Altın piyasası durumu

Kodla Büyü
haberlefde int.de düşüyo batıyo diye haber çıktından sonra yükseliyo altın.

altının bir yöne ihtiyacı var ya aşağıya ya yukarıya bir yön belirlemesi lazım. Uzun vade düşünenler alabilir.

gr altın fiyatı 85 e kadar gerilemiş durumda.

bu düşüş nereye kadar devam edecek

Bugün resmen altın pike yaptı.Piyasa geceyarısı kapanana kadar devam edecek gibi.

DotCom' Alıntı:

Bugün bir yerde okuduğum Altın analizinde 2013 sonuna kadar; Ons'unun 1490 dolar hedefi verilmiş,
Daha önce aracı kurum raporları internette yazınca çıkıyor bakın demiştim, hala aynı yerdeyim, 1660 lardan 100 dolar düştü.
Altın bir süre uzak durulması gereken bir yatırım gibi duruyor, borsa daha kârlı gibi, onun rüzgarı dindiğinde altın alımı düşünürüm. Yazdıklarımın bir kısmı Şahsi fikrimdir kesinlikle YTD'dir.

patari' Alıntı:
DotCom' Alıntı:

Bugün bir yerde okuduğum Altın analizinde 2013 sonuna kadar; Ons'unun 1490 dolar hedefi verilmiş,
Daha önce aracı kurum raporları internette yazınca çıkıyor bakın demiştim, hala aynı yerdeyim, 1660 lardan 100 dolar düştü.
Altın bir süre uzak durulması gereken bir yatırım gibi duruyor, borsa daha kârlı gibi, onun rüzgarı dindiğinde altın alımı düşünürüm. Yazdıklarımın bir kısmı Şahsi fikrimdir kesinlikle YTD'dir.
Hocam okuduğuna inanma.ŞuANDA tarih 12 nisan 2013 saat 23:08 itibarı ile altının onsu 1488 tl

COBOL' Alıntı:
patari' Alıntı:
DotCom' Alıntı:

Hocam okuduğuna inanma.ŞuANDA tarih 12 nisan 2013 saat 23:08 itibarı ile altının onsu 1488 tl

:scared: daha bu sabah okumuştum 1550 lerdeydi. altınla ilgilenmediğim için takip etmedim, genelde de haftalık bakarım, en azından bir fikir versin diye. Ne yapmış böyle saat 5'den sonra. Yuh ve Yazık. ama biraz daha düştükten sonra toplama mevsimine girmek lazım. vay be 5 senelik iyi yatırım olur seviyelerine gelmişmi? desek az mı kalmış desek? aceleye gerek yok. Borsanın daha yolu var. Önce orası sonra bakarız. :idea:

Ekonomik durumu kötü olan ülkelerin merkez bankalarından altın satışı yapacaklarına ilişkin yorumlar izledim. Altının böyle bi durumda daha da düşeceğini söylediler.

Atı alan üsküdarı 2 yıl önce geçti. 2 yıldır da yavaş yavaş çekiyorlar paralarını. İyice dip yapar, o zaman başlarlar yine almaya. Güvenli liman olmadığını kanıtladı altın.

1905$'da iken 2000-3000 dolarlar konuşuluyordu. Sonuç 1488$. Daha da düşmeyeceğinin garantisi yok. Çıksa da çok hızlı bir çıkış olacağını bir süre daha beklemiyorum. Düşük yeri fırsat bilip alanlar olacaktır.

105-106 TL'lerden alanlara geçmiş olsun. Bir grde 20 TL zarar ettiler, üzücü.

Düştüğü zaman kimse durmaz alıma geçer. Örneğin Merkez bankaları. Çünkü Altın dünyanın tek geçer parasıdır. Tüm ekonomiler aslında altına endekslidir.Dolar çöküş aşamasında Amerika parçalanacak dolar gümleyecek diyor ileri görüşlü kimseler. Altın tekrar çıkışa geçer ta ki dünyanın oyun kurucuları artık alma vakti dediğinde.

Bir tepki çıkışı olur bence ama gerçek rakamı nerede bulur beklemek gerek. (YTD)

haberlerde uzmanlar mayısa kadar 85 - 90 aralığında seyreder diyorlardı bugün 85 tl daha da inmez herhalde?

tanıdığım bir teknik analizci 74-75 den alınabileceğini söylüyor

evlendiğimizden beriki birikimimiz altın hesabına yatırdık 3 ay önce 10 bin zarar ettik :( hayırlısı bakalım

ofkar' Alıntı:
tanıdığım bir teknik analizci 74-75 den alınabileceğini söylüyor

daha düşecek,,,altının onsu 1300 doalrın altına indiğinde alım zamanıdır..eğer dolar 1.75 - 1.80 bandında olursa gramı 74-75 civarı alımlar başlar..kısacası analizciniz haklı

şeffaf' Alıntı:
evlendiğimizden beriki birikimimiz altın hesabına yatırdık 3 ay önce 10 bin zarar ettik :( hayırlısı bakalım

hocam eğer acil bi ihtiyacının olmayıp bozdurma gereği duymazsanız 2 yıl içinde tekrar aynı seviyeyi görür bence.

len ne bahtsız adamız 2 kuruş birikim yaptım onuda altına yatırdık yatırdığım günden beri düşüyor :x zarardayız nişan işleri var birikimi bozmayıp kredi çekecem zararım daha az oluyor böylece duruma bak ya

1400 DOLAR aşağı gidiyor birileri düşürüyor iyice düşünce satın almaya başlar amerikalılar o zaman biz yine saf saf bakarız

Geri