Anadolu Lisesi puanları açıklandı..

Kodla Büyü
BaRBaRYaN' Alıntı:
ozgulhoca' Alıntı:
yukarıda yüksek lisans ile ilgili yapılan tartışmalara gerçekten üzüldüm.
yüksek lisans yaparken verdiğim emeğimi, harcadığım zamanımı anlatamam.
eşim bile benimle beraber bu stresli ve zor dönemi geçirdi.
burada ek puan verilmiş çok mu?
önceden ekderslere katkısı vardı, artık o da yok..bence durumların iyileştirilmesi gerekmektedir.
yoksa niye atıp tutuyorsunuz, yok torpildir, yok parayladır diye.
benim alın terim ortada! :x tanıdığım herkesin de alın terini görüyorum!
..
günümüzün popüler bir şarkısı ile cevap vermek istedim hocam size ZORUNDAMIYDINIZ :?:
..
Eşim yüksek lisans yaptı. hatta bunu yapmak için ciddi de bir para gitti ama bu yüksek lisans konusundaki fikirlerimi değiştirmiyor.
..
Yaptığınız yüksek lisans sadece sizin KİŞİSEL GELİŞİMİNİZLE ALAKALIdır. ve kendinize yaptığınız bir yatırımdır. Ne kadar zorluk çektiğiniz de bizi değil sizi ilgilendirir. Bende size farklı örnekler verebilirim çünkü. X sendikası ile Y üniversitesi anlaşmış 3500 tl ye ÖZEL SINIFLARDA istanbulda yüksek diploması veriyorlar. hemde taksitle.
kaldı ki ilkğretim 6. sınıfta derse giren yüksek lisanslı öğretmende, doktoralı öğretmende, lisans mezunu öğretmende aynı şeyi anlatır. aynı şeyi anlattığımıza göre, aynı sürede anlattığımıza göre neden farklı ücret alalım.

daha önce burdaki bir arkadaş yüksek lisans için tez konusu soruyordu. önerilerden birkaç tanesi VERİ MADENCİLİĞİ, GÖRÜNTÜ İŞLEMİ idi. siz gelinde bu konuyu müfredata ekleyin, 6. sınıftaki çocuğa anlatın. ondan sonra deyinki ben bu anlattığımı öğrenmek için yüksek lisans yaptım bunun parasını bana ödeyin. işte o zaman sizinle birlikte o paranın size ödenmesi için bende birlikte savaş vereyim. ama hali hazırda yüksek yapıp benim gibi word, excel anlatıyorsanız kusura bakmayın....
....
her türlü ek puan verilmesi bence SAÇMALIKTAN ÖTE bişey değildir.

Yüksek lisans yapmanız, doktora yapmanız sizin iyi birer öğretmen olduğunuzu göstermez, sadece iyi birer ÖĞRENCİ olduğunuzu gösterir. o yüzden öğretmen seçiminde öğrenciliğinizin kalitesine ek puan verilmesi BENCE gereksizdir.

Öğretmenlikte geçen her yıla puan verilmesi saçmadır. siz 3 yıllık öğretmensiniz. 3x0.6 = 1,8 den 2 puan alıyorsunuz. ben 30 yıllık öğretmenim diyelim 30x0.6 = 18 puan. aradaki 16 puan demek sınavdaki 16 soru demektir. Eski öğretmen olmakta iyi bir öğretmen olmanın kanıtı değildir.

Takdir / teşekküre puan verilmesi saçmalıktır. Çünkü o belge her nedenden dolayı verilebilir. Yalakalıktan dolayı da verilebilir, torpilden dolayı da verilebilir, gerçekten başarıdan dolayı da verilebilir. bunu ayırt edemeyeceğinize göre bu belgeleri almanız sizi iyi bir öğretmen yapmaz.
...
gelin basit bir hesap yapalım. fazla önemsemeden sınava giren bir öğretmen 70 - 75 puan civarı alır.

şimdi bir öğretmen beleşten kaç puan alır hesaplayalım.
Alanında doktora ... 13
Öğretmenlikte geçen süre (15 yıl diyelim) ......... 9
Teşekkür (hadi takdir demeyelim)..................... 6 (3 adet koydum fazlası da olabilirdi)
................
Toplam ... 28
................
75 + 28 = 103 puan
...
Ben yeni mezun oldum diyelim 3 yıllık öğretmenim (sınava girebilmemin minumum hizmet süresi)
hiç takdir belgem yok
yüksek te yapamadım
ama sıanvda 100 tam puan aldım
atama puanım...... 3x 0.6 + 100 = 1.8 + 100= 102 puan
.....
sınavdan tam puan almama rağmen sınava hiç emek sarf etmeden giren ortalama bir öğretmenden daha az puan alıyorum. sizce bu ne kadar adil ?

kendini geliştirmek zorunda değiliz, okumak boşuna, bunların da mesleki anlamda katkısı yok vs vs..
ben emeğimi anlattım. lütfen dikkatli olun.
buraya gelene kadar karşılaştığımız o kadar çok haksızlık var ki. lütfen takılıp kalmayın.
ders elden gitmiş, okullara müdür yardımcısı olmak mahkeme yolundan geçer olmuş..
uzmanlık sınavı bir kere yapılmış. yıl farkından ezilmişiz.
mesleki anlamda bölümümüz kan kaybediyor.

ayrıca bu sınav da bizim ne mesleki bilgimizi tam ölçebildi, ne de puanlar yükseldikçe kalitemizin artmasını sağladı.
neden ek puanlara kafayı taktınız bu kadar? ANLAYAMADIM :?:

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
asiboteli35' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
asiboteli35' Alıntı:
İzmirdekiler coşmuş galiba :? hepsi de yükseklisanslı ben de seviniyom benim var diye :lol: yükseklisans yapmanın çok kolay+parayla olduğunu filan iddia eden bi zat vardı niye sen de yapmıyon ki arkadaşım o kadar basitse..? yap da kurtul bu kıskançlıktan gayrı... ben öyle bir emek harcadım ki (sınıfımızdakilerin hepsi için de aynısı geçerli) burda abuk subuk konuşursan ummayacağın şeyler duyabilirsin; bilmeden etmeden şahit olmadan cahil-cüheyla konuşmucaksın, konuşuyosan e işte kapı işte sapı hadi buyur yap sen de. asıl master yapmanın hiç bir getirisi olmayan, bunu aşamamış nadide ülkelerden biriyiz. Eğitim sistemini oturtmuş ülkelerde master yapıp kendini geliştiren öğretmenin maaşı minimum %20 oranında daha fazla.
bilip bilmeden boş boş konuşuyorsun ! seviyeni koru...
hocam yapanların çoğu ya torpille ya da parayla yapıyor. böyle adalet mi olur
üsttekini ben yazdım, kolay olduğunu söylemedim hiç bir zaman. yüksek lisansın mesleğimizle ne bağlantısı var, anadolu lisesi öğretmen seçme sınavında yüksek lisansa ek puan verilmenin mantığı neymiş.... yüksek lisans yapan öğretmen daha bilgili mi öğretmen oluyor?
buyur sen de yap demişsin de, yüksek lisans yapmak gibi bir hedefim yok. öyle bir hedefim olsaydı çoktan yüksek lisansını yapmış olurdum emin ol.
ne kıskanacağım ki seni , çok şükür hedeflerime bir bir ulaşıyorum. bu işin muhabbetini bu kadar yaptığına göre alanında çok iyisin galiba
bana emekten bahsedeceğin son kişiyim, senin verdiğin emeğin kat kat fazlasını veriyorum hala...
kafandakileri dökmüşsün de bu iddialar senin... daha bilgili daha emekçi falan kimse öyle bi şey iddia etmez. hepimiz okulda aynı işi yapıyoz en nihayetinde konu o mu:S yani cevap vermek istiyosan vereceğin şey başkaaa sen başka yerdesin. şimdi burda kimse durduk yerde senin herhangi bir niteliğine kalkıp bir laf etme gereği duymazken sen iki de bir yükseklisans yapan şöyle yükseklisans yapan böyle yazıp (daha doğrusu atıp-tutup) duruyosun, derdin ne ki içinde kalmış havası çiziyosun. herkesin varmak istediği yerler farklıdır, kimisi akademisyen olmak ister ya da boş boş oturmak yerine alanında daha fazla bilgi sahibi olmak ister, kendini müfettişliğe adamıştır çeşitli sebeplerden birinden yapabilir ya da meb'de yükselmek istiyodur gerek duymaz vs vs. sen yolunda gidiyosan sana ne o zaman elin master yapanından ne istiyosun takmışsın kafayı onu anlamadık? şahsen lisansta, yüksek yaparken harcadığım eforun onda birini harcamadım 3 senede... senin buna şahit olma durumun söz konusu olmadığı için söz konusu yapmıcaksın. anadolu lisesi sınavında her şey çok mantıklı da bi o eksik kaldı; takdir-teşekküre laf etmediğine göre ordan geliyo heralde puanın :wink: onlar çok bilgili kılıyo öğretmeni evet, öyle ki iki yıllık ekstra eğitimden bile fazla katkısı var takdir almanın...! benim başka gelcek puanım yok kpds-ödüller ama lafım da yok, bi şekilde üstünlük sağlayabilir kişiye itirazım yok. al sen en iyisine atan izmir fen lisesi senin olsun hırs yapmış iice
benim takdirim teşekkürüm yok . sadece yüksek lisans puanına değil , genel anlamda karşıyım ek puana.
lisansı boş boş geçmişsin anlaşılan, karşılaştırman bir garip olmuş...
yüksek lisans yapmışsın ama üslubun bozuk, keşke o alanda da kendini geliştirseydin arkadaşım
kimseyle bir alıp veremediğim yok, adaletsizliğe karşıyım
söylediklerim niye bu kadar dokundu sana karşı görüşte bir arkadaş daha vardı, birkaç sayfa önce yazısı var. fikrini söyledi, konuyu kapattık. ama kimse senin gibi şuursuzca saldırmadı...
ne o her istediğini söyleyebileceğini ama laf ettiğin gruptan birinin sana cevap vermeyeceğini düşündün dimi? karşılık görünce saldırı gibi geldi sana korunmaya geçtin... 3kere düşünüp 1kere konuşmak deyimini bu yüzden seviyorum çünkü laf ağızdan çıkınca sen onun esirisin. hakaretvari bi söylemim olmadığı için istediğim üslupla yazarım, yaşarım herkesin karşısında saygıyla eğilmek zorunda değiliz heralde, zorla itibar olmaz.;) işte senin lisanstaki "dolu dolu" geçmiş olmaktan anladığın varya ondan bile zordu yani o şekilde söyliyim de anla. karşılaştırmam malesef doğru 9eylül gibi bi üniverstede yüksek yapmak cidden lisanstaki en baba derslerden daha çok zorlayabiliyo ki tez aşaması vs. sosyal hayatımızı müthiş etkileyen bi süreçti lisansta bu kadar şeyden mahrum kalmadık. dolayısıyla e normal olarak savunuruz bence anlaşılmayacak bi şi değil. bi damla puan gelmiş hiç de derdinde değilim senin nasıl bi süreç olduğunu bilmeksizin yazdıklarına takıldım ben. zaten bi getirisi memuriyette yok bir kademe aldım sadece eyvallah. biliyoduk pişman değiliz zordu yordu ama tezimle ve bana kattıklarıyla da mutluyum bu kadar. noktA.!

atamalar ne zaman olur arkadaşlar önceki yıllarda ne zaman olmuştu yani sınavdan ne kadar ara ile..gerçi bize yer falan açılmaz ama bu norm sorunu varken.

arkadaşlar

bu arada

"2009'daki sınava dayalı atamalarda kendi eğitim bölgelerini (ilçelerini) tercih edebilmiş başvuranlar"

diye duydum bilgisi olan var mı acaba????

Yav 4+4+ onaylandı neyin kavgasını yapıyorsunuz Boşuna girdik sınava. Olan 80 TL'mize oldu. Geçmiş olsun

kadirkayabey' Alıntı:
arkadaşlar

bu arada

"2009'daki sınava dayalı atamalarda kendi eğitim bölgelerini (ilçelerini) tercih edebilmiş başvuranlar"

diye duydum bilgisi olan var mı acaba????

Aynı il çevresidir. İlçe sınırlaması yoktur.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
kubracan06' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
kubracan06' Alıntı:
yaseminy8' Alıntı:
ya bende bu takdir teşekkür alanları çok merak ediyorum. göreve başladığım günden beri çokk çalışırım,hatta ilk atandğım ilçede tek bilgisayar öğretmeniydim. ilçedeki her okulda çalıştım, hatta araba gitmeyen köylere gidip pc tamir ederdim, öğretmenlere seminer verirdim. daha ilçenin web sitesi yokken ilçe dahil tüm okullara web sitesi hazırladım. ama ne teşekkür, ne takdir, hiç birini göremedim:))) bu alanların ben ne yaptığını çok merak ediyorum açıkçası... bence takdirlerin teşekkürlerin eklenmesi haksızlık, çünkü bizim ülkede ben bu tür belgelerin bazen doğru yerler gittiğini düşünmüyorum. müdür kimi isterse ona gider..

birazcık öyle
birazcık mı :)
yüksek lisansın da ek puan getirmesi adaletsizlik. nasıl yapıldığı ortada...

hocam yüksek lisans konusuna katılmıyorum. alın teri bence, okula devam etmek, çalışmak, kendini geliştirmek demek yüksek lisans. kolay değil bence. hatta ben ek puanının baya yüksek olması taraftarıyım. ayrıca yüksek lisans da takdir teşekkür gibi torpiller de olmaz
hocam yapanların çoğu ya torpille ya da parayla yapıyor. böyle adalet mi olur

Sen de yokmu hocam Torpil ya da para.

Bizim branş Türkiye 1.si Prof.Abdullah Türkoğlu İlköğretim Okulu'ndan çıkmış .
Tebrikler.

Geri