45 MİLYAR SALAVAT KAMPANYASI

Kodla Büyü
ya konuyu baştan sona okumaya çalıştım.. bazı arkadaşlar kendi çapında yok sayı önemli değilmiş.. nicelik değil nitelik önemliymiş.. yok dini istismar ediliyomuşş.. arkadaşlar şakamısın siz yaa... ne kadar gereksiz yazılar bunlar... araba markasaı verip onun üzerine tartışma yapılınca bu sitede bu konular açılabiliyorda niye bu kadar öenmli bir kişi hakkında önemli bir istekte bulunulması ile ilgili konu açılamyor anlamadım..

niyeeee rahatsız oldunuz, nedir sizi salavata karşı yada sayısına karşı rahatsızlığınızı dile getirecek derecede söz söyleten,, nedir ibadet anlayışımız farklı dedirten, "komşusu açken tok yatan bizden değildir " diyen de bizim Peygamberimiz değilmi??
bu muhtaç insanlar dururken böyle şeylerle uğraşıyosunuz din anlyışımız farklı ibadet anlayımışız farklı gibi söylemlerde bulunanlar , sizleri ne rahatsız etti... ibadetleri gereksizmi görüyosunuz yoksa?? bizim kalbimiz temiz böyle şeylere gerek yok ben muhtaçlara yardım yaparım en iyi kul olurum mu demek istiyosunuz?? tabiki bunlarda yapılacakk ama KUL da olunacak, İBADETTE YAPILACAKKKK..... İbadette salavat varsa oda çekilecekkk... ister adım başı çek ister 45 milyon çek... sayıya takılan sizin beyinlerinizzz... oradaki niteliği göremeyen sizsiniz...
Kalbim temiz ibadete gerek yok diyenlere söylüyorummm::

EN BASİDİNDEN LAVABONUN İÇİNİ TEMİZLEMEK İÇİN BİLE DETERJANA İHTİYAÇ DUYUP OVUYORSUN,, SEN KALBİNİ NEYLE TEMİZLİYORSUNN??? İHTİYAÇ DUYDUĞUN BİR ŞEY YOK MU KALP TEMİZLİĞİ İÇİN????

ahireti kazanma inancınız evde oturup ibadet etmekten geçiyorsa siz baştan kaybettiniz zaten....

bende ne olacağı belli olmayan bt öğretmenleri için 45 milyar dua kampanyası başlatıyorum lütfeennnn....

amytis' Alıntı:
bende ne olacağı belli olmayan bt öğretmenleri için 45 milyar dua kampanyası başlatıyorum lütfeennnn....

siz şimdi neyle dalga geçiyosunuz bana bir anlatabilrmisinz..?? duaylamı? salavatla mı?? yoksa sayı ilemi??? gerçekten merak ettim mjınızda laubalilik vardaa... hemde maneviyatla ilgili..

seyma' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
seyma' Alıntı:
İbn Mes’ud (r a) şöyle demiştir: “Allah Teâlâ, gecenin ortasında kimseye duyurmadan kalkan, güzelce abdest alan, sonra da Allah’a hamdedip Peygamer’e salavat getiren, ardından da Kur’an-ı Kerimi açıp okuyan kimseye (tebessüm buyurup, Zât’ına ait şekliyle) güler ”

Abdurrahman b Semur (r a) anlatıyor:
Bir gün Allah Resûlü (sas) yanımıza geldi Biz Medine Mescidi’nde idik Şöyle buyurdu: (uzunca bir hadisin parçası)

“Ümmetimden birini Sırat üzerinde gördüm; bazen yorgun argın yürümeye çalışıyor, bazen de emekliyor Bana getirmiş olduğu salavatlar gelmişler, elinden tutmuşlar, onu doğrultmuşlar ve oradan geçirmişler”

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat okuyandır " (Yine Tirmizi'de Hz Ali (ra)'den kaydedilen bir rivayette şöyle denir: "Resulullah (sav) buyurdular ki: "Gerçek cimri, yanında zikrim geçtiği halde bana salavat okumayandır ")

Her Bir ibadetin yeri ayrı. Çok güzel bi kampanya olmuş, Haberdar ettiğiniz için Allah razı olsun.

Kusura bakmayın da, ben Peygamberimin(sav) bu kadar super ego sahibi, bu kadar faziletfuruş, bu kadar kibirli, bu kadar ben merkezci, bu kadar megoloman olduğuna inanmıyorum.

Hadis kitaplarını açın okuyun, çoğu zaman okuduğumuz hadisler sadeleştirilmiş hadisler, hadis kitaplarının aslını açar okursanız, ne facialar var. Hadisleri inkar edemeyiz. Hadisler elbette dinimiz için bir kaynaktır. Ancak sağlam kabul edilen hadis kitaplarında bile uydurma hadisler veya en azından dilden dile geçerken bozulan hadisler olduğunu düşünüyorum.

Yazdıklarınıza estağfirullahtan başka bişey diyemiyorum. Peygamber Efendimiz'in bana salavat getirin demesi haşa egosunu mu gösteriyo. Azıcık bilgimizle ailmlerin sözlerini kabul etmeyip, ben şöyle düşünüyorum böyle düşünüyorum dememiz doğru mu acaba. Bu konularla ilgili bilgi birikimimiz olması lazım, sonra da o bilgilerimizden süzgcinden geçirerek yorum yapmamız lazım..

Sayın hocam, Peygamberimizin öyle bir söz söylemeyeceğini düşünüyorum. Evet öyle bir söz söyleyen kişi(ki Pygamberimiz öyle bir söz söylemiş olamaz) megolomandır.

Hadisler de elbette benim için bir dini kaynaktır ama bir hadisin gerçekten hadis olup olmadığı %100 kesin bir bilgi değildir, bir tek Kur'an için %100 doğrudur. Birisi bana bir hadisin uydurma olduğunu açıkladığında, aklım da yatarsa, o hadisi kabul etmem artık meğer ki birisi tekrar doğruluğunu ispat edip aklıma yatırsın.

Bu ne demogoji ya...
fakirlik ve açlıkla salavat getirmenin ne zıtlığı var anlayamadım.Birbirine alternatif gibi lanse ediliyor. Salavat getirince açlık mı artıyor. Hem salavat getirip hem de yardım edemez mi bir insan.
Zıtlık varsa şunda var; o da dünyada açlıktan insanlar ölürken, eğlenceye, içkiye, kumara, dans, müzik bir dünya lüzumsuz şeylere para harcamaktır.

kily' Alıntı:
laf kalabalığının alemi yok . Başlık HER TELDEN e açılmış. İlgilenmeyen başka telden çalsın

ne demek her derdimiz bitmiş?? forumda araba alan satan da var cep telefonu melodisi soran da ?

konu açarken arkadaş senden izin mi isteyecek. İlla tartışma çıkartmak mı lazım. Senin ilgilenmediğin konuysa bakar çıkarsın TAHRİK EDİCİ şeyler yazıp -ki edepsizce ifadeleri çağrıştırarak" eleştiriye tahammül yok demek ancak öğrencilerine sunabileceğin bahane. sayısına şekline bi açıklama da yapmamıştın.
her neyse en azından silmişsin.
Rica ederim aynı sözleri böyle hassas konularda okumayalım tekrar hocam @mmercan

Herkes bir konunun NERESİ İLE NE KADAR İLGİLENMEK İSTİYORSA İLGİLENEBİLİR ARKADAŞIM.

Kimin nere ile ilgileneceğine biz mi karar vereceğiz?

Salavat çekmek ile ilgilenir, salavat çekmenin sayılarla ifade edilmesinin yanlışlığı ile ilgilenir, doğruluğu ile ilgilenir.

İlle konuyu tek bağlamda mı anlamamız lazım. Elbette her telden bölümünde isteyen istediği konuyu açsın, ama o konunun neresiyle ilgileneceğimize de o karar vermesin.

muhib-ivatan' Alıntı:
Bu ne demogoji ya...
fakirlik ve açlıkla salavat getirmenin ne zıtlığı var anlayamadım.Birbirine alternatif gibi lanse ediliyor. Salavat getirince açlık mı artıyor. Hem salavat getirip hem de yardım edemez mi bir insan.
Zıtlık varsa şunda var; o da dünyada açlıktan insanlar ölürken, eğlenceye, içkiye, kumara, dans, müzik bir dünya lüzumsuz şeylere para harcamaktır.

dans ve müzik lüzümsuz mu? komik olma...

Ya arkadaşlar ne kadar lüzumsuz adam ve yorumlar var bu başlıkta. Getireceğin bir salavat, getirmiyorsan da getirme. Nedir bu tartışma ya, sonrada saygıdan bahsedersiniz, ayıptır ayıp. Böyle bir kampanya başlamış destek veriyorsan ver vermiyorsan sulandırma, yok kim sayacakmış, yok evde dua ederek ibadet ettiğinizimi sanıyıorsunuz muş, yok fakire fukara ya yemek yedirin. Sanki salavat getirin kişiler bunları yapmıyor, gösteriş yaparcasınada yazmış ben fakiri fukarayı doyuruyorum. Maşallah garantiledin cenneti !!!

obsearchver' Alıntı:
kily' Alıntı:
laf kalabalığının alemi yok . Başlık HER TELDEN e açılmış. İlgilenmeyen başka telden çalsın

ne demek her derdimiz bitmiş?? forumda araba alan satan da var cep telefonu melodisi soran da ?

konu açarken arkadaş senden izin mi isteyecek. İlla tartışma çıkartmak mı lazım. Senin ilgilenmediğin konuysa bakar çıkarsın TAHRİK EDİCİ şeyler yazıp -ki edepsizce ifadeleri çağrıştırarak" eleştiriye tahammül yok demek ancak öğrencilerine sunabileceğin bahane. sayısına şekline bi açıklama da yapmamıştın.
Rica ederim aynı sözleri böyle hassas konularda okumayalım tekrar hocam @mmercan

Herkes bir konunun NERESİ İLE NE KADAR İLGİLENMEK İSTİYORSA İLGİLENEBİLİR ARKADAŞIM.

Salavat çekmek ile ilgilenir, salavat çekmenin sayılarla ifade edilmesinin yanlışlığı ile ilgilenir, doğruluğu ile ilgilenir.

İlle konuyu tek bağlamda mı anlamamız lazım. Elbette her telden bölümünde isteyen istediği konuyu açsın, ama o konunun neresiyle ilgileneceğimize de o karar vermesin.

şimdi sen diyorsun ki gel tartışalım kelime yarıştıralım falan. kalsın canım sağol
ben bazı arkadaşlardan burada safsataya dönmesin diye iş özelden görüştüm.
yazdıklarımı da pek anlamamışsın. zorlama

böyle bir seye vesile oldugunuz için tesekkürler hocam ben imdilik 500 tane aldım daha sonra tekrar alacagım inşallah.

kily' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
kily' Alıntı:

şimdi sen diyorsun ki gel tartışalım kelime yarıştıralım falan. kalsın canım sağol
ben bazı arkadaşlardan burada safsataya dönmesin diye iş özelden görüştüm.
yazdıklarımı da pek anlamamışsın. zorlama

kelime yarıştıralım, kalsın

de

ama kelime yarıştır.

Söylediklerim gayet açık, bu konuyu açmak hak ise, bu konuyu istediği bağlamda değerlendirmek de haktır. Kimi teşekkür eder, kimi tenkit eder, kimi beğenir, kimi beğenmez, kimi bunu ifade etmek gereği duyar, kimi duymaz, kimi ukalalık yapar, bilgi verir, kimi okur öğrenir, kimi başka birşey öğrenir onu da ekler, kimi muhalefet eder onu yazar, kimi destekler onu yazar.

Yazarsanız okur öğrenir, anlamaya çalışırım.

Bu forum bunun için var.

Hep birbirimizin istediği şeyleri yazacaksak, farklı şeyleri nasıl öğreneceğiz?

Bizler öğretmenleriz değil mi?

Yazın ben sizi anlayana kadar okumaya devam edebilirim. Anlayamadıysam vardır bir eksikliğim. İkame etmek isterim.

Bugun tum koy ve ogrencilerle yagmur duasina gittik.peygamberimize bolca salavat getirdim.tam 65.dak. bardaktan bosanircasina yagmur yagdi o bicim rahmetle islandik.
bana laf atan arkadas din senin tekelinde degil.Allah sarhos bisri bile veli yapiyor.

PM ne bak @obsearchver

cevabını da oradan yaz. konuyu dağıttık yeterince

Dinimizin değerlerini bazı insanların hakaretlerine maruz bıraktığınızın farkında mısınız?
Bu insanlar hakaret ederken siz de onlardan aşağı kalmayarak daha da itici oluyorsunuz.
Yapmayın etmeyin diyenlere cephe alıyorsunuz.
Sayı kampanyaları(!) yerine iyi zamanda da kötü zamanda da, insanın aklına geldikçe Allah'ı ve Peygamberi' ni gönülden anmanın önemini vurgulayın.
Herkes gücü yettiği kadar ibadetini etsin, etmeyeni, edemeyeni teşvik edeceğiniz yerde aşağılamanın anlamı ne?

Böyle paylaşımlar yaptıktan sonra verecek makul, ikna edici, aşağılayıcı olmayan, insanları dininden soğutmayan ve hakaret içermeyen cevaplarınız yoksa böyle işlere kalkışmayın diyeceğim ama biz kimiz ki? En iyi siz bilirsiniz değil mi? Pardon abi ve ablalarınız bilir. Onlar söyler, siz yaparsınız.

İlgili ayet: Ahzab, 56. bu yeterli..

Bir de hadis var..: "Ramazan girip çıktığı hâlde günahları affedilmeyenin burnu sürtülsün! Ana babasına veya ikisinden birine yetişip de Cennete girmeyenin burnu sürtülsün! Yanında anıldığım zaman bana salevat getirmeyenin burnu sürtülsün!" (Tirmizi, da'vat / 110)

hasan' Alıntı:
İlgili ayet: Ahzab, 56. bu yeterli..

Bir de hadis var..: "Ramazan girip çıktığı hâlde günahları affedilmeyenin burnu sürtülsün! Ana babasına veya ikisinden birine yetişip de Cennete girmeyenin burnu sürtülsün! Yanında anıldığım zaman bana salevat getirmeyenin burnu sürtülsün!" (Tirmizi, da'vat / 110)

45 milyar kere mi? Bir kere mi?

Yanında anıldığım zaman diyor değil mi? Durup dururken demiyor.

Ayrıca o rahmet Peygamberi böyle megoloman bir beddua etmez.

Ayrıca bir sohbet esnasında Peygamberimizin(sav) ismi ilk geçtiğinde salavat getirmek vacibdir, diğerlerinde sünnettir.

Ve hatta bazen çok iticidir, riyakarlıktır.

güzel bir etkinlik. :+1:
şu günlerde bazı etkinliklerin siyasi ve cemaat reklamı halini aldığını görünce insalar biraz şüphe ile bakıyor. samimi müslümanların gerçekten allah rızası güdenlere lafım yok.

Ben gorevimi bugun yaptim saf cocuklarin aminleriyle yagmuru yagdirdik.vurgulamam su ki rakamlarla degil kalben hareket edelim

hiç bir müslüman kardeşimiz Peygamber Efendimiz için salavat getirmek istemeyeceğini zannetmiyorum. ama işin içine abi abla nasihatı girip sohbetlerinde Peygamberimizden çok malüm hocadan bahseden kesimin böyle bir kampanya yapması nedense bana çok enterasan geliyor. Önce siz sohbetlerinizde anın Efendimizi hocaefendinizden önce.

bilteach_85' Alıntı:
hiç bir müslüman kardeşimiz Peygamber Efendimiz için salavat getirmek istemeyeceğini zannetmiyorum. ama işin içine abi abla nasihatı girip sohbetlerinde Peygamberimizden çok malüm hocadan bahseden kesimin böyle bir kampanya yapması nedense bana çok enterasan geliyor. Önce siz sohbetlerinizde anın Efendimizi hocaefendinizden önce.

Siz baya bi bulunmuşsunuz heralde öyle sohbetlerde...

seyma' Alıntı:
bilteach_85' Alıntı:

Siz baya bi bulunmuşsunuz heralde öyle sohbetlerde maşaallah baya anlatıyosunuz. Ben nedense katıldıklarımda hiç sizin dediklerinizi duymadım, hep Allh'ın Peygamber Efendimiz'in anlatıldığını duydum..
her zaman yapılan davetlere giderim malüm kesimin davetleride buna dahil öğrencilik yıllarımdada gittim halende giderim ama bahsettiğim kesimin sohbetlerine iki defadan fazla gitmedim hiç ikincisinin sonundada neden daha çok hocaefendinizden bahsediyorsunuz diye sorarım kuran okumayıp risale kuranı kerimin tefsiri onu okuyoruzya diye cvp verenedde denk geldim eğer nurcu(bir çok kolunun olduğunu biliyorum ben hocaefendicilerden bahsediyorum) diye hitap edilen kesimin sohbetine katılıpda hocaefendilerinden bahsedildiğini duymadım diyorsanız en yakın hastaneye uğrayınız

Bir zamanlar Atatürk'ü kullanıp halkı Atatürk düşmanı yapan şereften pay almamışlar nasıl bu ülkeye zarar verdiyse; şu Ahir zamanda DİN TÜCCARLARI'da,KAPITALIST MUSLUMANLAR'da saygıdeğer Hz.Muhammed'i kullanarak bunu yapıyor.Geçenlerde KERMES'e gittik,girişte KREDİ KARTI geçerlidir yazıyor. Yuh dedim artık Kermes'in ne anlama geldiğini bile bilmeyenler dini mi öğretecek çocuklarımıza. 45 milyar mı ? yahu arkadaşım hiç mi şöyle bir kendini dinleyip ya boyle şey olur mu hiç diye düşünmüyosunuz?
hadi kaza ile sayabildiniz 90 milyar kez söylesen bunun peygambere ne faydası olacak,sana ne faydası olacak en önemlisi insanlığa ne faydası olacak.
Sen duanı et iyi insan ol, insanlık için çalış dünyayı güzelleştir, vatan sevgisi olan, bu vatan için ömrünü vermişlere saygı duyan bireyler yetiştir.Çanakkale'ye git ülkenin kıymetini bil;Afyon'a git özgürlüğünün kıymetini bil.
Türk'üm demenin suç haline geldiği bu ülkede bu tür tüccarların artması çok normal.
Allah ki o yüce varlık;allahtan Türk milletini seviyor...
saygılar

çocuklar derste işi gücü bırakmış zikirmatikle zikir çekerek ders dinlediklerini sanıyor.

bende çinden yeni icat sille-matik sipariş ettim. derste çektikleri zikir kadar sille attırıyorum :alkis:

bilteach_85' Alıntı:
seyma' Alıntı:
bilteach_85' Alıntı:

Siz baya bi bulunmuşsunuz heralde öyle sohbetlerde maşaallah baya anlatıyosunuz. Ben nedense katıldıklarımda hiç sizin dediklerinizi duymadım, hep Allh'ın Peygamber Efendimiz'in anlatıldığını duydum..
her zaman yapılan davetlere giderim malüm kesimin davetleride buna dahil öğrencilik yıllarımdada gittim halende giderim ama bahsettiğim kesimin sohbetlerine iki defadan fazla gitmedim hiç ikincisinin sonundada neden daha çok hocaefendinizden bahsediyorsunuz diye sorarım kuran okumayıp risale kuranı kerimin tefsiri onu okuyoruzya diye cvp verenedde denk geldim eğer nurcu(bir çok kolunun olduğunu biliyorum ben hocaefendicilerden bahsediyorum) diye hitap edilen kesimin sohbetine katılıpda hocaefendilerinden bahsedildiğini duymadım diyorsanız en yakın hastaneye uğrayınız

her grubun bir lideri muhakkak olur bu normal. bilebildiğim kadarı ile Peygamber efendimiz sas in hayatını en ince ayrıntısına ve hatta sahabelerinin hayatlarını bile derinlemesine bilen - daha iyi bilen - kalemi ve hitabeti etkili başkası yok etrafta.
tabi bu Fetullah Gülen i peygamberden öte önemsemeyi gerektirmez aynı soruyu üniversitede okurken bende çok sordum ama baktım ki soruya takılmaktansa -ki gayet mantıklı cevaplarını da buldum- anlattıklarına - herkesce bilinsede çok etkili anlatıyor pek çok mevzuyu - oadaklanıp peygamberimi daha çok tanımak örneklerini daha iyi süzmek daha doğru. sakiiinnn

Hocaefendiden değil hocaefendinin kitaplarından veya risalelerden bişeyler okunduğunduğunu duydum, yoksa sürekli hocaefendiden bahsedildiğini duymadım. Hoca Efendinin kitaplarında da hoca efendi anlatılmıyo.. Ondan dolayı sordum :) Neyse konu nerden neereye gelmiş, daha fazla uzatmayım, kişi sevdiğiyle berabermiş, sevmek için de tanımak, bolca anmak lazımmış. Biz salavatımızı çekmeye devam edelim inş. :::)

Geri