ARABANIZI KOMŞUNUZ İSTERSE

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
kendinizi kullandırtmayın.burayada yazıp bizide alet etmeyin :) verme olsun bitsin.veriyosanızda burada dert yanmayın artık yapacakbişey yok.

yok hocam samimi söylüyorum bundan sonra tövbe bune yaa adama red cevabını yarın gelmezde cuma gunu aksam gelır red cevabını verırım sızede budan yazarım ;) hocam ne edeyım aksam aksam adam benı oyle bı gerdıkı burda konusmak ıstedım

hem arabayı alıyor hemde benzinde koymuyor öylemi ve sizde her seferinde veriyorsunuz ve verdiniz bu zamana kadar :)
yani o adam zaten terbiyesizlik yapmış ve artık iyice pişkinliğe vurmuş resmen sizi enayi yerine koyuyor siz ona laf söylemeye çekiniyorsunuz :) Hocam bırak laf yemeyi o adam dayak yemeyi hak etmişte neyse birdaha isterse sonucu buraya yazın ama biraz ağır konuşunda benimde içim soğusun :)

ya hocam bu ne sabır, helal olsun size gerçekten çok iyi insanmışsınız.
araba sizin yani, her hafta sonu böyle araba verilir mi? ya sizin için acil bir durum çıkarsa?

arabayı veremem diyeceksiniz bitti gitti bu kadar. her hafta diyorsunuz hocam el insaf ya. her hafta ya inanamıyorum valla ağzım açık kaldı.

ya şurda 95 model arabam var onu bile yakın arkadaşım dostum dışında kimseye vermem ki o da her hafta istemez yani.

her istemeye geldiğinde bugün bana lazım araç veremem diyin :)
böyle böyle bi daha istemez herhalde

hocam sen buradaki yapmam etmem yorumlarına bakma biz genel olarak yüzü yumuşak milletiz,
vermem diyenlerin bir çoğu istemese de verir,
sen de vermişsin komşun her ne kadar yüzsüz de olsa kırmak istemiyorsun,
ben de öyleyim hatta bi ara insanları kırmadan hayır demenin yolları diye kitap vardı onu bile okudumda yazar yabancı olunca verilen cevaplar bize uymadı,
şu anda yaşadığın zor bir durum,
hocam bir iki defa işim var şuraya buraya gidecem diyerek başlarsın,
sonra devam ederse komşu ben götüreyim artık arabayı kimseye vermiyorum geçen bir arkadaşa verdim sıkıntı yaşadık dersin,
adam hala ısrar ediyor arabayı satmayı düşünüyorum almak istersen yabancıya gitmesin sana vereyim de alırsa da sat gitsin

Sabrınıza hayranım 5 yıldır arabam var henüz kimseye emanet vermedim çok sıkışık durum olursa kendim götürür getiririm. Senim o komşu bende olsa ilk gün olabilecek en kaba şekilde "git" derdim adama.

Arabayı verirsin her istediğinde bir gün veremem yada daha veremiycem dedinmide " ya öylemi olduk ne kıymetli araban varmış " ayakları yaparlarya en çok da ona uyuz olurum. Hocam açıkça veremiyeceyini söylersin ..o kadar bindin insan deposunu doldurur ya bu ne sömürülüyorsun

Komşundan yarar yok iyiliğini biraz istese arabaya yakit koyardı.. Komşuna kararlı bir cevap ver.Bana Lazım de dialoğa girme ..Hem merak etme oda artık ne zaman red edileceğim diye düşünüyodur

emanetin gözü yerde olur hocam verilir mi hiç araba.
istediği saatleri biliyormuşunuz, o sırada dışarı çıkacak gibi
hazırlanın adam istediğinde bana lazım diyip vermeyin 1-2 kere
sonra anlar sanırım.

hocam orda mutlaka otobüstür dolmuştur vardır oğlu çok mu küçükte arabayla gidip alıyor, ne rahat insanlar var ya, ne başkasının arabasını alırım ne de veririm...

kabahat sende hocam. 1 verirsin 2 verirsin. her zamanda verilmez. şaka yollu bir söylesin bu kadar araba lazımsa kendine bir araba al diye. haa anlamadıysa benzini yok dersin o zaman anlar zaten. yine anlamazsa kusura bakma komşu veremem dersin.

arabayı sanki ortak almışsınız :p rahatlığa bak ayrıca eşinizin dediği çok doğru. aracınızla olumusuz bir iş yapsa sizde sorumlusunuz. buna kaza da dahil birinin Allah korusun ölümüne sebep olsa kişi size de dava açabilir :!:

Hocam bu işler biraz görgü,biraz medeniyet,biraz anlayışla alakalı şeyler.Karşındaki adam biraz odunsa yapacağın şeylerin çoğu boşunadır.En güzeli bizim burdakilerin yaptığı gibi.Kürek istersin adam o kürek kömürlükte ordan çıkmaz diyor.Sende araba yerinden oynamıyor diyecen kardeş.Yani kısacası bazılarına net bir dille ben arabamı tek el kullanıyorum kardeşim demek lazım.Yoksa gerisi gelmez.Selametle.

Anlamaz hocam; bir iki kere sallayın işim var diye 3. için de gelmezse ben birşey bilmiyorum :mrgreen: kesin gelecek görürsün, alışmış bir kere.

en iyisi ben getirip götüreyim hem bir yere uğrayacağım dersin, gideceği yere götür orada bırak telefon ederse acil işim çıktı de gitsin. Yüzsüz le arsızla mücadele olmaz. Maalesef bir komşu kaybedeceksinizn gibi geliyor.. Ben akrabama bile vermedim, ünv. sınavı için istedi, ayıp ettin ben götürür getiririm dedim.

şimdi aracı vursa ne olacak hadi kasko-sigorta karşıladı, değeri düşecek, kasko fiyatı, sigorta fiyatı artacak, bir de park cezasıydı, ışık ihlaliydi ceza çıksa ödeyecekmi, bir sor bakalım, mesela; bir kaç gün önce arabayı aldığı saatin 20 dk sonrası için ceza kesmişler falan dersen ne der çok merak ediyorum. :p

Bir söz vardır, "Veripte kötü olacağına, vermeyipte kötü ol" Bu söz tam senlik hocam.

Hocam ben sinir oldum adamın yaptığına yaa, oraya buraya ne saklayacaksınız, hayır demeyi öğrenin! Sizin arabanızla yapılan kazada bile siz suçlu durumuna düşüyorsunuz. Diyelim Allah korusun ölümlü, yaralanmalı kaza oldu, karşı taraf size de dava açabiliyor. Ayrıca "Önemli, acele işleriniz var diye iyi niyet gösterdim ama siz hem alışkanlık haline getirdiniz hem de 1 damla bile benzin koymayarak iyi niyetimi suistimal ettiniz." diyin. "Bundan sonra kimseye arabamı vermiyorum" diyin. Çok rahatsız edici gerçekten...

bazen kıramayacağınız kişiler isterse vermek zorunda kalabiliyorsunuz. hele yüzünüz de yumuşaksa kaçışınız yok. aslında kimse kimseden istememeli.

Hocam herkes iyi niyetlidir ama sizin kadar değil yani :) Ben şimdi adamın arkadaşlarıyla konuşmasını düşünüyorum da
---- Araba alsana abi sana çok ihtiyaç oluyordur.
---- Yok ya ne para harcayacam. Sağolsun bizim bir komşu var benzin koymasamda 5 gün arabasını ben kullanıyorum.(Siz 2 güne bir ve haftasonları dediğiniz için 5 gün yazdım.Ayrıca komşunun cümlelerini terbiyem müsade etmediği için düzgün yazdım :) )

Bende insanları kırmayı sevmem ama kusura bakmayın da böyle insan kırılır. Böyle biriyle arkadaş olunmaz o yüzden selam bile vermeyin artık. Sizi biraz düşünen biri olsa o kadar sık istemezdi. Bence bırakın o sinirlensin siz sinirleneceğinize

ya gerçekten çok iyi niyetlisin arkadaşım. benzer bir olay da benim başıma geldi.
bir arkadaşın arabası vardı,(ben hiç binemedim ya fırsat olmadı diyeyim ya da arkadaşın cimriliğinden ) bir süre sonra sattı, ev aldı ve o dönem de ben 0 araba aldım. sonra bir gün yan apartmanda oturan bu arkadaş acil işim var dedi yeni aldığım arabayı istedi verdim, gitti geldi. 2 gün sonra gene istedi. hayırdır dedim ne oldu ben götüreyim. yok dedi, çocuk hasta 2 saatliğine alayım arabanı dedi. ya dedim benimde işim arabayla var, nereye götüreceksin bırakayım sizi dedim. hastaneyi söyledi. (100 metre ilerideki özel hastane), ben de oraya çocuğu götürüyorum ama yürüyorum çok yakın orası dedim. tamam taksi çağırırım dedi kapattı. (sesinden bozulduğunu anladım) işim olmasa yine verirdim, iyiki de işim varmış. afedersiniz hıy*r diyeceğim bu arkadaşıma. kendi arabası çok kıymetliydi kimseye vermedi. bizimki ortalık malı sanki. vermeyince de bozuluyo

TAM DAYAKLIK ADAMMIŞ. OKULDA O KADAR KOŞUŞTURMACA ÜSTÜNE BİR DE BÖYLE KOMŞU. HOCAM GÖZÜNE KESTİREBİLİYORSAN DÖV DERİM.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri