BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA

Kodla Büyü

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?

• BT Eylemine Katılmakta Kararsızım

Oy: 48 19.6%
  • BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım

Oy: 206 84.1%
  • BT Eylemine Katılmam halimden memnunun

Oy: 10 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    245
  • Anket kapatılmış .
BANA DOKUNMAYAN .................DAHA YAŞASIN DİYENLER MEB SİZE BAKIŞ AÇISI

Serbest Etkinlikler/Seçmeli Derslerin Belirlenmesi
Demokratik, modern toplumlarda eğitimin en önemli amaçlarından birisi, çocuğun içinde bulunduğu çağın koşullarına uyum sağlayacak akademik bilgi ve donanıma sahip olmasını sağlamanın yanında, sosyal olaylara karşı duyarlı, kendine güvenen, kendini ifade edebilen, yaratıcı düşünen, yaşadığı sorunlara çözümler üretebilen bireyler olmalarını da sağlamaktır.
Bu doğrultuda, çocukların okuldan en üst düzeyde yararlanmalarına, kendilerini ifade edebilmelerine ve bireysel gelişimlerine katkı sağlayacak fırsatlar yaratarak, okulda olmaktan mutluluk duyacakları sosyal ortamlar oluşturmak amacıyla serbest etkinlikler ve seçmeli dersler planlanır.

Amaç böyle olmasına karşın, uygulamada çocukların ilgi, istek ve beklentileri önemsenmeden, doküman ve kaynak bulma kolaycılığı tercih edilerek seçmeli derslerin belirlendiği görülebilmektedir.
Örneğin: Okulda bilişim tek- nolojileri dersliği kurulalı 5-10 yıl geçmiş olmasına rağmen, bu derslik var diye her yıl bilişim teknolojileri dersi seçmeli ders olarak seçiliyor.
Oysa değişimin çok hızlı olarak yaşandığı bilişim alanında bilgisayarların kısa zaman içerisinde demode olduğu ve çok da yaygınlaştığı da düşünülünce, belki kırsal alanda ve bazı köy okullarında bu ders etkili olabilir.
Ama özellikle kent merkezlerindeki okullarda bu dersin öğrencilerin ilgisini ne kadar çekeceği tartışılabilir.

Okuldaki öğretmenlerin branşları ya da bazı öğretmenlere ek ders görevi sağlamak gibi kaygılarla da öğrencilerin ilgi ve beklentileri önemsenmeden seçmeli dersler belirlenebilmektedir. Amacın çocukların okuldan en üst düzeyde yararlan- malarını sağlamak, kendilerini ifade edebilmelerine ve bireysel gelişimlerine katkı sağlayacak fırsatlar yaratmak ve onların okulda mutlu olmalarını sağlamak olduğuna göre, seçmeli dersler bu amaçlara hizmet edecek niteliklerde olmalıdır.
O halde bu dersleri belirlerken, öncelikle öğrencilerin ilgisini çekecek, istekli olarak katılacakları, güncel yaşam- larıyla kolayca ilişki kurabilecekleri etkinlikleri içeren, sosyal duyarlılığı artırmada daha etkili olabilecek diğer seçmeli derslerin de düşünülmesine özen göstermek gerekir.
Örneğin halk kültürü dersiyle, çocuğun yaşadığı sosyal çevrenin/bölgenin sosyal değerleri tanınabilir (cenaze, düğün, dini bayram gibi zamanlardaki tutum ve davranışlar), batıl inançlarla oluşturulmuş yanlış anlayışlar değiştirilerek, çağdaş bir kültür ve anlayışın oluşturulmasına etki edilebilir. Ayrıca bu dersin işlenmesi sürecinde okul ile çevredeki sosyal yaşam arasında kurulacak olan somut ilişki öğrenme-öğretme sürecinin daha etkin ve verimli olmasını sağlayabilir.
Düşünce eğitimi ve medya okuryazarlığı dersleri ile sosyal bir varlık olan insanın, düşünce ve uygarlık tarihindeki yeri, bilginin toplumların yaşamına nasıl yön verdiği, bilgiyi üreten ve bilgiye sahip olan kişilerin toplumdaki konumları somut olaylardan yola çıkılarak gösterilebilir. Çağdaş ve demokratik toplumun bireylerinde olması gereken eleştirel düşünme, kendini ifade etme, demokratik tutum gibi beceriler bu dersler içerisinde rahatlıkla kazandırılabilir

Eyleme katılamayan (benim gibi) arkadaşların hepsinin geçerli bir nedeni vardır diye düşünüyorum. Lütfen duyarsızlıktan dem vurmayalım arkadaşlar,bizler birbirimizi yeterince tanıyor ve durumlarımızı görüyoruz, idda ediyorum eminim bu yazıyı okuyan tüm bilgisayar öğretmenleri okullarının en fedakar ve en çalışkan görevlileridir, önemli olan kendimizi iyi ifade edip, anlaşılabilmek.Bu eylemde, bu sitede ve farklı platformlarda bizleri temsil eden, çalışkan ve yürekli tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.

ben gelmeyi çok çok istiyordum ancak daha öncede belirttiğim gibi hamileliğimden dolayı yolculuk yapamıyorum...ve okuldan bile ara sıra bir kaç gun rapor almak zorunad kalıyorum.....bebek doğana kadar herhangi bir yere gitmem çok zor ama tvden izlediğimde keske ben de olsaydım dedim oraya gidip bizim yerimize de yuruyen arkadasların ayaklarına ellerine ağızlarınqa sağlık çok tesekkür ederiz...Allah razı olsun....

70 Bin Sözleşmeli Öğretmenlerimiz ve Aileleri adına diyoruz ki;

Biz Eğitim- Söz-Sen sendikası olarak sözleşmeli öğretmenlerimize verilen sözlerin tutulmayacağını şuan yine bazı sendikaların insanların kafalarını bulandırmak için bir takım girişimlerde bulunmuş gibi davranıp 12 Hazirana kadar sözleşmeli öğretmenlerimizi oyalayıp kendi menfaatleri için yine insanların yüzüne baka baka yalan söylemeye başladılar. Bir yandan malum sendikaya yakın parti diğer yandan bu hükümetin en yetkilileri seçim yaklaşıyor diye kalkıp ortalığı sırf bulandırmak için çeşitli gayri ciddi açıklamalarda bulunmaktadırlar. Diğer bir sendika bir partinin direktifinde emirler alarak sanki tüm sözleşmelilere kadro sözü verilmiş gibi tüm sözleşmelileri sokağa davet ediyor. Yapılanların hepsinin oy toplamak ve siyaset yapmak için yapıldığını öğretmenlerimizin menfaatlerini gözetmediğini biliyoruz. Sendika olarak yaptığımız her görüşmeden bu işin olmayacağını bize dolaylı olarak söyleyenler meydana çıkıp biz sözleşmeli öğretmenlerimize verdiğimiz sözü tutamadık onun için tüm sözleşmeli öğretmenlerimizden ve ailelerinden özür diliyoruz haklarını helal etmelerini istiyoruz diyemiyorlar. Çünkü yine sözleşmeli öğretmenlerimizi ve ailelerini menfaatleri uğruna harcama peşindeler. 1 oy uğruna her şeyini satmaya hazır olanlar nasıl olurda aradan 5 yıl geçmesine rağmen ve bir çok bakan ve yönetici tarafından verilen sözleri üstünü çizip sözleşmeli öğretmenlerimize yeşil ışık göründü yok efendim kadro çok yakın gibi gayri ciddi açıklama yapıyorlar.

Başbakanımız sözleşmeli öğretmenlerimiz isteklerini dile getirmek için bir TV kanalını telefon yağmuruna tutunca buna dayanamayan spiker sözleşmeli öğretmenlere kadro verecekmişsiniz sayın başbakanım dediğinde başbakanımız sanki başka bir ülkede yaşıyormuş kabinede sözleşmeli öğretmenlere kadro sözü veren bakanlarının sözünü hiç duymamış gibi , sanki o bakanlar kendi bakanları değilmiş gibi siz o sözleşmeleri okumadınız mı diyerek adeta tüm sözleşmeli öğretmenleri alaya alır gibi davranıp bu işin olamayacağını söylemiştir.

Biz Eğitim-Söz-Sen olarak hiçbir siyasi amaç peşinde koşmadan sırf öğretmenlerimizin mağduriyetlerini dile getirmek için çalışıyoruz. En son Bilişim Teknolojileri öğretmenleri adına yaptığımız basın açıklamasında 12761 öğretmenimizin mağduriyetini dile getirmek için elimizden geleni yaptık yapmaya da devam edeceğiz. MEB tarafından bir açıklama yapılaması BT öğretmenlerimizin orta da bırakılması bazı CTRL+Z zihniyetli insanlar ve nasılsa her kesin evinde bilgisayar var veya okullarda BT sınıfı var diye hep bu ders seçiliyor gibi çağdışı yaklaşımlarla bilişim çağında öğrencilerimizin bilgisayar öğrenme ve kullanma hakkını gasp edip dersi kaldırmayı başaranlara diyoruz ki sen mi o BT sınıflarını yaptın da kalkıp dersin, kaldırıyorsun. Bu zihniyete sahip insanların MEB bünyesinde değil SHIFT +DEL olması gerekir bir an önce BT öğretmenleri için olumlu bir açıklamanın yapılmaması durumunda daha büyük ve ses getirecek eylemler düşündüğümüzü tüm kamuoyuna şimdiden bildiriyoruz.

Öte yandan MEB ‘le yaptığımız görüşmelerde biz sözleşmeli öğretmenler için kadro teklifi hazırladık başbakanlığa sonduk gibi bir takım açıklamalarda bulunan bakanlık , Üstüne kadroya geçemeyişinin nedeni sağlık bakanının karşı çıkması olarak göstermiştir. Bu açıklama ise son derece vahim bir açıklamadır ki , demek ki bakanlık yaptığı her işi sağlık bakanına danışarak yapıyordur imajı çıkarmaktadır. O zaman MEB teki yetkililerin hiç birinin sözü geçmemektedir. Kabineden bir sürü bakanı olan hükümetin bir bakandan çekinerek bir teklifi sunmayışı kadar vahim bir durum yoktur. Başbakan bakanları arasındaki bu olayları bilmiyor mudur. Yoksa görüp te o da aynı kervana katılıp biz insanları uyarlayıp nasılsa seçimden sonra yine hükümete biz varız deyip sözleşmeli öğretmenlerimizi ve ailelerini kandırmaya devam mı edeceklerdir.
Biz sözleşmeli öğretmenler olarak diyoruz ki Müslüman adam elinden ve dilinden emin olan insandır. Tutmayacağı ve yapmayacağı bir sözü çıkıp 72 milyon karşına söylemelidir. Öğretmenlerimizi kandırmamalıdır. Şunu çok iyi bilmesi gerekir ki Peygamberimiz ey müminler yapacağınız işte hile yapmayınız bir birinizi aldatmayınız demiştir. Yine Kuran-i Kerimde “ Verilen söz sorumluluk gerektirir. Ey müminler verdiğiniz sözü muhakkak yerine getiriniz (isra suresi) denmiştir “ buna rağmen bugün hükümet verdiği sözün üstüne oturmuş, Bize verdiği 3 yılını dolduran kadroya geçecek sözünü tutmamıştır. Bugün çoğu arkadaşımız 5 veya 6 yıllını doldurmuştur. Görevimizi hakkıyla yerine getiriyoruz. Hakkın ve hakikatin yanında olmaya da devam edeceğiz.

Hükümettin bize verdiği sözü seçimden önce acilen yerine getirmesini istiyoruz . Biz yinede hükümettin verdiği sözü isterse 1 günde yerine getirebileceğine inanıyoruz. Verdiği söz için bir an önce kadroya geçme işini başlatarak zan altından kurtulacağına inanıyoruz. 70 Bin sözleşmeli öğretmen adına sesimize kulak vereceğinize kadro sözünün bir an önce yerine getirileceğine inanıyoruz. Sabırla 12 Hazirana kadar bekliyoruz..

EĞİTİM-SÖZ-SEN
Muhammed Sefa TETİKOĞLU
Basın Yayın. Sorumlu
Başkan Yrd.

Kanal D' ye yolladım ve geriye şu maili göndermişler

Sayın İzleyicimiz ,

12.04.2011 tarihinde tarafımıza göndermiş olduğunuz mailinize ilişkin cevabımız aşağıda yer almaktadır.
Kanal D yayınlarına göstermiş olduğunuz ilgi ve beğeni için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili olarak isteğiniz ilgili birimlere iletilmiştir.
Kanal D yayın akışı ile ilgili tüm bilgileri http://www.kanald.com.tr internet adresinden ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.
Kanal D ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren Alo D'yi arayarak veya bizeyazin@kanald.com.tr mail adresimizden ulaşarak bildirebilirsiniz.

İyi seyirler,
Sevgi ve saygılarımızla

İzleyici Bilgi Merkezi
0212 478 00 88

Arkadaşlar sizde yollayın ki bizi ciddiye alsınlar...

Kanal D iletişim
http://www.kanald.com.tr/BizeYazin.aspx

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM ;
Şu bir gerçek ki Halkın Bilgisayar dersinin okullardan kaldırıldığından haberi yok
bir kaç gündür veliler beni TV de gördükleri için gelip soruyorlar hocam Ders
kaldırılıyor muş neden diyorlar bende MEB sorun diyorum . Biz öğretmenlere
büyük bir görev düşüyor aslında bu alınan yanlış kararı bir an önce düzeltmemiz
gerekiyor tabiki tek başımıza zor halkı bilinçleendirmemiz gerekiyor velilerimize seneye okulda
olmayacağımızı söylememiz gerekiyor meb herkesin sorması gerekir neden dersi kaldırdınız diye
halk daha yeni yeni öğreniyor . Kimsenin bu olaydan haberi yok biliyorsunuz ankarada yürürken pankartları görenler
hemen destek verdiler alkışlamaya başladılar bizim yaptığımız kesinlikle yanlış bir şey değil
öğrencilerimizi düşündüğümüz için bunu yaptık umarım veilerimizde bu konuda duyarlı olur .....
Herkese söylemek lazım .. Ben tüm velilerime söyledim seneye yokum bu okulda diye

andariel arkadaşımızın yaptığı çok doğru haberi güncel tutup milleti bilinçlendirmek lazım....

kanald ye mail attım bende şimdi.... sanırım yazın bi eylem daha yapmamız gerekecek olmuyo böyle ... bişeler değişmesse 1 sene daha çekilmez bu formatörlük heleki emekli olana kadar hiç çekilmez..müdür yardımcısı sınavına girip müdür yardımcısı olmak mı lazım yani illa offffffffff . . .

zysimsek' Alıntı:
kanald ye mail attım bende şimdi.... sanırım yazın bi eylem daha yapmamız gerekecek olmuyo böyle ... bişeler değişmesse 1 sene daha çekilmez bu formatörlük heleki emekli olana kadar hiç çekilmez..müdür yardımcısı sınavına girip müdür yardımcısı olmak mı lazım yani illa offffffffff . . .

yaza kalmamalı eylem hocam, bir an önce norm durumumuz çözülmeli, ayrıca il dışı tayin isteyeceklerin de işi çok zor, herkes yerine çakıldı!

zysimsek' Alıntı:

hocam mudur yardimcılığı daha zor, öğrenci , veli, okul her şeyden sorumlusun. ama formatöre göre artistik olarak daha iyi bi imajı var.

sefatetik' Alıntı:
DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM ;
Şu bir gerçek ki Halkın Bilgisayar dersinin okullardan kaldırıldığından haberi yok
bir kaç gündür veliler beni TV de gördükleri için gelip soruyorlar hocam Ders
kaldırılıyor muş neden diyorlar bende MEB sorun diyorum . Biz öğretmenlere
büyük bir görev düşüyor aslında bu alınan yanlış kararı bir an önce düzeltmemiz
gerekiyor tabiki tek başımıza zor halkı bilinçleendirmemiz gerekiyor velilerimize seneye okulda
olmayacağımızı söylememiz gerekiyor meb herkesin sorması gerekir neden dersi kaldırdınız diye
halk daha yeni yeni öğreniyor . Kimsenin bu olaydan haberi yok biliyorsunuz ankarada yürürken pankartları görenler
hemen destek verdiler alkışlamaya başladılar bizim yaptığımız kesinlikle yanlış bir şey değil
öğrencilerimizi düşündüğümüz için bunu yaptık umarım veilerimizde bu konuda duyarlı olur .....
Herkese söylemek lazım .. Ben tüm velilerime söyledim seneye yokum bu okulda diye

andariel arkadaşımızın yaptığı çok doğru haberi güncel tutup milleti bilinçlendirmek lazım....
Size katılıyorum. Meb velilerin isteklerini herşeyden daha çok önemsiyor. Velilerin yönlendirilmesi çok yararlı olabilir.

bugün projeksiyon yansıtmamış.beni çağırdılar.sınıfta 8 ler var.ben uraşırken bi örencim hocam daha geçen hafta eylem yapmışsınız , biz tamir yapmak istemiyoruz derse girmek istiyoruz diyodu herkes ,nie yapmaya geliyosunuz bunları dedi . gülümsedimm.

EslemSua' Alıntı:
Arkadaslar hem gorevdeki bizler icin, hem de yeni atanacak arkadaslar icin mayisa kadar bir eylem daha yapmamiz gerekiyor!

Internet, telefon ulasabildigimiz her birime anlatalim norm fazlasi olmam durumumuzu anlatalim.

Bu norm isine o zamana kadar bir sorun bulunmazsa eger bir cok arkadasimiz atanamayacak. 30.000 kadrolu öğretmen ataması kesinlesti artik. ama acik yok bizim bolumde !

Bizler de tayin isteyemeyecegiz.

Nasilsa cozulur bu sorun demeyin, acele etmemiz gerekiyor!!!

Hocam'a katılıyorum, çözüme biran önce ulaşılmasını istediğimizi göstermeliyiz ki onlarda bizi ağırdan almasınlar, zaten seçimden sonraya kalırsak şansımız çok az...

duygusuz' Alıntı:
bugün projeksiyon yansıtmamış.beni çağırdılar.sınıfta 8 ler var.ben uraşırken bi örencim hocam daha geçen hafta eylem yapmışsınız , biz tamir yapmak istemiyoruz derse girmek istiyoruz diyodu herkes ,nie yapmaya geliyosunuz bunları dedi . gülümsedimm.
Dünde bana bir öğrenci hocam sizde eyleme gittinzni diye sordu. Bende içimden gururlandım tabi sesimizi duyurabidik diye. Sen ce dedim gülümsedim anladı tabi ama ekranda gözükmediniz dedi. Nerde izledin diye sordum. OOO hocam Kanal D star hepsinde gösterdi dedi..

Hiç bir branş yok ki 180 saatlik kurs alıp o branşa ait tüm işleri yapabiliyorsun. Zamanında harıl harıl 180 saatlik kurs verip önüne geleni formatör yap ondan sonra bizim bu halimiz ne olacak. Hemen hemen her okulda bilişim teknolojileri öğretmeni dışında formatör öğretmen olan arkadaş var. Şimd bt rehber öğretmen kadrosu gelince okuldaki hangi formatörü bt rehber öğretmeni yapacaklar. Branşı bilişim teknolojileri öğretmeni olana öncelik verileceğini düşünen varsa hayal kurmaya devam etsin. Orada devreye büyük ihtimalle kıdem girer. Bir problem de idarecilik sınavı için var. Bir okula idareci olarak atanmak için o okulda maaş karşılığı okutacağın dersin olması lazım. Dersi olmayan bir öğretmenin maaş karşılığı okutacağı dersi nasıl olacak. Diyeceksiniz seçmeli dersi var. Adam seçmedi o okulda maaş karşılığı okutacağın dersin gene yok. O zaman ne olacak. Hemen hemen idarecilik sınavından iyi bir puan alsan bile tercih yapabileceğin okul sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek. İllerdeki hizmetiçi eğitim kurslarında birileri para kazansın diye 180 saatlik kurslar vermeye devam edilsin. Eline belgesini alan aman ne yapacağım derse girip, 18 saati çakarım keyfime bakarım der olay da bu şekilde devam eder. Seçime kadar büyük bir eylem.

tanersen35' Alıntı:
Hiç bir branş yok ki 180 saatlik kurs alıp o branşa ait tüm işleri yapabiliyorsun. Zamanında harıl harıl 180 saatlik kurs verip önüne geleni formatör yap ondan sonra bizim bu halimiz ne olacak. Hemen hemen her okulda bilişim teknolojileri öğretmeni dışında formatör öğretmen olan arkadaş var. Şimd bt rehber öğretmen kadrosu gelince okuldaki hangi formatörü bt rehber öğretmeni yapacaklar. Branşı bilişim teknolojileri öğretmeni olana öncelik verileceğini düşünen varsa hayal kurmaya devam etsin. Orada devreye büyük ihtimalle kıdem girer. Bir problem de idarecilik sınavı için var. Bir okula idareci olarak atanmak için o okulda maaş karşılığı okutacağın dersin olması lazım. Dersi olmayan bir öğretmenin maaş karşılığı okutacağı dersi nasıl olacak. Diyeceksiniz seçmeli dersi var. Adam seçmedi o okulda maaş karşılığı okutacağın dersin gene yok. O zaman ne olacak. Hemen hemen idarecilik sınavından iyi bir puan alsan bile tercih yapabileceğin okul sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek. İllerdeki hizmetiçi eğitim kurslarında birileri para kazansın diye 180 saatlik kurslar vermeye devam edilsin. Eline belgesini alan aman ne yapacağım derse girip, 18 saati çakarım keyfime bakarım der olay da bu şekilde devam eder. Seçime kadar büyük bir eylem.
Hocam aklımdan geçirdiğim sıkıntıları benden önce yazıya dökmüşsünüz. Meslektaşlarımız nasıl bundan habersiz duyarsız olur.Yazıklar olsun

Aslında Abbas Güçlü bu konuda cok duyarlı ona bir mail hazırlanıp YÜKLÜ bir miktarda mail gönderilse Genc Bakış ta bilgisayar derslerinin kaldırılıması ile ilgili bir program yapabilir diye düşünüyorum..ve bir eylem daha olursa 1 yıl icerisinde alırız diye düşünüyorum dersleri...

eylemleri her zaman destekleyip sonrasında aksilikler yüzünden katılamayan biri olarak forumda yazı yazmaya çekinir oldum. Arkadasların katılmayanlara söyledıkleri haksız bulduğumdan değil, eyleme katılmayı cok isteyipte gelmemden. bu eylemi umursamayan biçok arkadaşımız olmakla birlikte biçok kişinin gözündeki algıyıda değiştirdiğini düşünüyorum. seçim öncesi yapılcak başka bir eyleme katılımın daha fazla olacağını düşünüyorum. umarım biran önce sıkıntılarımız sona erer.

Eyleme mazereti olup gelemeyen arkadaşlara kimse bir şey diyemez. Ama 10 bin kişiden mazereti olmayan 250 kişi mi geldi sadece. Herkes geçerli olsun olmasın bir neden uyduruyor. Gelen tepki bu yüzden.

arkadaşlar kesinlikle bir eylem daha şart. bakın doktorlar mart ayında baya büyük çaplı bir eylem yapmışlardı bu ay yine yapıyorlar. eğer bizde hyaklartımızı istiyorsak kesinlikle bir eylem daha şart. ama bu sefer sayı daha afazla olmalı

bence de bir eylem daha şart. diğerine katılamadım ama içim içimi yedi
işimden, okuldan, neredeyse öğrencilerimden soğudum artık

berrin24' Alıntı:
eylemleri her zaman destekleyip sonrasında aksilikler yüzünden katılamayan biri olarak forumda yazı yazmaya çekinir oldum. Arkadasların katılmayanlara söyledıkleri haksız bulduğumdan değil, eyleme katılmayı cok isteyipte gelmemden. bu eylemi umursamayan biçok arkadaşımız olmakla birlikte biçok kişinin gözündeki algıyıda değiştirdiğini düşünüyorum. seçim öncesi yapılcak başka bir eyleme katılımın daha fazla olacağını düşünüyorum. umarım biran önce sıkıntılarımız sona erer.

Kesinlikle Seçimlerden önce bizi dikkate almalarını sağlamalıyız...

tanersen35' Alıntı:
Hiç bir branş yok ki 180 saatlik kurs alıp o branşa ait tüm işleri yapabiliyorsun. Zamanında harıl harıl 180 saatlik kurs verip önüne geleni formatör yap ondan sonra bizim bu halimiz ne olacak. Hemen hemen her okulda bilişim teknolojileri öğretmeni dışında formatör öğretmen olan arkadaş var. Şimd bt rehber öğretmen kadrosu gelince okuldaki hangi formatörü bt rehber öğretmeni yapacaklar. Branşı bilişim teknolojileri öğretmeni olana öncelik verileceğini düşünen varsa hayal kurmaya devam etsin. Orada devreye büyük ihtimalle kıdem girer.

Bu en büyük saçmalık zaten. O zaman bilmem kaç saatlik bir kursla bizi de matematik ya da başka branş derslerine soksunlar. Böyle saçmalık olur mu ya. Diğer branşların bizim kadromuzu doldurması kabul edilemez ve en büyük saçmalık bu bence. Daha önce tepki toplamamak, diğer öğretmenleri karşımıza almamak için bunu dile getirmekte ısrar etmedim ama bu uygulama kesinlikle kaldırılmalı. Üstelik formatör olan bu öğretmenlerin bir çoğu kurslara gittiği halde bilgisayarı açmaktan bile aciz. Bunun dile getirilmesi artık şart. Onların en büyük bahaneleri bilgisayarı iyi bilmek. E bende hukuktan iyi anlıyorum benide davalara soksunlar o zaman 180 saatlik bir kursla. Ben her zümrede, toplantıda bunu dile getiriyorum. Bu adamların durumu iptal edilecek, derslerimizi almaları engellenecek, derslerimiz geri verilecek ki hem atanmış hem de atanamayan branştaşlarımızın mağduriyeti giderilsin. Çok istiyorlarsa girsinler sınava bilg öğrt okusunlar, ne işleri var benim mesleğime yapışmışlar gitmiyorlar ya öff..

ARKADAŞLAR BÜYÜK SENDİKALARA BASKI YAPIN
BİZE GÜVENMEYİP 200 KİŞİ GELDİ ANKARAYA
İLK GÜN EYLEM YAPACAĞIZ DEDİĞİMDE SENDİKAYI HAFİFE ALANLARA DİYORUM ŞİMDİ
GİDİN BÜYÜK ABİLERİNİZE SÖYLEYİN SİZİN İÇİN EYLEM YAPSINLAR
DOĞRUSU 200 KİŞİ BENİ VE HABER KANALARINI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATI
12761 DEN SADECE 200 KİŞİ RAHATSIZDI DİĞERLERİ RAHATSIZ DEĞİL Kİ MEB TE KALE ALMADI ZATEN .
BİZ 200 KİŞİ DE KADERİMİZE RAZIYIZ VARSIN BİZİ FİZANA ATSINLAR UMRUMDA BİLE OLMAZ ARTIK......
BİZ EYLEMİMİZİ YAPTIK ARTIK 12500 KİŞİ KENDİ EYLEMİNİ YAPSIN ÇÖZÜMÜNÜ BULSUN

EYLEME KATILAN TÜM ARKADAŞLARIN CEASRETLERİNDEN DOLAYI KUTLAR
HEPSİNİNİN GÖZLERİNDEN ÖPERİM

sefatetik' Alıntı:
ARKADAŞLAR BÜYÜK SENDİKALARA BASKI YAPIN
BİZE GÜVENMEYİP 200 KİŞİ GELDİ ANKARAYA
İLK GÜN EYLEM YAPACAĞIZ DEDİĞİMDE SENDİKAYI HAFİFE ALANLARA DİYORUM ŞİMDİ
GİDİN BÜYÜK ABİLERİNİZE SÖYLEYİN SİZİN İÇİN EYLEM YAPSINLAR
DOĞRUSU 200 KİŞİ BENİ VE HABER KANALARINI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATI
12761 DEN SADECE 200 KİŞİ RAHATSIZDI DİĞERLERİ RAHATSIZ DEĞİL Kİ MEB TE KALE ALMADI ZATEN .
BİZ 200 KİŞİ DE KADERİMİZE RAZIYIZ VARSIN BİZİ FİZANA ATSINLAR UMRUMDA BİLE OLMAZ ARTIK......
BİZ EYLEMİMİZİ YAPTIK ARTIK 12500 KİŞİ KENDİ EYLEMİNİ YAPSIN ÇÖZÜMÜNÜ BULSUN

EYLEME KATILAN TÜM ARKADAŞLARIN CEASRETLERİNDEN DOLAYI KUTLAR
HEPSİNİNİN GÖZLERİNDEN ÖPERİM

yok hocam öyle deme bütün kanallara çıkmak önemlidir. Ayrıca Diğer sendikalar ve internet siteleri de bizim durumla ilgili daha çok haber yapmaya başladı artık. Bir eylem daha yapın gene geliriz. Sayı da artar. Mayıs sonunda hala çözüme kavuşmazsa gör bak o meydana kaç kişi geliyor.

Ben de o 200 kişi arasındaydım. Bazılarının değişmeyen üslubuna rağmen meslektaşlarım, arkadaşlarım için. Sonuç getirirmi bilmem ama ,kendini tek başına kahraman ilan edenler bir yana dursun, uğraşıyorum bende kendimce hem sendika hem de diğer kollardan..

Geri