BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA

Kodla Büyü

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?

• BT Eylemine Katılmakta Kararsızım

Oy: 48 19.6%
  • BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım

Oy: 206 84.1%
  • BT Eylemine Katılmam halimden memnunun

Oy: 10 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    245
  • Anket kapatılmış .
sefa hocam lütfen öyle konuşmayın içiniz rahat olsun sizin sendikanızı falan küçümsediklerini zannetmiyorum. o arkdaşlar büyük sendikaların eyleminede katıulmazlar merak etmeyin. bende o 200 kişinin içindeydim. benim sizden ricam bir eylem daha yapalım. hep beraber. mutlaka yapmamız gerek. bu böyle olmıcak cevap alaıncaya kadar devam edelim. sayımız ne olursa olsunn.

sefa hocam, size ve sendikanıza laf söylemek sanırım kimsenin haddi değil. zira başka bir yerden şu ana kadar destek görmedik. ben başka bir sendikanın üyesiyim ve eylemde 2 kişi oradaydık. tokattan katıldık. bir sonraki eylemimiz olursa 20 kişi getirmeye söz veriyorum. gayretlerinizle kazanacağız.

sefa hocam son bir gayret daha gösterelim yine sizin önderliğinizde. belki çok oluyoruz ama siz bize güzel toparlıyorsunuz.

Başka bir sendika böyle bir eylem yapsa da olaysız bitmezdi, işi siyasete çevirirlerdi zannımca. ama 9 nisan eylemi tam istediğimiz gibi olaysız, siyasetsiz, copsuz gazsız bitti :) aynı eylemi tekrarlamamız lazım. katılım çok daha fazla olacak emin olun 8) :+1:

Arkadaşlar
Programlama ve algoritma konularının matematik sorularını çözümünde kullanılması ve bunun Türkçe sahte kodlarla yapılması ile derslerimize yeni bir anlam, renk, prestij ve ciddiyet getirecektirdiye düşündük. Bu çalışma ile tüm bilgisayar öğretmenleri ve öğrencilerimiz teşvik etmek istiyoruz. Uzun vadede sonuç getirecektir ümidindeyiz.
Kısa vadeli bir hedef olan bu eylem kadar, uzun vadeli bir hedef olan bu çalışmayı da desteklemenizi bekliyoruz.

Saygılarımla
baysan@enformatik.org

Detayları http://www.bilgisayarbilisim.net/ya...yati-turkce-programlama-matematik-t63543.html mesajımda okuyabilirsiniz.

http://www.enformatik.org

Ekli dosyalar

• enformatik_afis-logo300web.jpg
    enformatik_afis-logo300web.jpg
    22.6 KB · Görüntüleme: 647
guiltyy' Alıntı:
Başka bir sendika böyle bir eylem yapsa da olaysız bitmezdi, işi siyasete çevirirlerdi zannımca. ama 9 nisan eylemi tam istediğimiz gibi olaysız, siyasetsiz, copsuz gazsız bitti :) aynı eylemi tekrarlamamız lazım. katılım çok daha fazla olacak emin olun 8) :+1:

Eylem Öğretmenlere yakışacak nitelikteydi, olay çıkarma amaçlı değil sesini duyurma amaçlıydı.
Kesinlikle daha fazla katılımla tekrarlamalıyız...

arkadaşlar artık kabuktan çıkma vakti gelmedi mi, bir eylem daha yapılsın tekrar gelirim. uyuyan bt öğretmenleri uyanın ve kendinize gelin. haklarımız gitti, geri almak için son kozlarımızı oynuyoruz.

Evet arkadaşlar
MEB’den BT Öğretmenlerinin Norm Kadroları Hakkında Açıklama
Soru: MEB Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin norm kadro durumları ile ilgili bir çalışmanız var mı? Varsa konu hakkında bilgi alabilir miyim?
Kurum Adı: T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Başvuru No :
Cevap Metni: Bilişim teknoloji öğretmenlerinin norm kadroları ile ilgili bir çalışma bulunmamakta olup, bilişim teknolojileri sınıfında görev alacak öğretmenler norm kadro tespitine ilişkin işlemlere, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün çalışmasına müteakip başlanacaktır. Bilgilerinizi rica ederim. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir"

Soru ve verilen cevapta görüldüğü gibi aylardır bitmeyen bir çalışma var. Arkadaşlar biz eğer bu konuda gerekli çalışmayı yapmazsak kimsenin birşey yapacağı yok :(
Birlik olma zamanı 12000 Görevdeki öğretmen 5000 atama bekleyen en az 5000 de okuyan öğretmen adayı ama birlik olup hakkımızı istemiyoruz. Eğer varsa bir çalışma kısa zamanda bizlere bir açıklama yapılmalıdır....

maalesef biz BTcilerde hiç iş yok. Atananların birçoğu "ben paramı alıyom yaa gerisi problem değil bide eyleme mi gitcem" mantığıyla yaklaşıyo. mezun olup atanamayanlar; "kpssye çalışmalıyım bide onlar için zaman ayıramam" diyor, üniversitede okuyanlar herşeyden habersiz bi şekilde "bizim branşta öyle sıkıntılar varmıydı yaa?" diyor. bu yüzden de maalesef aklımız başımıza gelince olan olmuş ve herşey için çok geç olacak. bu duruma istisna arkadaşlarımız da var kesinlikle. ama onbinlerce bilişimcinin yanında devede kulak kalıyoruz maalesef :( eyleme kimi çağırdıysam "işin gücün yokmu hacı yeaa git ders çalış" dediler hep :verymad: :verymad:

:idea: SİZE TAVSİYEM HERKES OKULUNUN KARŞISINA BİL.KURSU AÇMAYA HAZIRLANSIN
2 SAAT BİL. DERSİ 1 SAAT ETÜT

3,4,5 SINIFLARA 100 TL
6,7,8 SINIFLARA 150 TL

HAYDE GİDELÖM HAYDE KURS AÇMAYA .......:)))))))))))))))))))))))))))))))

MÜDÜRLE ANLAŞIRSINIZ MÜDÜR ÖĞRENCİLERİ KURSA YOLLAR
PARAYIDA KIRIŞIRSINIZ
MEB TE BİLGİSAYAR DERSİ VERMETEN KURTULUR NASIL BİR ÇÖZÜM .............

HAZİRANA KADAR DURUM DÜZEL Dİ DÜZELDİ
EĞER DÜZELMESE HERKES DEDİĞİMİ YAPSIN .. :)

BEN VELİLERE SÖYLEDİM SENEYE DERS YOK .... SİZDE SÖYLEYİN HERKES HAZIRLIK LI OLSUN ....

MEB NASILSA OKULLARDA BİL. DERSİ VERMEK İSTEMİYOR

DAHA NEYE UŞRAŞIYORUZ
İTİRAZI OLAN VELİ MEB ARASIN DERSİ GERİ GETİRİN DESİN ...........

10 SENE ÖNCEKİ DURUMA GERİ DÖNERİZ NASILSA ALIŞTIK
DÜNYADA EĞİTİMDE SONUNCU OLMAYA ......

sefatetik' Alıntı:
ARKADAŞLAR BÜYÜK SENDİKALARA BASKI YAPIN
BİZE GÜVENMEYİP 200 KİŞİ GELDİ ANKARAYA
İLK GÜN EYLEM YAPACAĞIZ DEDİĞİMDE SENDİKAYI HAFİFE ALANLARA DİYORUM ŞİMDİ
GİDİN BÜYÜK ABİLERİNİZE SÖYLEYİN SİZİN İÇİN EYLEM YAPSINLAR
DOĞRUSU 200 KİŞİ BENİ VE HABER KANALARINI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATI
12761 DEN SADECE 200 KİŞİ RAHATSIZDI DİĞERLERİ RAHATSIZ DEĞİL Kİ MEB TE KALE ALMADI ZATEN .
BİZ 200 KİŞİ DE KADERİMİZE RAZIYIZ VARSIN BİZİ FİZANA ATSINLAR UMRUMDA BİLE OLMAZ ARTIK......
BİZ EYLEMİMİZİ YAPTIK ARTIK 12500 KİŞİ KENDİ EYLEMİNİ YAPSIN ÇÖZÜMÜNÜ BULSUN

EYLEME KATILAN TÜM ARKADAŞLARIN CEASRETLERİNDEN DOLAYI KUTLAR
HEPSİNİNİN GÖZLERİNDEN ÖPERİM

Sefa kardeş başarılı bir eylem organize ettiniz gerçekten işin hakkını da verdiniz, bence bu mücadelenizde bu kadar sempati toplamışken, gelen gelmeyen herkesin desteğini almışken antipati toplamak, sitemkar olmak size birşey kazandırmaz.

Eyleme katılamayan arkadaşlarımızı bu resmen eziyor, dünya hali herkes bir meşgale peşinde ve herkes sizler kadar duyarlı olmayabilir, sıkıntının farkında olmayabilir yada sıkıntı yaşamayabilir, acıdır ama gerçektir de halinden memnun olanlarda olabilir.
Kurumsal bir yapıya yakışan şeyler değil bunlar. Olaya kurumsal olarak bakacak olursak sendika eyleme yeterince katılım olmadı diye kendini soyutluyorsa yada soyutlayacaksa yanlış yapar.
Konuyu farklı yerlere de taşımak istemiyorum, iyi çalışmalar, saygılar

ben kimseye sempati veya sendika için de yapmadım sadece kendim ve öğrencilerim için yaptım , Ülkem için yaptım .
1999 dan beri bu işi yapıyorum özel sekötrde kolejlerde, yurt dışında
en son meb te herkesin parası yok kurslara dershanelere gitsin askari ücretler çalışıyor çoğu insan

kimse gelmeseydi yinede tek başımada yapardım ama o kadar medya yı da çağırmazdım ...
bir ekran götürmüştüm onu MEB önünde kırar gelirdim daha ne diyeyim ...
herkes biliyor ne yaptığımı ....

İSTEYEN İSTEDİĞİ SENDİKAYA GİTSİN ÜYE OLSUN YARDIM İSTESİN .... AMA BEN BİR YERE ÜYE İSEM ADAM YILDA 300 TL SENDİKA PARASI ALIYORSA BENDEN
BEN GİDER SORARIM KARDEŞİM SEN BENİM İÇİN NE YAPIYORSUN DİYE YOKSA İSTİFAMI BASARIM....

Madem öyle sevgili hocam, madem kendiniz, öğrencileriniz ve ülkemiz için yaptınız, katılamayan insanları suçlayan, üzen yorumlarınızdan vazgeçiniz.

Eylem geride kaldı artık, yaptıklarımızı ettiklerimizi geride kalanları konuşmanın faydası yok, faydası varsa eğer cebitten bu tarafa neler yapılı başlayalım, sizi burada tanımadan önceki süreçlerden de konuşalım. Gayretleriniz için teşekkürler hocam fakat aşırı sitem ve sorgu bu zümreyi kendi içinde bölüyor bilmem farkındamısınız.

kolay gelsin

milli eğitim genelde böyle haberler için bir basın açıklaması yayınlardı ana sayfasında. Acaba haberlerim olmadı bu eylemden ?
Hiç açıklama falan yapılmadı çünkü.

ARKADAŞLAR AZ KALDI KOKUSU ÇIKACAKTIR SİZ YETERKİ VELİLERİNİZE SENEYE DERS YOK DEYİN
NEDEN SORUSUNA İSE MEB TEL AÇIP SORUN DEYİN...
BEN ŞAHSEN YAPIYORUM BANE NE KARDEŞİM VELİNİN DE HAKKI TABİ
ADAMLAR İKS İLE BİZİ DENETLİYORLAR VELİDE ONLARI DENETLESİN BİRAZ ...

sefatetik' Alıntı:
ARKADAŞLAR AZ KALDI KOKUSU ÇIKACAKTIR SİZ YETERKİ VELİLERİNİZE SENEYE DERS YOK DEYİN
NEDEN SORUSUNA İSE MEB TEL AÇIP SORUN DEYİN...
BEN ŞAHSEN YAPIYORUM BANE NE KARDEŞİM VELİNİN DE HAKKI TABİ
ADAMLAR İKS İLE BİZİ DENETLİYORLAR VELİDE ONLARI DENETLESİN BİRAZ ...
pazar ünü veli toplantısı vardı. toplantıya not vermediğimiz için gitmeyen arkadaşlarım var, ben her sene toplantıya katılırım. dünkü toplantıda velilerle görüşmemde bende bu konudan söz ettim. veliler çıkışta ayaküstü görüşmemizde bana destek vereceklerini anlattılar. Veliler çocuklarının derslerinde yardımcı olmak ve sertfika almak halk eğitim kurslarına geliyor. zaman zaman onlarlada konu ile ilgili konuşuyoruz. Tabi bu konudada velilerin de örgütlenmesi gerekiyor. yoksa konuştuklarımızla kalıyor anladığım kadarıyla... hak arama yöntem ve tekniklerinide bu derslerde vermek lazım velilere.. :)

AĞLAMA DUVARINA BİLE BU KADAR AĞLANILMADI

Kudüs te Hz. Süleyman Tarafından yapılan bir kutsal bir mabet vardır. Bu mabet 2 defa inşaa edilmiş ve iki defada yıkılmıştır. Bugün bir kalıntısı var o da ağlama duvarıdır. Tabi ağlama duvarı kutsal mabedin bir bölümü olduğundan dolayı Yahudiler orda ibadetlerini yaptıkları zaman bir başka hissederler kendilerini orda kendilerini tanrının huzurunda hisseder ve yaptıklarının da tanrıya ulaştığını söylerler. İsteklerini dileklerini, sıkıntılarını canı gönülden dile getirirler. Tevrat 'ta yazılanları orda yaşamış gibi yaşarlar.

İnternet te ise bir site var. O sitenin bir forum bölümü var. Sözleşmeli öğretmenlik çıktığından beri sözleşmeli öğretmenler bu sitenin formuna her gün düzenli olarak girip çıkarlar sözleşmeli öğretmenlik çıktığından beri bu sitede 726 Ana başlık 40450 alt başlık açılmıştır. 1822500 yakın yorum yapılmıştır. Forum'da her gün değişik trajediler yaşanmakta 70 bin öğretmen adeta her gün bu sitede ağlamakta ,üzüntülerini, sevinçlerini dile getirmeye çalışmaktadırlar. ilk sevinçlerini, Eski Milli Eğitim Bakanımız Sayın Hüseyin Çelik 27 Aralık 2008’de 3.hizmet bölgesinde 3 yılını dolduran aynı gün kadrolu olacak sözü ile yaşadılar adeta forum da tam bir kadro sevinci paylaşılmaya başlandı nitekim o sıralarda Mahalli seçimler yaklaşmıştı derken seçim geldi geçti Hükümet bakanlarını da değiştirdi. Yeni Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet Çubukçu oldu. Bakan o sıralarda MEB bünyesinden olanlardan haberi yoktu ki koltuğa oturana kadar. Sayın Nimet Çubukçu o koltuğa oturduğunda ise ona sorulan ilk soru sözleşmeli öğretmenlik oldu çünkü MEB en önemli sorunu idi sesiz sesiz ağlıyordu 70 bin öğretmen yeni bakandan müjdeli bir haber bekliyordu derken yeni bakanımız;
*Maliye Bakanı Şimşek 12 Mart 2010 tarihinde bir gazeteye verdiği demeçte ‘’Maliye Bakanlığı olarak Sözleşmeli Öğretmenlerin kademeli kadroya geçişi onayladık’’ açıklaması yaptı. Hemen ardından

* Sayın Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nimet Çubukçu 13 Mart 2010 tarihinde yaptığı açıklamada ‘’Maliye Bakanlığından onay alındığını, kadroya geçiş taslağının da hazır olduğunu ilk bakanlar kurulu toplantısında onaylanıp, TBMM’ ye geleceğini ve Meclis tatile girmeden Nisan ya da Haziran 2010’da yasalaşıp, uygulamanın başlayacağını ifade etti

Yine form'da tam anlamıyla müjdeler saçılmaya başlandı. Herkes hesap kitap peşine düşmeye başlamıştı ki o sıralar halk oylaması da tam anlamıyla gündeme oturmuştu ki aradan belli bir süre geçtikten sonra verilen sözler yine tarihe karışıp gitti. Oysaki 70 bin aile hüsrana uğramıştı yeniden seslerini duyan yoktu yine sesiz çoğunluk her zaman yaptığını yapmaya başladı. Ağlama duvarına gidip ağlamaya başladılar onlar orda ağlarken seslerini duyabilecek birilerinin olduğunu düşünüyorlardı. Ama kimse seslerini duymuyordu ne yazık ki kendi aralarında bir arı kovanı gibi sesler çıkarıyorlardı aslında hepsi arı gibiydiler ÖSS leri başarıp 4 yıllık Eğitim Fakültelerini bittirip KPSS 'yi de geçip gelmişlerdi o foruma kendilerini öğretmen olarak kabul etmeyen MEB ten şikayetçilerdi çünkü MEB okulla gönderdiği her yazıda Sözleşmeli Öğretmenler Hariç diye başlayan ifadeleri yüzünden bir türlü bulundukları okullara kendilerini ait hissetmediler çünkü resmi olarak her yıllın sonunda görevlerine son veriliyordu. İçlerinden hep ya bu sene görev alamasam düşüncesinden dolayı bir türlü kendilerini bulundukları okula ait hissetmediler etmeyeceklerdir. Bunun tek sebebi ise 0,1 puan eksik aldı diye öğretmenini ayrın bakanlıktır. Öğretmenler belki de forma kendilerini o kadar ait hissetiler ki adeta form onlar için bir iç dökme yeri oldu çünkü 2005 ten bu yana başlayan sözleşmeli öğretmenlik uygulamasında öyle acı şeyler yaşadılar ki meslektaşlarından bazıları kanser oldu 30 gün rapor aldı diye işten atıldı ve vefat etti ama seslerini duyan olmadı sözleşmeliler ne yaptı her zaman ki gibi forma geri dönüp binlerce satırlar la yorumlar yaptı ki o aralar kendi arkadaşlarından bazıları bu işin böyle olmayacağını düşünüp sözleşmeli öğretmenlerden oluşan bir sendika kurdular. Adına da Eğitim-Söz-Sen Verdiler aslında sendikanın ismi çok anlamlı idi çünkü eğitimde sözler hep veriliyor ama asla yerine getirilmiyordu. Birilerinin sürekli verilen sözleri hatırlatması gerekiyordu Eğitim-Söz-Sen de bunu yapaya karar verdi. Bazı sendikalar bu olaydan baya bir rahatsız oldular hemen bu yapılaşmanın yanlış olduğunu söylemeye başladılar Çünkü onarlın yetkili sendika olup olamayacağını sözleşmelilerinde söz hakkı olacaktı hiçbir sendika bu durumu göz ardı edemez di ki sözleşmeli öğretmenler zaten o sendikaların üyesi idiler ama onlar adına hep göstermelik işler yapıyorlardı ciddi anlamda herhangi bir eylem veya girişimde bulunmadılar Eğitim-Söz-Sen sendika kuruldu belki de sesiz çoğunluğun sesi olacaktı ama ne yazık ki yine birileri kafaları bulandırmaya başlamıştı yine seçim yaklaşıyor yine 70 bin ailenin desteklerine ihtiyaçları vardı ki bunla da yetinmeyip 226 bin kişi adına meydanlara çıkmaya başladılar yine müjdeler verilmeye başlandı yine seçim yaklaşıyordu yine ortada harcanacak duyguları ile oynanacak sözleşmeliler vardı ve yapılamaya başlandı. Form da başlıklarda müjde kadro verildi, kadro geldi, Kadro yolda vs. yazılmaya başlandı oysaki bu kıvılcımın bitmesine de az bir süre kalmıştır. Yine herkes 12 haziran sabahı o sitedeki form'a geri dönüp ağlamaya devam edecektir. Yine filmin sonu hüsranla bitecektir. Yine söz verenler sözlerini unutacaklardır. Üstüne 13 haziranda sizi zorla sözleşmeli yapmadık siz isteyerek bu sözleşmeliyi kabul ettiniz sözleşmeleri okumadan mı imzaladınız diyeceklerdir. Kudüs teki kutsal mabet gibi seçim dönemlerinde inşaa edilen sözler seçimlerden hemen sonra çok kolay bir şekilde yıkılacaktır. Olan yine sözleşmelilere olacaktır. Yine formda eşime kavuşamadım,çocuğumu 3 senedir göremiyorum, eşimden ayrılacak duruma geldik diye başlayan başlıklar atılmaya başlanacak,yine hüsranlar haykırışlar olmaya devam edecek "Kimse Yok Mu" gene denilecek ama gerçekten de kimsenin olmadığının farkına varacaklar o ağlama duvarında yine ağlamaya devam edecekler Umutlarını, İsteklerini başka bahara bırakacaklar kendilerini o formda bakanın makamında gibi hissedip isteklerini forma yazmaya devam edecekler
SON olarak şu belirteyim acaba Zeki Müren de bizi duyacak mı deyip en azından Bu sefer Sayın Başbakanımız tarafından verilen sözlerin seçimden önce yerine getirilmesini istiyoruz Gururumuz tekrar oynanmasını istemiyor, Umudumuzu başka bahara kalmasını istemiyoruz yol yakın iken KHK ile bir an önce kadromuzun verilmesini istiyor tüm hükümeti 1 gününü sözleşmeli öğretmenler için ayırmaya ve çalışmaya davet ediyoruz .

Arkadaşlar şahsen ben eylem yapmayı düşünmüyorum bu sefer çünkü katılım çok az oluyor. Bu sefer eylem yerine 550 kişi ile meclise gidelim olmassa herkes kendi ilinin vekili ile görüşsün salı günleri meclis halka açık oluyor 550 kişilik bir grup oluşturup meclise ve başbakanlığa gidebiliriz tabii ben bu 550 kişilik gurubu tek tek tanımam lazım yok derseniz eylem gibi olacaksa hiç girişmeyelim... ne diyorsunuz...

Geri