Ankara'da Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
daisybote' Alıntı:
Hocam yazıyı paylaşsanız da bizde durumumuza göre değişiklik yapıp göndersek belki çok kişi olursa bir faydası olur.
hocam aynı dilekçeyi vermektense kendi cümlelerinizle yazarsanız daha iyi olur. benim 1 sayfalık dilekçemde aşağıdaki soru en önemlisi diye düşünüyorum.
"2014 Norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işleminde, branşında açık olmasına rağmen, 01-03 Aralık 2014 tarihleri arasında belirlenen norm fazlası öğretmen listesinde 1.aşama ve 2.aşamada tercih yapmayıp, resen atanması gerektiği halde atanmayan branş öğretmen sayısı kaçtır? Bu bilgi , bilgi edinme kanununun 21.maddesine aykırı değildir. Sadece istatistiki bir bilgidir."

Meslek lisesindeki norm fazlası öğretmeni meslek lisesi haricindeki okullara vermemişler. Böylece meslek lisesinde açık yoksa oradaki norm fazlaları kalmış. Sebebi sorulduğunda özlük hakkı diyorlar. Çok ilginç valla!

ama biz anadolu lisesine sınavla atandık bizi neden ortaokula atadınız diyoruz anadolu kadrosu diye bir kadro yok diyorlarr :((

sandikodasi' Alıntı:
Meslek lisesindeki norm fazlası öğretmeni meslek lisesi haricindeki okullara vermemişler. Böylece meslek lisesinde açık yoksa oradaki norm fazlaları kalmış. Sebebi sorulduğunda özlük hakkı diyorlar. Çok ilginç valla!
hocam ben meslek lisesindeyim. meslek lisesine atandım. puanımda çok yüksekti. ilde 5., ilçede 1.sıradaydım. o sıranın bana hiç gelmemesi gerekirdi diye düşünüyorum. tabi resen e baştan baslamadılarsa? :(

Meslek lisesinde öğretmendim ben atandım.1.Ücretli izinliydim.2.tebliğ edilmedi 3.eş özrüm var.4.yanlış norm hesabı var .5.yazdığım dilekçelere otomatik alakasız cevaplar verildi.6.Bazı semtlere güncelleme yazısı gittiği halde ben sordum bize gelmedi dediler.7.bilgisayarcılardan birinin de müdür yardımcılığı için yazısı gitmiş ekstra bir norm daha açılacak.Bu kadar eksiklik birarada olmamalı bence.Öğretmenlerin de bir hayatı, düzeni, hakkı varsa müdürlerinin yanlışı bu kadar basite alınmamalıdır üstelik insanlık halidir yanlış diye çözmeye çalışmamıza rağmen ısrarla kabul etmemesi karşısında,insanların hayatını etkiliyor sonuçta.Doğru düzgün bir kontrol mekanizmasının olması gerekmez mi? Ben eğer dilekçeyle çözülmezse gereğini yapmayı düşünüyorum.Ama il milli eğitimin bu durumu çözeceğini düşünmek istiyorum.

ayse63' Alıntı:
Meslek lisesinde öğretmendim ben atandım.1.Ücretli izinliydim.2.tebliğ edilmedi 3.eş özrüm var.4.yanlış norm hesabı var .5.yazdığım dilekçelere otomatik alakasız cevaplar verildi.6.Bazı semtlere güncelleme yazısı gittiği halde ben sordum bize gelmedi dediler.7.bilgisayarcılardan birinin de müdür yardımcılığı için yazısı gitmiş ekstra bir norm daha açılacak.Bu kadar eksiklik birarada olmamalı bence.Öğretmenlerin de bir hayatı, düzeni, hakkı varsa müdürlerinin yanlışı bu kadar basite alınmamalıdır üstelik insanlık halidir yanlış diye çözmeye çalışmamıza rağmen ısrarla kabul etmemesi karşısında,insanların hayatını etkiliyor sonuçta.Doğru düzgün bir kontrol mekanizmasının olması gerekmez mi? Ben eğer dilekçeyle çözülmezse gereğini yapmayı düşünüyorum.Ama il milli eğitimin bu durumu çözeceğini düşünmek istiyorum.
hocam nerden nereye atandınız? izinde olanları benim bildiğim atamadılar. önceki sayfaları okursanız ilin bu konuda bir arkadaşımıza verdiği cevap var.

salihertugrul' Alıntı:
ayse63' Alıntı:
hocam nerden nereye atandınız? izinde olanları benim bildiğim atamadılar. önceki sayfaları okursanız ilin bu konuda bir arkadaşımıza verdiği cevap var.
bizim okulda ücretsiz izinde olanı atamadılar mesela.ücretli izinlik sayılmıyor diye biliyorum.

Ücretli izinli hakkında hüküm yok .aslında mantık aynı sonuçta okula gitmiyor ihtiyaç fazlası değil o yuzden norm güncellenince fazla olmayacak belki. Ama mebbisten izinli görünmüyor.Ve bilmer den gelen cvp da çok komik ben aylıklı izini soruyorum onlar bana aylıksız izinle ilgili maddenin bulunduğunu ifade ediyor ve olumsuz sonuçlandırıyorlar. Kısacası tüm dilekçe lerde aynı durum söz konusu oldu ben a diyorum cevap b geliyor.Yazık gerçekten.

İl Milli Eğitimi aradım, Dilekçemiz ne oldu diye komisyon oluşturmuşlar önümüzdeki hafta dilekçeleri değerlendirip, toplu dönüş yapacaklarmış. :cry:

Eğer bazı kişilerin resen ataması yapılmadıysa bu nasıl bir sistem anlamış değilim.Ben 1. aşamada ve 2. aşamada tercih yapmadım resen atandım bazılarının özür durumu var diyorlar. Böyle bir belge isteyen oldu mu? Ya da kılavuzda böyle bir madde var mıydı? Cevap : Hayır o zaman ya herkesi atarsın ya da hiç kimseyi atamazsın.Yüzüne gözüne bulaştırdılar yine. Ben haftaya cuma gününe kadar okulumdan ayrılmıcam bir umut iptal edilir düşüncesiyle tabii bakalım yaşayop görücez. Bu arada sendikalar yine gerekeni yapmıyorlar.Benim görüştüğüm sendika yetkilisi isterseniz mahkemeye başvurun diyor. Böyle şeyler toplu yapılırsa etkisi olur diye düşünüyorum. Mahkemeye başvuracak olanlar pm atsın belki birlikte başvuru yapabiliriz...

Hocam Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 51 madde 2.bendinde ; göre dilekçe yazın il milli eğitim müdürlüğüne
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_1.html =Atama ve yer değiştirme yönetmeliği

Yer değiştirme işleminin iptali
MADDE 51/2
" İl içi ya da iller arası isteğe ya da zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme kapsamında görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmez. Ancak yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra bu Yönetmelikte belirtilen özür durumlarından birinin oluşması ve istemeleri hâlinde eski görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla yer değiştirme suretiyle atamaları iptal edilir. Bu şekilde ataması iptal edilenlerden eski görev yerlerine atama yapılanlar, il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan diğer eğitim kurumlarına atanırlar."

ilin verdiği cevap bimerden geldi.
altındağda 1 kişinin aylıksız izinden dolayı atanmadığını yazmışlar ama esas sorumun cevabını yazmamışlar
CEVAPSIZ SORU:2014 Norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işleminde, branşında açık olmasına rağmen, 01-03 Aralık 2014 tarihleri arasında belirlenen norm fazlası öğretmen listesinde 1.aşama ve 2.aşamada tercih yapmayıp, resen atanması gerektiği halde atanmayan branş öğretmen sayısı kaçtır? Bu bilgi , bilgi edinme kanununun 21.maddesine aykırı değildir. Sadece istatistiki bir bilgidir.

Verdiği dilekçeye cevap alabilen kime var mı acaba? Ne yapacağız dilekçe cevabını mı bekliyeceğiz yoksa ayrılıp diğer okulda göreve mi başlayacağız. Kafa bir milyon oldu.

Hocam geçen cuma gittiğimde dilekçeleri komisyon değerlendirmeye başladı dedi atamadaki memur. Dilekçende özür durumunu belirtip "eş, sağlık vs." seni başka ilçeye atayamazlar.

Yer değiştirme işleminin iptali
MADDE 51/2
" İl içi ya da iller arası isteğe ya da zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme kapsamında görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmez. Ancak yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra bu Yönetmelikte belirtilen özür durumlarından birinin oluşması ve istemeleri hâlinde eski görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla yer değiştirme suretiyle atamaları iptal edilir. Bu şekilde ataması iptal edilenlerden eski görev yerlerine atama yapılanlar, il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan diğer eğitim kurumlarına atanırlar."

Bu maddeye göre eski yerinden ayrılmamış olmak şartı ile iptal edilir diyor. Ben ara dönemin son gününe kadar beklemeyi düşünüyorum. dilekçeme olumsuz bir cevap gelirse de bu maddeden mahkemeye vereceğim.

Ara dönemin son gününe kadar bekleyebiliyor muyuz? yoksa bu cuma ayrılmamız mı gerekiyor?

Hocam benim eşim Kazan'da çalışıyor. Dolayısıyla böyle bir eş durumu özründen bahsedemiyoruz değil mi? Çünkü B sınıfı ilçede olduğu için ben A sınıfında çalışıyorum ve tayinim de A grubu bir başka ilçeye çıktı. Dilekçe vermedim bu nedenle dikkate alınmaz diye. Ev adresi dikkate alınıyor mu? ben asıl bunu merak ediyorum.Yoksa bundan faydalanma şansım olmaz değil mi?

bilöğretmen79' Alıntı:
Hocam benim eşim Kazan'da çalışıyor. Dolayısıyla böyle bir eş durumu özründen bahsedemiyoruz değil mi? Çünkü B sınıfı ilçede olduğu için ben A sınıfında çalışıyorum ve tayinim de A grubu bir başka ilçeye çıktı. Dilekçe vermedim bu nedenle dikkate alınmaz diye. Ev adresi dikkate alınıyor mu? ben asıl bunu merak ediyorum.Yoksa bundan faydalanma şansım olmaz değil mi?

Benim Eşim Çankaya ilçesinde çalışıyor ben Sincan'dan Çankaya ilçesine Eş Özründen geldim. Dolayısıyla özür durumum Çankaya ilçesi içinde. Beni çankaya içine atama yapması gerekirken Büyük şehir kapsamında başka ilçeye atadı. Bu Atama ve Yer değiştirme yönetmeliğine aykırı.

Müdür tebliğ ettikten sonra kaç gün içinde diğer tarafta başlamamız lazım. müdür senin dilekçe sonucunu bekleyelim diyor.

Ben perşembe günü ilişiğimi kesicem çünkü ilçe değişikliğinden dolayı bir sürü iş çıkacak banka falan değişecek.Hepsini son güne bırakmak istemiyorum açıkçası

arkadaşlar ili aradım şimdi cumaya kadar verdiğimiz dilekçelerin sonuçlarını yetiştirmeye çalışıyorlarmış sonuç gelmeden ilişik kesmeyin dediler sizlerde arasasanız bir an önce bitirseler ne olucaksa olsa artık??

şimdi ilden geliyorum.. daha önce eş durumu ile ilgili dilekçe vermemiştim. onu verdim. ama benim anladığım kadarıyla dilekçelere olumsuz dönecekler. bana "2.aşama komisyona kaldınız. 1.aşamaların cevaplarını tamamlıyoruz çoğu olumsuz." dediler.

Geri