45 MİLYAR SALAVAT KAMPANYASI

Kodla Büyü
çok şey demek istiyorum ama hadi neyse. Sadece şunu söyleyeyim bu dini sayılara mahkum edenlerin vay haline.

akyildiz41' Alıntı:
çok şey demek istiyorum ama hadi neyse. Sadece şunu söyleyeyim bu dini sayılara mahkum edenlerin vay haline.
Sayın hocam;
Hz. İdris a.s. , cifir ilmi gibi kavramlar sizin için bir şey ifade ediyor mu?

bshark' Alıntı:
mmercan' Alıntı:
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ile ilgili birşeyler yapmak işi olmayanın uğraşacağı birşey mi? her yere mesaj yazacağım diye atıp tutmaya gerek yok!

ayıp hoca ayıp! gerçi arkadaş vermiş hakkını

----

45 milyar çekemeyeceğim kesin ama salavat çekmenin dinimizdeki karşılığı hakkında öğrendiğim bilgiler az dahi olsa her gün cekmenin ne faydalı bişey olduğunu öğretti.

hani bazı işleri hallettirmek için araya adam konur ya, bence müslüman kişinin dünyevi - uhrevi konularda Allah ile olan münasebetleri istekleri için Peygamberimiz yegane köprü. onun torpilini kullanmak için onun bizzat ifade ettiği gibi ona bol salavat çekmek çok önemli ..

Kemmiyet değil, keyfiyet önemlidir.

Bu tip sayıların tek faydası insanı boş yere meşgul edip, zararı olacağına boş kalmasını sağlamasıdır. Yani zararı dokunacağına(belki faydası da dokunur da onu düşünen yok işte) bari bu boş işle uğraşsın da, etkisiz eleman olsun, aman faydası da dokunmasın zararı dokunmuyor ya o yeter anlayışından ötürüdür.

Hem bilen bilir, ağaç yaprakları kadar selam olsun dese, al sana bir kerede binlerce salavat sana. Ben demiyorum, Nurs Köylü Said Hoca diyor.

...

Bir duayı 40 kere okursan filan olur, bir kere eksik okusan olmaaaz, anahtar gibidir bu.

Hepsi atmasyondan başka birşey değil.

“Muhakkak ki Allah ve melekleri, o peygambere salat ederler. Ey iman edenler! (siz de) ona salat edin ve (ona) teslimiyetle selam verin!” (Ahzab, 56)
Tabi size kalmış..

öğretmen, evinin yakınlarında kıstıran iki kişi tarafından darp edildi
http://www.memurlar.net/haber/227757/
OLay hakkındaki bu haberi de yorumsuz bırakmayalım.
Yorumsuz kalan haber susmaktır.Susmak kaderine razı olmaktır.
Buradaki olay basit bir dayak değil.Enine boyuna öğretmenin yüzünü değiştirme olayıdır.Özellikle Hep suratından darbe alan öğretmenimiz, sevkedildiği ilk hastaneden sonra başka bir hastanenin plastik cerrahi servisinde epeyce uzun sürecek operasyonlar geçirecektir.Kendisine ve camiamıza geçmiş olsun.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haber yorumsuz kalmasın.Ahlaki düşüklük gösteren yorumcularda cevabını verin.Çünkü tüm öğretmenler olarak internet ortamındada sanal olarakta susmak kabullenmektir.Mesleğimize sahip çıkalım.

Buzkırıcı' Alıntı:
sıcak kaloriferli evlerde, ellerde çay bardakları,tv açık v.s v.s salavat çekilmez maharet sabah camide yada güneş doğmaya yakın karanlık ve sessizlikte bu işi yapmak.Öyle zikirmatiklerle ellerde çay komşusu aç iken akrabasının bir sorunu var iken tv de izlediğiniz kas hastası ailenin 35 milyar borcunun üzerine bir de hapis cezası gelmiş iken bir de bunlara gözü yaşlı babası bakıyor iken Allah bu salavatleri maalesef kabul etmeyecek.
Niye hala gözümüzün önünne bakamıyor trilyonları komşumuz aç iken uzağa göndeririz yanıbaşımızdaki komşumuz et beklerken niye taaa okyanus aşırı ülkelerde kurban keseriz anlamış değilim.

Kimsin sende Allahın kabul edip etmeyeceğini bilerek kesin konuşuyorsun. manevi anlamda ne yapılıyorsa saçma sapan bilmeden yorumlar yapıyorsun. biliyorsan yap bilmiyorsan konuşma. komşusu açken tok yatan bizdendir hadisi şerifi gereği tabiki boynunun borcu, ama tv başında çay başındada olsa Rasulullah (s.a.v) hatırlıyabiliyorsan , Allahı anabiliyorsan hiç birşey boşa gitmeyecek. ne diyor Allah ayeti kerimede. zerre kadar yapılan iyiliklerin karşını alacaksınız. Sİzde manevi anlamda yapılan her icraate karşı olmanın bedelini ödeyeceksiniz. ben buna eminim işte

Allahin bunlara ihtiyaci yok.O kalbe ve buradaki niyete bakar.yine de hayirli bir is yapalim

Allah'ın değil de bizim ihtiyacımız var zaten sayın hocam.Herkes elinden geldiğince çeksin.Yok sayıya takılmayın yok niyet önemliymiş vs.Yani Peygamberimizin haşa kalbi niyeti kötü müydü de o kadar ibadet etme gereği duyuyordu...

Buzkırıcı' Alıntı:
Allahin bunlara ihtiyaci yok.O kalbe ve buradaki niyete bakar.yine de hayirli bir is yapalim

Tamam işte bu. Bizlerin ihtiyacı var. Rasulullah (s.a.v) yakın olmaya çok ihtiyacımız var . buda sünnetleri yerine getirmek ve salavat getirmekle olur.

zaten hep de bu eleştririleri bu işlerde hiç tarağı olmayanlar yapar. adamın ömründe bir salavat çekmişliği yoktur ama nasılsa bu konuda hemen fetvayı verir.ramazanda bakarsaınız genelde oruç tutmayanlar orucun gerekliliğini tartışır. namaz kılmayanlar 5 değilde 3 vakit olmalı der vs. vs. kafaya takmayın @aliu_71 hocam

Hocam kim sayıyor bu salavatları sanırım ben 100 000 tane alabilirim. Erken bitirisem daha da alırım. Allah kabul etsin :))

joombal' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:
Sayın hocam;
Hz. İdris a.s. , cifir ilmi gibi kavramlar sizin için bir şey ifade ediyor mu?

hocam benim için hiçbirşey ifade etmiyor. benim için önemli olanlar, bana birşeyler ifade edenler bana kalsın.

biz okulda öğrencilerle düzenledik.Allah kabul etsin 8 milyon tane.En çok çeken 5 öğrenciye de ödüllerini verdik.

genzo' Alıntı:
Allahu teala buyuruyor ben bu dünyayı peygamber efendimiz(s.a.s) için yarattım diyor.
hocam işin uzmanları senin söylediğin o kutsi hadisin uydurma olduğunu söylüyorlar. hatta aynı sözü daha önceden hristiyanlar Hz. İsa için söylemişler.
HIRİSTİYANLARIN AŞIRI TUTUMLARI
Onlar, peygamberleri konusunda öylesine aşırı gitmişlerdir ki sonunda onu tanrı edinmişlerdir. Şu anki Papa 16. Benediktus (Joseph Ratzinger) başkanlığında kurulan bir heyet tarafından hazırlanan ve bir önceki Papa 2. Jean Paul’ün imzasıyla yayımlanan Katolik Kilisesi Din ve Ahlak İlkeleri adlı kitaba göre: “İsa olmasaydı kâinat yaratılmazdı. Göklerde ve yeryüzünde görünen ve görünmeyen şeyler, tahtlar, egemenlikler, yönetimler ve hükümranlıklar… Her şey onun aracılığıyla ve onun için yaratılmıştır.”

http://www.suleymaniyevakfi.org/arastir ... esulu.html

İbn Mes’ud (r a) şöyle demiştir: “Allah Teâlâ, gecenin ortasında kimseye duyurmadan kalkan, güzelce abdest alan, sonra da Allah’a hamdedip Peygamer’e salavat getiren, ardından da Kur’an-ı Kerimi açıp okuyan kimseye (tebessüm buyurup, Zât’ına ait şekliyle) güler ”

Abdurrahman b Semur (r a) anlatıyor:
Bir gün Allah Resûlü (sas) yanımıza geldi Biz Medine Mescidi’nde idik Şöyle buyurdu: (uzunca bir hadisin parçası)

“Ümmetimden birini Sırat üzerinde gördüm; bazen yorgun argın yürümeye çalışıyor, bazen de emekliyor Bana getirmiş olduğu salavatlar gelmişler, elinden tutmuşlar, onu doğrultmuşlar ve oradan geçirmişler”

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat okuyandır " (Yine Tirmizi'de Hz Ali (ra)'den kaydedilen bir rivayette şöyle denir: "Resulullah (sav) buyurdular ki: "Gerçek cimri, yanında zikrim geçtiği halde bana salavat okumayandır ")

Her Bir ibadetin yeri ayrı. Çok güzel bi kampanya olmuş, Haberdar ettiğiniz için Allah razı olsun.

seyma' Alıntı:
İbn Mes’ud (r a) şöyle demiştir: “Allah Teâlâ, gecenin ortasında kimseye duyurmadan kalkan, güzelce abdest alan, sonra da Allah’a hamdedip Peygamer’e salavat getiren, ardından da Kur’an-ı Kerimi açıp okuyan kimseye (tebessüm buyurup, Zât’ına ait şekliyle) güler ”

Bir gün Allah Resûlü (sas) yanımıza geldi Biz Medine Mescidi’nde idik Şöyle buyurdu: (uzunca bir hadisin parçası)

“Ümmetimden birini Sırat üzerinde gördüm; bazen yorgun argın yürümeye çalışıyor, bazen de emekliyor Bana getirmiş olduğu salavatlar gelmişler, elinden tutmuşlar, onu doğrultmuşlar ve oradan geçirmişler”

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat okuyandır " (Yine Tirmizi'de Hz Ali (ra)'den kaydedilen bir rivayette şöyle denir: "Resulullah (sav) buyurdular ki: "Gerçek cimri, yanında zikrim geçtiği halde bana salavat okumayandır ")

Her Bir ibadetin yeri ayrı. Çok güzel bi kampanya olmuş, Haberdar ettiğiniz için Allah razı olsun.

Kusura bakmayın da, ben Peygamberimin(sav) bu kadar super ego sahibi, bu kadar faziletfuruş, bu kadar kibirli, bu kadar ben merkezci, bu kadar megoloman olduğuna inanmıyorum.

Hadis kitaplarını açın okuyun, çoğu zaman okuduğumuz hadisler sadeleştirilmiş hadisler, hadis kitaplarının aslını açar okursanız, ne facialar var. Hadisleri inkar edemeyiz. Hadisler elbette dinimiz için bir kaynaktır. Ancak sağlam kabul edilen hadis kitaplarında bile uydurma hadisler veya en azından dilden dile geçerken bozulan hadisler olduğunu düşünüyorum.

arkadaşım öncelikle bu işin kampanyası olmaz... promosyonmu dağıtıyorsunuzda adına kampanya diyip çıkmışsınız...

salavat getirmek çok güzeldir elbette ama bu işi sayılara dökmek kadar manasız bir iş olamaz... her boş durduğunda attığın her adımda salavat getir daha hayırlıdır... geçenlerde duyduğum birşeye benziyor bu yaptığınızda... neymiş 70000 salavat getirince hatim olacakmış yok yaw? ben ne kur-an'ı kerimde nede hadislerde duymadım ve görmedim... kafanızdan iş uydurmayın... bu iş sevaptan çok günaha girer...

insanların dini ile oyun oynamayı bırakın... birde alay konusu olmuş... bunu kampanya gibi görene de, alay edenede, dini istismar edenede binlerce kere yazıklar olsun... Allah ıslah etsin...

Ben sadece yarım bir cümle yazdım;bir sürü mesaj gelmiş.Vay ben Peygamberimize hakaret etmişim;yazık daha okuduğunu anlamaktan aciz insanlar,bir de bana uyarı vermişler.Ben peygamberimize hiçbir zaman hakaret etmedim,lütfen dikkatli okuyun.Benim sözüm her işi bitmiş gibi sanki branştaki tüm sorunlar halledilmiş,tüm özlük haklarımız verilmiş,hiçbir maddi sorunumuz kalmamış gibi herşeyi bırakıp da boş işlerle uğraşanlaradır ve tekrar ediyorum işi olmayan bakkal ne yapar?
Hem böyle bir konu açacaksın sonra eleştiriye tahammül edemeyeceksin,bir de eleştireni din düşmanı,peygambere hakaret eden ilan edeceksin?Sevsinler sizi.Açma kardeşim sanal aleme bu konuyu madem eleştiriye tahammülün yok.Din,inanç olayı önceden insanların kafalarının içindeydi,kendilerince vicdanlarında yaşarlardı.sizler gibi herşeyi sayıya gösterişe indirgememişlerdi.Çünkü onlar için nicelik(sayı) değil,nitelik önemliydi.İnançlarını insanların gözünün içine sokmaya çalışmaz,tartışma konusu yaptırmazlardı.Sonra da saçmaladıklarını,boş işlerle uğraştıklarını söyleyerek uyaranlara da ağızlarından salyalar,küfürler saçarak hakaret etmezlerdi.

boş işlerle uğraşanlar.....? dünyadaki özlük hakları için uğraşanlar mı.....?yoksa ahiretteki özlük hakları için uğraşanlar mı.....?

edacomü' Alıntı:
boş işlerle uğraşanlar.....? dünyadaki özlük hakları için uğraşanlar mı.....?yoksa ahiretteki özlük hakları için uğraşanlar mı.....?

Madem boş o zaman niye okuyup öğretmen oluyoruz?Evde oturup pekala ahiretteki özlük haklarımız için çalışabiliriz ömür boyu...
Neyse size başarılar diliyorum

genzo' Alıntı:
Ne alaka ! Efendimiz en güzel insana salavat getirme her zaman olduğu gibi dini kulaktan dolma bilgilerle ve kendi kurallarına uydurarak yaşayanlar tarafından sabote ediliyor. İsteyen inanır isteyen inanmaz. Ama saygı. Allahu teala buyuruyor ben bu dünyayı peygamber efendimiz(s.a.s) için yarattım diyor. Ayetin üstüne başka söze gerek yok heralde. Ona en güzel hediye de salavattır. Cahil olan kesime diyorum açın hadis kitabı ya da kuran okuyun. Hadislerde yine geçiyor: "Kıyamet günü bana en yakın olanınız en çok salavat getirenizdir."
Hocam altını çizdiğim kısmı aradım bulamadım. Hangi ayette yazıyor?

Her konuyuherkesin okuması veya her konunun herkesin ilgisini çekmesi gerekmiyo ki. Allah razı olsun arkadaş vesilesiyle haberdar olduk, salavat çekmek isteyen çeker, istemeyen de okumaz.

obsearchver' Alıntı:
seyma' Alıntı:

Kusura bakmayın da, ben Peygamberimin(sav) bu kadar super ego sahibi, bu kadar faziletfuruş, bu kadar kibirli, bu kadar ben merkezci, bu kadar megoloman olduğuna inanmıyorum.

Hadis kitaplarını açın okuyun, çoğu zaman okuduğumuz hadisler sadeleştirilmiş hadisler, hadis kitaplarının aslını açar okursanız, ne facialar var. Hadisleri inkar edemeyiz. Hadisler elbette dinimiz için bir kaynaktır. Ancak sağlam kabul edilen hadis kitaplarında bile uydurma hadisler veya en azından dilden dile geçerken bozulan hadisler olduğunu düşünüyorum.

Yazdıklarınıza estağfirullahtan başka bişey diyemiyorum. Peygamber Efendimiz'in bana salavat getirin demesi haşa egosunu mu gösteriyo. Azıcık bilgimizle ailmlerin sözlerini kabul etmeyip, ben şöyle düşünüyorum böyle düşünüyorum dememiz doğru mu acaba. Bu konularla ilgili bilgi birikimimiz olması lazım, sonra da o bilgilerimizden süzgcinden geçirerek yorum yapmamız lazım..

Kendimi bi for döngüsüne ayarlayayım hemen :) La ne zamandır sayıyla ibadet oluyor? facebooktada salak salak dolaşıyor yok şu mesajı 10 kere yaz yok 100 yere yaz sevap işle diye. İnsanoğlu önce yanındaki açları yardıma muhtaçları düşünmeli yoksa böyle kendi kendinizi tatmin etmenizin sanmıyorumki Allah katında bir değeri olsun. Sen sabah akşam besmele çek salavat getir ama yanındaki adamın açlıktan ağzı koksun yok böyle bir müslümanlık anlayışı.

Dip not: Salavat çekmek tabiki güzeldir yada ibadet etmek ancak insan yapacağı ibadeti reklama dönüştürmemeli, ataistim diyen adam bile gün gelir sığınacak yer arar inançlı olmak güzeldir ancak saçma işlerle vaktinizi harcamayın. Kendinizden önce, şu kadar salavat çekeyimde cennete gireyim diye düşünmekten önce çevrenizdeki ihtiyaç sahiplerini görün önce.

mmercan' Alıntı:
edacomü' Alıntı:

Madem boş o zaman niye okuyup öğretmen oluyoruz?Evde oturup pekala ahiretteki özlük haklarımız için çalışabiliriz ömür boyu...
Neyse size başarılar diliyorum
hem özlük hem ahiretlik çalışacaksan imam olacaksın maaşıda fena değil... :puhaha:

laf kalabalığının alemi yok . Başlık HER TELDEN e açılmış. İlgilenmeyen başka telden çalsın

ne demek her derdimiz bitmiş?? forumda araba alan satan da var cep telefonu melodisi soran da ?

konu açarken arkadaş senden izin mi isteyecek. İlla tartışma çıkartmak mı lazım. Senin ilgilenmediğin konuysa bakar çıkarsın TAHRİK EDİCİ şeyler yazıp -ki edepsizce ifadeleri çağrıştırarak" eleştiriye tahammül yok demek ancak öğrencilerine sunabileceğin bahane. sayısına şekline bi açıklama da yapmamıştın.
her neyse en azından silmişsin.
Rica ederim aynı sözleri böyle hassas konularda okumayalım tekrar hocam @mmercan

Geri