40.000 - 50.000 arası sıfır otomobil ama hangisi?

Kodla Büyü
VW bayine gittim. içerisi o kadar kalabalık ki ilgilenecek boşta eleman yok. :? Jetta yok bayide, en erken teslim tarihine 3 ay sonrasına veriyolar. :eek: En yakındaki bayileri aradım teslim için en az 3 ay dediler ağız birliği yapmış gibi. Diğer tüm modeller ellerinde mevcut. :scared:

şu liste de yardımcı olur umarım.
http://tuludarican.wordpress.com/2012/0 ... -modeller/

mayisss1.jpg

mayisss2.jpg

hocam bende 2005 corsa var piyasası 18-20 bin civarı ama istersen 40 a bırakabilirim :mrgreen:

Hocam sıfır alacaksanız dizel alın. Tamam 100 bin km yaparsanız dengeyi bulacaksınız ama başka şeyler de var. Benzinli alırsanız belli bir zaman sonra lpg taktırmak zorunda kalırsınz. Çünkü benzine verdiğiniz ücret sizi rahatsız etmeye başlar. Ayrıca Lpg taktırdığınızda riski var ve bagajda yer sorunu, teknik sorunlar vs uğraşırsınız. İkinci el aysaydınız dizeli tavsiye etmeyebilirdim. Ancak sıfırda edebilirim. Bak beni dinle. Bir de dizel dene. Sonra pişman olma. :)

erginbakla' Alıntı:
Hocam arabayı aldınız mı?

Yok daha alamadım. Ama büyük ihtimalle jetta alacam. 1.2 tsi comfortline. Satış müdürü liseden arkadaşım çıktı. Çokta uygun fiyat verdi. Normal fiyatı 46.200. Düşünüyorum hala.
3 defa test sürüşüne çıktım. Şöyle izlenimler edindim;
- Arabanın iç malzemesi diğer vw'lere göre kötü
- kapıları filan adi malzeme sanki dacia kapısı
- arka bagaj kapağı rezalet amortisör yok yay var.
- araç çok uzun park sorunu korkutuyor gözümü
- görüş alanı zayıf gibi ya da alışamadım

+ Ama görünüşü çok hoşuma gitti.
+ 3.viteste 120 bastım inanılmaz tsi teknolojisi
+ tık ses yok.
+ Test sürüşünde arkadaşıma teslim ettim viraja girip savurdu, pardon o kadar da savrulmadı esp devreye girdi dedi.
+ inanılmaz güzel ses sistemi var net müzik sesi :)
+ arka koltuk inanılmaz geniş, mesafeli olduğu için ferahlık duygusu veriyor. Boyunuz kısaysa bacak bacak üstüne bile atabilirsiniz.

arka bagaj kapağında amortisör var hocam biraz eğilip bakınca görebilirsiniz iç tarafta sağda. peki sizin baktığınız bayinin elinde 1.2 tsi comfortline var mı yoksa gün mü veriyorlar. bir de fiyatı çok merak ettim hocam.

Hangi bayi olduğu onemli değil fiyat verinde önbilgimiz olsun hocam.

Ben de jetta'ya baya bi takılmıştım ama 1.2 motordan uzak dur dediler. 1.6 düşünürken Yeni Avensis'i test ettim hoşuma gitti ve aldım :)

atakom' Alıntı:
arka bagaj kapağında amortisör var hocam biraz eğilip bakınca görebilirsiniz iç tarafta sağda. peki sizin baktığınız bayinin elinde 1.2 tsi comfortline var mı yoksa gün mü veriyorlar. bir de fiyatı çok merak ettim hocam.

1.2 ve 1.4 için normalde gün veriyorlar tahmini 5 - 6 hafta filan ama vw bunu hep yapıyor. Arkadaş sağolsun stokta bekletiyor kararımı verene kadar.
Fiyatı veremem ama çok uygun söyledi. Hatta bu fiyata dizel bile kafama giriyor. Türkiyedeki mazot kalitesizliği ve aşırı yükselen mazot fiyatları yüzünden aradaki farkta çok geliyor. GOLF yeni kasada çıkaracakmış onu da merak ediyorum aslında.

senjizu' Alıntı:
Ben de jetta'ya baya bi takılmıştım ama 1.2 motordan uzak dur dediler. 1.6 düşünürken Yeni Avensis'i test ettim hoşuma gitti ve aldım :)

Güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesin. Ne kadara aldınız? Hangi versiyon?

Sayın Hocam bende 2010 Honda Civic var. yeni kasa civiclere bayilerde garanti dışına çıkmadan LPG takılıyor. Benzin bir süre sonra insanın canını sıkmaya başlıyor. Arkadaşımda 1.2 tsi otomatik ibiza var. Jetta ya aynı motor. 1.6 Civicle aynı yakıyor. Benim tavsiyem garanti bozulmadan LPG takıyorlarsa sıfır Civic al. Ya da 1.6 Dizel Golf.

Geri