Ağustos 2013'te askere gidecek olan arkadaşlar...

Kodla Büyü
Bana askerlik şubemden bilgilendirme mektubu geldi.

Yukarıda yazılanlar gibi;

- Sınav Test ve mülakat) artık yok.
- Seçim ve sınıflandırma işlemleri yükümlünün de isteği dikkate alınarak; tahsil durumu, akademisyenlik durumu, meslek bilgisi, sağlık durumu, yaş, fiziksel özellik, lisans bitirme notu ile yabancı dil notu üzerinden yapılacak.
- Sevk öncesi hazırlık için 01 - 30 Haziran arasında en yakın askerlik şubesine gidilecek.

Arkadaşlar Asker ALMA MSB' nin sayfasında bir duyuru var. Ağustos celbinde askere gitmek için tecilin 15 Mayısa kadar bozulması gerekiyor anladığım kadarıyla. Bi kontrol edebilir misiniz?
Duyuru aşağıdadır:

DUYURU
1. Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren yedek subay celp dönemleri tıp doktoru ve karışık sınıf ayrımı yapılmaksızın yılda dört celp olarak düzenlenmiştir.
2. Bu kapsamda Ağustos 2013 yedek subay celbi için erken sevk müracaatları ve sevk tehir iptal işlemleri 15 Mayıs 2013 tarihine kadar kabul edilecektir.

bilogrt38' Alıntı:
Arkadaşlar Asker ALMA MSB' nin sayfasında bir duyuru var. Ağustos celbinde askere gitmek için tecilin 15 Mayısa kadar bozulması gerekiyor anladığım kadarıyla. Bi kontrol edebilir misiniz?
Duyuru aşağıdadır:

DUYURU
1. Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren yedek subay celp dönemleri tıp doktoru ve karışık sınıf ayrımı yapılmaksızın yılda dört celp olarak düzenlenmiştir.
2. Bu kapsamda Ağustos 2013 yedek subay celbi için erken sevk müracaatları ve sevk tehir iptal işlemleri 15 Mayıs 2013 tarihine kadar kabul edilecektir.

erken sevk için o duyuru. sizin teciliniz ne zaman bitiyor?

bilisim-tef' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:
Duyuru aşağıdadır:

DUYURU

erken sevk için o duyuru. sizin teciliniz ne zaman bitiyor?

Benim tecil Aralık sonunda bitiyor. Ama ben Ağustosta gitmeyi planlıyorum. Geçen yıllarda Haziran sonuna kadar tecilini bozdurursan Ağustos ayında gidiyodun ama bu yıl değişmiş galiba

Arkadaşlar Ağustosta gitmek istiyosanız ve tecilliyseniz 15 Mayısa kadar tecilinizi bozdurmanız gerekiyor. Şubeyi aradım bilgi aldım...

ben de ağustosta gitmeyi düşünüyorum da askere gidince alan şefliği başka öğretmene veriliyor mu? hakkım saklı kalıyor mu yoksa direk iptal mi oluyor?

Alan şefliği ne zaman belirleniyor? Hangi özelliklere göre belirleniyor? :?:
Askerdeyken Aylıksız İzin hakkınızı kullanıyorsunuz.

alan şefliğinin belirli bir zamanı yok. alan şefininz yoksa hemen vurabilirsiniz...

geçen sene bilişimci arkadaşlardan kaç kişi askere gitti kimlere askeri öğretmenlik çıktı ve bu sene sansımız ne olur acaba?

inferno' Alıntı:
geçen sene bilişimci arkadaşlardan kaç kişi askere gitti kimlere askeri öğretmenlik çıktı ve bu sene sansımız ne olur acaba?
geçen sene 10 kişiden 1 kişiye çıktı,şimdi şansınız nedir bilemem..umarım 5 ay yapmazsınız,yoksa çok saçmalıklara tanık olacaksınız :D

2. SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ ESNASINDA İSTENEN BELGELER

a. Diploma, diploma yerine geçen mezuniyet (çıkış) belgesi aslı ile bir suret tıpkıçekimi,

b. Yurt dışındaki üniversitelerden mezun olanlardan; dört yıl ve daha fazla süreli yüksek öğrenim gördüklerine dair YÖK tarafından verilen ve üzerinde mühür, soğuk damga veya sıcak baskı hologramı bulunan, “Diploma Denklik Belgesi” veya “Mezuniyet Geçici Denklik Belgesi” ile diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve noter tasdikli Türkçe tercümesinden bir suret,
c. Lisans not döküm belgesi (transkript),

ç. Doktora eğitimini tamamlayarak bilim doktoru, yardımcı doçent, doçent veya profesör unvanına sahip olanların durumlarını belirtir belge,

d. Tıp doktorlarından uzman doktor olduğunu beyan edenler için uzmanlık belgesi, ihtisas jüri mazbatası ve uzman tabip olarak görev yaptığına dair Sağlık Bakanlığının veya halen görev yaptığı resmi kurum yazısının tıpkıçekimi,

e. Yabancı dil sınav belgeleri aslı veya çıktısı (KPDS/ÜDS/YDS/TOEFL) (varsa),

f. Öğretmen olanlar için öğretmen bildirim çizelgesi.

http://www.asal.msb.gov.tr/
Şubeden işlemlerini yaptıran oldu mu hiç.

3. SEVK İŞLEMLERİ ESNASINDA İSTENEN BELGELER

Seçim ve sınıflandırma sonucunda yedek subay adayı statüsüne ayrılanlar sevk işlemleri için askerlik şubesi başkanlığına müracaat esnasında diploma/diploma yerine geçen mezuniyet (çıkış) belgesi aslı ve bir suret tıpkıçekimi ile tıp doktorlarından uzman doktor olduğunu beyan edenler uzmanlık belgesi, ihtisas jüri mazbatası ve uzman tabip olarak görev yaptığına dair Sağlık Bakanlığının veya halen görev yaptığı resmi kurum yazısının tıpkıçekimini yanlarında hazır bulundururlar.

Asker Öğretmenim Hala..

Burdurda ''1800(öğretmen) * 3 öğün * iks tl * 18 gün = ne gerek vardı bu kadar paraya ''gibi gereksiz yere masraf yaptı bize TSK( ki daha yatak - elektrik masrafı- su masrafı- giyisi masrafı yol masrafı var vb...)...

şimdi içinde bayramın ve haftasonu olduğu( çünkü bayram ve haftasonu askeriye de bişi yapılmaz, arazi olunur) 18 günlük askerlikte ''MIŞ'' gibi yapılan bir askerlikte.. kime ne faydası olur ? gerisini varın siz hesaplayın...

'bence asker öğretmenlik çok mütiş bir uygulama ama hatalarla dolu...'
*hiç kimseye faydası yoksa ki yok, burdurun asker öğretmenlikte... kapat, bilime elverişli bir kampüs yap.. insanlar üreterek, bir işe yaradığını düşünsün.. salak yapmaktan bir hal olmasından ( ben dahil.!!..hiç tanımadığım insanlara günde 10 kere kalkıp selam çaktım, hala anlamıyorum :) ) çok daha iyidir..
*asker öğretmenlik; 'nasıl paralı askerlikte artık parayı veriyorsun tsk nın yanından bile geçmiyorsun!' bence öğretmen de direk görev yerine giderek başlamalı....
*her öğretmen kendi görev yerinde asker öğrt olmalı.. sonuçta keyfi olarak görev yerimizde olmadığımızdan öğretmen olarak da zaten vatan hizmeti yapıyoruz.. neden sadece doğu ki ? ayrıca ben çankırıda Yibo Da öğretmendim şimdi de yozgatta bir lisedeyim... arada 195 km var.. ne değişti, bence hiç..sadece benim yeni ortama uyum sağlamaya çalışmam filan psikolojim değişti..yeni masraflarım oldu filan..Gereksizdi...
hem öğretmen nerede görev yaparsa yapsın sonuç olarak 'insan yetiştiriyor ya' ... öğretmenin ruh halinin o yüzden iyi olması gerekiyor bence!
*yeri ayırıp 'sadece doğu diye' durumu farklılaştırmanın çok demokrat bir tutum olduğunu düşünmüyorum...öğretmen her yerde öğretmen!

işte sistem bu konuda o kadar kötü ki; ben size en iyisinin de,düşününce insan psikolojisinde yarattığı tahribatları ve ülkemizde bizler için harcanan paralarının aslında daha iyi yerlere gelebilmemiz için daha farklı yerlere harcana bileceğini 18 gün de gördüklerimle anlattım... başımızdakiler yıllardır görmüyorlar.. kör olmadıkları da kesin ama bir şeyleri inatla görmüyorlar!

neyse siz yine en iyisi asker öğretmen olun ... ben kısa dönem ya da uzun dönem yapsam ne olurdum düşünmek bile istemiyorum...

bu ülke kolay kurulmadı, o yüzden bizden alınan vergiler harcanırken başımızdakiler 10 kere düşünmeliler bence.... yazıktır!

Bende dün halletim umarım asker öğretmen çıkar. İlişkiyi nezaman keseceğiz arkadaşlar

fatihtasoz' Alıntı:
Bende dün halletim umarım asker öğretmen çıkar. İlişkiyi nezaman keseceğiz arkadaşlar
Hocam geçen yıla kadar 31 Temmuz itibariyle asker sayılıyodu. Sanırım yine öyle olur.
İlişik tam ne zaman kesilir bilmiyorum ama mutemetlerinize Temmuz maaşınızı yarım yapmasını söylemeyi unutmayın!

bilogrt38' Alıntı:
fatihtasoz' Alıntı:
Hocam geçen yıla kadar 31 Temmuz itibariyle asker sayılıyodu. Sanırım yine öyle olur.
İlişik tam ne zaman kesilir bilmiyorum ama mutemetlerinize Temmuz maaşınızı yarım yapmasını söylemeyi unutmayın!
sevk belgemizi almadan ilişik kesebiliyormuyuz hocam değişti sistem, eylüle kalırsak nasıl olacak acaba.

hocam o konuda bişey bilmiyorum. Askerlik şubesine soralım. Benim gittiğim zaman aklıma gelmedi :(

bilogrt38' Alıntı:
hocam o konuda bişey bilmiyorum. Askerlik şubesine soralım. Benim gittiğim zaman aklıma gelmedi :(
milli eğitim bana sevk belgeni almadan ilişik kesemiyorsun dedi şubede sevki 25inden sonra verecez dedi böyle olunca da maaşı yarım verin diyemiyoruz artık gelince fazlasıyla öderiz :)

347. dönem yedek subay öğretmen olarak yapılanları anlatayım... :D

1 - Yaz tatiline çıkarken ilçe milli eğitime dilekçemi verdim... (31 Temmuz 2012 den 31 Temmuz 2013'e kadar izinli sayılmam hususunda) (Temmuz maaşı yarım yatıyor...)

2 - 1 Temmuzdan itibaren başlıyor Ben 3 Temmuzda askerlik şubesine gittim... orada belge falan doldurduk. biraz işlemler vardı onları hallettik (ne odluklarını tam hatırlamıyorum ama sonunda bize dosya vermişlerdi.)

(Sınav kalktığı için buralar nasıl olacak bilmiyorum bu sene)

3 - 1 Ağustosta sınava ve mülakata girdik... (50 şer 50 şer ayırdılar. ben 2. gruptaydım... o 50 kişinin tamamının işi bitmeden bir sonraki aşamaya geçilmiyor.)

4 - 10 Ağustosta sonuçlar açıklandı. 12 de açıklandı ama anca gece saat 4 gibi falan görebildim sonucu sistem error... :D

5 - 11 Ağustosta yola çıktık 12 Ağustos sabah Burdurdayız... Akşama kadar bir caddede dolandık durduk. saat 5 gibi teslim olduk :D

Şubeye giden arkadaşlar herhangi bi form falan var mı gelen yazıda yükümlünün istekleri dikkate alınarak değerlendirme yapılacak diye bir ifade vardı da...

selcuklu' Alıntı:
Şubeye giden arkadaşlar herhangi bi form falan var mı gelen yazıda yükümlünün istekleri dikkate alınarak değerlendirme yapılacak diye bir ifade vardı da...

Hocam orda bi kaç soru sorup kendileri sisteme giriş yapıyolar.
-Öğretmen olmak istiyor musunuz?
-Yedek Subak olmak istiyor musunuz?
-Komando olmak istiyor musunuz?

gibi

bilogrt38' Alıntı:
Hocam orda bi kaç soru sorup kendileri sisteme giriş yapıyolar.
-Öğretmen olmak istiyor musunuz?
-Yedek Subak olmak istiyor musunuz?
-Komando olmak istiyor musunuz?

gibi
Teşekkürler hocam.

lanet askerlik kısa dönem gidecek arkadaşlar için asteğmenlerden uzak durun muhabbet etmeye çalışmayın anında sizi satarlar...

elektronik ve bilgisayar eğitimi okuyan arkadaşlar yüzde 90 havacı ve kütahyaya çıkacaksınız.

bir sürü bilgisayar öğretmeni vardı havacı olan...

Geri