BİLİŞİMDE GELECEK VAR!" Hareketi

Kodla Büyü
Re: "BİLİŞİMDE GELECEK VAR!"

canı gönülden tebrikler bilişim sevdalıları...

Süpersiniz...Destekliyorum...
Sitelelerime de banner/link koyacağım.

Herkese Merhaba arkadaşlar. Şu ana kadar olan desteğiniz ve önerilerinizden ötürü tüm Bilişimciler adına çok teşekkür ederim.Gerçekten sizlerin de gördüğü üzere HERKESİN SAHİPLENDİĞİ BİR HAREKETİMİZ OLDU haline geldi. Sırada bu hareketi Elektronik ortamda ve Gerçek dünyada şekillendirmek, Duyurmak, İnsanlara anlayabielcekleri şekilde anlatmak kaldı. Düşüncelerimizi yazdığımız bu günler, bu saatler de hala bir kuluçka devresi diyebilirim :)

Bir konuda bilgi vermek istiyorum. Gerek E-Posta adresimiz gerekse Özel mesaj yoluyla gelen mesajlara özellikle mesai saati sonrasında sağlıklı dönebiliyoruz. İşimizi rahatlatmak adına sisteme entegre edeceğimiz CMS ile inşallah sizler de bizlere Sunucu işlemleri içni yardımcı olabilirsiniz :(

Bazı arkadaşlar yönetiminizdeki arkadaşlarla görüştü dün ve bugün de görüşmeler sürmüş. Ben de ekseriyetle webden iletişim kuruyorum :) Öneriler geliyor dakikalar arasında, bugün 50 tane mesajı yanıtladım sanırım, bunlar yazmak için ayırdığımız süreyi biraz kısıtlıyor, önümüzdeki günlerde özellikle tasarım ve basılı materyallerle ilgilenen arkadaşlarımız benim yerimi alıp sıkça yazacaklardır. Yani yazsınlar artıkın :))

Bugün yapılan bazı değişikliklerden bahsetmek istiyorum. Bu gece de sürecek anladığım kadarıyla.

* Basına servis ettiğimiz metni yönetici arkadaşlarımızdan bulabildiklerime ileteceğim ya da diğer bir arkadaşımız .doc formatında iletecek

* Basın,Sendikalar ve TV'ler için yayında(ekran karşısında) sunulabilecek bir metin var. Basın Metni adı altında siteye linkini koyduğumuz bu metni iyi incelemek ve hatasız meramımızı anlatmak zorundayız. Bu metin elbette topluma yönelik anlaşılır ve ONAY GÖRÜR bir metin olmak zorunda. Akşam saatlerinde yayına sokulacaktı ama sanırım yarın işe gitmeden ben ekleyeceğim siteye :/

* Hareketin webde yayılması için bannerlar var. Hareketli, Pasif, farklı formatlarda. Gadget'larımız ekleniyor sayfa köşeleri için. SİZLERDEN DE görsel olarak her şekilde desteğinizi bekliyoruz. Elektronik ortam bu hareketin yayılması için çok önemli. Banner(durağan,animasyonlu), farklı div yapıları(kayan divler), wallpaperlar, sayfada verdiğimiz formatlarda çalışılıp gönderilrise çok güzel olur.

Tam bu noktada birşeyi söylersem iyi olur sanırım. Hareketin duyurusunu birkaç kişi yaptı. Ancak bu hareket artık bizim değil. Topluma, Eğitimcilere, İdarecilere, ev hanımlarına, meslek lisesindeki gençlere oldu. O yüzden herhangi bir yere eklediğimiz noktanın BİREYSEL, GRUPSAL OLMASINI DEĞİL KİTLESEL OLMASINI, EKİP ÇALIŞMASI ÜRÜNÜ OLMASINI İSTİYOR VE İYİ-KÖTÜ, ACEMİCE-USTACA AYRIMI YAPMADAN paylaşmanızı rica ediyoruz. Sınıfımın yerlerinde sizlerin hazırladığı afişler var. Hani şu kaldırımlara yapışanlardan. Duvarlarımda buradaki arkadaşların uyarıları yazıyor. burayla yatıp bırayla kalkıyoruz. Burayı çok önemsiyor ve CEBİT'de yapılanların tuzu biberi olsun istiyoruz bazı şeyler....

* Sizlerden ilerleyen günlerde bir video fikri için yardım talebinde bulunacağız :)) Ayrıntıları ileteceğiz.

* Siteye dahil edilebielcek intro çalışmalarınız varsa ya da intro olabielcek kadar kısa videolarınız ana ekrana koyabiliriz. Bunları da bekleriz. Bu arada tüm bunları email,cd/dvd, ya da direkt olarak siteye GÖRSEL YÜKLE kısmından gönderebilrisiniz arkadaşlar.

signature.jpg

* İmzalarda özellikle biz BT öğretmenlerinin gösterdiği duyarlılık ve saniyeler arası gönderilen mesajlar hareketin her yerde vuku bulduğunu gösteriyor. Arkadaşlarımızın bu opsiyonu facebookdaki gibi koyması iyi olmuş(şu kadar dakika önce) Bir isteğimiz, ev hanımı,işçi,idareci,memur,kuzen,dayı,...kim varsa internette ya da bilgisayar kullanan akrabalarımızda hem siteyi, hem grubu, hem bilgisayarbilişim linklerini mutlaka paylaşıp üye olmalarını sağlayalım. Bilişim ile ilgili bbnet ve diğer siteler, anne-babalarımızın,üniversiteye hazırlanan kardeşlerimizin ve sözleşmeli adaylarımızın tepkilerini görmek yetkililere iletmek ve konuya yabancı toplumuz için çok önemli bence.

Size bu satırları yazarken outlook doldu biraz. Ev temizliği, hazırlık derken bugünü kapatacağız inşallah.
Şimdilik izninizi istiyor tekrar teşekkür ediyorum.

YORULAN AMA HAKKINI SÖKE SÖKE ALAN BİR ZÜMRE OLMAK ÜMİDİYLE.

Son birkaç gündür ben de bazı arkadaşlar gibi karamsarlığa kapılmıştım. Herşeyi boş vermeyi düşünüyordum. Ama SİZ (BİZ) yürekli arkadaşlar yeniden direniş ve başarıya olan inanç duygularımı harekete geçirdiniz. Ememğinize sağlık. BAŞARACAĞIZ...

Re: "BİLİŞİMDE GELECEK VAR!"-Basın Bildirisi eklendi

Arkadaşlarımız sağolsunlar basın bildirisini de hazırlamışlar, ilk mesaja ekliyorum, hepimiz ulaşabildiğimiz kadar ajans, gazete, gazeteci, haber portalı, meb birimi ulaştırmaya çalışalım arkadaşlar.

Re: BİLİŞİMDE GELECEK VAR-Basın Bildirisi eklendi

hocam şu an siteden basın açıklaması açılmıyor. Bilginize.

mfk' Alıntı:
hocam şu an siteden basın açıklaması açılmıyor. Bilginize.

Hocam arkadaşlar gönderdiler, ilk mesaja eklenmiştir text halinde, kapak vs düzenledikten sonra siteye de son halini ekleyeceklerini de bilmenizi istiyorlar.

Şu an bize düşen elimizden geldiği kadar çok yere ulaştırmaya çalışmak.

Ellerinize emeklerinize sağlık.
Bize de bu bağlantıyı paylaşmak düşüyor.

Arkadaşlar twitter'da hesap açalım birçok devlet adamının orada hesapları var, reTweet yapalım. Ayrıca facebookda arkadaşlarımıza önerelim. İmza mutlaka atalım. Bloglarımıza bannerları ekleyelim ayrıca hareketi anlatan bir metin girelim. İçeriği arttırmazsak ses az gelir.
Desteğe devam...

merhaba dostlar. bt öğretmeni.öğretim teknologuyum.
öncelikle BBNET ailesine önce BT öğretmenlerine sonrada artık bizden çıkan bu harekete verdiği destek için çok teşekkür ederim.az önce sizlerden gelen bannerları inceledik, çok teşekkür ederim yani,inşallah birlikte geleceğimizi kurtarağız.o çalışmalarda ben isteği görüyorum.

bbnet'e az önce üye oldum.her birimiz bir işle uğraşınca sık yazamıyoruz kusura bakmayın ama maillere birimiz olmazsa başka birimiz bakabiliyoruz.organize olmak için :) bazı arkadaşlara ihtiyacımız olacak,bunun inşallah 1.sayfadan duyurusunu yapabiliriz.tasarım bir yandan,içeriğimiz bir yandan,mesaimiz bir yandan..allah çalışan,ekmeği peşinde koşan herkese kolaylıklar ihsan etsin.bu vesileyle hepinizin öğretmenler gününü de kutlarım.kutlanabilecek bir öğretmenler günümüz kaldıysa tabi(!!)

saynur hocam genelde işler tamamlandıktan sonra bilgilendiriyor. bende önerilerinizi,isteklerinizi,site ile ilgili taleplerinizi değerlendirmeye çalışacağım.bazı değişikliklerden bahsedeyim.desteğiniz,önerileriniz doğrultusunda ilerleyişimiz hakkında...

1-intromuzu siteye ilk gün girecek konuya yabancı insanları bilgilendirmek amacıyla hazırladık.amacına ulaştı sanırım.girişi de yavaşlatmamak adına kaldırdık.

48 saat dolmadan şu an 1200civarı imza 10.000e yakın tıklama var.9.3gb bandwith tüketmişisiz.

Google ile ilgili olarak wordpress gibi sistemlerde arkadaşlarımız henüz çok fazla yazı eklemediği için google bizi henüz sevemedi. zezencay.com,blog.efedincer.com,semracelik.com,serbesst blog...gibi arkadaşlar wp ile yazdığından anında internette oluyoruz.o yüzden bloglara hem yorum hem yazı ekleyelim. bloglardaki arkadaşları yazmaları için lütfen dürtelim! ve mutlaka google'ın google alerts servisine üye olalım.

haber sitelerinde de aynı şekilde fatih haberlerine yorum olarak link ve başlığımızı bilgilerle birlikte ekleyelim.fatih iyi güzel ama küstürülen bir zümre ile ne kadar ilerlenebilir bunu anlatalım...

memurlar.net dışındaki hit haricinde getirisi olmayan seosuz haber siteleri kolay indekslenmiyor. bu yüzden haber sitelerine çok mesaj atmalı, blog sitelerine öncelikli olarak ulaşmalıyız.tv kanalları,kampanya.org.tr gibi oluşumları zaten biliyorsunuz.bunları,sendikaları,stk'ları haberdar etmek,bakanlığı mail yağmuruna tutmak....bunlar şart. aramızda basınla bağlantısı bulunan arkaaşlarımız da varmış. bunların desteğini de lütfen kullanalım.

PS: ÇOK ÖNEMLİ. İletileri farklı ortamlara iletirken lütfen bir konu belirleyip bunun üzerine adreslere ulaşalım. 2 saat ayıralım ama sadece derneklere ulaşalım. yarım saat olsun ama sadece üniversitelerin bilgisayar bölümlerine ulaşalım. organize çalışalım kısacası.1 saatimizi türkiyenin önemli blog yazarlarına ayıralım. ferruh mavituna,güneşin tam ortasında :) ,yakuter,dmry,...yakupgovler gibi

2-bannerlarımız çok güzel.sizlerden gelenler! yalnız bunları düzenlememizin gerekebileceği durumlar için özellikle psd dosyalarını iletirseniz memnun oluruz.site üzerinden tüm formatları iletebilirsiniz. en çabuk yolu bu. küçültme-büyütme gerektiren bannerlarımız var.

birde banner dışında wallpaper desteği de alabiliriz.bu akşam yetişirse sayfa köşelerine eklemek için gadget sayfasını hazırlayacağız.

kendi sitelerimize eklediğiniz(varsa tabi) banner kodlarıyla siteler sisteme otomatik olarak kaydediliyor ve banner yayını yapan siteleri takip edebiliyoruz. an itibariyle 188 sayfada banner yayını var :+1: SEO desteğiyle çoklu sayfalarda yayın olduğu için bu rakam yüksek gibi görünebilir ancak 188 sayfa yerine 188 site çok daha etkili olacak. arkadaşlarımızdan okul ve kişisel sitelerine banner eklemelerini özellikle rica ediyoruz.btciler olarak internet mecrasının artılarını mutlaka kullanmamız lazım.insanlar duyulan bir haberin kaynağını resimlerden,yazılarımızdan öğrenecek.

3-imza listesi için öneriler geliyor.sayfa içinde ya da ayrı menüde bu akşam kodlanacak.ancak text tabanlı bir liste(bazı bilgileri gizlesek bile) kötü amaçla kullanılabileceği için kopyalanamayacak bir şekilde site içinde olmasının yerinde olacağını düşündük bilmiyorum ne dersiniz? yoksa text olarak kopyalanabilir bir şekilde yayınlansın ? Flash içinde sadece görülebilir, kontrol edilebilir,yorumlar okunabilir ve varsa web sitesine gidilebilir.önerilerinizi alalım arkadaşlar.

4-Sade olan girişteki imaj,(manifesto yanındaki) önerileriniz doğrultusunda değiştirildi.sizlerden gelecek görselleri de alabiliriz. bunu tabi mail ile iletirseniz memnun oluruz.yine psd formatında tabi.

5-İmza sayısının biraz göze girmesi istenilmişti.kodlandı.kodlanan diğer kısımlarla beraber sabah burada olacak :+1:

6-bir konuda büyük bir çalışmaya gireceğiz. onu da bir iki güne kadar destek verebilecek arkadaşları ve uygulama şeklini duyurmak üzere burada paylaşacağız.ben yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.Konu video.

Şimdilik gelişmeler bu şekilde arkadaşlar.bir işe başladık,insanların haberi olmaya başladı.ancak 3 kişinin bilmesi de tüm Türkiye'nin bilmesi de tamamen bizim çaba ve azmimize bağlı.

İletileri yazarken lütfen destek kelimesinin hakkını vermeye çalışalım.inanın kelimelerle verilen gazın pek bir yeri olmuyor. göstermemiz gerekiyor ki insanlar duymaktan, dedikodulara inanmaktan,benimki bilgisayarı yemiş yutmuş;zaten biliyor demekten öteye gidebilsin yaşadıklarımıza,bilşim eğitiminin önemine şahit olabilsinler!

Son düzenleme:

Emeği geçen meslektaşlarıma ve tepkisini gösteren herkese teşekkürler... :alkis: :alkis: :alkis:

Bilgisayar ve Teknoloji konusunda öğrencilerin gelişimleri ve ilerlemesi çok önemli bir husustur. Özellikle, BTE'nin yalnızca derslerden ibaret olmadığını; 1 yıl içerisinde Türkiye'de 10'larca web design, animasyon, programlama ve daha da bir çok dalda gerçekleşen olimpiyat ve proje yarışmalarından anlamalıyız. TÜBİTAK, E-BİKO, E-DREAM, MEVİPO, BITEK-O, INFOMATRIX ve daha da aklıma gelmeyen bir çok proje yarışmalarında ortaokul ve lise çağındaki çocuklar yarışmaktadır. Bu gençlere verilecek en önemli eğitim, şüphesiz bu alanlarda verilecek bilgisayar eğitimidir.
BT Öğretmenleri bu hususta en ön planda olması gereken öğretmenlerdir.

:alkis:
sanal ve gerçek yollardan erişebileceğim herkese erişip destek sağlıcam....
emeği geçenlere teşekkürlerimi borç bilirim....

Bugün okulumuz Ankara Sincan Eğitim Sen sendikası görevli öğretmenine ( sendikanın hukuk işlerinden sorumlu kişidir) yayınlanan bildiriyi ulaştırdım.Onlar da ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını bilidirdi ve hali hazırda resim öğretmenleri için açılan davayı anlattı.İnşallah bu sorunu halletmek için daha fazla destek veren sendika bulabiliriz...

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum... herkese haber verelim... Derslerimizi geri kazanmalıyız!!!

Emeğinize sağlık arkadaşlar bende imzaladım hadi hayırlısı... (birde kişisel sitemin anasayfasında duyurdum küçücük de olsa belki katkımız olur)

Teşekkürler, ben de blogumda yayınladım basın bildirisini.

Destek tam destek... Bu hareketin her yerinde olmalıyız sevgili ve çok değerli öğretmen arkadaşlarım. Ben de sonuna kadar destekliyorum, beyefendiliğimize hanımefendiliğimize yakışır işlere imza atalım, bizim için önemli bazı zaman aralıkları var hatrılatmak isytiyorum:
BÖTE Sempozyumları
Bilişim Vakıflarının Konferans Panelleri
TTKB'nin masaya oturup planlama yaptığı yaz ayları.

Özellikle bu ve buna benzer zamanlarda sesimizi avaz avaz çıkarmalıyız.
e-ortamda ise özellikle devlet adamları, basın mensuplarına twitter ve e-posta ile sürekli olarak derdimizi ve olması gereken dermanları anlatmalıyız.

Hepimiz web günlüklerimizde (bloglarda) bildiriye yer vermeliyiz. Eğer yoksa blog hesabı edinmeliyiz. Google'a çapraz linklerle sağlam çiviler çakmalıyız.

Öğrencilerimize http://www.zezencay.com/2010/10/15/bir- ... kulak-ver/ yazımda da belittiğim üzere SEKTÖRÜN BİLİŞİMCİ ARADIĞINI üstüne basa basa anlatmalıyız. Ben bu grafiği BT Sınıfımda sürekli asılı tutuyorum, derslerde arada parmağımla orayı işaret ediyorum.

BİLİŞİMDE GELECEK VAR. Bu geleceğin mimarları da elbet bizleriz, donanımlı Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri.

Tüm arkadaşlarımın Öğretmenler Gününü kutlarım. Biz öğretmeniz. Hem öğrencilerin hem de bize ihtiyaç duyan tüm bireylerin öğretmenleri.

Geri