Ankara'da Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
salihertugrul' Alıntı:
spring' Alıntı:
peki ne yapacaksınız hocam? ilişik kesecekmisiniz sonuç gelmeden??
sonuç gelmeden kesmeyi düşünmüyorum, ama ne olur onuda bilmiyorum.

bende öyle olumlu yada olumsuz sonucu görmeden kesmek istemiyorum ha cuma ilişik kesmişiz ha tatil dönüşü pazartesi farketmiyordur sanırım??

Bugün sordum kararnameler geldikten sonra 15 gün içinde ayrılmamız gerekiyormuş diye söylediler.Geçen hafta geldi kararnamem yarın ayrılmam gerekiyormuş:(

bilöğretmen79' Alıntı:
Bugün sordum kararnameler geldikten sonra 15 gün içinde ayrılmamız gerekiyormuş diye söylediler.Geçen hafta geldi kararnamem yarın ayrılmam gerekiyormuş:(
hayır hocam. size tebliğ edildikten sonra 15 gün. ama ertesi gün başlanacak diyenlerde var. ama önemli olan kararnamenin gelmesi değil, sizin imza ile alma tarihiniz.

salihertugrul' Alıntı:
bilöğretmen79' Alıntı:
hayır hocam. size tebliğ edildikten sonra 15 gün. ama ertesi gün başlanacak diyenlerde var. ama önemli olan kararnamenin gelmesi değil, sizin imza ile alma tarihiniz.
size tebliğ edildimi hocam??

Bana sadece söylendi ama yarın imza atıcam.İmza attıktan sonra aynı gün başlamam gerektiğini söyledi müdür yardımcımız...

spring' Alıntı:
salihertugrul' Alıntı:
bilöğretmen79' Alıntı:
size tebliğ edildimi hocam??
bana tebliğ edilmedi. Edilende yok diye biliyorum.

Arkadaşlar bu dilekçelerle ilgili sonuç yada cevap alabilen kimse var mı acaba? biraz önce ili aradım valilikten cevap bekliyoruz dediler.

Bugün herhangi kimse bir bilgi sahibi oldu mu yada belli oldu mu dilekçe değerlendirmeleri?

Maalesef bugün uğradım olumsuz dönecekmiş benim için, mahkeme yolu göründü. Adamlar yasa yada yönetmeliği takmıyor.

Bimer Cevabı

2014 Yılı Norm Fazlası öğretmenlerin yer değiştirme döneminde 01/12/2014 tarihinde 25 ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine aşağıdaki şekilde e-mail gönderilmiştir.

“İLİMİZDE GÖREVLİ NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ “2014 YILI NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU” DOĞRULTUSUNDA BAŞLATILMIŞTIR. ANCAK MÜDÜRLÜĞÜMÜZE SÖZLÜ VE YAZILI OLARAK YAPILAN BAŞVURULARDA İDARENİN HATASI NEDENİYLE NORM FAZLASI KONUMUNA DÜŞEN ÖĞRETMENLERİN OLDUĞU ANLAŞILMAKTADIR.BU DURUMDA OLAN ÖĞRETMENLERİN MÜDÜRLÜĞÜNÜZCE DEĞERLENDİRİLEREK NORM FAZLASI OLARAK TESPİTİ VE SİSTEME GİRİŞ İŞLEMLERİNİN YAPILMASINI RİCA EDERİM.”

Norm Fazlası öğretmenlerinin yer değiştirme işlemlerinde merkez ilçede görev yapan öğretmen 9 merkez ilçe içerisinde değerlendirilmiştir.

İyi günler.

Nasıl öğreneceğiz bu dilekçe sonuçlarını. Bugün BTR başvurusunun son günü. Kendi okulumuzda kalıp kalmayacağımız belli olsada ona göre başvuru yapardık belki. Bu sene Ankara işkence oldu her anlamda

Arkadaşlar iptal olanlar varsa içinizde paylaşılsın lütfen, il komisyon kurmuş değerlendirmiş ama neye göre değerlendirdi ben anlamadım, 100 den fazla öğretmenin ataması iptal edilmiş, neye göre iptal edildi sağlıklı bir açıklama yok, emsal durumlar olabilir..

Arkadaşlar ilişik kesip başlayan oldu mu.Maaşlar yapılıyor okulkarda bekleyen arkadaşlar neyi bekliyor.Dilekçelere olumlu dönülen arkadaşlar nedense yazmıyor.

Ben Ankara da ılıskımı kesip yeni okula basladim. Defalarca dilekce verdim ama sonuc alamadim. Saglik ozru olanlarin ya da okulundan benim bu ogretmmene ihtiyacim var ya da yanlis norm hesaplamasi yapilan okullar iptal edilmis. Benim yeni okulla eski okul arasi 80 km ama kabul etmediler. Evimden 4 arac degistirlerek gidiliyor. Ama iptal icin gerekce degil dediler...

Ben de yeni görev yerime başladım.Eğer iptal olanlar yazarsa biz de bir şeyler elde etmek için uğraşırız .Lütfen bilgilendirin...

Hocam artık ilişik kesip yeni yere başlamışsınız ben de öyle yaptım Artık geri dönüş şansı sadece mahkemeyle olursa olur Yoksa artık çok geç

hala iptal edilenlerin yazmasını bekleyen arkadaşlara:
1-iptal edilen buraya YAZ-MAZ
2-iptal edilen var mı? evet var..
3-velev ki iptal edilen var sizin hiçbir işinize yaramaz...
4-yeni görev yerine başlayanın dönmesi için tek yol YARGI...

Arkadaşlar Ankara da norm fazlası oldum her yer norm fazlası dolu geçen yıl sanırım res en atama olmuş

Çankaya da norm fazlasıyim eşim de Çankaya da Özür durumu var

Okulumda 2 bilisimciyiz arkadaşım doğum iznine ayrılacak sonra ücretsiz izne sonra da şehir dışına tain istyecek 1 yıl daha Okulumda kalirsam norma geri girerim

Ankara da bu yıl ne olur tercih yapmasak eskisi gibi bir süre okulumuzda kalabiliyor muyuz

Uzak uzak ilçelere gitme korkusu sardı beni

Geri