırasımda gelmiyor güzelim arabaya (zaten 2-2.5 bağlıyorsun iyi bişeye).
renault fikrine katılıyorum bence fransızların içinde en kof olanı, citroen ve peugeot'dan sonra geliyor. honda desen eyvallah motor iyi ama bir avrupa otomobili konforuna sahip değil. volkswagen'e diyecek laf yok, aması sadece para.

bana göre en mantıklı olanlar, ford(dizel) veya toyota ikisine de bir test sürüşü yap, arkasından bir gece düşün ertesi gün git seçtiğini al.

Merhaba Dorian Hocam,
Bende arabalara bakıyorum tabi bu kadar yüksek fiyatlı değil ancak bunun yarısı kadarlara bakıyorum:) sayfaları takip ederken ikinci elden çekindiğini söylemişsin. Ben komisyoncu falan değilim böyle bir işten para kazanmak gibi bir gayem yok öncelikle onu söyleyim:) okuyunca ilgilenebileceğini düşünerek yazıyorum. Ablamın eşinde 2010 model yeni opel astra hb sport (1.6 motor- otomatik -benzinli-35.000 km de-füme renk ve şehir Kayseri) modeli var. Araç servis bakımlı kazası falan yok bütün servis kaydını saklıyor ve aracı sıfır almıştı. Kendisi inşaat sektöründe çalışıyor paraya sıkışık olduğu için aracını satmak istiyor, yabancıya vermek istemediği için önce bana teklif etti 42.500-43.000 tl istedi pazarlık var mı yok mu onuda bilmiyorum ama benim o kadar param yok dediğim gibi onun için hiç üstüne gidemedim ama gerçekten eşe dosta gidecek bir araç daha 1 hafta oldu bana söyleyeli şimdi durum nedir bilmiyorum yani ilana verdi mi vermedi mi haberim yok. Ama fiyat olarak hem senin istediğin aralıkta olunca hemde beğendiğin araçlar arasında olunca, sana da ona da faydası olur belki diye yazdım. Eniştem diye demiyorum güvenilirdir :) Siz bir düşünün derim Hocam, istediğiniz birçok özellik var araçta -ESP vs gibi, aracın sıfırına sitesinden bakın . İlgilenirseniz eğer bende size yardımcı olmaktan zevk duyarım...

Geri