Arabamı yaptırayım mı satayım mı?

Kodla Büyü
arabada da hortum var sonuçta.
8)
sanırım araba yaptırılıyor. ses çıkmadığına göre.

ahaha biliyorum herkes merak içinde..hemen bir çırpıda anlatiyim..zar zor da olsa dura dura su yağ ekleye ekleye ankaraya geldim valla tek başıma iyi cesaret etmişim. ankaraya gelir gelmez ilan verdim sahibindende. fiyatını düşük yazdım, arızasını da söyledim ben de yalan dolan yok, çok arayanlar oldu, gelip bakanlar vazgeçenler de oldu. motorcular 14 filan veriyordu ama içim el vermiyordu o fiyata satmaya. belki de az bir masrafı vardı, belli değil ki sonuçta. neyse işte dün bakmaya gelen birisi 15.250ye aldı, bugün de satış işlemlerini filan yaptık. kendi motorcusu varrmış 3bine yaparım demiş, çocuk üni öğrencisi modifiye filan yaptırıcam dedi, ben de al hayrını gör dedim ne diyim yani..ama çok üzüldüm arkasından baka kaldım arabanın..insanın ilk arabası olunca böyle oluyor demek ki..ve şimdi arayışlara başladım önerilerinizi bekliyorum..22bintl ye ne alabilirim? yüksek model olsun biraz, kmsi fazla yüksek olmasın, dizelden başım yandı bu sefer benzinli aliyim diyorum. kafamda yaris, jazz, polo filan var ama biraz beni aşıyolar gibi..bilemiyorum..

Hayırlı olsun hocam, sanırım yine küçük kasa düşünüyorsun bence polo yada corsa düşünebilirsin.

Skoda fabia al o seride standart çift hava yastığı olan (ama satışı biraz ağır olan) nadir bulunan bir araba

hayırlısı olsun özlem. hanım. artık bir çay kahve ısmarlarsınız artık :mrgreen: .. bu arada yeni araba aldınız mı?

ozlem22' Alıntı:
evet aldım tabii ki :))
Hocam senin araba kaç km de ki motor bu kadar büyük masraf etti? Eğer km niz çok yüksek değilse arabayı çok mu devirsiz kullandınız acaba? Eğer böyle bir sorun varsa sizin mutlaka otomatik vites bir arabaya geçmeniz lazım bence.

şimdi benzinli aldım onda da sorun yaşar mıyım ki?? nasıl kullanmam gerekiyor bi anlatır mısınız???

Hocam en iyi tamir, bakımdır. Bakımını ihmal etme. Kilometresi yada yılı, hangisi önce gelirse bakımını yaptır. Kış öncesi antifriz ölçümlerini de özellikle yaptır.

Önemli olan kullanımdır.14-15 yaşında olup yağ eksiltmeyen, tıkır tıkır çalışan motorlar gördüm. Benzinli olması, dizele göre kullanım hataları açısından daha toleranslıdır. Uygun devirde sürüş bu noktada çok önemli.

Hayılı olsun, kolay gelsin.

zaten araç 43binde. 30binde bakım yapılmış.ben geçen cuma aldım babam yaptırdı bakımlarını bir sonraki bakım 52binde olucak. devir nasıl olması gerekiyor onu anlamıyorum. 3bin olmadan değiştiriyorum ben vitesi filan, doğrusu nedir bunun?

Bahçe hortumundan sonra forumdaki en kritik konu :D :D Hayırlı olsun hocam yeni arabanız ne aldınız ve neden dizelden başınız yandı? bende araba bakıyorum da 20 civarı..

2012 ford fiesta 1.25i trend 43bin km benzinli ay tozu grisi renginde park sensörlü filan:)) 27.250ye aldım.

hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız gönül hoşluğuyla binip gezmeyi nasip etsin.

devire dikkat edin derken düşük devirde veya çok yüksek devirde kullanılmaz anlamında.
en ideal 2000-3000 devir arasıdır. yada arabanın tam devirini öğrenmek için arabanızın 5. vites 90km hızla giderken deviri kaçta ise işte o tam devridir. 8)
birde 1yıl veya 10bin (hangisi önce gelirse) bakımlarını iyi bir ustada yaptırmak. yağ değişimi, yağ filtresi hava filtresi gibi..
kış gelmeden değil bence. her zaman sileceklerinizi kontrol altında tutun, silecek suyuna özel silecek suyu kullanın. (bim şok gibi marketlerde 5 lt ler uygun satılıyor) ara sıra kaputu açıp motor suyuna, yağ seviyesine, hidroliklere (fren, dresiyon..) bakın.
her gün binmeden lastiklere şöle bi bakn. bi lastikçiniz olsun. 10 15 günde bir lastiklerinizin havasını kontrol ettirin..
bu gibi şeyler işte...
bu arada sizin bu araba muhabbetinizde başka be.. :lol: 8)
tekrar hayırlı olsun.

gümüş gri değilmi o.. ay tozu grisi dahammı koyu oluyo... bu 1,25 motor nası oluyor.. çekişi.. seriliği.. yakıtı fln.. hayırlı olsun tüm forumun gözü aydın

ehehe teşekkürler massoud hocam;)
@istanbul38 ruhsatta ay tozu grisi olarak geçiyor, gümüş gri gibi işte:) çekiş, serilik, yakıt konusunda pek fikrim yok açıkçası ://

Geri