Ağustos 2013'te askere gidecek olan arkadaşlar...

Kodla Büyü

generalx

Üye
Ağustos 2013'te askere gidecek arkadaşlar, nasıl bir yol izlemeliyiz? Geri sayım başladı. Ağustos 2013'te 353. dönem yedek subay ve kısa dönem askerlik le ilgili bir takım değişiklikler var. sınavın kalkması gibi. Başvuru tarihlerinde de değişiklikler var. bu konuda bilgisi olanlar yazabilirse çok iyi olur. Bu başlık altında bilgi paylaşımında bulunalım...

generalx' Alıntı:
Ağustos 2013'te askere gidecek arkadaşlar, nasıl bir yol izlemeliyiz? Geri sayım başladı. Ağustos 2013'te 353. dönem yedek subay ve kısa dönem askerlik le ilgili bir takım değişiklikler var. sınavın kalkması gibi. Başvuru tarihlerinde de değişiklikler var. bu konuda bilgisi olanlar yazabilirse çok iyi olur. Bu başlık altında bilgi paylaşımında bulunalım...

sınavın kalkması da iyi olmuş gereksizdi...

o sınav saçmalığın daniskası bence çok isabetli karar olmuş, herkes de biliyor ki o sınav okunmuyor bile. ben Mamak'ta girdim sınava, gece 3 de girdim içeri gündüz 4'te zor çıktım. sıcak bir yandan telaş bir yandan, saçmalıklar zaten hiç bırakmıyor peşini

Bu arada general ilk mesajnı yollamış, askerlik işini sormak için mi yelik aldın :) ya da askerlik şubesini mi karıştırdın :puhaha:

Bende büyük ihtimal bu ağustos artık gidecem. Ve bencede haklısınız bu sınavın kalkması çok isabetli bir karar...

şimdiden geçmiş olsun,birsürü saçmalıkla karşılaşacaksınız gidince:)
özellikle uzun dönemlerin saçma muhabbetleriyle :p

akadaşlar ben de ağustosta gidecem. izlenecek yol artık çok basitleştirilmiş.1 ile 30 haziran tarihleri arasında bulunduğunuz yerdeki askerlik şubesine sadece lisans diplomasıyla gitmeniz yeterli. Sınav kalkmış sıralamalar lisans mezuniyet derecesi baz alınarak yapılacakmış.

Asker öğretmenlik için herhangi bir belge vs gerekiyor mu? Hangi tarihten itibaren asker sayılacağız? Temmuz ayında yarım maaş mı alacağız? Ağustosun kaçında teslim olacağız? Kısa veya uzun dönem çıkması neye göre belirlenecek ve daha bir sürü şey? Umarım hakkımızda hayırlısı olur.

umutbilisim' Alıntı:
akadaşlar ben de ağustosta gidecem. izlenecek yol artık çok basitleştirilmiş.1 ile 30 haziran tarihleri arasında bulunduğunuz yerdeki askerlik şubesine sadece lisans diplomasıyla gitmeniz yeterli. Sınav kalkmış sıralamalar lisans mezuniyet derecesi baz alınarak yapılacakmış.

Asker öğretmenlik için Ek-A belgesi veriliyodu. Bunda değişiklik var mı? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Askere gideceklerın allah yardımcısı olsun agustos 2012 de gıttım. Askerde sunu cok ıyı anladım " EN IYI ASKERLIGIN......!!!!"

Mantığın bittiği yerde BAŞLAYAN şey nedir????

Atıl olan bahçe etrafı tel rulolarını yağmur altında açıp metrajlarını ölçüp tekrar yerine koymaya ne denir? de diyebiliriz...(Bize bunu yaptırmışlardı) ufak bi örnek

Gitmeden kim ne anlatırsa anlatsın anlaşılmıyo. gidip görünce sivildeki 1 saniyenin bile ne kadar değerli olduğunu anlayacağınız bi ortam. bol bol ben burda ne yapıyorum benim burada ne işim var gibi sorular ve onlarcasının aklınızdan çıkmadığı, düşünmek için hayatınızda olmadığı kadar zamanınızın olduğu, bi o kadar da manen rahat olamadığınız bir yer. Uzun dönem çocukların yaptıkları karşısında afallayabilir hatta sivilde acaba nerde yaşıyor bu insanlar diye düşünmekten kendinizi alıkoyamayacağınız müstesna bi yerdir. Moral bozmak gibi olmasın ama şimdiden alıştırın kendinizi Allah yardımcınız olsun şimdiden.

Dostlar o kadar da karamsar yaklaşmayın, askerlik sivil hayatın gerçek değerinin anlaşıldığı, şükretmenin önemini öğrenebileceğimiz önemli bir görevdir.

İnsanımız orda da birbirine eziyet ediyor, o başka...

umutbilisim' Alıntı:

nerden öğrendiniz hocam?

sınav kalktı.
asal.msb.gov.tr burdan yedek subay>askere sevk işlemlerinden okuyabilirsiniz. ama bunun dışında bir bilgi yok

yani diploma notu sıralaması falan bunlarla ilgili bir şey benim bildiğim.

ben 347. dönem asker öğretmenim şuan. vala geçen yıl 1800 civarı asker öğretmen vardı Burdur'da. bu yıl daha da azaltabilirler. çünkü sayı her yıl azalıyor.
ben 3 hafta acemi birliğindeydim ve sadece öğretmenler vardı. inanın bunlar nasıl öğretmen olmuş diyeceğiniz bir topluluk vardı orda. kısa dönem çok daha kötüdür sanırım.
herşey gönlünüzce olsun

bol bol dua edin asker öğretmenlik çıksın.. çok büyük nimet

Yeni sistemi tam bilmiyorum ama askerlik şubeleri gerekli bilgiyi verecektir. Eskiden Haziran ayının sonuna kalmadan tecili bozdurup Ağustos dönemi için askerlik kararı aldırmak ve 1-31 Temmuz tarihleri arasında şubeden evrakları alıp 1-3 Ağustos arasında da sınava girmek gerekiyordu.

Asker öğretmenlik gerçekten çok büyük nimet.

ben bu sene tayin istemeyi düşünüyorum. Ama eskerliğide erteleyemiyorum. NAsıl yapacağım belli değil. Rapor olayıda kalktı. nasıl erteleyebilirim askerliği bir bilgisi olan varmı ??

ilhanmsn' Alıntı:
ben bu sene tayin istemeyi düşünüyorum. Ama eskerliğide erteleyemiyorum. NAsıl yapacağım belli değil. Rapor olayıda kalktı. nasıl erteleyebilirim askerliği bir bilgisi olan varmı ??

Hem tayin isteyin hem de askere gidin hocam :)

Syn hocam zaman çakışıyo özür grubundan tayin isteyeceğim ağustosta oluyor. Askerlikte ağustosta vekaletle tayinde olmuyor diye biliyorum. Nasıl yapacağımı anlamadım :(

ilhanmsn' Alıntı:
Syn hocam zaman çakışıyo özür grubundan tayin isteyeceğim ağustosta oluyor. Askerlikte ağustosta vekaletle tayinde olmuyor diye biliyorum. Nasıl yapacağımı anlamadım :(

Vekaletle tayin oluyor hocam benim bildiğim kadarıyla. Hatta "başvuru vekaletle yapıldı" diye bir onay kutusu vardı başvuru sayfasında.
Ben eşimin ilişiğini vekalet alıp gidip kesmiştim sorun olmadı...

Hocam göreve başlama olmuyor dıye bılıyorum. Geçen senede bir arkadaş yapamadı. Ücretsiz izinde olunduğundan göreve başlama yapmadılardı tayinide iptal oldu eski yerinde devam etti

ilhanmsn' Alıntı:
Hocam göreve başlama olmuyor dıye bılıyorum. Geçen senede bir arkadaş yapamadı. Ücretsiz izinde olunduğundan göreve başlama yapmadılardı tayinide iptal oldu eski yerinde devam etti

Verilen vekalette özellikle belirtilirse bence yapılır hocam. Bizim vekalet sadece ilişik kesme, yollukla falan ilgiliydi ve sorun çıkmadı...

Ücretsiz izinde olunca sıkıntı çıkartıyorlarda inş çıkarmazlar.askerliği bir dönem erteletebilirsem çok iyi olacak yoksa yapmaya çalışacağım öyle. Hayırlısı olsun bakalım

Geri