45 MİLYAR SALAVAT KAMPANYASI

Kodla Büyü
Ya bazı cahillerle bu konuları tartışmayın... Peygamber Efendimize zarar veriyorsunuz..... Açıkladıkça anlamıyorlar işte...
Tabiki uydurma hadisler vardır. Ama sahih hadislerinde sayısı oldukça fazladır. Bir hadisi nakledenin hayatına bakılarak onun doğru söyleyip söylemediğini anlarlarmış eskiden..
neyse ben de tartışmanın içine fazla girmeyeceğim...

seyma' Alıntı:
Hocaefendiden değil hocaefendinin kitaplarından veya risalelerden bişeyler okunduğunduğunu duydum, yoksa sürekli hocaefendiden bahsedildiğini duymadım. Hoca Efendinin kitaplarında da hoca efendi anlatılmıyo.. Ondan dolayı sordum :) Neyse konu nerden neereye gelmiş, daha fazla uzatmayım, kişi sevdiğiyle berabermiş, sevmek için de tanımak, bolca anmak lazımmış. Biz salavatımızı çekmeye devam edelim inş. :::)
1985 den beridir o cemaatı tanırım yıllardır içinde kaldım. hocaefendiyi ne kadar kutsallaştırıldığını orda kalanlar iyi bilir her kitap oralarda okunmaz. neyse o kısmıda önemli değil. ben size bir örnekle başlayım bu ülkede yahudi iki kulup var birtanesi lions birtanesi rotarydır. bunlar bu ülkede körleri haslatları kimsesi çocuklara yardım ederler 6 nokta körler derneği bile bunların elindedir hatta tema vakfı bile dışardan bakınca helal olsun diyesin gelir ama işin iç yüzü öyle değil. fetullah gülen cemaatide hiç öyle dışardan göründüğü gibi masum değil

Seven sevdiğini çokça düşünür anar, yatarken düşünür kalkarken düşünür hep düşünür, adını duyunca ürperir. Bütün hocaefendiler O'na (S.a.v) ulaşmak, benzeyebilmek için aracıdır, amaç değildir. Amaç Allah'ın rızasıysa insan sayısınca method olduğu söyleniyor, birisi çokça salavat getirerek, birisi çokça infak ederek diğeri de bedenen hizmet ederek vasıl olur. Bir diğeri yaşantısını sünnete uydurmuş kişileri örnek alır ona bağlanır, öğretmen bilir Resullullah'a benzemeyi öğrenmek için. Zaman zaman birini diğerinden fazla da yapabilir ama bu diğerlerini önemsizleştirmez...

Çok şükür dinimizde hiçbir şey karmaşık değil, inanmak isteyene de yeteri kadar kaynağı sağlam hadis var. Yapabildiğimiz kadar salavat getirmenin de fazileti onlarca sağlam kaynakta açıklanmış, sayı günlük 10 olur 100 olur 1000 olur herkes yapabildiği kadar... Bu tür organizasyonlar da inananları gayrete getirmek için yapılıyor, 1 milyar, 10 milyar hepsi semboliktir. Müslümanlar böyledir, bugün salavat için birbirini gayrete getirir yarın infak için öbür gün cihat için... Bazıları da sözüm meclisten dışarı, bu gayreti kıskanır, haset eder ya da türlü olaylarla an içinde kendini aciz bırakan üç gram aklını, inkârla rahatlatmaya çalışır, Allah onlara yardım etsin.

Peygambere zarar veren kim? Megoloman sözleri Peygamberimize yakıştıranlar mı, Peygamberini megoloman, faziletfuruş şıhları ile karıştırmayanlar mı?

Şıhlarınız iyi yapıyorlar, 1 ay kuru ekmekle yaşadım, şimşek gibi geldi, dakikasında yazdırdım, küçük cehennem şura, büyük cehennem bura, ben yazdırdım siz haftada 3 kere okuyun, filancanın yanında kaldık, arkadaşım filancanın kızlarının adını öğrendi, ben yüzlerine bile bakmadım...

Yahu şıhlarınız megoloman, yazık şeytan ilimleri ile kendilerini kandırmış da

Peygamberimiz böyle megoloman DEĞİL.

İşte böyle bir gayretle, böyle yanlış intibaları düzeltmeye çalışır insan,

Bazıları da sözüm meclisten dışarı, bu gayreti kıskanır, haset eder ya da türlü olaylarla an içinde kendini aciz bırakan üç gram aklını, inkârla rahatlatmaya çalışır Allah onlara yardım etsin.

obsearchver hoca sen ne çok seviyorsun polemik durumlarını ya :x

hasan' Alıntı:
İlgili ayet: Ahzab, 56. bu yeterli..

Bir de hadis var..: "Ramazan girip çıktığı hâlde günahları affedilmeyenin burnu sürtülsün! Ana babasına veya ikisinden birine yetişip de Cennete girmeyenin burnu sürtülsün! Yanında anıldığım zaman bana salevat getirmeyenin burnu sürtülsün!" (Tirmizi, da'vat / 110)
Hocam salavat getirmenin gereksizliği değil, bunun sayılarla kampanyaya dönüştürülmesi tartışılıyor.

obsearchver' Alıntı:
Peygambere zarar veren kim? Megoloman sözleri Peygamberimize yakıştıranlar mı, Peygamberini megoloman, faziletfuruş şıhları ile karıştırmayanlar mı?

Şıhlarınız iyi yapıyorlar, 1 ay kuru ekmekle yaşadım, şimşek gibi geldi, dakikasında yazdırdım, küçük cehennem şura, büyük cehennem bura, ben yazdırdım siz haftada 3 kere okuyun, filancanın yanında kaldık, arkadaşım filancanın kızlarının adını öğrendi, ben yüzlerine bile bakmadım...

Bazıları da sözüm meclisten dışarı, bu gayreti kıskanır, haset eder ya da türlü olaylarla an içinde kendini aciz bırakan üç gram aklını, inkârla rahatlatmaya çalışır Allah onlara yardım etsin.

Senin kuyruk acın ne söylermisin?

İslamiyet'e verilecek en büyük zarar O'nu sayılara hapsetmektir. Nedense bu sayı olayına bazı cemaatler fena halde takmış durumda... töbe tövbe yaa..

netame' Alıntı:
Seven sevdiğini çokça düşünür anar, yatarken düşünür kalkarken düşünür hep düşünür, adını duyunca ürperir. Bütün hocaefendiler O'na (S.a.v) ulaşmak, benzeyebilmek için aracıdır, amaç değildir. Amaç Allah'ın rızasıysa insan sayısınca method olduğu söyleniyor, birisi çokça salavat getirerek, birisi çokça infak ederek diğeri de bedenen hizmet ederek vasıl olur. Bir diğeri yaşantısını sünnete uydurmuş kişileri örnek alır ona bağlanır, öğretmen bilir Resullullah'a benzemeyi öğrenmek için. Zaman zaman birini diğerinden fazla da yapabilir ama bu diğerlerini önemsizleştirmez...

Çok şükür dinimizde hiçbir şey karmaşık değil, inanmak isteyene de yeteri kadar kaynağı sağlam hadis var. Yapabildiğimiz kadar salavat getirmenin de fazileti onlarca sağlam kaynakta açıklanmış, sayı günlük 10 olur 100 olur 1000 olur herkes yapabildiği kadar... Bu tür organizasyonlar da inananları gayrete getirmek için yapılıyor, 1 milyar, 10 milyar hepsi semboliktir. Müslümanlar böyledir, bugün salavat için birbirini gayrete getirir yarın infak için öbür gün cihat için... Bazıları da sözüm meclisten dışarı, bu gayreti kıskanır, haset eder ya da türlü olaylarla an içinde kendini aciz bırakan üç gram aklını, inkârla rahatlatmaya çalışır, Allah onlara yardım etsin.
:alkis: :alkis:

isbb80' Alıntı:
İslamiyet'e verilecek en büyük zarar O'nu sayılara hapsetmektir. Nedense bu sayı olayına bazı cemaatler fena halde takmış durumda... töbe tövbe yaa..

Bence sen cemaatlere fena takmış durumdasın. Sayende islamiyete en çok zarar veren şeyide öğrendik.Bırakın bu işleri arkadaşlar.

Salavatın kampanyası mı olurmuş bre gafil!!! Dini iyice millet eline, diline pelesenk etti, cılkını çıkardı...

genzo' Alıntı:
elitalyano' Alıntı:
‎"Adana’da eşi bir yıla aşkın süre işsiz kalan ve ev kirasını 8 aydır ödeyemeyen 26 yaşındaki Emine Akçay, çocuklarının üşüdüğünü görünce cebindeki son parayla odun almaya gitti. O kadar az parası vardı ki oduncu ‘Bacım bu paraya odun mu olur’ dedi. Ama anne Emine Akçay ısrar etti, bir çuval odunu alıp eve geldi. Odunlar ıslandığı için yanmadı. Lastik parçalarını tutuşturmaya çalıştı; olmadı. Emine Akçay, çocuklarının ısınması için çalıştırdığı saç kurutma makinesini küçük oğluna verdi. Daha sonra diğer odaya gidip, tavandaki salıncak demirine ip bağlayarak, kendini astı."

(ibadetten anladığınızı seveyim sizin...)

429140_340836352620554_108183909219134_908063_1394960468_n.jpg
Ne alaka ! Efendimiz en güzel insana salavat getirme her zaman olduğu gibi dini kulaktan dolma bilgilerle ve kendi kurallarına uydurarak yaşayanlar tarafından sabote ediliyor. İsteyen inanır isteyen inanmaz. Ama saygı. Allahu teala buyuruyor ben bu dünyayı peygamber efendimiz(s.a.s) için yarattım diyor. Ayetin üstüne başka söze gerek yok heralde. Ona en güzel hediye de salavattır. Cahil olan kesime diyorum açın hadis kitabı ya da kuran okuyun. Hadislerde yine geçiyor: "Kıyamet günü bana en yakın olanınız en çok salavat getirenizdir."

Ben böyle bir ayet okumadım hiçbir yerde.

Mecnun birgün yürürken namaz kılan bir adamın önünden geçer. Mecnun'u gören adam namazı bırakır ve sert bir şekilde:
-Namaz kıldığımı görmezmisin de önümden geçersin be Mecnun!
Mecnun adama döner ve derki:
-Ben Leyla'yı düşünürken seni farketmedim, sen HakK'ı düşünürken beni nasıl gördün be adam!

yapmış olmak için yapıyorsan, dilinden öteye geçmiyorsa bir işe yaramaz. kalben yapılanlar mutlaka karşılığını bulur.

apronax' Alıntı:
genzo' Alıntı:
elitalyano' Alıntı:
‎"Adana’da eşi bir yıla aşkın süre işsiz kalan ve ev kirasını 8 aydır ödeyemeyen 26 yaşındaki Emine Akçay, çocuklarının üşüdüğünü görünce cebindeki son parayla odun almaya gitti. O kadar az parası vardı ki oduncu ‘Bacım bu paraya odun mu olur’ dedi. Ama anne Emine Akçay ısrar etti, bir çuval odunu alıp eve geldi. Odunlar ıslandığı için yanmadı. Lastik parçalarını tutuşturmaya çalıştı; olmadı. Emine Akçay, çocuklarının ısınması için çalıştırdığı saç kurutma makinesini küçük oğluna verdi. Daha sonra diğer odaya gidip, tavandaki salıncak demirine ip bağlayarak, kendini astı."

(ibadetten anladığınızı seveyim sizin...)

429140_340836352620554_108183909219134_908063_1394960468_n.jpg
Ne alaka ! Efendimiz en güzel insana salavat getirme her zaman olduğu gibi dini kulaktan dolma bilgilerle ve kendi kurallarına uydurarak yaşayanlar tarafından sabote ediliyor. İsteyen inanır isteyen inanmaz. Ama saygı. Allahu teala buyuruyor ben bu dünyayı peygamber efendimiz(s.a.s) için yarattım diyor. Ayetin üstüne başka söze gerek yok heralde. Ona en güzel hediye de salavattır. Cahil olan kesime diyorum açın hadis kitabı ya da kuran okuyun. Hadislerde yine geçiyor: "Kıyamet günü bana en yakın olanınız en çok salavat getirenizdir."

Ben böyle bir ayet okumadım hiçbir yerde.
Böyle bir ayet yok zaten hocam. Bazı arkadaşlar Kuran-ı Kerimin ilk ayeti olan "Oku" emrini bile anlamamışken, kaynağının güvenilirliği bile belli olmayan hadislere inanırlar. lafa gelince de onlardan iyi müslüman yoktur.

Arkadaşlar Rica ediyorum

dine alerjisi olanlara,
islami yaşam işine gelmeyenlere,
"benim dedem de namaz kılıyordu" diyenlere
hayatında 2 fakir doyurup,sadece bu işi kendinin yaptığını sanıp,bundan gurur duyanlara
"kalbim temiz,çok çok temiz" diyenlere

cevap yazmanıza gerek yok.ne anlatırsanız anlatın kar etmez.
çünkü durum şudur:

"Kişi bilmediğinin,sevmediğinin düşmanıdır" ve "Tilki erişemediği üzüme koruk der"
Ben kampanyayı gördüm ve yazdım buraya,kampanyada zaten amacına ulaştı,katkıda bulunanlardan ALLAH RAZI OLA.Nokta

aliu_71 hocam o tilki değil de ayı değilmiydi :p şaka bir yana gerçekten haklısın. Biride yazmış, yapmak için yapıyorsan. Ya kardeşim bu zamanda bu kadar fitne ve haram içinde hangimiz ibadetimizi ihlaslı ve 4*4 lük yapıyoruz ki? O zaman her şeyi bırakalım, zaten kalplerimiz bozuk ya, hiç bir müslüman ibadet etmesin, salavat getirmesin.

nedir bu kutlu doğum, salavat düşmanlığı anlayamadım. salavat çekersek geri kalırız, bilişim dersleri hepten gider.. :puhaha:

çocukların okuduklarını eklesem olur mu ?

YETER YÖNETİM GÖREVE !!!!

konuyu acilen kilitleyip ana sayfadan kaldırınız

SALAVATLA İLGİLİ Bİ KONUDA BU KADAR POLEMİK YETERLİ. MİLLET BİRBİRİNİN DİNİNİ ÖLÇÜYOR. :verymad: :verymad: :verymad:

jemba35' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:

Senin kuyruk acın ne söylermisin?

Efendim?

seyma' Alıntı:
Hocaefendiden değil hocaefendinin kitaplarından veya risalelerden bişeyler okunduğunduğunu duydum, yoksa sürekli hocaefendiden bahsedildiğini duymadım. Hoca Efendinin kitaplarında da hoca efendi anlatılmıyo.. Ondan dolayı sordum :) Neyse konu nerden neereye gelmiş, daha fazla uzatmayım, kişi sevdiğiyle berabermiş, sevmek için de tanımak, bolca anmak lazımmış. Biz salavatımızı çekmeye devam edelim inş. :::)
uzatmadan demekki bana denk geldi bu sohbetler diyor ve fazla uzatmadan imam hatip mezunu olduğumu evimde risalelerde dahil olmak üzere bir çok dini kitap yer aldığını söylemek isterim. Bir arkadaşın dediği gibide hocaefendinizin gerçekten çok sağlam bilgisi ve hitabı olduğu gerçeğinide kabul ettiğimi belirtirim. Fakat hala gittiğim sohbetlerde hocaefendi bahsinin daha çok geçtiğini ısrarla söylüyorum. Söylenecek çok söz var ama Rabbim inş çalışmalarınızın ve çalışmalarımızın mükafatını öbür dünyada hepimize verir.

selamünaleyküm,

İnşallah yardımcı olur. İnşallah yanılmıyorumdur. Neyse okuduğum kitaplardan alıntı yapacağım. Allahu teala şimdiden affetsin. Onun ilmi sonsuzdur. İnşallah onun söylemediği bir sözü söz olarak söylememişimdir ve bana da düşmez. Fakat aşağıda okuduğum kitaplarda geçen ifadeler vardır. Kaynağım bu kitaplardır. Ayet olarak aşağıdaki ayet vardır. Fakat aşağısında okuduğum yer kudsi hadistir.
“Resulüm! Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik” (Enbiya: 107)

Sen olmasaydınSual: Allahü teâlâ, Peygamber efendimiz için, (Eğer sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım) buyuruyor. Bu kudsi hadis hakkında bilgi verir misiniz?
CEVAP
Âdem aleyhisselam, Arşta gördüğü nurun mahiyetini sual etti. Hak teâlâ buyurdu ki:
(Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]

Allahü teâlâ yine buyuruyor ki:
(Ya Âdem, Muhammed aleyhisselamın ismi ile her ne isteseydin, kabul ederdim. O olmasaydı, seni yaratmazdım.) [Hakim]

(Ey Resulüm, İbrahim’i halil [dost], seni de habib [sevgili] edindim. Senden daha sevgili hiç bir şey yaratmadım. Senin, benim indimdeki yüksek derecenin bilinmesi için dünyayı ve dünya ehlini yarattım. Sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]

Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:
(Âdem aleyhisselam Cennetten çıkarılınca, ya Rabbi, Muhammed aleyhisselamın hürmetine beni affet diye dua etti. Allahü teâlâ ise, [ne cevap vereceğini bildiği halde, cevabını da diğer insanların duyması için] “Ya Âdem, onu henüz yaratmadım. Nereden bildin?” buyurdu. Âdem aleyhisselam da, Arşta "La ilahe illallah Muhammedün Resulullah" yazılı olduğunu gördüm. Anladım ki, şerefli isminin yanına ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini layık görürsün dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki: “Ya Âdem doğru söyledin. O bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed aleyhisselam olmasaydı, seni yaratmazdım”) [Taberani]

(Allahü teâlâ, İbrahim’i halil edindiği gibi beni de halil edindi.) [Mevahib-i ledünniyye]

Şu halde Peygamber efendimiz hem habibdir, hem halildir.
(Sen olmasaydın kâinatı yaratmazdım) kudsi hadisi, Marifetname’nin ön sözünde, Yusuf-i Nebhani hazretlerinin Envar-ı Muhammediyye kitabının 13. sayfasında ve imam-ı Rabbani hazretlerinin Mektubat’ının 122. mektubunda vardır.

Mektubatın farisi haşiyesinde, bu hadisin Deylemi’nin Firdevsinde bulunduğu bildirilmektedir. Deylemi de, Buhari ve diğer muhaddisler gibi, meşhur ve muteber bir hadis âlimidir.

Mektubat-ı Rabbaninin 3.cildinde, (Sen olmasaydın Cenneti yaratmazdım), (O olmasaydı kâinatı yaratmaz, rububiyetimi izhar etmezdim) kudsi hadisleri de bildirilmektedir.

Miracda Allahü teâlâ, Peygamber efendimize, (Senden başka her şeyi senin için yarattım) buyurunca, Resulullah sallallahü aleyhi ve sellem de, (Ben de senden başka her şeyi senin için terk ettim) dedi. (Mirat-i kâinat)

AHZAB 56. Allah ve melekleri, Peygamber’e çok salevât getirirler. Ey müminler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.
Gördünüz mü salavatı ahzab suresi 56. ayet salavata muhalif olanlar ayete ne diyorsunuz?

Üşenmedim sitedeki tüm yorumları okudum.

Web programlamadan anlayan çok arkadaş var.

Ben eleştirdim ama en azından daha iyi bir sistem programlamak isteyen arkadaş olursa böyle bir iş için tespitlerimi ve çözüm önerilerimi paylaşayım dedim.

Herkes aldığı sayı ile ilgili tereddütler yaşıyor,

salavat alındığında mail adresine bir onay maili gitse, bu onay mailindeki onay linki tıklanmadan alınan salavat sayısı artmasa iyi olur,

aynı mailde sayıyı değiştirmek için bir bölüm olsa(sayının yanlış girilmiş olma ihtimaline karşı)

onay maili tıklandıktan sonra bir mail daha gönderilse bu mailde şu kadar salavatınız sisteme kaydedilmiştir dense ve salavatları çektiğinde tıklaması için bir link olsa bu mailde de, ve bu bitirme linki tıklandığında sitedeki çekilen salavat sayısı değişse

yani sitede hem alınan hem de çekilen salavat sayısını ayrı ayrı gösterecek

Ayrıca bazıları 100000 şeklinde yazmış bazıları da 100.000 şeklinde yazmış sanırım 10.000 aldım 10 eklendi diyor, sanırım sistem 10.000'i 10 kabul ediyor, ya bir hata iletisi verilsin, ya da bu 10000 kabul edilsin, hem yazı hem sayı ile mailde bildirilsin

kullanıcı girişi validate edilse, 100.000 100000 adet sayılsa

küsuratlı, negatif girişler kontrol ediliyordur

ayrıca gönderilen maillerde sayı ve yazı ile yazılsın ki insanlar şaşırmasın

...

Bir de 1 yıl 365 gün değil de 365 gün 6 saat bilmem kaç dakika bilmem kaç saniye öğrenip ona göre madem kafayı sayılarla bu kadar bozdunuz, tam yapın şu işi

Benden programcı tavsiyesi

Ayrıca onay linkleri tarayıcı penceresinden hackerların saldırısına uğramayacak şekilde düzenlenmeli

sistemde açık bırakılmamalı

Ayrıca geçen kampanya boyunca geçen saniyeler de çekilmesi gereken hedefe eklenmeli

hani gmail'de kota sürekli artıyor ya, yakalanmak istenen sayı sürekli artmalı taki çekilen salavat eşitlenene kadar

çekilen salavat hedefe ulaşınca bir atraksiyon animasyonu da eklenebilir

Geri