Arabamı yaptırayım mı satayım mı?

Kodla Büyü
öncelikle geçmiş olsun hocam.
valla tekirdağ da veya yakında olsam alıp arabayı ben ilgilenivercem. okudukça ben strese girdim ya.. 8)
gittiğiniz servise bi telefon daha açın. kendinizi tanıttıktan sonra arabayı hatırlayacaklardır büyük ihtimalle. arabayı alır mısınız diye bi sorun. veya tekirdağ daki bir kaç galericiyi arkadaşlarınızla dolaşarak sorun. en azından bi fiyat verirler.
benim şahsi tavsiyem, şubat tatiline kadar arabaya çok binmemeye çalışın. sonra bazı arkadaşların dediği gibi önlemlerinizi alarak (yedek yağ-su-aantifiriz) ankaraya usul usul yola çıkın. ankarada babanızı da veya ailenizden birini alarak arabayı tanıdık bi ustaya götürün. gerekirse size ankaradan usta tavsiyeleride söyleyebiliriz.
tatilde o araba cillop gibi yapılır.eee biraz masrafınız olur tabi.
bu arada size fordclub sitesini öneririm. bir çok sorunu çözümü usta bilgilerini öğrenebiliyorsunuz.
ason olarak ta alın bi otomatik. size yakışır.
kendinize iyi bakın. üzmeyin canınınzı böyle şeylerle. bunlar halledilecek sorunlar.... :+1:

hocam teşekkür ederim 1-2binle halledilecekse yaptırırım sıkıntı değil de, masraf bilinmediğinden korkuyorum, bakalım o forumdakiler ne dicekler merakla bekliyorum..

son gelişmeler nedir hocam. foruma bakıyorum ama ordan da bir sonuç çıkmadı henüz.
o zaman dedğim gibi biraz idare edip ankaraya kadar devam. yalnız çok kullanmamaya dikkat ederdim ben olsam.
kolay gelsin.

Memleket meselesi oldu bu araba :D Benim dizel araba da geçen ay 1.300 masraf çıkardı. Kilometre 192.00 oldu,ustaya sordum kaça kadar götürür, 300 bini görür dedi. Motor biterse kaç lira masrafla yenilenir dedim 3-4 bin dedi. İyi dedim, sür gitsin o zaman...

hocam Allah yar ve yardımcın olsun.inşallah gerçekten Allah korkusu olan ustalara denk gelirsin.
ben de son 1.5 aydır ustalarla sanayiyle uğraştım,ne kadar sıkıntılı bişey olduğunu çok iyi biliyorum.

dün sigorta kasko yaptırmak için bi yere gittim orada da sorunumu anlatınca adam tanıdık usta var arayıp soralım dedi, usta hemen 5bin filan dedi telefonda, yok enjektör yeni turbo vs. belki de bin liralık sorun var ama tutup da herşeyini değiştirmeye çalışıyolar ben usta musta bulmakla uğraşamicam ankaraya gidince satıcam, alan ne yapıcaksa yapsın öff valla sıkıldım sizi de sıktım özür dilerim..

Sizin aracın durumundan tanıdık bir tamirciye bahsettim. "Motor yapılması gerekirse 5 bin gider" dedi.

"Belki de turbo yanmıştır" dedi.
"Turbosu yanık olan araç yağ yakar ve mavi duman atar." dedi.
Ayrıca "turbo yanık ise aracın performansı düşer" dedi.
Bu şekilde araçla uzun yola çıkmanızı tavsiye etmiyor.
"Turbo motor açılmadan kontrol edilebilir" dedi.
Bir ustaya gidip turboyu kontrol ettirmenizi önerdi.
Eğer "turbo yanık ise iki model var biri 600 tl diğeri 1200 tl" dedi.

Peki niye su eksiltiyor olabilir dedim.
Devir daimde radyatörde su borularında su bidonunda veya bağlantı noktalarında bir sorun delik çatlak sızdırma gibi sebeplerle su eksiltiyor olabilir kontrol etmek lazım" dedi.

serviste bakan ustalar turboda da sorun var dediler ama yanık filan demediler. bu şekilde binersen yolda turbo arıza yaparsa yolda kalabilirsin dediler. ama benim gözüm kara ankaraya kadar götürürüm ben bu arabayı, güveniyorum kendime korkmuyorum da hiç bişeyden ne olursa olsun artık :)

ozlem22' Alıntı:
serviste bakan ustalar turboda da sorun var dediler ama yanık filan demediler. bu şekilde binersen yolda turbo arıza yaparsa yolda kalabilirsin dediler. ama benim gözüm kara ankaraya kadar götürürüm ben bu arabayı, güveniyorum kendime korkmuyorum da hiç bişeyden ne olursa olsun artık :)
yolda kalırsan burada konu açıp yardım isteyebilirsin ;))

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

kaskoyu boşuna mı yaptırdık yahu çekici hizmeti filan var sonuçta..çekerler ankaraya kadar eheh :)) çekmezler mi yoksa :D

ozlem22' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

kaskoyu boşuna mı yaptırdık yahu çekici hizmeti filan var sonuçta..çekerler ankaraya kadar eheh :)) çekmezler mi yoksa :D

satılacak araca neden kasko yaptırdınız?

ozlem22' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
serviste bakan ustalar turboda da sorun var dediler ama yanık filan demediler. bu şekilde binersen yolda turbo arıza yaparsa yolda kalabilirsin dediler. ama benim gözüm kara ankaraya kadar götürürüm ben bu arabayı, güveniyorum kendime korkmuyorum da hiç bişeyden ne olursa olsun artık

ne olur ne olmaz, sen bize haber ver. yakın olan arkadaşlardan birini yanına yollarız yardım için :D

wertyu6' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

satılacak araca neden kasko yaptırdınız?

satılacak araba olmasıyla ne alakası var kaskonun, ne zaman satılacağı belli değil ki..sonuçta bir süre daha kullanıcam..

sat hocam sen bu arabayı parasıyla da bbnete bi yemek ısmarla o araç kendi hayır getirmedi sana parası da hayır getirmez..:) Dermişim

Hiç sorma 2013 ün son gününde bile gündemde :) Ne ergenekon kaldı ne 17 aralık :) Var yok ozlem hanımın arabası :)

Belki de hocamın hükümetle bağlantısı vardır. Gündemi değiştirmek için arabayı öne sürmüştür.

şok şok flaş flaş ozlem22 nin makyaj kutularından ford fiesta turboları çıkmış...kaynak:tekirdağ organize sanayi...kızma haa hocam sıkıntıdan senin blogu geziyordum bayağı birşeyler öğrendim...hoşuma gitti ....özellikle kendi saatini yarat...teşekkürler...siteyi sayende öğrendim...eşime bir güzellik yapacaktım...vesile oldun. :roll:

elrond' Alıntı:
şok şok flaş flaş ozlem22 nin makyaj kutularından ford fiesta turboları çıkmış...kaynak:tekirdağ organize sanayi...kızma haa hocam sıkıntıdan senin blogu geziyordum bayağı birşeyler öğrendim...hoşuma gitti ....özellikle kendi saatini yarat...teşekkürler...siteyi sayende öğrendim...eşime bir güzellik yapacaktım...vesile oldun. :roll:

aaa süper sevindim o zaman ;)

şu arabanın akıbeti nedir?
ben de merak ettim şimdi :D

ya gene mi hortlattınız şu konuyu yapmayın arkadaşlar...hortuma dönmesin sonra... :mrgreen:

Geri