BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA

Kodla Büyü

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?

• BT Eylemine Katılmakta Kararsızım

Oy: 48 19.6%
  • BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım

Oy: 206 84.1%
  • BT Eylemine Katılmam halimden memnunun

Oy: 10 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    245
  • Anket kapatılmış .
kamera hiç aklımıza gelmemişti gene sefa hoca kurtardı bizi yanında getirdiği el kamerasını kullanmak zorunda kaldık. önemli olan medyanın kamerası değil mi? :roll:

medya 5 sn veriyor arkadaşlar
elimizdeki video paylaşalım bak o zaman hit olur mrdya ya bir daha çıkma şansımız olur

rahmiulusoy' Alıntı:
kamera hiç aklımıza gelmemişti gene sefa hoca kurtardı bizi yanında getirdiği el kamerasını kullanmak zorunda kaldık. önemli olan medyanın kamerası değil mi? :roll:

rahmi hocam ben bayan hocamıza, yetiştirdiği kardeşten dolayı ve kişiliğinden dolayı kardeşiyle selam gönderdim. ama kendilerini de tanımak isterdim. kişilik başka bir şey. neyse fazla konusmayalım bizim kesin tv programına çıkmamız lağğzım yada bir eylem daha.

Toplu FAX çekimi yapmakta etkili olacak sanırım. Maili okumadan silebilirler ama faxı muhakkak dikkate alacaklar. İnternetten fax gönderilebilecek siteler var. Belirli bir saatte aynı anda elektronik ortamda bu eylemide yapalım derim.Aynı zamanda seçimden önce fiili olarak bir gösteri daha şart diyorum. Bu gösteri benim gibi çoğu meslektaşım için ilk oldu(Toplu olarak yürüyüşü ya maçlarda yada resmi kutlamalarda yapmıştık :) )

Konuşmaya gelince mangalda kül bırakmayan ama iş eyleme gelince nutukları tutulan arkadaşları kınıyorum...
200 Kişi ile ulusal kanallara çıkacak kadar duyurduk sesimizi, 2000 kişi olsaydık neler olurdu siz düşünün gerisini...

mesutkaraca' Alıntı:
Konuşmaya gelince mangalda kül bırakmayan ama iş eyleme gelince nutukları tutulan arkadaşları kınıyorum...
200 Kişi ile ulusal kanallara çıkacak kadar duyurduk sesimizi, 2000 kişi olsaydık neler olurdu siz düşünün gerisini...

:+1:
Yer yerinden oynardı herhalde

Ankarada olup gelmeyen birsürü arkadaş var anlamıyorum deve kuşu gibi kafalarını kuma gömmüşler sanki. Eylemde karşılaştığım arkadaşım sincanda çalıştığını ve o bölgedeki bilişim öğretmenlerinin durumdan devamlı şikayet ettiğini ama kendisi hariç hiçbirinin orda olmadığını söyledi...Bu nasıl bir zihniyettir anlamadım..

orada ekran getiren bir arkadaşımız vardı taşıdı taşıdı ama en sonunda bir ağacın altına bıraktı. sanırım kırmayı planlamıştı ama sıkıntı olmasın dedi.

bu arada ben de 5,5 aylık kızımı arabada babasıyla bıraktım katıldım ama ankaradan tanıdığım öğretmenlerin birçoğu orada değildi. :(

formatörler toplantısında açık açık eyleme gidiyorum, gelin diye bas bas bağırmama rağmen 4-5 kişiyle Ankara'ya gitmek insanın zoruna gidiyor...değil 9 saatlik yol 19 saatlik yol olsa ne çıkacak...mühim olan dava arkadaşlar...buradan eşiyle beraber kmaraştan gelen mesut hocama ve eşine teşekkürler...

sağlık problemim nedeniyle gelemedim ve cidden çok üzüldüm.... teşekkür etmem yeterli mi bilmiyorum ama eyleme katılarak sesimizi duyuran tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

elrond' Alıntı:
formatörler toplantısında açık açık eyleme gidiyorum, gelin diye bas bas bağırmama rağmen 4-5 kişiyle Ankara'ya gitmek insanın zoruna gidiyor...değil 9 saatlik yol 19 saatlik yol olsa ne çıkacak...mühim olan dava arkadaşlar...buradan eşiyle beraber kmaraştan gelen mesut hocama ve eşine teşekkürler...

Bende elrond hocama ve eyleme katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, sonuçta gelen herkesin bir işi gücü vardı ama dava uğruna bırakıp geldi. Çalıştığı yerde ve tanıdığım diğer BT öğretmenlerine söylememe rağmen 1 kişi bile Ankara'ya gitmeye yanaşmadı. Boş bahaneler üretip haklarını savunmaya gelmeyen, elini taşın altına sokmaya korkan, nasıl olsa benim yerime birileri bunu yapar zihniyetinden kurtulamayan arkadaşları kınıyorum...

esenordelarthe' Alıntı:
orada ekran getiren bir arkadaşımız vardı taşıdı taşıdı ama en sonunda bir ağacın altına bıraktı. sanırım kırmayı planlamıştı ama sıkıntı olmasın dedi.

bu arada ben de 5,5 aylık kızımı arabada babasıyla bıraktım katıldım ama ankaradan tanıdığım öğretmenlerin birçoğu orada değildi. :(

ekranı sefa hocam getirdi. biz de eli boş olan arkadaşlar taşısın. kırarız dedik ama olmadı :( nasipse başka zamana artık.

Ben de gelmeyip de dert yananlara ciddi şekilde kızıyorum. 200 kişi gittik sesimizi çıkardık. Bence güzel olan kendi kendimize, bizim birşeyleri yapabilecek olduğumuzu göstermemizdi, bu bence bir adımdır, kendi adımıza sonuç alsak da almasak da... Şu an inanın içim rahat..

Her eylem sonuç getirmeyebilir. Fakat eylemler sosyal demokratik devlet anlayışının bir parçasıdır. En azından herşeyi kafanıza göre yapamazsınız biz buradayız demektir. Farkındalık uyandırmaktır. Duruma farklı bakış açıları oluşturmaya çalışmaktır. Katılımın az olması çok öenmşi olsa da çalışamalr olumlu yönde olduğunu göstermektedir.

1. CEBİT (Akedemik bir çalışma sesimizi bilimsel olarak duyurma çalışmasıydı. Ve belki de MEB Personelleri içerisinde ilkdi CEBİT gibi büyük bir organizasyonda yer almak)
2. Pendik de sendika desteğiyle BT Öğretmenlerinin sorunları toplantıları.
3. İstanbul İl MEM eylemi
4. Basın çalışmaları
5. Ankara MEB eylemi

devamı da gelecektir, gelmelidir. Her geçen gün daha fazla sesle ilerlenecek....

Teachnologist' Alıntı:
Her eylem sonuç getirmeyebilir. Fakat eylemler sosyal demokratik devlet anlayışının bir parçasıdır. En azından herşeyi kafanıza göre yapamazsınız biz buradayız demektir. Farkındalık uyandırmaktır. Duruma farklı bakış açıları oluşturmaya çalışmaktır. Katılımın az olması çok öenmşi olsa da çalışamalr olumlu yönde olduğunu göstermektedir.

1. CEBİT (Akedemik bir çalışma sesimizi bilimsel olarak duyurma çalışmasıydı. Ve belki de MEB Personelleri içerisinde ilkdi CEBİT gibi büyük bir organizasyonda yer almak)
2. Pendik de sendika desteğiyle BT Öğretmenlerinin sorunları toplantıları.
3. İstanbul İl MEM eylemi
4. Basın çalışmaları
5. Ankara MEB eylemi

devamı da gelecektir, gelmelidir. Her geçen gün daha fazla sesle ilerlenecek....
Kesinlikle haklısın.

arkadaşlar eyleme katılamadım ama katılan arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. çok güzel oldu bence.....saygılar...

Eylemin bu kadar etkili olabileceğini kimse tahmin etmiyordur. Ondan katılım az oldu malesef. Her ilde bu işi organize edecek bir arkadaşla beraber büyük bir organizasyon daha düşünülürse bende gereken desteği veririm. Bu sorun birkaçımızın değil hepimizin sorunu....

Eylem beklediğimden çok daha etkili oldu..
Hepimizin emeğine sağlık arkadaşlar :alkis: :alkis: :alkis:

Forumlarda eyleme katılmayanları en çok ayıplayanlardan biri olup hep eylem eylem dememe rağmen katılamayanlardan biriyim. Ancak gerçekten geçerli bir nedenim vardı. (Öyle ki internete bile fazla giremiyorum).
Oraya çoluğuyla çocuğuyla taaa başka yerlerden giden, imkansızlıklar demeyip şartları zorlayan arkadaşlarıma kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun.
Haberlerden izlediğim kadarıyla etkili olmuş gerçekten. Tabi inşallah bizim gamsız bakanımız da aynı şeyi düşünüyordur. Bu arada eylemde en çok klavye fırlatılması ve Fatiha okuma etkili olmuş, hakikaten çok güzeldi.

Eyleme İstanbuldan 3 kişi geldik. Yeğenimin de kolundan tuttum yol parasını cebimden vererek getirdim. İki yıllık inşaat bölümü mezunu. Eylem boyunca ön sırada durdu, sesi en fazla çıkanlardandı. Bas bas bağırdı ve sonra sesi kısıldı.
Klavye atma olayı eylemin medyada ses getirmesini sağladı.
Ayrıca ykm tarafından gelirken bağırmamamızı hala anlamış değilim.
Pankartları hazırlayan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

ben de ogün eylemdeydim.istanbuldan katıldım.beklediğimden daha iyi bir eylem oldu.ama katılım için bunada şükür demeyeceğim çünkü şu düştüğümüz durumdan sonra orada en az 400 kişi olmalıydık. nasıl bu kadar duyarsız olabiliyor bilgisayarcılar anlayamıyorum.bahane uydurmak kolay gerçekten.

yine bir faaliyet olursa haberim olsun ordayım diyorum ve bu başlık haricinde ki bt formatör, eğitici gibi diğer başlıkları yine okumuyorum çünkü herkes bişey yazıyor bilir bilmez :sleep:

bende eeşimle birlikte eylemdeydik. 8 aylık bbeğimi anneme bıraktım ve katıldım.inş hayırlı sonuçlar alırız arkadaşlar. ben şahsen daha fazla katıulım beklerdim ama yine de idare ederdi. hatta üniversiteden sınıf arkdaşlarımızla bile karşılaştık. arkadaşlarım taa sakryadan izmirden geldiler

sefatetik' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR ;
Eylem çok güzel di ama eksiğimiz vardı benim en büyük korkum basın gelirde BT öğretmenleri gelmesse ben bir daha ki sefere basın editörlerine nasıl telefon
açarım diye özülecektim Ama saolsun Bu sitede yapılan her türlü PROVAKAÖTRLÜK açıklamalarına ki orda herkes gördü son derece yasal ve anllamlı haklar çercevesinde
yapılan kimsenin incinmediği bir laf dahi işitmediği herhangi bir siyasi yöne kaymayan yasal bir basın açıklaması yaptık TÜM GELEN ARKADAŞLARI CANI GÖNÜLDEN TEŞEKÜR EDİYORUM umarım yöneticilerde bu konuda biraz rahatsız olurda birşeyler yaparlar yoksa yapacak yeni şeyler için fikirlerimi saklıyorum .
Bir çok arkadaşımız geç kaldı veya eylem erken başladığı için iletişim kuramadık onlarda ksr bakmasınlar . Ben herkese 11:45 te HEYKELİN önünde buluşalım demiştim
bir organizasyon eksikliği vardı. Çoğu arkadaşımız belkide ilk defa böyle bir eyleme katılmıştı. Olsun Biri sizin ekmeğinizi elinizden alıyor size hiç bir şey sormuyor yaptım,oldu bitti ye getirmeye çalışıyor. Ama yok öyle yağma UNİ. BİTTİRDİN. KPSS . GEÇTİN .. STAJER. BİT. ÖĞRETMENLİĞE BAŞLADIN ÇALIŞTIN DENEYİMLİ OLDUN
HOP KENDİNİ BİLMEZ BİRİ ÇAĞDIĞI KALMIŞ BİRİ KALKIP SENİN NİCE ZAHMETLERLE başardığın işe ÇOMAK SOKUYOR buna sesiz mi kalınırmı kalmayanlara TEŞEKÜRLER
PISSIRIKLARIDA KINIYORUM vur kafasına ekmeğini al kısacası ... NEYSE ARKADAŞLAR 2. ROUND GEÇİYORUZ ....

.....NEYSE ARKADAŞLAR 2. ROUND GEÇİYORUZ ....

Herkes medya kanalrına bir mail veya Telefon açarak bu durumdan rahatsız olduğunu bildirsin ki
herkes gündeme tekrar otursun en azından 16 nisana kadar normlar yenilenmeden bir açıklama yapsınlar
yoksa hepimiz gerçekten mağdur olacağız ...Bir programda yapabiliriz ....
TELEFON VE MAİİLERİ YAZIYORUM

Eyleme katılmakta duyarsız olan arkadaşlar bu konuda bari duyarlı olsalar...

Ortak Mail
onerim-var-f4/bt-ogretmenleri-gelecegimiz-icin-ortak-mail-t48482.html

Kanalların iletişim bilgileri
editor@atv.com.tr
Kanal Hakkındaki Bilgiler

Telefon : 0 216 474 20 20
Fax :

http://www.startv.com.tr/
E-Mail :

Telefon : 0 212 413 54 16
Fax : 0 212 413 54 49

http://www.kanald.com.tr
E-Mail : bizeyazin@kanald.com.tr

Telefon : 0 212 413 51 11
Fax : 0 212 413 55 50

http://www.trt.net.tr/
E-Mail : aktifhat@trt.net.tr

Telefon : 0 312 490 43 43

http://www.kanal7.com.tr
E-Mail : kanal7@kanal7.com

Telefon : 0 212 612 90 90
Fax : 0 212 612 27 76

http://www.fox.com.tr
E-Mail : info@fox.com.tr

Telefon : 0 212 454 56 00
Fax :

http://www.showtvnet.com/
E-Mail : info@showtvnet.com

Telefon : 0 212 355 01 01
Fax : 0 212 280 11 91

http://www.ntvmsnbc.com
E-Mail : ntv@ntv.com.tr

Telefon : 0 212 335 00 00
Fax : 0 212 330 01 12

info@cnnturk.com.tr

Telefon : 0 212 478 58 56
Fax :

info@yirmidort.tv

Telefon : 0 212 496 24 24
Fax : 0 212 496 24 38

http://www.haberturk.com
E-Mail : iletisim@haberturk.com

Telefon : 0212 313 60 00

http://www.stv.com.tr/
E-Mail : info@samanyolu.tv

Telefon : 0 216 524 95 24
Fax : 0 216 344 38 03

http://www.flashtv.com.tr
E-Mail : huseyinerust@flashtv.com.tr

Telefon : 0 212 256 82 82
Fax : 0 212 256 99 92

http://www.tv8.com.tr
E-Mail : tv8@tv8.com.tr

Telefon : 0 312 288 51 52
Fax : 0 212 288 04 13

İstanbul
Web : http://www.cnnturk.com
E-Mail : info@cnnturk.com.tr

Telefon : 0 212 478 58 56

ne olacak halimiz ya 20 sene daha 8-5 formatör mü olacaz hergün öğlen dışarı cık yemek ye okula gel bune ya ders yok bişe yok okulda boş boş bekle angarya iş çıkarsa yap offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
bıktım valla bıktım eylemde bende vardım adanadan 2 arkadşımla geldim ... olanların canlı tanıgıyım klavyeleri polise kaptıranlardan bazılarıda bizdik :(

napacaz şimdi sefa baba 2. round için plan düşünelim seçim yaklaşıyor bizde elimizi çabuk tutalım benim aklımda şöyle bi fikir var sanal ortamda facebookda bi sayfa açtım orda tüm bt öğretmenleri arkadaşlara duyuralım gelsinler sayfaya orda ortak görüşlerimizi paylaşalım en az 3000 kişiye ulaşırız diye ümid ediyorum ...

http://www.facebook.com/pages/Turkiyede ... 9260809490

MERHABA ARKADAŞLAR ;
Bugün 4 ve 5 sınıflara dersim vardı malum bu sene seçtik yaaa
neyse cocuklar sordular hocam tv çıktınız evet dedim ben de
sizin için çıktım ders kaldırılıyor 5 sınıfta görmeyeceksiniz bende
okuldan gideceğim niye dediler bende MEB açın sorun dedim daha
bence herkes veli ve öğrencileride bilgilendirmeli
ona göre arz ve talep olacaktır.
TV lere mail ve telefon açmayı unutmayalım....

Biz “Yeni Haftalık ders Programı” na göre 4 ve 5. Sınıflarda 2 şer saat dersleri ellerinden alınan Bilişim Teknolojileri öğretmenleriyiz. Milli Eğitim Bakanlığının Teknolojiyi yakından takip etme ve Eğitimde Teknolojiden üst düzeyde yararlanma projesi kapsamında öncelikle dersimiz tüm sınıflarda 2 saatden tek saate düştü. Ardından dersimiz Seçmeli Dersler kapsamına alındı ve en sonda 4 ve 5. sınıflarda haftada 2 saat olan dersimiz kaldırılmış ve bizlere sadece seçmeli olarak 6,7 ve 8. sınıflarda haftada birer saat ders kalmıştır. Eğitimde Teknolojiden yararlanmak ile Bilişim Teknolojileri derslerinin Ders saatinin düşürülmesi ters orantılı olmakla birlikte vahim bir durumdur. Büyük Merkez okullarda bile (4 er Şubeli) 12 saat dersimiz kalacak ve maaş karşılığını bile dolduramayacak durumda kalacağız. Normal eğitim yapan büyük okullarda 6-7 saatimiz kalacak ki bu duruma Mevcut Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin %90 ı maaş karşılığını dolduramayacak duruma gelecektir. Anlık kararlarla böyle ciddi bir konuda değişiklik yapmak geleceğimize temel oluşturan Eğitim sistemimize hiçbir fayda sağlamayacağı gibi oluşturacağı zararın giderilmesi zordur. 21. Yüzyıl Türkiyesinde böyle bir durumla karşılaşmak vahim bir durumdur. İşin ilginç yanı MEB ve bağlı kuruluşların 2010-2014 Stratejik planlarını incelediğimizde Eğitimde Bilişim Teknolojilerinin kullanımının geliştirilmesi, BT sınıflarının Etkin Kullanımı, Yeni BT sınıfları kurulması gibi hedefler olduğunu görmekteyiz. 2014 yılında varacağımız noktayı gerçekten çok merak ediyoruz. 2010 yılı sonunda BT sınıfı olmayan okullara BT sınıfı kurulacağı ve Faz 1 kapsamındaki BT sınıflarının yenileneceği yine aynı Stratejik Planda yer almaktadır. Bizler okullarının gelişmesi için her türlü fedakarlığı yapan bir öğretmen grubuyuz. Yukarıda saydığımız olumsuz durumlar ve belirsizlik bizleri görevimizden soğutmaktadır. Yeni Eğitim-Öğretim Yılı başlamadan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ile ilgili bir çalışma yapılmalı ve bu çalışma kısa sürede kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Bizler bu sıkıntılı günlerde geleceğimizle ilgili birkaç öneri de bulunmak istiyoruz. Birinci İhtimal derslerimizin geri verilmesi. İkinci İhtimal Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin görev tanımları tekrar yapılarak, Rehber Öğretmenler gibi 9-3 çalışabileceğimiz ve rehber öğretmenlerle aynı özlük hakkına sahip olabileceğimiz bir sistem.

Şu an görev yapan yaklaşık 10000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve atama bekleyen, Üniversitede okuyan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin geleceği ile ilgili alınacak kararda bizlere destek vermenizi ve bu sorunumuzu Milli Eğitim Bakanlığına bildirmenizi rica ediyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz…

Bu mail fena değil herkes gönderebilir ,

Geri