Ağustos 2013'te askere gidecek olan arkadaşlar...

Kodla Büyü
agd85' Alıntı:
Gitmeden kim ne anlatırsa anlatsın anlaşılmıyo. gidip görünce sivildeki 1 saniyenin bile ne kadar değerli olduğunu anlayacağınız bi ortam. bol bol ben burda ne yapıyorum benim burada ne işim var gibi sorular ve onlarcasının aklınızdan çıkmadığı, düşünmek için hayatınızda olmadığı kadar zamanınızın olduğu, bi o kadar da manen rahat olamadığınız bir yer. Uzun dönem çocukların yaptıkları karşısında afallayabilir hatta sivilde acaba nerde yaşıyor bu insanlar diye düşünmekten kendinizi alıkoyamayacağınız müstesna bi yerdir. Moral bozmak gibi olmasın ama şimdiden alıştırın kendinizi Allah yardımcınız olsun şimdiden.
:)

m_can_avar' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:
Bugün gidip sevk öncesi hazırlık işlemlerimi hallettim.
Ağustosta askerim yani :)

hocam hayırlı olsun İşlemlerle ilgili bilgi verebilirsin?
evrak olarak ne istiyorlar v.s.

Teşekkürler hocam.
Evrak olarak
-Transkript fotokopisi (Orjinalini de yanına al kontrol edebiliyolar.)
-Ek-A belgesi.

Benden sadece bunları istediler hocam.
Yanımda kimlik fotokopisi ve diploma fotokopisi de götürmüştüm ama onları almadılar...

bilogrt38' Alıntı:
m_can_avar' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:

Teşekkürler hocam.
Evrak olarak
-Ek-A belgesi.

Yanımda kimlik fotokopisi ve diploma fotokopisi de götürmüştüm ama onları almadılar...

hocam Ek-A belgesini nereden alıyoruz?

yasin613' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:
m_can_avar' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:

Teşekkürler hocam.
Evrak olarak
-Ek-A belgesi.

Hocam internette arasan bulursun. Sen doldurup Milli Eğitim Müdürlüğüne imzalatacaksın. (2 nüsha)

bilogrt38' Alıntı:
yasin613' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:
m_can_avar' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:

Teşekkürler hocam.
Evrak olarak
-Ek-A belgesi.

Hocam internette arasan bulursun. Sen doldurup Milli Eğitim Müdürlüğüne imzalatacaksın. (2 nüsha)

Ek A yi 2 nusha mi aldilar hocam? Bir arkadas 4 tane istiyorlar dedi :-(

yasin613' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:
yasin613' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:
m_can_avar' Alıntı:

Teşekkürler hocam.
Evrak olarak
-Ek-A belgesi.

Ek A yi 2 nusha mi aldilar hocam? Bir arkadas 4 tane istiyorlar dedi :-(

Hocam benden 2 nüsha aldılar. Zaten bende 2 tane imzalatmıştım.

hepinize hayırlı olsun arkadaşlar. kısa dönem yapmış birisi olarak Öğretmen asker olacaklar yaşadı, ama kısa dönem gidenlerin vay haline. allah yardımcıları olsun valla işleri zor.

Temmuz sonunda görev yaptığımız yere gitmemiz gerekiyor mu, aylıksız izne çıkmak için? Vekaletle falan yapabilirmiyiz?

Ben de işlemlerimi yaptırdım hayırlısıyla.. temmuz maaşını tam mı alacağız, yarım mı yoksa hiç almayacak mıyız?

generalx' Alıntı:
Ben de işlemlerimi yaptırdım hayırlısıyla.. temmuz maaşını tam mı alacağız, yarım mı yoksa hiç almayacak mıyız?
Anladığım kadarıyla Ağustos 1'de asker olacağız. O yüzden Temmuz yarım maaş olacak. Bununla ilgili MEM Muhasebeye dilekçe vermeniz gerekiyor, yarım maaş almak için.

oyak tazminatı kesiyolar, asker öğretmenken alınan yedek subay maaşınızdan. onu geri alamıyorsunuz. bir de asker öğretmenken emekliliğiniz yatmıyo. ya emekli olmak için 1 yıl fazla yatırıyosun ya da o kadar miktarı sen yatırıyorsun. emeklilik yılınızdan sayılmıyo. kısa dönemse yarım sayılıyo.

falan filan.

en kötüsüne hazırlanın. orada gününüz rahat geçer. su içme yerlerine ne kadar sürede koşabildiğinizi hesaplayın. nöbetçi asker uygulaması güzeldir. katılın. iki insan görürsünüz hafta sonu.

bi de asker öğretmenlik yaptığın yer köy bile olsa mebbise oranın il merkezi puanı eklenir.

Benim 3 temmuzda yüksek lisans kaydım var arkadaşlar ama askerlik işlerini 31 hazirana kadar bitirmemiz gerekiyor. Bu durumda nasıl erteleme yapabilirim acaba?

25 Temmuz'da belli oluyor hayırlısıyla...

"ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDEREK SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ TAMAMLAYAN YÜKÜMLÜLER SINIFLANDIRILACAKTIR. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 25 TEMMUZ 2013 TARİHİNDE E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR."

yerler açıklandıkran sonra, birliğe teslim olmadan önce şubeden herhangi bir evrak alıp mı gideceğiz? sülüs kağıdı gibi..

Bir de okula vereceğimiz dilekçeler nasıl olacak?

hangi tarihten itibaren ücretsiz izne ayrılacağız?

önceden 1 ağustostan itibaren asker sayıldığı için 15 günlük bir kesinti oluyordu. şimdi 25 temmuz veya 12 ağustos. hangisine göre dilekçe vereceğiz?

bilisim-tef' Alıntı:
Bir de okula vereceğimiz dilekçeler nasıl olacak?

hangi tarihten itibaren ücretsiz izne ayrılacağız?

önceden 1 ağustostan itibaren asker sayıldığı için 15 günlük bir kesinti oluyordu. şimdi 25 temmuz veya 12 ağustos. hangisine göre dilekçe vereceğiz?

Okula 2 adet dilekçe vereceksiniz.

Birincisi yarım maaş dilekçesi. Bu dilekçeyi Temmuz ayının başı gibi halletmelisiniz ki Temmuz maaşları hazırlanmadan sizin maaşınız yarım maaş olarak hesaplansın.

İkincisi de aylıksız izin dilekçesi. 25 Temmuz gibi açıklanacak olsa da izinli olacağınız tarihte bir değişim yok bildiğim kadarıyla. Eskisi gibi 1 ağustos itibariyle ücretsiz izinde olacaksınız. 25 Temmuzda açıklanmasının güzel yanı 1 yıl mı 6 ay mı ücretsiz izine ayrılacağınızı dilekçenizde belirtebilirsiniz. Bunu da temmuz ayının sonu gibi okulunuza verebilirsiniz.

o tarihte memlekette olacağım için dilekçe işi biraz sıkıntı olacak ama o halledilir.

benim demek istediğim eskisi gibi 1 ağustosta izne ayrıldık diyelim ve asker öğretmenlik çıktı 25-29 arası teslim olmamız gerekiyor. yani 5 gün fazla yatırmış olurlar. yok kısa dönem çıkarsa 12-15 ağustosta teslim olacağız bu sefer biz 15 gün eksik almış olacağız.

eskiden uzun da çıksa kısa da çıksa 1 ağustostan itibaren asker sayıldığımız için problem olmuyordu.

bilisim-tef' Alıntı:
o tarihte memlekette olacağım için dilekçe işi biraz sıkıntı olacak ama o halledilir.

benim demek istediğim eskisi gibi 1 ağustosta izne ayrıldık diyelim ve asker öğretmenlik çıktı 25-29 arası teslim olmamız gerekiyor. yani 5 gün fazla yatırmış olurlar. yok kısa dönem çıkarsa 12-15 ağustosta teslim olacağız bu sefer biz 15 gün eksik almış olacağız.

eskiden uzun da çıksa kısa da çıksa 1 ağustostan itibaren asker sayıldığımız için problem olmuyordu.

yine aynı değil mi hocam? uzun çıkarsa 1inde teslim olacagız, kısa çıkarsa 12-15 inde teslim olacagız ama yine 1inden itibaren asker sayılmayacak mıyız?
bir de bu sene eylül ayında da bir alım olacak galiba..

Arkadaşlar bilginize.. Statülere göre sevk tarihleri

STATÜ
2,5 Aylık Temel Eğitime Tabi Yedek Subay Adayları : 12-13 Ağustos
Kısa Dönem 1'inci Grup : 12-15 Ağustos
Kısa Dönem 2'inci Grup : 09-11 Eylül
1 Aylık Temel Eğitime Tabi Yedek Subay Adayları : 25-29 Temmuz (asker öğretmenler için)

entelektüelaktüalite' Alıntı:

STATÜ
1 Aylık Temel Eğitime Tabi Yedek Subay Adayları : 25-29 Temmuz (asker öğretmenler için)

arkadaşım kaynak nedir ?

g.cetin.66' Alıntı:
entelektüelaktüalite' Alıntı:

STATÜ

arkadaşım kaynak nedir ?

hocam arkadaş doğru yazmış, hangi tarihlerde asker olacağımız belli değil henüz. O yüzden ben 25 temmuzda vereceğim dilekçeleri, ona göre maaş için geri ödeme yaparım. TRT'nin ağustos 2013 duyurusunda yazan tarihler bunlar.

arkadaşlar bunlar ne oluyo aynı celpte farklı tarihler arada da yaklaşık 1 ay var biz belgeleri verirken 25 temmuz açıklanacak 12 ağustosta askersiniz dediler 2.grup ne oluyor tam olarak

Geri