ARABANIZI KOMŞUNUZ İSTERSE

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bi komşum var küçük oğlu çarşıda çalışıyor akşama kadar mesaide kalıyor komşumda aksamları her 2 güne bir ve hafta sonları hem cumaertesi hem pazar saat 1 gibi arabamı istiyor veriyorum alıyor gidiyor sonra işini bitirince getiriyor.başlarda iyilik olsun dedim bugüne kadar hiç sesimi çıkarmadım ama fazla oluyor.arabayı akşamları başka bir sitenin önüne koymayı yada arkadaşa vermeyi bile düşünüyorum ister istemez sinirden çıldırcam ben arabayı komşu için mi aldım yaw
bana bir tavsiye ne yapmam gerekiyor !!!

hocam arabayı vermeyeceksin gider çarpar biryere yaptırsa bile al sana boyalı.. düzgün bir dille konuş verme o iş hoş yerlere gitmez

hocam;
ne aldım, ne alırım...
ne de veririm!...

agamuratcelebi' Alıntı:
ben götüreyim senide hocam ben öyle yapıyorum arabamı isteyenlere

hocam o da ayıp olmaz mı o ayıp nedır bılmıyo ıstıyo ama onu demek bana yakısmaz gıbı gelıyor en ıyısı arabayı unıversıte bahcesıne yada ordu evıne cekeyım aksamları
şu hale bak yaw kendı arabamı saklıyom

Samimiyetiniz ne derece bilmiyorum ama uygun bir dille veremiyeceğinizi söyleyin.Bende bir defa karşılaştım bu durumla.1 defa merhabalaştığım birisi (eniştemin yakın arkadaşı) istedi kısa süreliğine veremiyeceğimi söyledim. bitti.

araba taksitlerini birlikte mi yatırdınız?
Re: ARABANIZI KOMŞUNUZ İSTERSE *** alır

hocam bak araba saat aksam 7 de gitti oğlanı alıp gelecem hesabına saat 9.30 daha gelmedi getirmedi :verymad: :verymad: :verymad:

taksiti boşver 1 litre benzin mi koyyo üstüne o da yok :verymad:

hocam darda olana yardım etmek başımla beraber şımdı kapımı calsalar acıl ıs var ver deseler verırım amma bu adam bıldıgın alıştı ne yapacam anlamadım .

g.cetin.66' Alıntı:
hocam bak araba saat aksam 7 de gitti oğlanı alıp gelecem hesabına saat 9.30 daha gelmedi getirmedi :verymad: :verymad: :verymad:

taksiti boşver 1 litre benzin mi koyyo üstüne o da yok :verymad:

hocam sizinle komşu olmak varmış...
eğer yan dairelerde boş yer var sa haber verin komşu olalım.

YuLiaN' Alıntı:
hocam ilginçmiş hakkaten araba bu kalem mi istiyo :)

hocam baslarda normal bı kac kez ıstedı oğlanı alacam dedı hastamız var dedı verdım eee sonra adam sankı hafta sonu benım arabayla gezme gıbı plan yapıyor bılıyorum cumartesı pazar saat bır gıbı ıstıyor

ya arkadaş benle mi komşu olcan bi kulağımızın arkası kaldı öpülmedik :puhaha: :puhaha: sende mi brütüüüüss :++:

Hocam basit arabayı isterse anahtarı vermeyeceksiniz kendiniz süreceksiniz. Baştan hata yapmışsınız.

Araba emanet verilmez. Aile içi hariç. Çarpsa ne olacak. Ben kendim şahsen cesaret edemem.

hocam verrim vermem meselesi değil hadi bana yorum yapın Vermemek için HANGİ CÜMLELERİ KURCAM ;)

istediği zaman benim işim vardı bi yere gidecektim deyin, çıkın biraz dolaşın bahanesiyle, bi kaç kere böyle yapın istemez diyecem ama anlattığınıza göre adam yüzsüze benziyor...

Hocam siz de alacağı saatleri iyi kötü kestiriyorsanız kendinize o saatlerde plan yapın. Her hafta sonu saat 1 gibi gezmeye çıkın ailecek... Adam bineceğine siz gezmiş olursunuz bir süre sonrada odun değilse anlayacaktır...

100 kere verin 1 kere vermeyin sizden kötüsü yok. o yüzden verip kötü olacağınıza vermeden kötü olun daha iyi.

uygun bir üslupla bazı acil durumlar oluyor, bana lazım oluyor, kusura bakma, veremem de hocam...

Adami gorur gormez hal hatir sirasinda surada isim var suraya gidecegim diyebilirsiniz surekli. Yalan olmasin istersen hocam banada lazim oluyor araba sizi beklemem gerekiyor. Acil durumlarinizda hastalik vb durumlarinda hemen hazirim gotururum gerekli yere ancak artik arabayi vermeyecegim kusira bakmayin diyebilirsin...

arabadaki benzini çek benzinsiz arabayı ver yolda kalsın....
anlamazsa farklı yöntemler denersin

hocam net olun, bundan sonra emanet araba vermiyorum deyip kestirip atın...
kendi malın için adama cümle kurma planları vs vs kafanı ağrıtmaya değmez, söyle kurtul... bırak sen üzülmede kim üzülürse üzülsün...

ozhan07' Alıntı:
istediği zaman benim işim vardı bi yere gidecektim deyin, çıkın biraz dolaşın bahanesiyle, bi kaç kere böyle yapın istemez diyecem ama anlattığınıza göre adam yüzsüze benziyor...

haffta sonu içinde aykut hocam senin dediğini kullanacam umarım odun değildir.

hocam bak bunu kullanacam sağolasın .BU AKSAM BU ADAMIN SON KEZ ALMASI BU FIKIR IYI BENCE O NA VERMEKTENSE BENIM İŞİM VAR DEYIP GEREKIRSE CARSI PAZAR GEZECEM

eger burdanda anlamazsa yukardakı arkadasların dedıgı gıbı acıl ısım oluyor sızı beklıyorum dilersenız ben gotureyım falan deyım ama umraım odun olmaz.
adamı sırtında tasırsın km lerce sen bı nefes alayım dıye sırtından ındırırsın ahhh der !!!

the_korsan' Alıntı:
hocam net olun, bundan sonra emanet araba vermiyorum deyip kestirip atın...
kendi malın için adama cümle kurma planları vs vs kafanı ağrıtmaya değmez, söyle kurtul... bırak sen üzülmede kim üzülürse üzülsün...

hocam hanım ccanıma okuyacak o arabayı ben suruyorum sen durmadan o adma verıyon yarın demıceklermı carsı pazar bu arabaya bı gun bayan bınıyo bı gun alakasız baska bı erkek dıye canıma okuyacak valla ama o da sabredıyo.ne bileyim hocam biz insanlara iyi niytimizden yok diyemeyenlerdeniz.acil işi olana hizmette başımla beraber ama senın dedıgınde arkadasların dedıgıde sonu n akadar haklısınız

hocam uzatmanın evirip çevirmenin bir anlamı yok...
geçen haberlerde gördüm adam emanet araba ile kaza yapmış birini öldürmüş dersin ve artık prensip gereği vermiyorum hiç kimseye dersin olur biter

ne adamlarsınız yahu. yüzünüz bu kadar yumuşak olmasın.diyeceğiniz şu
"hocam kusura bakmayın arabamı başka birine vermem, zira kardeşime bile vermiyorum deyip geçiceksin."

bi olayımı anlatayım da ondan sonra ister ver ister verme;
benim arkadaş birisine emanet vermişti,adam adamın birisine çarptı öldürdü,sonra hakim duruşmada kitaba baktı bu olayın bu cezasını bulamadı takdir yetkisini kullandı..çarpana yani ehliyeti olana ayrı ceza,arabayı emanet verene yana ruhsat sahibine de ayrı bi ceza verdi..3-5 ay yatmıştı:)
o yüzden herkese söylüyorum çok yakınınız olmadığı müddetce kimseye emanet vermeyin başkası yüzünden strese sıkıntıya girmenize gerek yok..
baştan söyleyin küsen küser,umarım yardımcı olmuşumdur :)

hocam sen baştan saçmalamışın kusura bakmada... o zaman bende istiyorum... bende alayım arabayı...dahası benzin koymuyor diyorsun.. enayimisin hocam boşuna mı okudun bunca sene milletin çocuğunu eğitiyoz bir adama mı eğitemedin :verymad:

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri